Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolji program za disk defragment???

[es] :: Windows aplikacije :: Najbolji program za disk defragment???

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 63574 | Odgovora: 129 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Starčević
Zrenjanin

Član broj: 11619
Poruke: 470
*.30.eunet.yu



+1 Profil

icon Najbolji program za disk defragment???12.03.2004. u 18:05 - pre 244 meseci
Dakle koji je po vama najbolji program za defragmentaciju? Ja sam do sada koristio veoma oskudni windowsov Disk Defragmenter a razmišljam da skinem Diskeeper.
 
Odgovor na temu

tone

Član broj: 22317
Poruke: 33
*.as54.bi.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???12.03.2004. u 18:21 - pre 244 meseci
A cemu sluzi defragmentacija i koliko traje na HD od 30GB.
 
Odgovor na temu

Ivan Starčević
Zrenjanin

Član broj: 11619
Poruke: 470
*.14.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???12.03.2004. u 19:30 - pre 244 meseci
Defragmentacija služi da spakuje fileove razbacane po HDD-u. Traje u zavisnosti od zauzetosti HDD-a i file sistema, primetio sam na NTFS file sistemu mnogo brže radi defragmentaciju. Posle defragmentacije HDD radi za nijansu brže.
 
Odgovor na temu

Simke
Marko Simic
Sandfield Associates (Solution
Developer)
Novi Zeland

Član broj: 1158
Poruke: 751
210.54.64.*

ICQ: 71578686
Sajt: www.sandfield.co.nz


Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???12.03.2004. u 23:35 - pre 244 meseci
Koristim Nortonov SpeedDisk vec nekoliko godina, sasvim sam zadovoljan. A ni Diskeeper nije los.
All beer is good. Some beer is better.
 
Odgovor na temu

Ivan Starčević
Zrenjanin

Član broj: 11619
Poruke: 470
*.14.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???13.03.2004. u 07:06 - pre 244 meseci
I ja sam koristio SpeedDisk ali sam izbacio sve nortonove programe iz ujpotrebe.
 
Odgovor na temu

tone

Član broj: 22317
Poruke: 33
*.as54.bi.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???13.03.2004. u 07:39 - pre 244 meseci
Pa koliko otprilike traje za HD 30GB.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???13.03.2004. u 11:05 - pre 244 meseci
pa zavisi koliko imas fragmentisanih fajlova... moze da traje 2 minuta ako si ga juce defragmentisao a moze i dva sata (i vise) ako to nisi radio godinu i jace...
u svakom slucaju radi ga jednom mesecno...
 
Odgovor na temu

tone

Član broj: 22317
Poruke: 33
*.as54.bi.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???13.03.2004. u 18:26 - pre 244 meseci
Nisam radio 3 godine a ima li kakve opasnosti o gubljenju podataka sa HD.
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???13.03.2004. u 22:58 - pre 244 meseci
Zasto defragmentacija
--------------------------------
Usled brisanja fajlova, nastaju tzv. praznine. Krecuci od prve praznine koja u stvari prestavlja slobodan prostor, disk pise i zauzima prostor. E sada, posle odredjenog vremena fajlovi bivaju razbacani na sve strane sto obara performanse diska pa je potrebno raditi defragmentaciju.

Cime raditi defragmentaciju i koliko cesto
---------------------------------------------
Defragmentaciju u principu mozete raditi i programom koji dolazi uz Windows. Ako pak nema te poverenja u njega ili smatrate da nije dovoljno dobar, onda preporuka ide za Diskeeper koji je sigurno najbrzi a i najbolji program za tu svrhu.
Ljudi cesto pitaju koliko cesto raditi defragmentaciju, a ja licno smatram da ne psotoji odredjeno pravilo. Sve zavisi od nacina na koji raspolazete podacima, jer ako svakoga dana brisete i upisujete nov sadrzaj defragmentacija bi morala cesce da se radi, recimo jednom u mesec dana i sl. U suprotnom, nema potrebe za defragmentacijom u duzem vremenskom periodu.

Da li defragmentacija steti i da li moji podaci mogu da nestanu
-----------------------------------------------------------------
Ne, ne steti ako se umereno koristi. To znaci da ne treba defragmentirati particije svaki dan vec kada se za tim ukaze potreba opisana u prethodnom odeljku.
Podaci na vasem disku su bezbedni jer defragmentaciaj razliku dve osnovne vrste fajlova: 'obicni' fajlovi poput neke slike, exe programa i sl. i sistemske. Obicno su svi fajlovi i segmenti oznaceni nekom bojom, pa pogledajte legendu da biste videli gde se sta nalazi. E sada, pomerati sistemske fajlove je vrlo rizicno pa se prilikom procesa defragmentacije oni ne pomeraju.
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

djdrale
Drasko Dragoljic
Starcevica

Član broj: 10047
Poruke: 380
*.teol.net



+7 Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???14.03.2004. u 02:35 - pre 244 meseci
Vopt XP
Al' stvarno ne znadem sta bih stavijo!!!
 
Odgovor na temu

Operator
Nezaposlen
Slavonija

Član broj: 22541
Poruke: 17
*.cmu.carnet.hr

Sajt: www.google.com


Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???14.03.2004. u 15:18 - pre 244 meseci
Nakon sto sam isprobao nekolicinu defragmentera ukljucujuci i onaj "desnoklicuci" iz samih vindoza zakljucio sam da je definitivno najbolji O&O Defrag koji mozete naci na http://www.oo-software.com/en/index.html
Eto...
Otisak prsta
 
Odgovor na temu

skarahas
Croatia

Član broj: 22546
Poruke: 256
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???14.03.2004. u 18:48 - pre 244 meseci
Koristio sam i Nortonov SpeedDisk i Diskeeper 8.0 i imam ih oba ali i RAXCO PerfektDisk 6.0.031 i taj je zakon.
 
Odgovor na temu

Operator
Nezaposlen
Slavonija

Član broj: 22541
Poruke: 17
*.cmu.carnet.hr

Sajt: www.google.com


Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???14.03.2004. u 22:12 - pre 244 meseci
Citat:
skarahas
RAXCO PerfektDisk 6.0

Koristio sam ga neko vrijeme i prog je odlican. A onda sam shvatio da postoji O&O Defrag...
Otisak prsta
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr



+8 Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???16.03.2004. u 20:44 - pre 244 meseci
Za mene je odličan Diskeeper
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???24.06.2004. u 14:39 - pre 241 meseci
Drage dame,
prvo mozda poslednja i ne tako bitna funkcija defragmentera je da fajlove poredja u nizu i slozi. Najbitnija je da delove odredjenih file-ova spoji fizicki.
Naime, Ukoliko si primera radi kucao neki tekst u notepad-u, snimio ga, a zatim radio nesto sedmo i snimio ponovo, pa je to nesto snimljeno tik uz klaster na disku gde ti se zavrsava tvoj tekst, a zatim posle izvesnog vremena ponovo otvorio onaj prvi tekst i dodao mu jos stranica, sam OS nema nacina da nastavi snimanje na naredni klaster, jer je vec zauzet, on ce nastaviti snimanje na prvom slobodnom, jer je nemoguce da rezervise prostor, iz prostor razloga jer ne zna koliko ce ga biti potrebno. Na taj nacin je napravljeno 2 fragmenta za jedan te isti file.
E sad, sam tekst je zezanje, ali ukoliko je sam fajl veliki i sastoji se iz mnostva fragmenata, onda je glava hard diska primorana da se fizicki krece od jednog do drugog fragmenta i izgubi ogromno vreme citajuci nesto sto bi inace da je defragmentisano procitala u jednom prolazu. To je prava svrha defragmentacije. Postoji ogroman broj sistemskih fajlova koji se na ovaj nacin fragmentisu, jer ih sistem stalno modifikuje, a njih je windows defragmenterom nemoguce defragmentisati, jer obzirom da su najcesce u upotrebi, najvise se i vremena gubi na citanje istih.
Ja koristim diskeeper koji poseduje jednu izvanrednu opciju koja se zove boot time defragmentacija, a to znaci da se kod prvog restarta nakon postavljanja ove zastavice, pokrece defragmentacija pre nego da windows podigne i proglasi ekskluzivan pristup ovim fajlovima, defragmentise ih i nastavi p;odizanje.
Ovim se izuzetno dobija na ukupnoj brzini pristupa diskovima.

 
Odgovor na temu

pizdun
pripizdina

Član broj: 29135
Poruke: 15
*.cmu.carnet.hr

ICQ: 290904939
Sajt: www.essfreaks.com


Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???27.06.2004. u 18:50 - pre 241 meseci
voptXP 100%
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.ptt.yu

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???29.06.2004. u 23:01 - pre 241 meseci
Nije bas da ne mora da se radi cesto - zavisi od onoga sta radis. Obrni u 3 dana 20 fajlova po 500+ mb, pa ces videti na sta ti hard lici. U principu, posle svake instalacije i deinstalacije (dosuse, ne bas najsitnijeg programceta) bi trebalo uraditi defrag, posto ti ostaje gomila praznog/novopopunjenog prostora. Ovo govorim cisto iz opazanja - glava prosto pristupa podacima brze, i razlika se lako primeti bez nekih specijalnih testova.

Sto se tice programa...godinama sam koristio Nortona, a on je veliki i spor, i primetio sam da mi posle deinstalacije sistem radi 20% brze. Ima i problem sa pagefileom - ume 100 puta da se restartuje zbog izmene podataka na scratch disku, pa se zbuni i krece ponovo. To sam primetio i na win defragmenteru. Sada koristim System Mechanicov defragmenter, nije los, ali sam cuo za Diskeeper da je fin, pa cu ga probati.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

#Ninja#
Tuzla

Član broj: 28925
Poruke: 259
*.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???30.06.2004. u 02:11 - pre 241 meseci
System Mechanicu treba nepuna godina da završi optimalnu defragmentaciju. Jednom sam ga ostavio da defragmentuje disk koji je već defragmentovan Windowsom i za 15h nije dovršio posao (20 GB, 7200 rpm, 933 MHz).

Napomena: System Mechanic je odličan za sve ostalo što može uraditi.
 
Odgovor na temu

lazza
Lazarević Miloš
NIShville

Član broj: 22457
Poruke: 41
195.178.35.*

ICQ: 247974111
Sajt: www.nishville.com


Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???30.06.2004. u 08:12 - pre 241 meseci
Defragmenter Pro Plus 2.1
Po meni najbolji ...
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Najbolji program za disk defragment???25.05.2007. u 19:29 - pre 205 meseci
Od danas - Ultimate Defrag 1.48. Firma Disktrix: www.disktrix.com.

Fantastičan, KRUŽNI (najzad ) view sektora na disku i zaista dosada najveći izbor ponuđenih opcija oko tipa defragmentacije! Sporiji je od drugih, ali za dobar defragmenter je to po meni, nebitno!

O&O je u kanti odavno... windows default je ispao bolji od njega.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Najbolji program za disk defragment???

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 63574 | Odgovora: 129 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.