Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potreban trafo za tv Crown - 29SF08

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Potreban trafo za tv Crown - 29SF08

[ Pregleda: 1592 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tomax72
nezaposlen
pećinci

Član broj: 315007
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Potreban trafo za tv Crown - 29SF0824.05.2013. u 18:14 - pre 133 meseci
Oznaka: BSC 29-0135Y

Majstor se još ne javlja sa dobrim vestima, pa sam rešio da se i ja uključim u pretragu.
Bilo koja informacija u vezi pronalaženja tog famoznog dela televizora, koji crkava i dok je tv u 'stand-by' režimu,
mnogo bi mi značila. A ako ima još takvih sa sličnim problemom, možemo zajedno da plačemo.
Srdačan pozdrav iz Pećinaca.
 
Odgovor na temu

maked

Član broj: 63514
Poruke: 277
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Potreban trafo za tv Crown - 29SF0824.05.2013. u 18:53 - pre 133 meseci
trafo ne moze da crkne dok je u st by-u.ili kolega ne moze naci kvar pa ti je rekao da trazis trafo posto ga nigde ne mozes naci.ako bas zelis naci trafo obrati se Zoranu studentu iz Beograda jedino ti on moze naci trafo
 
Odgovor na temu

tomax72
nezaposlen
pećinci

Član broj: 315007
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Potreban trafo za tv Crown - 29SF0827.05.2013. u 02:19 - pre 133 meseci
Taj tv ne radi već godinu dana, pa može sačekati još koju godinu. Nije mi hitno. Glupo mi je da samo stoji i sakuplja prašinu. Inače, tv se nalazio u st-by režimu dok sam pokušavao da ga premestim. Zatim sam ga slučajno ispustio. U st-by režimu led lampica se ugasila i tv je u tom momentu počeo uznemirujuće da bruji. Naime, tv sam ispustio na TA peć, koju ne koristim godinama, sa visine možda nekih 15 cm.
E, sad.. Posle detaljne ekspertize matične ploče, majstor je pronašao nekoliko kvarova na samoj ploči, koje je naravno i otklonio. Međutim, ispostavilo se na kraju da je ipak trafo glavni problem, pošto uopšte ne baca varnicu - što mi je i pokazao na delu! I majstor mi nije rekao da ja potražim trafo, nego sam ja sam izrazio želju da mu pomognem, na bilo koji način i ako je to ikako moguće, da pronađe taj famozni trafo, za koji pretpostavljam da je kineske proizvodnje, kao i sve ostalo u samom tv-u. Inače, tog majstora svi hvale ovde u Pećincima. Objasnio mi je kako stvari stoje sa modernim CR televizorima, pogotovo ako su kineske proizvodnje, i koji se možda mogu pronaći još samo kod nas u slobodnoj prodaji, što bi po mom mišljenju trebalo pod hitno zabraniti, jer uskoro takvi televizori neće imati nikakvu upotrebnu vrednost, ako im se ne pridoda konverter HD rezolucije, što dodatno košta. Sve u svemu, oznaku za trafo priložio sam, oznaku za model tv-a imate, zahvaljujem se na iscrpnom odgovoru, pozdravite najsposobnijeg u Srbiji da pronađe ono što se "nigde" ne može pronaći - studenta Zorana (??)... i to bi bilo to.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Potreban trafo za tv Crown - 29SF08

[ Pregleda: 1592 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.