Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokretanje java web service-a na Ubuntu Cloaud-u

[es] :: Java :: Pokretanje java web service-a na Ubuntu Cloaud-u

[ Pregleda: 1394 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stevan22
Stevan Popov
Junior Java (Android) Developer
Beograd

Član broj: 75704
Poruke: 41
*.neobee.net.



+2 Profil

icon Pokretanje java web service-a na Ubuntu Cloaud-u07.05.2013. u 01:26 - pre 133 meseci
Pozdrav svima,

Kako sam odlucio prebaciti beck-end na cloud, i pustiti da web service bude konektor Android app-a i mysql-a naisao sam na problem.
Naime, web service radi fino kad ga pustim iz eclipse-a (Run As-> Java App) i lepo radi u pozadini na zadatom portu.
E sad, na cloud-u ima sve sto treba, jdk, jre, apache2, mysql itd. Moje pitanje je toliko jednostavno i toliko uzaludno jer prvi put se petljam sa ovim: Kako pokrenuti java web service?
Pokusao sam da ga exportujem u jar,
pa java - jar /home/user/desktop/ws.jar i on ga kao pokrene ali kad udjem u firefox na cloud-u (zbog cega sam i instalirao GUI) i kad gadjam localhost:9999/ws/dataLayer/blablabla on mi kaze da ne postoji dok kod mene u lokalu na windowsu jednostavno radi.

Unapred hvala,
Stevan

Edit:Takodje ne radi ni kad ga gadjam sa remote-a, dok mi onaj standardni apache index.html radi :/
 
Odgovor na temu

bantu

Član broj: 38670
Poruke: 305
89.111.240.*



+27 Profil

icon Re: Pokretanje java web service-a na Ubuntu Cloaud-u07.05.2013. u 08:01 - pre 133 meseci
Web servis možeš da staruješ kao standalone aplikaciju i u okviru nekog application servera. Kao standalane preporucuje se startanje samo u svrhu razvoja. I evo ti jedan primjer kako da to uradiše bez ikakvih application servera.
http://www.mkyong.com/webservi...ws/jax-ws-hello-world-example/

Ukoliko ipak to sve integrišeš u neki app server, to je sada priča za sebe i postoji više načina u zavisnosti od servera/framework-a itd.. Međutim ono što ja vidim je da nisi naveo da imaš instaliran ni jedan java app server(tomcat, jboss, glassfish, weblogic itd...), apache2 nije java app server.
 
Odgovor na temu

stevan22
Stevan Popov
Junior Java (Android) Developer
Beograd

Član broj: 75704
Poruke: 41
*.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Pokretanje java web service-a na Ubuntu Cloaud-u07.05.2013. u 19:45 - pre 133 meseci
Bantu, hvala na odgovoru.
Tomcat 7 je instaliran, moja greska sto nisam napisao.
Uspeo sam da ga pokrenem preko terminala:
java -jar /home/..../ws.jar
medjutim, aktivan je samo dok je aktivna sesija u putty-iju?!
Imas li neki predlog kako da ga pustim da trci po serveru nonstop?


Unapred hvala
 
Odgovor na temu

bantu

Član broj: 38670
Poruke: 305
89.111.240.*



+27 Profil

icon Re: Pokretanje java web service-a na Ubuntu Cloaud-u08.05.2013. u 07:14 - pre 133 meseci
Najednostavniji način ti je screen program.

apt-get install screen

pokreneš screen i dobiješ virtuelni terminal, onda u njemu pokreneš svoju aplikaciju. Kada hoćeš da se otkačiš Ctrl+A+D, kada hoćeš da se zakačis "screen -r" i to ti je to. Mada to ti i nije pametno riješenje jer imaš malu kontrolu nad aplikacijom, može se lako desiti da prestane da se izvršava, itd...

Pogledaj na netu ima jako puno primjera kako da taj svoj web servis deploy-uješ na neki app server npr. tomcat. Evo, prvi link koji mi je google vratio:
http://www.mkyong.com/webservi...jax-ws-web-services-on-tomcat/

Mnogo je sigurnije stabilnije i dobijaš dosta prednosti koje ti nudi web server na kome ti je webservice instaliran.
 
Odgovor na temu

stevan22
Stevan Popov
Junior Java (Android) Developer
Beograd

Član broj: 75704
Poruke: 41
*.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Pokretanje java web service-a na Ubuntu Cloaud-u08.05.2013. u 11:28 - pre 133 meseci
Citat:
bantu: Najednostavniji način ti je screen program.

apt-get install screen

pokreneš screen i dobiješ virtuelni terminal, onda u njemu pokreneš svoju aplikaciju. Kada hoćeš da se otkačiš Ctrl+A+D, kada hoćeš da se zakačis "screen -r" i to ti je to. Mada to ti i nije pametno riješenje jer imaš malu kontrolu nad aplikacijom, može se lako desiti da prestane da se izvršava, itd...

Pogledaj na netu ima jako puno primjera kako da taj svoj web servis deploy-uješ na neki app server npr. tomcat. Evo, prvi link koji mi je google vratio:
http://www.mkyong.com/webservi...jax-ws-web-services-on-tomcat/

Mnogo je sigurnije stabilnije i dobijaš dosta prednosti koje ti nudi web server na kome ti je webservice instaliran.


Savrseno! Veliko hvala. Prva opcija radi posao, ali ono sto sam hteo je da dignem web service na tomcat.
Problem je sto nisam znao odakle da pocnem.

Pozdrav i sve najbolje!
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Pokretanje java web service-a na Ubuntu Cloaud-u

[ Pregleda: 1394 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.