Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Viski Crown Royal - godina proizvodnje

elitemadzone.org :: MadZone :: Viski Crown Royal - godina proizvodnje

[ Pregleda: 5151 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

[]-_-[]
Zemlja

Član broj: 63687
Poruke: 54



+34 Profil

icon Viski Crown Royal - godina proizvodnje07.12.2012. u 15:17 - pre 138 meseci
Trazeci neke stvari po kuci pronasao sam ovaj viski.
Crown Royal - de luxe ne otvoren
Zanima me da li moze nekako da se sazna godina proizvodnje i koliko bi eventualno vredeo.


P.S ne nameravam da prodajem ili nesto slicno, cisto me interesuje.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Viski Crown Royal - godina proizvodnje07.12.2012. u 15:53 - pre 138 meseci
Hehe, to ti je kanadsi viski, to ko da si pitao posto dvadest godina stara staklena flasa domaceg piva

Zezam se, ali generalno viski ti je blend vise viskija tako da nemas bas godinu destilacije svuda, jer ako ispisuju moraju da ispisu godinu destilacije najmladjeg viskija koji je u flasi sto je lose za marketing. Mozes da nadjes bicno godinu punjenja, i to je obicno ili na samoj labeli ili na njenoj pozadini (takod a moze da se procita kroz pice sa druge strane).

Koliko vredi, to vec ne znam.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[]-_-[]
Zemlja

Član broj: 63687
Poruke: 54



+34 Profil

icon Re: Viski Crown Royal - godina proizvodnje07.12.2012. u 16:14 - pre 138 meseci
hvala na delimicnom odgovoru. pa eto mene cisto informativno interesuje. mislim da ima sigurno 20ak godina ali ima neke brojeve iza kao neki serijski broj pa me interesovalo da li preko tog broja moze nesto da se sazna.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Viski Crown Royal - godina proizvodnje07.12.2012. u 17:02 - pre 138 meseci
Viski sazreva u buretu. Kada je jednom flaširan, proces starenja se zaustavi. Drugo, to je "blended" i kao što mmix kaže, mešavina više viskija, tako da je star koliko najmlađi sastojak. A i taj viski je u rangu "old canadian" :-D tako da na žalost nema ni cenovnu ni konzumersku vrednost. Lep pozdrav
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Viski Crown Royal - godina proizvodnje07.12.2012. u 17:56 - pre 138 meseci
Citat:
Flo33: Viski sazreva u buretu. Kada je jednom flaširan, proces starenja se zaustavi.

Izraz "starenje" je neadekvatan. "Sazrevanje" je po propisu. -

"Definition of Scotch whisky

3. For the purpose of the Act “Scotch whisky” means whisky—

(a) which has been produced at a distillery in Scotland from water and malted barley (to which only whole grains of other cereals may be added) all of which have been—

(i) processed at that distillery into a mash;

(ii) converted to a fermentable substrate only by endogenous enzyme systems; and

(iii) fermented only by the addition of yeast;


(b) which has been distilled at an alcoholic strength by volume of less than 94.8 per cent so that the distillate has an aroma and taste derived from the raw materials used in, and the method of, its production;

(c) which has been matured in an excise warehouse in Scotland in oak casks of a capacity not exceeding 700 litres, the period of that maturation being not less than 3 years;

(d) which retains the colour, aroma and taste derived from the raw materials used in, and the method of, its production and maturation; and

(e) to which no substance other than water and spirit caramel has been added."

http://www.legislation.gov.uk/uksi/1990/998/article/3/made

The Scotch Whisky Act 1988 -

http://en.wikisource.org/wiki/Scotch_Whisky_Act_1988
http://www.dcs.ed.ac.uk/home/jhb/whisky/swa/05.html


Sto se tice sazrevanja u flasama, to je pod znakom pitanja na koje niko nema tacan odgovor. Nemoguce je da se nikakvi procesi ne desavaju u samoj flasi tokom vremena. Sigurno se ne menja kao vino ali nesto se sigurno desava. Sad, da li se dobija ili gubi na kvalitetu, i to je diskutabilno.

@[]-_-[]

Taj viski vredi bar nekih 30-40 eura. Tesko da mozes neke velike pare da uzmes ako resis da ga prodas Cuvaj ga, pa ga otvori u nekoj posebnoj prilici. Bar ces moci da kazes da pijete viski star x godina. ;)
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Viski Crown Royal - godina proizvodnje07.12.2012. u 19:32 - pre 138 meseci
Dobro, u početku sam napisao po standardu, pa sam odlutao. Zanimljivo bi bilo čuti na osnovu čega si došao do te cene?

Lp
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Viski Crown Royal - godina proizvodnje07.12.2012. u 23:28 - pre 138 meseci
Nisam direktno tebi uputio ono pojasnjenje, vec ako neko cita, cisto da ljudi ne prave greske. Meni je uvek bilo zanimljivo kad pricaju...ovaj viski od, recimo, 12. godina ne stari u flasama, te je isti posle 15-20. godina, kao i kada je flasiran. Kao da je za njega vreme stalo. :)

A cena, pa nisam bas pogresio -

Crown Royal Canadian Whisky - £26.49

http://www.thewhiskyexchange.com/P-11265.aspx


edit

Ovaj mi je privukao paznju -

Springbank 1919 / 50 Year Old / Bot.1970 £50,000.00 Inc. VAT
75cl / 46%

Campbeltown Single Malt Scotch Whisky

Distillery Bottling

One of the rarest single malts ever released, This famous Springbank was once in the Guinness Book of Records as teh world's most expensive whisky. Just 24 bottles of this liquid treasure from the 1919 vintage were bottled at the distillery in 1970. A magnificent museum piece of whisky history.

http://www.thewhiskyexchange.com/C-316.aspx?pg=8

[Ovu poruku je menjao vilil1 dana 08.12.2012. u 01:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[]-_-[]
Zemlja

Član broj: 63687
Poruke: 54



+34 Profil

icon Re: Viski Crown Royal - godina proizvodnje08.12.2012. u 00:34 - pre 138 meseci
Nije mi ni na kraj pameti da to prodajem, cista kao neka uspomena je tu, sigurno je i otac to od nekoga dobio, ali opet ponavljam, cisto me interesovalo da znam godinu proizvodnje. Posto bas i ne konzumiram zestoka pica , vise sam za neko hladno pivo, posluzice kao neki poklon sigurno. :)
Hvala svima na odgovorimo.
Veliki pozdrav.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Viski Crown Royal - godina proizvodnje08.12.2012. u 16:01 - pre 138 meseci
@vili, mene si citirao. 24£ je i black label na tom sajtu, tako da je to malo jača cena, verovatno zbog uk taksi.

Oko sazrevanja u boci su oprečna mišljenja, ni jedna nisu dokazana naučno. Ipak smatram, kao laik i ljubitelj, da u flaši ne dobija kvalitet. Naprotiv.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Viski Crown Royal - godina proizvodnje

[ Pregleda: 5151 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.