Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rad na brodu - Srbija - trenutna situacija

[es] :: Vodič za posao :: Rad na brodu - Srbija - trenutna situacija

[ Pregleda: 2975 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

badabing69

Član broj: 315164
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Rad na brodu - Srbija - trenutna situacija09.06.2013. u 13:03 - pre 131 meseci
Pre otvaranja ove teme pažljivo sam pročitao svu materiju dostupnu na ES-u, a u vezi sa radom na prekookeanskim ili rečnim brodovima. Primetio sam da su pojedine teme zaključane, a da postovi datiraju od pre više godina. Shodno tome, smatrao sam da je potrebno otvoriti novi up-to-date topic kako ne bih bio dezinformisan.

Zanima me trenutna situacija u Srbiji (ili regionu). Video sam da pregršt agencija spomenutih na ES-u (i drugim mestima) danas uopšte ni ne postoje, pa Vas molim da mi neko kompetentan malo približi trenutno stanje. Koje agencije, pre svega, treba izbegavati, odnosno koje su u svom radu poštene i gde se valja prijaviti. Naravno, ne želim da prekršim pravila foruma, pa ukoliko je potrebno - neka mi se neko javi putem PP.

@EDIT: Zaboravih da napomenem da imam 20 god, od obrazovanja imam završenu srednju školu (Gimnaziju), a engleski govorim odlično. Da li je, možda, nešto od ovoga eventualna kočnica?
 
Odgovor na temu

zema
hamburg

Član broj: 20112
Poruke: 71
*.cpe.vektor.net.



+6 Profil

icon Re: Rad na brodu - Srbija - trenutna situacija10.06.2013. u 00:07 - pre 131 meseci
bolje pogledaj jedan drugi forum koji se bavi samo time
 
Odgovor na temu

rapidlord
Vladan Markovic
dev
KG

Član broj: 10145
Poruke: 428
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Rad na brodu - Srbija - trenutna situacija17.06.2013. u 02:05 - pre 131 meseci
Nisam neki strucnjak ali znam za par razlicitih iskustava.
1) Ljudi koji vec zadnjih 10 godina rade sezonski imaju dobre veze i sigurne ugovore i solidno zaradjuju,
svake godine ih pozovu, oni obnove ugovor, uglavnom su zadovoljni.

2) Ima gomila prevarantskih agencija koji iskoriscavaju ljude zeljne "brze love i putovanja po svetu."

Konkretan slucaj, mog drugara iz srednje skole:
Obecano mu je oko 2000e/mesec u agenciji, sve je on uredno potpisao ugovor itd.
Kad je otisao na pristaniste (italija ili spanija nisam siguran) na samom ulasku na brod, dato mu je da potpise neki ogroman dokument,
(iza njega ogroman red ljudi, gomila mornara i ostalih radnika spremnih da udju na brod, poslodavci ga pozuruju) on je potpisao i usao na brod.
Na kraju meseca je dobio 400e, naravno popizdeo je napravio galamu itd. Ispostavilo se da je u ugovoru koji je potpisao stojalo sledece.
"Brod XXX koji placa 2000e mesecno, zbog kvara ne radi ove sezone, ali mozete preci i da radite na drugom brodu YYY
za 400e mesecno, dali zelite da prihvatite promenu ugovora blablabla ...'
Naravno sve je to pisalo negde na kraju sitnim slovima da on nije ni znao sta je potpisivao.
Naravno ugovor je pravno 100% legalan. Prevara je vec bila razradjena unapred samo su nasli ovce za sisanje
U agenciji su se kleli kako oni nisu imali pojma i da su samo posrednici, a pitali ga zasto nije procitao lepo sta je potpisivao ....

Tako da je najbolje da nadjes nekog od poverenja ko vec duze vreme saradjuje sa agencijom od poverenja
i onda on da te ubaci u posao.
Nemoj da ides u novootvorene agencije o kojima nista neznas, velika je verovatnoca da ces biti prevaren.

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Rad na brodu - Srbija - trenutna situacija

[ Pregleda: 2975 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.