Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PDV na posiljke iz inostranstva

[es] :: E-Kupovina :: PDV na posiljke iz inostranstva

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 141162 | Odgovora: 526 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva01.06.2013. u 10:18 - pre 131 meseci
Nisam mislio ništa lično. Ti pričaš o stotinama paketa.

Kako su carinici po pravilu glupi umesto da vode ozbiljnu evidenciju koliko je ko uvozio koristeći povoljnosti pa da sankcionišu takve onu su lepo zviznuli harač svima.

Doduše, ovaj put smo bolje prošli. Kada je prošli put Nekerman isto radio, onda su totalno ograničili uvoz, a sad su samo uveli dodatne dažbine.

 
Odgovor na temu

mocnisima
Simo Petrovic
I am a traveler of both time and space,
to be where I have been
Loznica

Član broj: 265359
Poruke: 297
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+21 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva01.06.2013. u 11:05 - pre 131 meseci
Nekerman je bio zakon, kupio sam einhel aparat za varenje i sve sa dostavom na kuću bilo
50 evra.
Lemilicom protiv sveta!!! Electro guerrilla.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva01.06.2013. u 12:51 - pre 131 meseci
E pa društvo, ko voli teorije zavere evo mu materijala - Uroš Bogdanović je nedavno zakazao intervju sa Dinkićem povodom ove naše teme i čekao na slobodan termin, u četvrtak je dobio šut kartu na radio Indexu, a juče je odradio poslednji svoj šou. Navodno njegova emisija nije imala dobar rejting, Srbi ne vole njegov tip humora itd. Tako da džaba smo krečili, džaba smo skupljali one carinske deklaracije, ja sam mog aduta ispucao, sad da vidimo da li neko drugi ima nekog u medijima. Mada, većina velikih medija imaju uporište u po nekoj stranci, a svaku stranku opet finansira neki tajkun, a oni se opet često bave uvozom, pa vi vidite zašto se o ovome slabo priča u medijima...
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva01.06.2013. u 13:05 - pre 131 meseci
Sećam se kada je telekom "raširio" ADSL ( 256/0001 ) da je bilo onih koji su predlagali da ovi što skidaju filmove malo smanje doživljaj
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

futa69
Zoran Mitrovic
trgovac
Gold oil
Nis

Član broj: 315200
Poruke: 1
212.200.38.*



+1 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva01.06.2013. u 13:38 - pre 131 meseci
E pa drugari procitah sve vase postove,pa resih da se registrujem i napisem nesto i ja.
Posto zivim u Nisu (sto juznije to tuznije) ovde je tek Bogu plakati.
Gospoda sa carine i ako sam im odneo sve racune uredno odstampane uvecavaju vrednost robe i do tri puta.
Kazem sebi ok,prezivecemo to nekako ali gospodja na carini me lepo obavesti da je moj paket sa "PROFESIONALNIM DIJAGNOSICKIM UREDJAJEM" vracen za Kinu.E taj "opasni" uredjaj kosta $9 i namenjen je kucnoj upotrebi cisto da vas mehanicar ne bi zavlacio.To vam garantujem jer posedujem auto servis i profi dijagnostika kosta od 3000 do 20000 evra.
E sad ajd i to nekako al danas pogledam da vidim gde mi je paket sa posrebrenim ogrlicama i narukvicama (5 komada sve zajedno) vrednosti 12.5 dolara kad ono vracen nazad za Kinu.
Valjda sam postao opasan svercer i ugrozavam finansijski sistem zemlje.
A da carina me je obavestila da po njihovom misljenju ja preterujem sa paketima(prosek jedan dnevno,oko $15) i da su me prijavili poreskoj policiji.
Na moju opasku da ja uredno placam PDV na svaku posiljku uvecan tri puta zbog njihovog (strucnog ) misljenja,dobio sam odgovor pa sad citiram "mi smo vas prijavili za pakete koji su stizali pre nego sto je poceo da se naplacuje PDV."
Tako ja ostadoh u cudu jer je te pakete ta ista vajna i bajna carina oslobodila svifh dazbina.
Juce sam odneo ponovo listu kupljenih predmeta na e bay-u,ima jedno dvadesetak sve izmedju 1 i 7 dolara.
Bolje da nisam,gospodja sa carine zamalo nedobi infarkt koliko sam ostetio devizne rezerve zemlje.
E sad imal medju vama strucnjaka koji ce mi odgovoriti koliko paketa dnevno mogu da dobijem.
Osecam da sam gradjanin petog reda a mozda i petokolonas jer nezelim da kupujem od domacih tajkuna po pet puta vecim cenama.
Zao mi je sto izuzetno cenim svoj novac,moracu da ga predam Dinkicu jer meni samo stvara probleme.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva01.06.2013. u 13:47 - pre 131 meseci
Citat:
valjan:
E pa društvo, ko voli teorije zavere evo mu materijala - Uroš Bogdanović je nedavno zakazao intervju sa Dinkićem povodom ove naše teme i čekao na slobodan termin, u četvrtak je dobio šut kartu na radio Indexu, a juče je odradio poslednji svoj šou. Navodno njegova emisija nije imala dobar rejting, Srbi ne vole njegov tip humora itd. Tako da džaba smo krečili, džaba smo skupljali one carinske deklaracije, ja sam mog aduta ispucao, sad da vidimo da li neko drugi ima nekog u medijima. Mada, većina velikih medija imaju uporište u po nekoj stranci, a svaku stranku opet finansira neki tajkun, a oni se opet često bave uvozom, pa vi vidite zašto se o ovome slabo priča u medijima...


Slucajnost ili ne ali u medijima nema ni trunke slobode, glas naroda se nigde ne moze cuti. Sve ovo sto je bilo po novinama je dozirana kampanja vlasti , nekakva simulacija slobodnog novinarstva. U staroj kako je sada nazivaju Diktaturi bilo je vise Demokratije i Sloboda. Videli ste da je cak i B92 napravio prilog u odbranu carine ima na njihovom youtube kanalu neko je objavio link. Pustili su da narad malo pljuje u komentarima po vlasti, al kad sam im napisao komentar da im je prilog jadan i udvoricki , da nisu ni senka starog B92 i da promene ime u Vucovizija, usledila je Cenzura. Tako da od medija ne treba nista ocekivati.

Nego gradjani, narod , pucanstvo :) kada jednog dana odluci , Slovenci kojima smo se uvek smejali srusise svoju vladu na ulici , kao i Bugari, mora se organizovati preko fejsa i ostalih neformalnim metodama. Tako je bar kod njih upalilo. Al posto mi nismo ni Grci ni Slovenci ne verujem ni da ce to da se desi. Narod i dalje vise veruje Dnevnicima nego svojim ocima , mozgu i stomaku.

Jedino sto jos verujem da ovo cita neka UDBA , pa da ce nekom da dojavi. Da nema te sluzbe koja sa svakom vlascu menja ima ne bih ovo ni pisao.
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva01.06.2013. u 17:36 - pre 131 meseci
Citat:
Predrag Supurovic:
Nisam mislio ništa lično. Ti pričaš o stotinama paketa.

Kako su carinici po pravilu glupi umesto da vode ozbiljnu evidenciju koliko je ko uvozio koristeći povoljnosti pa da sankcionišu takve onu su lepo zviznuli harač svima.

Doduše, ovaj put smo bolje prošli. Kada je prošli put Nekerman isto radio, onda su totalno ograničili uvoz, a sad su samo uveli dodatne dažbine.

Au bre covece jel ti shvatas da je to uvedeno zbog PP, ja ne znam kako da ti to docaram!!!
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva01.06.2013. u 17:37 - pre 131 meseci
Citat:
valjan:
E pa društvo, ko voli teorije zavere evo mu materijala - Uroš Bogdanović je nedavno zakazao intervju sa Dinkićem povodom ove naše teme i čekao na slobodan termin, u četvrtak je dobio šut kartu na radio Indexu, a juče je odradio poslednji svoj šou. Navodno njegova emisija nije imala dobar rejting, Srbi ne vole njegov tip humora itd. Tako da džaba smo krečili, džaba smo skupljali one carinske deklaracije, ja sam mog aduta ispucao, sad da vidimo da li neko drugi ima nekog u medijima. Mada, većina velikih medija imaju uporište u po nekoj stranci, a svaku stranku opet finansira neki tajkun, a oni se opet često bave uvozom, pa vi vidite zašto se o ovome slabo priča u medijima...

E upravo sam hteo da ti napisem da je Uros dobio otkaz na radiju INDEX.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva02.06.2013. u 00:06 - pre 131 meseci
Citat:
virus_crew:
Citat:
Predrag Supurovic:
Nisam mislio ništa lično. Ti pričaš o stotinama paketa.

Kako su carinici po pravilu glupi umesto da vode ozbiljnu evidenciju koliko je ko uvozio koristeći povoljnosti pa da sankcionišu takve onu su lepo zviznuli harač svima.

Doduše, ovaj put smo bolje prošli. Kada je prošli put Nekerman isto radio, onda su totalno ograničili uvoz, a sad su samo uveli dodatne dažbine.

Au bre covece jel ti shvatas da je to uvedeno zbog PP, ja ne znam kako da ti to docaram!!!


Proguglaj malo dva pojma: UZROK i POVOD

PayPal nije uzropk nego povod. Uzrok su ljudi kao ti koji imaju stotine narudžbi.
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva02.06.2013. u 08:20 - pre 131 meseci
Aj uzivaj brate, smarassss, a BTW kakve ja imam veze sa tim alo jel citas ti sta pises, pa onda bi meni stalno naplacivali a ne drugima tj. celoj Srbiji, e super sad mi je drago sad znam da sam jako vazan u Srbiji evo ljudi PRIZNAJEM ZBOG MENE SAD SVI PLACATE PDV!!!
Joj brate majke ti daj tu gudru, ti ne mozes da verujes koliko se sad cepam od smeha i da znas da si mi vec ulepsao dan a tek je 9 ujutru, kralj si, zivota mi.
BTW, brate mojne samo ovde temu da smaras jer nisam ja tema vec PDV na posiljke iz inostranstva, ako imas neki problem sa mnom salji mi na PM a ne ovde da trujes temu.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.stcable.net.



+363 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva02.06.2013. u 10:48 - pre 131 meseci
Naravno da pdv nije poceo da se naplacuje zbog onih koji mnogo narucuju jer su oni narucivali toliko i pre uvodjenja PayPal koji je glavni uzrok"naglog" naplacivanja pdv-a. Mnogo ljudi koji nikad nisu narucivali sad narucuju pa su tu videli nacin za punjenje budzeta. 100 dinara ovde, 300 tamo i to je ogroman iznos na godisnjem nivou. Najmanji problem njima na carini je da vracaju pakete nekog ko "previse" narucuje.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva02.06.2013. u 21:48 - pre 131 meseci
Heh, aj ti to dokazi ovom expretu koji kaze da je zbog mene(haha) uvedeno placanje PDV-a.
Meni je on i dalje kralj sa ovom izjavom!!!
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva02.06.2013. u 22:05 - pre 131 meseci
Ne treba mnogo mozgati da se zakljuci da drzava uvek reaguje ako postoji prilika da uzme novac masovno. Čim su takvi kao ti počeli da nabavljaju robu u ogrmnim količinama koristeći propis koji je davao određenu dozu slobode prilikom uvoza pa su se razni limundi, kupuinidi, i slicni sajtovi poceli puniti oglasima gde se ta roba prodaje, država je tražila način da to regulise - i regulisala je.

PayPal je tu samo imao ulogu katalizatora - skrenuo je pažnju na tu vrstu "trgovine" sa povlasticama. Zainteresovali su se, uradili jednostavnu analizu i utvrdili koja količina roe na taj način ulazi u zermlju i lampice su im se upalile.

Sad ti možeš da vređaš koliko hoćeš ali samo to da ti stvarno misliš da je PayPal uzrok novim carinskim dažbinama je dovoljno da se vidi tvoj nivo razmišljanja.

Naravno da ne globe samo tebe jer nisu dovoljno pametni da naprave sistem da takve kao što si ti otkrivaju i sankcionišu, već im je mnogo lakše da odrape harač svima. Ako je tačno to što tvrdiš da i nakon stotina porudžbina tebe i dalje nisu oglobili, to samo pokazuje koliko im je sistem pogrešan, odnosno da ti i dalje uspevaš da prevariš taj njihov sistem.

Nažalost, ceh plaćaju ljudi koji ponekad nešto kupe, jer nekoga moraju da oglobe.
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva03.06.2013. u 08:35 - pre 131 meseci
Au brate nema svrhe pisati sa tobom i ja sad prekidam jer ti ne znas ni sta pises ni nista, ti si nesto negde nacuo i sad ovde kao pesmu pises.
Ja nikada evo ponovicu NIKADA, a ti mozes da pogledas moje postove i videces da sam bar u nekoliko 4-5 naglasavao da NIKADA nijedan predmet nisam prodao jer se ne bavim trgovinom za zivot zaradjujem na drugi nacin vec iskljuciovo za svoje potrebe, znaci nikave Limundo, Kupindo akcije iskljucivo za sebe i porodicu kupujem meni najvise za auto i to su sve sitnice, e sad kad jos tih stotinak paketa preracunas u nekoliko godina ispada da jedan paket narucim za 3-4 meseca pa kako ja onda mogu da budem neko koji mnogo narucuje, a znam za ljude koji mesecno primaju po 50-60 paketa malo na sebe malo na druge clanove(rodjake, prijatelje...) sta bi ti tek za njih rekao, covece po tebi sam ja neko koji mnogo narucuje a u proseku ispada da narucim jednu sitnicu za 3-4 meseca.

Dakle stvarno molio bih te da vise ne pises o meni rekao sam ti da ako imas neki problem sa mnom slobodno mozes da mi pises na PM jer ovde nisam ja tema vec pdv na posiljke iz inostranstva, a sve sto ti nije jasno pisi na PM a ako zelis mogu i licno da ti objasnim kako ti je volja samo nemoj trovati ovu temu vise, please!!!
BTW, ajd molim te reci mi onda koliko ja to puta godinsnje smem po tebi da narucujem jer ovde ima PUNOOO onih koji su od mene vise porucivali i za kraci period a ti se uhvatio mene ko krpelj, ali nije to problem vec je problem sto tema nisam ja, ili brate otvori temu virus_crew zbog njega placate pdv jer je narucio u par godina oko 100 paketa i tamo cemo da diskutujemo o svemu sto te muci, jel moze evo drugarski te pitam otvori, evo preklinjem te, da jednom zavrsimo sa mnom jel vazi?
Samo nemoj ovde da mi odgovoris vec napisi PM ili jednostavno otvori temu, ne mogu reci da mi ne inponuje to sto si obuzet sa mnom, osecam se kao Vucic da sam najmocniji covek u zemlji, au da vidis kako mi ego raste brate....
I dalje tvdim da si najveci kralj na ES-u.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva03.06.2013. u 08:45 - pre 131 meseci
Citat:
virus_crew:...ispada da jedan paket narucim za 3-4 meseca ...

1 paket u 3 meseca,
to je 4 paketa godišnje,
znači da bi naručio i primio 100 paketa trebalo ti je 25 godina...
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva03.06.2013. u 08:51 - pre 131 meseci
Ma dobro malo sam preterao ali to je to verovatno nisam ni imao 100 paketa rekao sam oko mozda 80, 70 ne znam nisam nikada brojao, ne opterecujem se nebitnim stvarima u zivotu.
Recimo da bude 10 paketa godinsnje za 5 godina, eto znaci nije ni oko sto vec duplo manje, kazem lupio sam oko 100 jer nisam vodio evidenciju nisam prodavao nista pa se nisam ni optrecivao koliko sam kupio, koliko sam prodao i koliko sam zaradio vec odokativno sam rekao, ali vidim da sam pogresio debelo, moja greska hvala ti sto si me ispravio.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.reverse.sattrakt.net.



+363 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva03.06.2013. u 08:53 - pre 131 meseci
Citat:
Uzmite račun:Od danas jača kontrola
Izvor: Blic

Beograd -- Inspektori kreću od danas u pojačanu, stalnu kontrolu i apeluju na građane da traže fiskalne račune od manjih trgovaca i ugostitelja.

"Naši inspektori ići će po terenu, kupovaće raznorazna dobra i videće da li se izdaju fiskalni računi. Ako se ne budu izdavali, najpre ćemo kazniti, a posle ćemo ići u privremeno zatvaranje lokala", objašnjava Ivan Simič, direktor Poreske uprave (PU).

Podaci PU govore da fiskalne račune firme najviše izdaju u Beogradu, a najmanje na jugu Srbije. Preduzetnici, frizeri i kozmetičari koji plaćaju porez paušalno nisu obavezni da izdaju fiskalni, ali moraju da izdaju običan račun, a najinventivniji u izbegavanju izdavanja fiskalnih računa su ugostitelji, prodavnice brze hrane i male trgovinske radnje.

"Čest je slučaj da damo gostima papir koji neverovatno liči na fiskalni račun, ali to nije. Zaglavlje na kome bi trebalo da stoji ime ugostiteljskog objekta je izbrisano, pa nezadovoljni gosti teško mogu da dokažu gde su račun dobili. Čest koristimo i čuveno "kasa trenutno ne radi”", objašnjava konobar jednog beogradskog lokala.

On kaže da trgovci i konobari najčešće pribegavaju strategiji duplog korišćenja računa.

U manjim mestima vlasnici malih komšijskih radnji stalnim kupcima često daju specijalne kartice koje im garantuju popust od pet odsto na svaku kupovinu pod uslovom da ne dobiju fiskalni račun. Na ovaj način trgovci za sebe zadržavaju ostalih 15 odsto od PDV-a.


Prosle nedelje u Somborski SUP je stigla depeša iz vrha da naplaćuju kazne i onima koji prekorače brzinu u naseljenom mestu na 51 km/h. Znači nulta tolerancija.

A sve ovo ima veze sa činjenicom da je državi prazan budžet i da će ga pokušati popuniti na bilo koji način kao što su i ova dva koja sam naveo. Isti slučaj i sa pošiljkama. Nema nikakve veze da li neko naručuje jedan ili 50 paketa-oporezovaće sve. A to što su počeli naplaćivati pdv za pošiljke pre ima veze sa zaštitom nekog od velikih prodavaca u Srbiji koji koji se osetio ugroženim zbog više narudžbi iz inostranstva preko interneta od strane građana nego zbog toga što neko naručuje 100 paketa mesečno...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva03.06.2013. u 09:16 - pre 131 meseci
Ma jok bre nisi ti upoznat vi placate porez tacnije PDV zbog virus_crew-a veruj mi, rekao covek, a kad on tako kaze ja mu verujem :)
Opet kazem KRALJ, nego evo da obavestim kralja upravo narucih punjac za kola za moj fon, au sad sam ostetio budzet drzave, sad ce da vam naplacuju ne PDV vec dupli PDV od 40%, izgleda sam ja mocniji covek od Vucica, a sta kazes Predraze?
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva03.06.2013. u 09:28 - pre 131 meseci
Nemam šta da dodam. Tvoje poruke govore dovoljno :)
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva03.06.2013. u 09:40 - pre 131 meseci
Odlicno bas mi je drago, naravno da govore kao sto tvoje govore o tebi, ono ja sam zasluzan sto se placa PDV, kralj. Vidi punjac sam sad platio 3$ ja mislim da sam bas ostetio nase tajFune(sto bi rekao Sojic) pa cete sad svi da placate veci PDV, lepo je biti mocan, hvala ti sto me prosvetli, cao.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: PDV na posiljke iz inostranstva

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 141162 | Odgovora: 526 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.