Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sony VX 2100 - problem sa baterijom!!!

[es] :: Digitalne kamere :: Sony VX 2100 - problem sa baterijom!!!

[ Pregleda: 3144 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Sony VX 2100 - problem sa baterijom!!!24.07.2007. u 22:35 - pre 203 meseci
Imam kameru Sony 2100, naručio sam dodatnu bateriju u Foto diskontu za nju NP F960, tj 970 neki kao noviji model - zamena i nastao je problem. Kada je stavim na kameru na displeju mi pokaže: For InfoLITHIUM battery only.
Na bateriji pise da je Li-ion tipa. Šta je tu problem??? Može li kamera da se namesti da radi sa ovom baterijom? Pomoć...!
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Sony VX 2100 - problem sa baterijom!!!24.07.2007. u 23:56 - pre 203 meseci
Obustava uzbune!!!
Taman kad sam bio na vrhuncu nervoze zbog gorenavedene situacije, slucajno mi padne na pamet i resetujem kameru "na cim", pošto se kamera odmah gasi i ETO GA!!!
Prepoznao je bateriju i sad radi lepo. Jupiiiiiiiiiiiiiiiii!!!
Eto, pa ako neko bude imao isti probelme, da zna u čemu je fora.
E sad mogu mirno da spavam, laku noć!
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
212.200.219.*



+5 Profil

icon Re: Sony VX 2100 - problem sa baterijom!!!25.07.2007. u 10:46 - pre 203 meseci
i meni se to desavalo na mom sony-u i to sa baterijom koja je dosla uz njega, i isto je pomogao samo reset kamere na "cim" kako ti kazes. Mene je isto brinulo u cemu je problem, ali posto se vise nije pojavljivao, zaboravio sam na njega.
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Sony VX 2100 - problem sa baterijom!!!25.07.2007. u 15:19 - pre 203 meseci
Sad su nastupili "novi momenti". Naime, to sinoc nisam primeto, ali danas jesam. Kad resetujem kameru onda prihvata ovu novu bateriju, ali se ispostavilo da je prihvata samo kada sat i datum na kameri ne podesim posle restarta. Bilo mi je malo cudno pa sam nekoliko puta pokusao i uvideo da cim posle resetovanja podesim datum i sat - kad iskljucim i ukljucim kameru opet nece da je prihvati i ponovo se kamera iskljuci sa porukom For infoLithium battery only.
Nek mi neko objasni sad sta se desava ovde. Jel ima neka caka ili to mora tako da bude jer baterija nije original sonijeva???
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

lord x
Podgorica

Član broj: 70329
Poruke: 269
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Sony VX 2100 - problem sa baterijom!!!26.07.2007. u 13:57 - pre 203 meseci
Moje iskustvo je sljedeće: Poruka FOR IL ONLY javlja mi se samo kada je baterija pri kraju, neposredno prije gašenja. Javljala mi se i par puta tokom rada ali sam problem rješavao vađenjem i ponovnim stavljanjem baterije. Inače u posljednje vrijeme se to ne dešava. Desilo mi se i da mi indikator potrošenosti načisto pobudali pa se jedno vrijeme baterija punila do 870 minuta a gasila na 420. Sada je potpino OK mada se više uzdam u "otprilike" i originalnu bateriju. Baterija je sa Panasonikovim ćelijama (tako mi je rečeno) a kupljena je u BG za 80 €.

Vrati bateriju a kada budeš išao po novu, kameru u torbu i probaj. Takođe traži neku garanciju i provjeri kapacitet, jer divče baterije mogu imati mnogo manji kapacitet od napisanog. Evo jednog ruskog iskusva po tom pitanju-mala baterija upakovana u kućište velike a potrebnu težinu obezbjeđuju ogromne matice za šrafove.







[Ovu poruku je menjao lord x dana 27.07.2007. u 01:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lord x
Podgorica

Član broj: 70329
Poruke: 269
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Sony VX 2100 - problem sa baterijom!!!05.08.2007. u 00:17 - pre 203 meseci

Vidjeste li ovo, ljudi ???
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Sony VX 2100 - problem sa baterijom!!!05.08.2007. u 09:10 - pre 203 meseci
Hah, kakvi lopovi.
Meni je drugačije nego kod lordX-a. Kadgod ubacim bateriju, pokaže mi For IL only i ugasi kameru - ali sve dok ne resetujem kameru. Kad je resetujem radi normalno.
E sad, nikako ne mogu da skontam sto se tripujke sa datumom. Kad posle resetovanja kamere podesim datum i sat, i posle iskljucenja i ponovnog ukljucenja - kamera opet ne prihvata bateriju. Zna li neko zasto je ovo problem?
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: Sony VX 2100 - problem sa baterijom!!!

[ Pregleda: 3144 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.