Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Čudan problem sa baterijom

[es] :: Laptopovi :: Čudan problem sa baterijom

[ Pregleda: 1021 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

xxx83
Nikola Nikolić
Srbija

Član broj: 138696
Poruke: 146



+7 Profil

icon Čudan problem sa baterijom27.05.2013. u 21:37 - pre 132 meseci
Pozdrav svima.
Imam jedan zanimljiv problemčić.
Pre nekih 2-3 meseca kupio sam polovan Medion Akoya MD 96706. Momak od kog sam ga kupio mi je rekao da je baterija mrtva, ali to mi nije predstavljalo veliki problem, jer sam ga planirao koristiti mahom u kućnoj varijanti.
E sad, Power menagment u AIDA64 programu pokazuje da je oštećenje baterije svega 9% i da je baterija napunjena 1%. Status je "Plugged in Not Charging"
To me je malo zaintrigiralo pa sam kopkao po netu i pronašao način da to rešim.
Ovo je tačan redosled koraka kojim se otklanja problem:

1.Disconnect AC
2.Shutdown
3.Remove battery
4.Connect AC
5.Start up
6.Under the Batteries category, right-click all of the Microsoft ACPI Compliant
7.Control Method Battery listings, and select Uninstall (it's ok if you only have 1).
8.Shutdown
9.Disconnect AC
10.Insert battery
11.Connect AC
12.Start up

Odradio sam sve to i gle čuda, moja baterija se napunila 100%. Laptop raskačim sa punjača i na bateriji mi izdrži oko 2 sata gledanja filma sa uključenim wirelessom.
Mojoj sreći nikad kraja. Napunim bateriju još jednom do 100% i kad sam ga sledeći put koristio na bez adaptera, na 80% se laptop isključi.
Svako sledeće punjenje je išlo do 12%, pokazuje da se i dalje puni, ali tu zakuca. Onaj metod više ne pomaže.

Zna li neko šta može biti problem. Bateija očigledno nije crkla, jer je posle prvog oživljavanja izdržala preko 2 sata solidne torture (treba uzeti u obzir da je displej 17", a to je mnogo piksela za nahraniti). Sve se to izdešavalo u 2-3 dana.
Ukoliko neko ima rešenje, molio bih da me posavetuje.

[Ovu poruku je menjao xxx83 dana 27.05.2013. u 23:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Čudan problem sa baterijom

[ Pregleda: 1021 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.