Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Corrupt Master File Table

[es] :: Storage :: Corrupt Master File Table

[ Pregleda: 1378 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

butragueno
Bg

Član broj: 260223
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Corrupt Master File Table04.05.2013. u 13:10 - pre 133 meseci
Što bi rekli Beatles: "Help!"

U pitanju je: Western Digital WD1002FAEX Caviar Black 1 TB SATA III 7200 RPM 64 MB. Kupljen je u decembru 2010. godine i do decembra 2013. godine je u garanciji.

Windows 7 x64 Ultimate
i5 760 2.8GHz
Asus P7P55D-E LX
KINGSTON 4GB (2x2GB) 1600MHz DDR3 HyperX KHX1600C9AD3K2/4G
Gigabyte GV-N240D5-512I


Prvi put se susrećem sa ovim problemom.
Ne sećam se kako je baš sve krenulo ali par puta sam prilikom dizanja windows 7 morao da radim system restore, pomagalo je, nisam se mnogo udubljivao zašto, pretpostavljao sam da neki upadatei nisu korektno instalirani.
Došao je dan kada ni system restore nije mogao da pomogne, onda se javila poruka Corrupt Master File Table, i automatski Windows check disk nije mogao ništa da uradi. Sledeće što sam uradio je to da sam probao preko Hirens boot cd, preko mini XPa da backupujem/prekopiram bar neke podatke na usb flash. Užasno sporo je išlo i pucalo je. Odustao sam od toga. Ubacio sam pomoćni HDD od 250GB i podigao win 7 bez problema i mašina radi besprekorno već nedelju dana. Napokon nateram sebe da se ponovo pozabavim starim HDDom, povežem i njega, vidi sve particije ali im je nemoguće pristupiti. Hoću da iščupam bar 50-100GB podataka uglavnom slike i sl, a za filmove i muziku me baš briga sad bih ga pregazio. Dobio sam preporuku za čupanje podataka: GetBataBack For NTFS. Kratko uputstvo sam našao na
Code:
http://www.youtube.com/watch?v=guW7yHTk3oA
i pokrenuo. Nikad ga nisam koristio. Stavio sam default settings, izabrao ceo HDD od 1TB i pustio da radi: Searching for NTFS file systems. Jeste da ima približno 1 953 000 000 LBA sectors ali radi od juče dan i noć, i bukvalno za skoro 24h odradio je 11%?!
Smorio sam se ko... celu noć mi radi komp. Znam da kod ovakvih stvari je prekidanje ono što se najmanje preporučuje ali ispada da će ovim tempom sa 10% dnevno završiti za 10 dana i pitanje je šta će ispasti.
Dajte predloge, da li da prekidam, pa da probam sa nekim WD alatom za repair corrupted master file table. Da li će mi taj alat uništiti podatke ili nema garancije. Ili predložite neki efikasniji način ili alat za vađenje podataka.

Hvala na strpljenju. Pozdrav
Buy the ticket, take the ride.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-3.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Corrupt Master File Table08.05.2013. u 17:00 - pre 133 meseci
"GetDataBack for NTFS" ne pomaze + problemi sa MFT-om = Hard je problematican (verovatno hardverski kvar, mada mozes probati sa low level formatiranjem alatom koji je za taj hard disk predvideo proizvodjac jer postoji sansa [mala doduse] da je u pitanju logicki kvar, ali u tom slucaju gubis sve podatke). Bojim se da ne postoji lak i brz nacin da povratis sve podatke. Pitanje je da li ces uopste moci da spases sve zeljene podatke. Ako su ti podaci bas toliko bitni, da ne zalis pare (kostace pozamasno), odnesi disk nekoj firmi koja se bavi cupanjem podataka sa pokvarenih hardova da ti profesionalno odrade data recovery.
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Corrupt Master File Table08.05.2013. u 17:23 - pre 133 meseci
Ocigledno je hardverski problem. Posto vec imas Hiren's, de turi ga i ocitaj SMART informacije preko nekog adekvatnog programa (HD Tune npr.) i daj ovde screenshot. To moze pomoci u identifikovanju razmere problema.
Realno...
 
Odgovor na temu

butragueno
Bg

Član broj: 260223
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Corrupt Master File Table12.05.2013. u 20:14 - pre 133 meseci
Skinuo sam zvanicni WD Data Lifeguard Diagnostics i pustio extended test. Posle 4-5 sati i odradjenih ~ 75%, stao je i prijavio gresku - "08-Too many bad sectors detected"



Ima li uopste svrhe da probam sa brisanjem svih particija i formatiranjem HDD? (uspeo sam da iscupam vecinu najvrednijih podataka) Od 3 particije, sistemska je konstantno nedostupna a druge dve uglavnom jesu, mada ne uvek.

Inace, pomenuo sam da je disk u garanciji do kraja godine. Kako ide garancija, uvazavaju li se bad sectors ili se to razlikuje od radnje do radnje?
Buy the ticket, take the ride.
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Corrupt Master File Table13.05.2013. u 11:17 - pre 133 meseci
Nosi ga na garanciju slobodno, ako si uspeo da izvuces sta ti je trebalo od podataka. ;)
Realno...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-3.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Corrupt Master File Table13.05.2013. u 19:41 - pre 133 meseci
Taj disk podleze garanciji i slobodno ga nosi na reklamaciju, ali budi spreman da cekas neko vreme na zamenu, jer se samo diskovi koji brzo otkazu ekspresno menjaju (u prvih nekoliko meseci od kupovine), mada sve zavisi od dobre volje trgovaca.
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Corrupt Master File Table

[ Pregleda: 1378 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.