Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PDV na posiljke iz inostranstva

[es] :: E-Kupovina :: PDV na posiljke iz inostranstva

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27

[ Pregleda: 141940 | Odgovora: 526 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

JankoLancer
Janko Vladimir Djuric
student
ne radim
Kragujevac

Član broj: 319697
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva11.12.2013. u 14:24 - pre 126 meseci
Hvala puno na odgovoru!
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva11.12.2013. u 17:35 - pre 126 meseci
A evo ja danas platio PDV i za one koji nisu platili, naručio neke torbice male, 4 komada ali sve različite, koštalo me nešto ispod 9 dolara,
carinica/lopov MIŠČEVIĆ RADMILA procenila paket na 20$, naplaćen pdv od 336,83 dinara, poštar je ukupno uzeo 447,80 din.
Interesantno, poštar je hemijskom napisao na onoj uvoznoj deklaraciji što izdaje carina ovako:
337
+ 45
_________
382
+ 65,80
_________
= 447,80

45 dinara je provizija za uplatu PDV-a (pošto se on plaća u kešu a treba ga prebaciti na račun) i 65,80 din je ono što niko ne zna za šta je...
Sve u svemu beše to porez u iznosu od 58,54% pa vi vidite...

P.S. na koverti je pisao tačan iznos u cent koliko je pošiljka plaćena ...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva11.12.2013. u 19:11 - pre 126 meseci
Pojacana je i kontrola i naplata u zadnje vreme. Ocigledno je stigla naredba da se sve jos poostri.

A Kinezi su dokazani Idioti. Zadnji paketic koji je sa pracenjem placen 5.3 $ , ladno na onoj deklaraciji napisali 10 $ . Genijalci nema sta.

Negde sam procitao, neko je napisao , da kao moraju da napisu bar 10 $ sto nije istina, jer sam od DX-a dobijao i neke nebulozne cene ispisane tipa 2,2 $.
 
Odgovor na temu

brzibg
Beograd

Član broj: 13565
Poruke: 187
82.208.218.*



+2 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva21.12.2013. u 20:22 - pre 125 meseci
Naruciovao sam neku sitnicu od 4$ i trazio od kineza da ubaci invoice na taj iznos. Prvo mi je rekao da on ne salje racun, ali ima neku deklaraciju na kojoj ce pisati 8$. Dva dana ga jurim da bar napise pravi iznos na toj deklaraciji. Prihvatio je i navodno ce napisati pravi iznos. Naravno, ocekujem da cu dobiti paket od 8$ i pripadajucu carinu i porez na ~16$. :-D

We are the Borg. You will be assimilated. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.
 
Odgovor na temu

alien85

Član broj: 33419
Poruke: 202
*.teol.net.



Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva03.01.2014. u 19:48 - pre 125 meseci
samo da ubacim update na komentar od prije 20tak dana u vezi iPad Mini koji mi je prijatelj slao iz USA.

naime, rekao sam mu da stavi racun sto je i uradio ali paket poslije zadrzavanja na carini u BG dolazi u NS 18. Dec da bi pismu u kojem traze podatke o racunu i fakturu trebalo 2 dana da dodje u moje sanduce 15min udaljeno od teretne poste i carine... ok nije problem. Oni od mene traze podatke o racunu sa kog je uplaceno, fakturu (koja je bila u paketu) a kupljena je od strane drugog lica! Sta zamisljaju?!

Odmah im posaljem skeniran racun i oni potvrde da ce biti carinjeno. Nakon toga cekanje, neradni dani ja zovem tri puta oni kazu pa na cekanju je guzva nam je da bi na kraju usli u novu godinu. Danas zovem carinu kaze pa imamo sve sto nam treba carinicemo ovo i ocekujte na adresi... reko po kojoj tarifi cete cariniti dobili ste paket u prosloj godini (porez na hardware ide sa 8% na 20% u NG) ona mi bukvalno kaze: hehe ali mi cemo cariniti u ovoj godini! Bukvalno mi se nasmijala tako da sam skontao da su oni to fino odlozili za posle ng da mi to rade na 40% umjesto na 28%. Vjerujem da ima masa ljudi koji su tako ispaljeni. I sta covjek da im radi?!
The truth is out there..
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva03.01.2014. u 19:59 - pre 125 meseci
od 18-tog čeka na carinjenje!!! to su garant namerno uradili...
Meni su dva paketa (doduše nije IT oprema u pitanju) došla na carinu 27.12.2013, otvoreno, ocarinjeno i meni uručeno u ruke 31.12.2013 ...
 
Odgovor na temu

alien85

Član broj: 33419
Poruke: 202
*.teol.net.



Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva03.01.2014. u 20:03 - pre 125 meseci
ma jedino mi to pada na pamet, inace mi brzo carine (sve zivo) i dostave. Ali eto sta covjek moze da im radi, nemaju obavezan period za carinjenje (zar ne?), samo josh mogu da mi prave problem na sve ovo. Tuga!

[Ovu poruku je menjao alien85 dana 03.01.2014. u 21:51 GMT+1]
The truth is out there..
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva03.01.2014. u 23:45 - pre 125 meseci
Ima rok od 4-5 dana, pod uslovom da nije potrebna dodatna dokumentacija itd. Taj rok su lako Izvrdali time sto su ti napisali pismo i sada mogu da ga drze koliko god hoce. Ako si u blizini svrati do carine, porazgovaraj tamo sa nekim. Kada si predao racune tu nema sta vise da izgubis, pa mozes malo i da pokazes zube, ali odmereno. Ima i tamo neki sef, potrazi ga , ako treba zakazi razgovor sa njim, od cekanja nema nista korisno.

Pre je bilo 10 + 8 % , sada je 10 +20 , ipak nije 40%. Ali i ja mislim da su namerno cekali. U svakom slucaju budi srecan da izvuces ziv tablet iz njihovih kandzi . Takva je to Banda.
 
Odgovor na temu

alien85

Član broj: 33419
Poruke: 202
*.teol.net.



Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva03.01.2014. u 23:55 - pre 125 meseci
hm neam pojma odakle mi 40%, sad si me obradovao :) Mada... znali su oni meni da zategnu i 50% od vrijednosti robe... ma banda nema sta.
Pa zato kazem, moc je u njihovim rukama i ispravljati krivu Drinu moze samo meni da naskodi. Idem u Petak da to preuzmem i podnosim finalni izvjestaj :)

hvala
The truth is out there..
 
Odgovor na temu

alien85

Član broj: 33419
Poruke: 202
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva13.01.2014. u 20:28 - pre 125 meseci
posle tacno mjesec dana preuzeo svoj iPad... naplatili mi 11300din...
The truth is out there..
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva13.01.2014. u 20:36 - pre 125 meseci
Citat:
alien85: posle tacno mjesec dana preuzeo svoj iPad... naplatili mi 11300din...

može malo detalja, da vidimo jesu li promenili stope. Koliko su procenili osnovicu i šta u carinskoj deklaraciji piše koliko je pdv a koliko carina?
 
Odgovor na temu

alien85

Član broj: 33419
Poruke: 202
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva13.01.2014. u 20:42 - pre 125 meseci
Na zalost neam onaj papir sa carine ali vrijednost paketa je 400$ cijena slanja je 60$

Na carini su mi rekli da za sve proizvode ide sad 20% PDV (nadao sam se da bi moglo biti 8% za proslu godinu jer je IT)
The truth is out there..
 
Odgovor na temu

Karo
G.M.

Član broj: 50566
Poruke: 186
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva17.02.2014. u 11:14 - pre 123 meseci
Da rezimiramo trenutno stanje oko PDV-a

1. Kina

Nema veze sta pise na paketu caririnici odrape kako oni misle

2. Evropa i Amerika (paket je adresiran iz pomentih zemalja)

Ako se kupuje od pravnog lica PDV se napalcuje kao je naznaceno na paketu
Fizicka lica, Poklon, polovna roba, popusti i ostale muljavine ;) pogledaj pod 1.

Sto znaci a nemora da bidne za 1. i 2. tj napalta PDV-a jos uvek po sistemu eci, peci, pec ako se nevaram

Pitanje, dalise uopste neko upustao u odiseju povrata poreza iz Evrope ili Amerike (neverujem da cu doziveti za Kinu ;) da makar neplacamo dupli PDV. Procitao sam negde da britanci ne racunaju njihov porez kad salju za Srbiju
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva17.02.2014. u 12:27 - pre 123 meseci
Manje vise tako, samo nikada ne gledaju sta pise Na kutiji , vec radnje iz USA i EU stave racun unutra, pa po tome naplacuju.

Sto se tice PDV-a to vazi samo za EU jer USA i nema PDV . Oni imaju porez na promet kao sto je imala SFRJ . Pa ga dodaju kasnije zavisno u koju njihovu Saveznu drzavu salju , a u cenama koje vidis nema tog poreza.

Za EU postoje dve solucije koje se svode na isto. Ili radnja odmah u startu kada napises adresu i vidi da se salje izvan EU automatski skine PDV ili ga ne skine. U svakom slucaju naknadnog povratka nema, tako da treba birati radnje koje skidaju EU PDV, da se ne bi placao dupli , i nas i njihov.
 
Odgovor na temu

Karo
G.M.

Član broj: 50566
Poruke: 186
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva17.02.2014. u 14:22 - pre 123 meseci
Citat:
Manje vise tako, samo nikada ne gledaju sta pise Na kutiji , vec radnje iz USA i EU stave racun unutra, pa po tome naplacuju.


Znaci nikakvi propratni papiri i ostalo samo ako je unutra fiskalni racun (ako si na to mislio) prolazi kao osnovica za PDV, sve ostalo spada pod 1. :)

Citat:
Sto se tice PDV-a to vazi samo za EU jer USA i nema PDV . Oni imaju porez na promet kao sto je imala SFRJ . Pa ga dodaju kasnije zavisno u koju njihovu Saveznu drzavu salju , a u cenama koje vidis nema tog poreza.


Secam se SFRJ ali ne i poreza na promet :), znaci sve online prodavnice iz USA su sa cenama bez nihovog poreza (ako nije drugacije navedeno) za nas i mi samo placamo nas PDV.
Dali tu spada Amazon posto kolko znam velika vecina prodavaca je iz USA (naravno ako nije navedeno drugacije)

Citat:
Za EU postoje dve solucije koje se svode na isto. Ili radnja odmah u startu kada napises adresu i vidi da se salje izvan EU automatski skine PDV ili ga ne skine. U svakom slucaju naknadnog povratka nema, tako da treba birati radnje koje skidaju EU PDV, da se ne bi placao dupli , i nas i njihov.


Pffff odra me slovenac, nisam znao valjda me nece i ovi nasi ;)

P.S.
Sala za slovenca, mada nisam gledao kad sam narucivao. Postoji verzija sajta na slovenackom gde su cene sa njihovim PDV-om i na srpskom gde su cene umanjene za PDV tj za 22% (sa kojeg sam ja narucio). Mada u uslovima koriscenja stoji da je PDV ukljucen??? Mada misli da je to vise greska u prevodu sa slovenackog ali dovodi u zabludu oko PDV-a za nas
Citat:

Cene

Sve cene uključuju PDV. Cene su važeće u vreme dodele ugovora (kupac prima e-poštu o statusu njegove narudžbe reda potvrđeno). Posle dodele ugovora ne može biti promene sadržaja ugovora ili konačnog iznosa ugovora, osim u posebnim slučajevima utvrđenim od provajdera.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva17.02.2014. u 15:01 - pre 123 meseci
Ja kad god mogu, insistiram da mi prodavac stavi paypal invoice u paket, isto kao što ti imaš na paypalu izveštaj da si nešto platio xy$ isto tako i prodavac ima da je primio dotičnu sumu i može da odštampa fakturu. Fiskalni račun u smislu onog koji dobiješ kod nas u prodavnici tipa Idea isl se ne izdaje za online kupovinu ali faktura je sasvim dovoljna. I svaki paket u kom je bia faktura a carinici su ga otvorili bio je carinjen po toj fakturi, svi ostali su bili carinjeni odokativnom metodom.

Dobio sam nedavno par paketića koji su bili u obliku "tapaciranog" ;D pisma tj. kako ga zovu bubble wrap/envelope i to je sve prošlo bez carine ali nije imalo ni praćenje a i bilo je lako ko perce, sve ostalo što je veće od npr dve paklice cigareta, otvaraju i carine, barem meni a ide preko BG-a...

Inače juče sam pokušao da nagovorim kineza sa ebaja da mi pošalje invoice i evo prepiske:
Ja
Citat:
Hi
I just purchased camera mount (collor: red) from your store, please print and send the invoice inside of the package, it is necessary for the customs procedure.
Many thanks
Regards

On
Citat:
we send all orders with low value-for EU it's normal.

Ja
Citat:
I know that but local customs officers do not take in account value on CN22 form especially if the package is from China, they know that all packages from China have significantly lower value than real so they open all packages and if there is no invoice inside they assume that the value is identical like in local shops here in Serbia and that would be about 50$ so I would have to pay taxes and fees as if that item was $50 and not $22...

On
Citat:
you can print ebay invoice ..you have paid or receipt from you bank card.We send in EU every day not ten packages more bigger without any problem..with more expensive items..it's really very small cost..
Excuse me our branch in China only packed packages ..we don't put invoices in package..you can do it and send in custom if they ask you

.
.
.

i šta sad ja njemu da objašnjavam kad jednostavno neće da shvati, 2 minuta bi mu trebalo da odštampa papir i otkuca mi poruku tipa "Ok, will do that." ali on ne može da shvati da postoje smradovi od država kao što je Srbija...
Takođe, za Australiju granica za uvoz je 1000$ (predpostavljam australijskih dolara) niko te ne pita šta si uzeo, šta će ti, jesi uzeo 3 komada ili 3000 komada, ne traže fitosanitarne preglede, dozvole za uvoz i slične gluposti...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva17.02.2014. u 15:34 - pre 123 meseci
Jadnom Kinezu niko nije javio da mi nismo EU :D

Mora da i on ponekad gleda onaj Drzavni dnevnik u 19:30 ( radio Kinez nekad ovde u Srbistanu , pa po malo natuca Srpski ) i tamo , na Dnevniku ne da smo mi clanica EU, vec odavno Gospodarimo celim svetom , a i sire :D

@ Karo

Sve si dobro razumeo, za razliku od Kineza :) Dobro rece FLiz ne mora bas fiskalni iz kase, al fakturu salju, prave prodavnice, ovo sa ebay je ko hoce salje, ko nece ne mora.

ZA SAD sve sto vidis je konacna izvozna cena , po kojoj salju. I Amazon i svi ostali. Porez na promet je bio onaj porez u trgovini koji se placao samo na kraju, placao ga je samo obican krajnji potrosac. Svi preprodavci u lancu nisu ga placali nego su pisali neke izjave tipa, da je roba namenjena daljoj prodaji.

Nama potrosacima bilo isto, porez su naplacivali, samo ga skoro nikada nisu uplacivali u Drzavnu kasicu, posebno privatnici. Prodje roba kroz papire, opere se kroz 100 ruku, i neka od onih izjava se zagubi, a ti na kasi platis i taj porez, samo sto ga trgovac stavi u dzep.

Rade i sada tako, ali nesto malo redje, zbog same organizacije PDV, al nasa drzavica nije u stanju efikasno da sprovede ni jedan sistem naplate poreza , kao ni kontrolu naplate.
 
Odgovor na temu

Karo
G.M.

Član broj: 50566
Poruke: 186
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva17.02.2014. u 19:17 - pre 123 meseci
Citat:
Fliz: Ja kad god mogu, insistiram da mi prodavac stavi paypal invoice u paket, isto kao što ti imaš na paypalu izveštaj da si nešto platio xy$ isto tako i prodavac ima da je primio dotičnu sumu i može da odštampa fakturu. Fiskalni račun u smislu onog koji dobiješ kod nas u prodavnici tipa Idea isl se ne izdaje za online kupovinu ali faktura je sasvim dovoljna. I svaki paket u kom je bia faktura a carinici su ga otvorili bio je carinjen po toj fakturi, svi ostali su bili carinjeni odokativnom metodom.

Dobio sam nedavno par paketića koji su bili u obliku "tapaciranog" ;D pisma tj. kako ga zovu bubble wrap/envelope i to je sve prošlo bez carine ali nije imalo ni praćenje a i bilo je lako ko perce, sve ostalo što je veće od npr dve paklice cigareta, otvaraju i carine, barem meni a ide preko BG-a...

Inače juče sam pokušao da nagovorim kineza sa ebaja da mi pošalje invoice i evo prepiske:
Ja

.
.
.

i šta sad ja njemu da objašnjavam kad jednostavno neće da shvati, 2 minuta bi mu trebalo da odštampa papir i otkuca mi poruku tipa "Ok, will do that." ali on ne može da shvati da postoje smradovi od država kao što je Srbija...
Takođe, za Australiju granica za uvoz je 1000$ (predpostavljam australijskih dolara) niko te ne pita šta si uzeo, šta će ti, jesi uzeo 3 komada ili 3000 komada, ne traže fitosanitarne preglede, dozvole za uvoz i slične gluposti...



Aaaaaa zato Slovenac naglasio da ce poslati i invoice uz paket zna covek sa kakvom bagrom ima posla

@ademare
@Fliz
tnx
niko nam nije kriv sto nismo zapalili odavde, kad smo vec tu gde jesmo treba gledati kao da se borimo protiv bagre.
Negde sam procitao, kad dugujes 100e poreza onda je to tvoj problem a kad dugujes 100.000e onda je to problem drzave
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva17.02.2014. u 19:29 - pre 123 meseci
Citat:
Fliz:
i šta sad ja njemu da objašnjavam kad jednostavno neće da shvati, 2 minuta bi mu trebalo da odštampa papir i otkuca mi poruku tipa "Ok, will do that." ali on ne može da shvati da postoje smradovi od država kao što je Srbija...
Takođe, za Australiju granica za uvoz je 1000$ (predpostavljam australijskih dolara) niko te ne pita šta si uzeo, šta će ti, jesi uzeo 3 komada ili 3000 komada, ne traže fitosanitarne preglede, dozvole za uvoz i slične gluposti...

Taj ti je kinez jos bio posten i napisao da ti nece poslati invoice, a mogao je lepo kao i vecina drugih da odgovori da ce to da uradi...pa ipak ne uradi



Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva17.02.2014. u 19:38 - pre 123 meseci
Ukoliko nasi sa carine traze izvod, moze se poslati screenshot online bankinga i invoice-a sto se dobije pri placanju online, kao i screenshot PayPal relevantne stranice. Prihvataju to bez problema.
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: PDV na posiljke iz inostranstva

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27

[ Pregleda: 141940 | Odgovora: 526 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.