Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MS CAPICOM u MFC-u i Exception Handling

[es] :: C/C++ programiranje :: MS CAPICOM u MFC-u i Exception Handling

[ Pregleda: 3041 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ljube
Ljubiša Knežević
Banjaluka

Član broj: 22429
Poruke: 158
81.93.74.*



+2 Profil

icon MS CAPICOM u MFC-u i Exception Handling12.03.2004. u 11:44 - pre 244 meseci
Zdravo,
Napravio sam mali MFC programcic koji sluzi za razmjenu poruka izmedju dvije udaljene mreze. Sve poruke se kriptuju sa MS CAPICOM prije slanja.

Program inace radi dobro kada primi kriptovanu poruku, ali kada pristigla poruka nije kriptovana program "puca". Ne pomaze ni try/catch kombinacija.

Ovo je samo dio koda koji ilustruje problem:

try {
MainCrypto.Decrypt(sessparam);
}
//catch(COleException * errm)
catch(COleDispatchException * errm)
{
errm->ReportError();
errm->Delete();
} // catch


Importovao sam CEncryptedData iz CAPICOM TLB i program je automatski kreirao klasu:
class CEncryptedData : public COleDispatchDriver {....

Da li neko vidi gdje gresim ili koristim pogresan exception handler (pokusao sam sa oba pomenuta u kodu)?

Hvala,
Ljubisa

 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: MS CAPICOM u MFC-u i Exception Handling12.03.2004. u 16:31 - pre 244 meseci
Pojasni malo bliže pojam "puca". Koju poruku tačno dobiješ? Access violation, Unhadled exception ili nešto treće?
 
Odgovor na temu

ljube
Ljubiša Knežević
Banjaluka

Član broj: 22429
Poruke: 158
*.dialup.blic.net



+2 Profil

icon Re: MS CAPICOM u MFC-u i Exception Handling12.03.2004. u 21:06 - pre 244 meseci
Ogradio sam se od ovog problema tako sto na kraju svakog kriptovanog stringa zaljepim CRC, tako da aplikacija koja prima poruku moze na osnovu CRC-a da otkrije dali se radi o kriptovanom ili ne kriptovanom stringu.
Naravno, neki zlonamjeran korisnik bi mogao da posalje obican string sa ispravnim CRC-om i to bi oborilo krajnu aplikaciju.

Pokusao sam da repiciram problem ali na moje iznenadjenje prazna aplikacija uredno prijavljuje gresku u catch bloku!?

Ako neko zeli da pogleda source za VC7 moze da ga preuzme sa http://www.programbl.com/testcapi.zip

Prava aplikacija koristi MFC dll za rad sa MS CAPICOM.
Da li mogu try i catch blokovi da se koriste u dll-ovima?

U svakom slucaju, u ponedeljak cu skinuti CRC zastitu i pokusati da vidim tacnu gresku koja se javi kada aplikacija "pukne".

Hvala,
Ljubisa
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: MS CAPICOM u MFC-u i Exception Handling

[ Pregleda: 3041 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.