Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

asus P4P800SE, problem sa mikrofonom, skoro sve ispprobano

[es] :: Audio softver :: asus P4P800SE, problem sa mikrofonom, skoro sve ispprobano

[ Pregleda: 2205 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vmasha

Član broj: 36821
Poruke: 3
*.adsl-3.sezampro.rs.



Profil

icon asus P4P800SE, problem sa mikrofonom, skoro sve ispprobano18.05.2013. u 22:47 - pre 132 meseci
Imam problema sa podesavanjem mikrofona gde su mikrofon i slusalice zajedno. Ploca je ASUS P4P800 SE. OS:XP ali ima service pack3. Ne znam koji drajver za zvucnu mi je bio instaliran do pre 2 godine, ali tada su i radili i zvuk i mikrofon. Posto mi je promenjen HD drajver koji je instaliran za zvucnu je realtek ac 97 5.10.0.6170. Sva podesavanja u Start-Control panel-sounds and audio za koja sam nasla na netu nisu urodila plodom.Zvuk radi, a mikrofon nikako. Onda sam skinula prema id-u vinyl ac 97 codec combo driver (WDM).Opet isti problem: ne radi mikrofon. Da napomenem da je mikrofon ispravan. Setajuci po internetu naisla sam na predloge da se softverski odredi koja i je ula z za mic koji je line in tj. slusalice a koji je line out. Pise da se to moze pronaci u driver menageru za zvucnu. Ja imam dokumentaciju od ploce ali nemam drajvere za njene komponente. Gde da to nadjem? Sad samo imam gore pomenuti drajver. Da napomenem koristila sam i driver identifire-programcic koji skenira plocu i odredjuje ti koji je originalan drajver za sve komponente. Po tom programu drajver je soudmax integrated digital audio driver 5.12.01.4070. Taj drajver sam pokusala da skinem sa sajta driversguide.com ali program za brze skidanje koji bi trebalo da se instalira neki driver download moj antivrusni program noD32 prepoznaje kao virus, tako da nemam vise izbora. Negde na netu kazu, ai meni je logicno ako je nesto radilo bez problema pre 2 godine mora i sada da radi. Inace kod mene je plava za sluske, roza za mic i zuta line out. Bila bih ti veoma zahvalna ako bi mi barem dala pouzdan link za drajver koji u sebi sadrzi upravljacki program. Ne znam da li u sistemu treba da se podesava koji je dzek za ovo ili ono. Inace U Audio i Sounds sam izabrala headphones na prvom tabu. Ovo mi treba za kucnu upotrebu posto bih htela da razgovaram sa neki ljudima koji sada nisu u zemlji. hVALA UNAPRED
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: asus P4P800SE, problem sa mikrofonom, skoro sve ispprobano18.05.2013. u 23:08 - pre 132 meseci
SoundMAX Audio Driver version 5.12.01.3630 WHQL driver

http://dlcdnet.asus.com/pub/AS...udio/adi/1985/1985WDM_3630.zip

Posle ides na recording kontrol i stikliras MIC i mora da radi ako je zvuna ispravna.


(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

vmasha

Član broj: 36821
Poruke: 3
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



Profil

icon Re: asus P4P800SE, problem sa mikrofonom, skoro sve ispprobano19.05.2013. u 19:50 - pre 132 meseci
Hvala ti puno, do neba. Da znas samo koliko sam se namucila. Ostaje jos jedno cega se bojim, a to je da kad budem ugasila racunar i upalila npr. sutra, da on u prvom tabu koji mi je sada disejblovan popuni nesto i da ne bude opet kuku najo, kuku tajo. Izvinjavm se, ali ko se jedno opreche i na jogurt duva. Ali hvala u svakom slucaju.
 
Odgovor na temu

vmasha

Član broj: 36821
Poruke: 3
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: asus P4P800SE, problem sa mikrofonom, skoro sve ispprobano19.05.2013. u 21:47 - pre 132 meseci
Kao prvo hvala puno. kao drugo testirala sam skype beta verzija 6.5. Sve je proslo, samo ljudi sa kojima razgovaram mogu da cuju mene, a ja njih nikako. Doduse, oni su na internetu preko mobilnog. Sta da radim: koju verziju skajpa mi preporucujes, da li je to do toga. Jos jednom hvala za sve. Puno si mi pomogao
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: asus P4P800SE, problem sa mikrofonom, skoro sve ispprobano20.05.2013. u 13:37 - pre 132 meseci
Skines najnoviji Skype i mora da sljaka. Ako ti zvuk radi, tj. cujes preko zvucnika muziku, film....nema sta da podesavas, mora da se cuje i sa skype-a. Mozda je problem do njih. Ipak proveri sa nekim ko je preko racunara, pa vidi da li radi.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

[es] :: Audio softver :: asus P4P800SE, problem sa mikrofonom, skoro sve ispprobano

[ Pregleda: 2205 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.