Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolji program za disk defragment???

[es] :: Windows aplikacije :: Najbolji program za disk defragment???

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 63590 | Odgovora: 129 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???04.06.2007. u 21:29 - pre 205 meseci
Citat:
musicman: btw:calexx zar je moguce da jedan moderator ovog foruma pise ovakve komentare, zamisli neiskusne koji ovo citaju a u uglu procitaju da si moderator, to je neoprostivo(osim ako nisi moderator vec si sebe tako prozvao).
Svaka cast za planiranje, ali dodaj jedan fajl od recimo 600 Mb pa ces videti sta je sa tvojim planiranjem.
Defragmentacija je preko potrebna, koliko cesto je raditi zavisi od kompleksnosti rada na racunaru.
Zamisli da ti HDD svakog dana upisuje gomilu wav fajlova kao u mom poslu, kakvo mi je onda planiranje potrebno za optimalne performanse HDD, osim redovne defragmentacije.
Ne znam da li si primetio, ali ja nijednom nisam napisao da je defragmentacija štetna ili da nekome preporučujem da to ne radi. Jednostavno sam pisao šta ja o tome mislim a to je zasnovano na nekom iskustvu, što najčešće primenjujem kada biram koji program za šta da koristim. Nekada davno sam koristio Nortonov Speed Disk ili defragmentaciju iz PCT (neko će i njega da se seti), posle sam koristio slične programe za Win9x a od prelaska na NT sam prestao. Možda se ne bavim poslovima koji mnogo utiču na ovo pa mi ne smeta.
Napisao sam da sam zbog ove teme instalirao UltimateDefrag i sistemska particija pokazuje 16% (pomenuo sam da je uglavnom u pitanju Inbox). Da li je to loše tj da li zahteva neke intervencije? Imam i par particija na koje ide najviše muzika ali tu mi defragmentacija ne bi mnogo pomogla pošto je u pitanju dnevni protok od nekoliko desetina GB. Bilo bi previše da par puta dnevno radim defrag da bih imao zeleno a ne crveno polje. Ostaje pitanje koliko bi mi to ubrzalo rad, kopiranje (prema merama iz TC) mi uglavnom ide preko 40MBps a često i preko 50. Da li je to malo i kolika će da bude brzina kopiranja posle defragmentacije?
Inače ne vidim da je strašno ako napišem šta mislim o nekom programu ili postupku, ja recimo imam dobro mišljenje o Partition Magicu koji mi nikad ali nikad nije napravio problem (ne računam nestanke struje mada je i tada sve preživelo). Recimo da Autopatcher ne smatram korisnim programom i to ću uvek da napišem. Takođe ne koristim nijedan poseban firewall, računam da mi osnovni Windows firewall plus KAV, Ad-Aware i dva rutera u nizu završavaju posao.
Sve ovo što radim je iz jednostavnog razloga što mislim da je to dobitna kombinacija za mene a sve to sa nekim iskustvom od dos-a preko većine verzija Windowsa (dobro, nisam radio na 1.0 ali na 2.0 već jesam) preko OS/2 pa do raznih unixolikih OS-a.
P.S. Zašto bih se pa ljutio? ;)
 
Odgovor na temu

_goThic_
Colt Willcox
Java
Coffee City

Član broj: 43667
Poruke: 237
212.62.44.*



+15 Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???05.06.2007. u 07:45 - pre 205 meseci
Power Defragmenter GUI (+Contig)

sitan oko pola mb, free, malo opcija, mala kontrola, al vise mi i ne treba...
i naravno da ne zelim programe od par mega samo zbog defrag...
 
Odgovor na temu

iMiki
Milorad Latovljev
Beograd

Član broj: 68615
Poruke: 651
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???05.06.2007. u 15:07 - pre 205 meseci
Za defragmentere pocetnike.

Cak i Windows disk tools (desni klik na hard disk pa properties pa tools) prvo nudi CHECK NOW.
Znaci, prvo proveriti "ispravnost" fajlova na hard disku pa tek onda defragmentacija.
Ulsed raznih glposti moze se desiti da dva fajla koriste isti prostor na disku.
Sta se desava kod defragmentacije?
Defragmeter uzme jedan fajl smini ga na neko mesto i obrise ga na sa mesta gde je bio, time je unistio deo fajla koji koristi isti taj prostor, a i defragmentirani fajl moze da bude neispravan.
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???05.06.2007. u 23:57 - pre 205 meseci
Ne mogu bas sad da citiram tacno, ali prepoznace se svako ko je imao udela.
Gospodo, ja ne razumem odakle Vam ta logika da defragmentaciju kao sistemsku operaciju izostavljate iz obaveznih "system maintenance" operacija. Mislim po toj logici Vi ne morate ni da imate racunar, mozete da ga drzite na tavanu, ali se postavlja pitanje gde su Vam novci koje ste dali za njega? Ovo podseca na neke ljude koji instalaciju servis pakova na OS smatraju stvarom izbora (pri tom ne mislim na brze bolje instalaciju novih zakrpa pre temeljne provere istih).
Par je bitnih razloga za defragmentaciju i to je fakat:
1. Brzi rad - Podizanje windowsa kao i sve druge operacije koje zahtevaju komunikaciju sa hardom ce raditi brze, i to ne 1-2% ko sto neko rece, vec mnogo vise, u nekim slucajevima i nekoliko puta brze.
2. Habanje HDD-a - Mehanika hard diska kod fragmentisanih hard diskova se haba nekoliko puta vise nego kod defragmentisanih (cak i u slucajevima gde se dobija nekoliko procenata ubrzanja), pa ova operacija moze produziti vek hard disku i vise puta.
3. Ova stavka je u vezi stavke 1, a tice se svih onih koji imaju RAM memorije manje od bar 1 giga, pa njihov hard disk mnogo cesce "konsultuje" virtuelni RAM na hardu, a samim tim rad znatno usporava, a takvih je ovde verujem vise. Usporenje = izgubljeno vreme = izgubljen novac = izgubljeni nervi = izgubljena koncentracija (barem u mom slucaju).
Ako se kod kuce "zezate" sa racunarom onda sve ovo moze i ne mora da bude bitno, ali sa aspekta nekog ko se brine o masinama koje se koriste u poslovne svrhe, ovakvo ophodjenje prema elementarnim operacijama za odrzavanje sistema "u formi", je blago receno, neozbiljno.




 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???06.06.2007. u 11:53 - pre 205 meseci
Ajd' i ja da kažem moje mišljenje. U potpunosti se slažem sa Calexxom i Miroslavom Jeftićem. Dakle, i ja mislim da defragmentacija doprinosi bržem čitanju i pisanju fajlova, ali to ubrzanje veoma zavisi od učestanosti pisanja i čitanja i od slobodnog prostora na disku. To ubrzanje je uglavnom neprimetno kod tzv. običnih korisnika. Oni kojima su potrebne vrhunske performanse diskova svakako će raditi defragmentaciju redovno ali, kako kaže Miroslav, takvi korisnici će se opredeliti za SCASI diskove ili RAID 0 pa će konačno ubrzanje diskova biti više primetno. Prelistajte malo teme o RAID-u 0 i kolika je polemika o takvom ubrzanju sistema. Teoretski, ubrzanje korišćenjem RIAD-a 0 je skoro 100%, a praktično daleko ispod toga (zavisi u kojim aplikacijama) ali ipak primetno. Defragmentacija? Teoretski... Ne može se sa lakoćom ni izmeriti (svakako nije 100%, ni 50%, ni 10%...), a praktično ljudi ni ne primećuju razliku. Inače, mislim da je defragmentacija mnogo više potrebnija na starijim diskovima (5-20GB) u starim PII i PIII računarima.

Dalje, ne mogu nikako da se složim sa kolegom Nesh-com (vidim da radi kao Admin) da ubrzanje defragmetacijom može biti i nekoliko puta. To znači 200, 300% i više. Nadam se da ne govorimo o Windows-u XP na PII 400MHz sa 128MB RAM-a. Veća količina RAM-a naravno smanjuje svapovanje pa to ima smisla. Ali... Kada sam povećao RAM sa 256 na 512MB zaista sam osetio bolji i brži rad celog sistema. Da li je to zbog manjeg svapovanja ili zato što Windows XP sada raspolaše sa znatno više memorije, ostavljam stručnjacija i laboratorijskim ispitivanjima. Povećanjem RAM-a na 1GB nisam osetio nikakvo poboljšanje u svakodnevnom radu. Poboljšanje sam osetio npr. u nekoj akciji prebacivanja video sadržaja u DivX. Drugar se bavio time pa sam malo eksperimentisao sa time, tj. memorijom. Čak i u tom slučaju mislim da je za ubrzanje zaslužan RAM a ne manjak svapovanja.

Konačno, ne mislim ništa loše o defragmentaciji, neka je radi ko misli da mu je potrebna. Ja se ne sećam kada sam je poslednji put uradio, možda ni jednom na ovom sistemu koji je star ravno dve godine. Evo rezultata Windowse analize mojih particija. U pitanju su dva Maxtorova diska po 40GB, prvi na 7200, drugi na 5400 obrtaja.








A sad i analiza.

Sistemska particija je neznatno fragmentisana. Iz priloženog riporta se vidi da su za fragmentaciju najzaslužniji jedan ISO fajl i OutlookExpress-ove baze.

Drugoj particiji nije potrebna defragmentacija, a na njoj se nalazi moj My Documents koji svakodnevno koristim. Čak moji fajlovi nisu pri vrhu riporta već ćerkina muzika.

Treća particija se crveni k'o semafor. Ali ona je svega 7GB velika i potpuno zauzeta. Najfragmentisaniji fajl je Acronis-ov bekap moje sistemske particije koji srećom i ne koristim. Dalje, po fragmentisanosti slede ISO fajlovi koje takođe retko koristim i nisu bitni za rad sistema.

Poslednja particija takođe ne zahteva defragmentaciju, a opet se ISO fajlovi ističu po fragmentaciji (zbog ograničenja sajta nisam mogao da postavim i taj riport).

Eto, to je stanje mojih particija. U eksperimentalne svrhe ću rado uraditi defragmentaciju, ali mi prvo recite kako da izvršim testiranja pre i posle te akcije.

Onima koji su pročitali ceo post hvala na strpljenju.

Voleo bih da i ostali na sličan način prikažu stanje svojih particija.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao plavigor dana 06.06.2007. u 13:16 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao plavigor dana 06.06.2007. u 13:25 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao plavigor dana 06.06.2007. u 13:27 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao plavigor dana 06.06.2007. u 13:37 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao plavigor dana 06.06.2007. u 13:41 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao plavigor dana 06.06.2007. u 13:43 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???06.06.2007. u 12:43 - pre 205 meseci
Postovani,
pod ubrzanjem od vise puta podrazumevam ubrzanje u radu sa diskovima, valjda je to trebalo da bude jasno, izvinjavam se ako je zvucalo drugacije.
Kad govorimo o swap fajlu, podrazumevam da se "nesto" ipak radi na racunaru, iole ozbiljno, kad bi ovaj momenat postao bitan. Za racunare koji su kupljeni radi prestiza to je apsolutno nebitno, kao i za racunare na kojima se pogleda neki film ili slusa muzika.
Ubrzanje povecanjem kolicine raspolozive memorije sa 256mb na 512 svakako je osetnije od povecanja sa 512 na 1024 i tu se slazem, a mogli ste da probate sa 128 na 256, videli bi da je tu pomak jos veci. Naravno da je ovo zbog samog OS-a i naravno da ce elementarne operacije biti brze, ja se izvinjavam, ali ja sam pomenuo "upotrebu" racunara u "neke" svrhe.
E sad to sto se slazete da Vam trebaju SCSI, RAID, ili SCSI RAID diskovi ukoliko zelite da ubrzate rad sistema, a defragmentacija (kao btw besplatan nacin da poboljsate performanse najuzeg grla u celom sistemu pa makar to bilo 3%) je, "...pih, tu i tamo, moze i ne mora..." stvarno ne znam kako treba da tumacim.
Elem, mozda je pametno da oslobodite malo vise prostora na svojim diskovima.


 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???06.06.2007. u 13:23 - pre 205 meseci
Pozdrav za Nesh-ca,

I svima ostalima,

Ova tema je na vrhu izdvojenih tema na naslovnoj stranici ovog sajta i pročitana je više od 5000 puta. Sama ta činjenica nas obavezuje ne da pronađemo univerzalan odgovor koji će se primeniti na sve, već da pokušamo objasniti samu srž problema i potencijalno rešavanje, u ovom slušaju ima li koristi od defragmentacije ili ne.

Voleo bih da neko na Internetu nađe neke zvanične i relevantne testove u vezi sa defragmentacijom (ja sam pokušao, ali bezuspešno, mada je moja potraga trajala manje od pet minuta).

Akcenat bih opet dao na raznolikost načina korišćenja računara. Šta znači računar za ozbiljan rad? Evo ja živim od računara i moj računar koristimo svi ukućani. Ostali za zabavu, ja za posao og koga zivim. Naravno, brinem o računaru (ovaj Windows XP ne bi poživeo dve godine bez poklonjene mu pažnje), ali prethodnim postom sam pokazao da mi defragmentacija nije neophodna. A to da li će ćerkina muzika krenuti pre ili kasnije to smatram marginalnim (za one koji nisu pročitali moj prethodni post, ćerkina muzika je fragmentisana). Ćerka je skoro dobila svoj računar pa će uskoro i njena muzika da ˝leti˝ sa mog računara. Pored svog računara održavam i nekolicinu tuđih računara (po firmama i kućama). Tu i tamo sam negde preporučio ili uradio defragmentaciju i to samo u sliučajevima velike fragmentisanosti. Na pitanja kako ubrzati sistem obično odgovaram dodavanjem RAM-a ili kupovinom boljeg/novog računara. U firmama u kojima ja obitavam računari se uglavnom koriste za Office i Mail, pa i u tom slučaju smatram da defragmentacija ne donosi vidna poboljšanja. Naravno, postoje situacije kada neko nekakvom radnjom poprilično fragmentira disk i tada bi trebalo reagovati. Kada uđem u Computer Management obično uđem i u Disk Defragmenter i tu sam retko kad naišao na ˝semafor˝. Računara na kojima se radi nešto ˝ozbiljno˝, bolje reći nešto zahtevno, ima procentualno mnogo manje od navedenih pa smatram da takim računarima i treba pokloniti veću pažnju pa i defragmentacijom. Ali takvi računari će obično i biti malo savremeniji i jači no ostali (ipak je posao u pitanju pa ne treba cicijašiti).

Ovo je sve samo moje lično mišljenje i nije nepromenljivo. Da li postoji neki ozbiljan test koji ću moći sprovesti na svom računaru?

I još nešto. Neka još neko ko ne koristi defragmentaciju okači slike ili opis particija na svom računaru ili serveru. Čisto kao uvid u postojeće stanje.

Pozdrav

P.S. @Nesh-co

Vrlo rado bih oslobodio prostor na diskovima ili ubacio veći, ali uvek nekako ti diskovi završe u tuđim računarima, u radnom koferu ili kao ovaj poslednji komad u ćerkinom računaru.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???06.06.2007. u 13:50 - pre 205 meseci
Heh, a eto, ja imam bas prilicnu razliku izmedju brzine (citanja/upisa) podataka pre i posle defragmentacije. Naravno, pod uslovom da je proslo jedno 2-3 meseca izmedju dve defrag.
Medjutim, razlog tome je sto na dve particije od po 12.5GB obicno nemam vise od 2GB slobodno (a cesto to bude i manje od 100MB). A stalno punim i praznim (citaj download/rezanje/transfer kroz lokalnu mrezu).
Eto primera da je defragmentacija potrebna.


Poenta svega je da je nekom e potrebn(ij)a a nekom ne (toliko). To zavisi sta i kako se radi na tom kompjuteru. Igore, i ti verovatno ne bi dopustio da ti audio fajlovi imaju oko 1000 fragmenata da se bavis obradom zvuka :).
Znaci, postoje faktori koji uticu na fragmentaciju i u zavisnosti koliko su oni zastupljeni, toliko je defragmentacija potrebna. Neki od tih faktora su:
-Procenat slobodnog prostora na disku. Sto je manji, to je fragmentacija veca.
-Ucestalost brisanja i kreiranja fajlova. Sto cesce, fragmentacija je veca.
-Velicina fajlova. Veci fajlovi imaju vecu sansu da se fragmentuju jer teze upadnu na neko kontinualno slobodno mesto. Kombinacija mnogo malih sa nekoliko (ili takodje mnogo :)) velikih fajlova je najgora.
-Fajlovi koji cesto menjaju velicinu (ali se ne brisu). Logovi, mailbox-ovi, database i sl. fajlovi.
-Kompresovani fajlovi (NTFS kompresija). Ovo u kombinaciji sa malo prostora ume da napravi i po 2-3 fragmenta na svaki MB fajla.

Pri tome, fragmentacija i ako postoji, moze da se zanemari osim ako ne radite neke stvari koje su zahtevne za disk kao npr:
-File serveri
-Database serveri (ovde spadaju i Domain Controler-i)
-Cesto rezanje DVD-a na vecim brzinama
-Obrada video materijala (pa i audio)
-Rad sa velikim rasterskim slikama
-itd :)


PS. Crveno na grafiku ne mora da znaci nista narocito. Ako ima par ogromnih fajlova koji su fragmentovani na po 2-3 dela veliki deo ce biti crven iako je zapravo fragmentacija zanemarljiva.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???06.06.2007. u 15:27 - pre 205 meseci
Citat:
Shadowed: Poenta svega je da je nekom potrebn(ij)a a nekom ne (toliko).

Ovo je prava poenta, možda se u prethodnim postovima nisam dobro izrazio, ali svakako se slažem s tim. Hvala Shadowedu na odličnom komentaru.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???06.06.2007. u 17:33 - pre 205 meseci
Pozdrav za shadowed-a,
manje ili vise svi pricamo istu pricu, svakako ne moze da skodi, ovakva polemika samo stvara zdravu diskusiju.


 
Odgovor na temu

shobra
Novi Sad

Član broj: 109678
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 309927319


Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???06.06.2007. u 19:28 - pre 205 meseci
UltimateDefrag se meni stvarno svideo, mada mi se zapucao prilikom defragmentacije pa sam ga batalio..
 
Odgovor na temu

aMeR K
Sarajevo

Član broj: 127661
Poruke: 100
*.europronet.ba.



Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???09.06.2007. u 14:32 - pre 205 meseci
i ja koristim DiskTrix-ov UltimateDefrag i zadovoljan sam njegovim obavljanjem posla.jedina mana je sto ne daje prijedloge da li je potrebno defragmentirati disk ili ne!
a M E r
 
Odgovor na temu

U.F.O

Član broj: 132729
Poruke: 131
91.150.104.*



Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???09.06.2007. u 21:33 - pre 205 meseci
Da li je neko probao ovaj Defragmenter Lite Plus
http://www.softpedia.com/get/S...s/Defragmenter-Lite-Plus.shtml
 
Odgovor na temu

sstanko78
Novi Sad

Član broj: 19139
Poruke: 411
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???10.06.2007. u 08:29 - pre 205 meseci
OO Defrag 8.5 - ovo trenutno koristim
http://www.oo-software.com/home/en/products/oodefrag/
 
Odgovor na temu

ZZ Top

Član broj: 12015
Poruke: 155
82.208.236.*



+27 Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???14.06.2007. u 16:02 - pre 205 meseci
Licno sam koristio PerfecDisk jedno vreme i pre par godina presao na O&O koji radi posao kako treba. Ultimate Defrag sam probao ali zbog jako lose dokumentacije koja je dolazila sa njim [barem u to vreme] odustao sam od koriscenja - cak postoje i razne preporuke kako ga setovati za najbolje rezultate, ali opet mislim da i sa njegovim "masterovanjem" se moze dobiti tek 1-2% u odnosu na konkurenciju.

Elem. proizvodjaci hard diskova doslovno umiru pred proivodjacima sve jeftinijih memorija. Vec postoje razna resenja flash diskova: od "kaseta" u koje se stavljaju moduli do gotovih resenja kao SunDisk Solid State Drive ili PQI Solid State Disk. Kada im jos malo padne cena i postanu dostupni obicnim smrtnicima ova tema ce postati tehnoloski zastarela. Prema postojecoj progresiji razvoja memorijiskih modula mislim da ce to vreme doci jako brzo.
 
Odgovor na temu

webdoe72

Član broj: 148900
Poruke: 3
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???15.06.2007. u 15:47 - pre 205 meseci
AusLogics Disk Defrag
odlican, besplatan defrag program. radi brzo. O&O sam batalio odavno - srusio mi je particiju. Raxco takodje - mislim da je jos gori od O&O. Imam 4 hdd-a sa po nekoliko particija i dugo sam koristio pre i posle gore navedenih programa obican windows defrag.
 
Odgovor na temu

dexkg
Centar za IT i PS ZO

Član broj: 133356
Poruke: 353
77.46.182.*

Sajt: www.sindikat-kragujevac.o..


+2 Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???16.06.2007. u 19:56 - pre 205 meseci
Ton majstor bravo, samo sam cekao dali ce neko da pomene i ultimatedefrag stim sto ima i 1.52. program je extra. Bravo...
Bolji je gram prakse nego sto tona teorije
 
Odgovor na temu

Abbiategrasso
Goran Jovic
Italy

Član broj: 103110
Poruke: 1
..7-r.retail.telecomitalia.it.



Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???17.06.2007. u 19:57 - pre 205 meseci
O & O Defrag je po meni definitivno najbolji.
 
Odgovor na temu

dexkg
Centar za IT i PS ZO

Član broj: 133356
Poruke: 353
91.150.116.*

Sajt: www.sindikat-kragujevac.o..


+2 Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???17.06.2007. u 21:35 - pre 205 meseci
Abbiategrasso moguce. Skinucu ga pa cu da probam. Ali za sad ultimate je ultimate
Bolji je gram prakse nego sto tona teorije
 
Odgovor na temu

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1123
*.ptt.yu.

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???19.06.2007. u 09:16 - pre 205 meseci
U kategoriji besplatnih programa, a moguće i uopšte, najbolja iskustva imam sa:

System File Defragmenter - pre svakog pokretanja sistema defragmentira sistemske fajlove, uključujući swap fajl

AusLogics Disk Defrag - je mali i brzi defragmentator. Korisitim ga na sistemima gde nema obrade velikih blokova podataka (čitaj: čestih instalacija i deinstalacija). Npr, koristim ga na poslovnom laptopu

IObit SmartDefrag - radi u vipe režima rada - expres, comprehensive (šta god to znači), deamon, screen saver, scheduled. Vrlo je koristan za mašine sa velikim diskovima ili diskove koji obrađuju velike blokove. Koristim ga na fajl serveru u firmi.

Probao sam i Norton Speed disk i diskkeeper i još neke, ali ova rešenja su besplatna, lagana i kvalitetna!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Najbolji program za disk defragment???

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 63590 | Odgovora: 129 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.