Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PDV na posiljke iz inostranstva

[es] :: E-Kupovina :: PDV na posiljke iz inostranstva

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 141915 | Odgovora: 526 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

m2webs

Član broj: 254789
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva25.04.2013. u 23:07 - pre 133 meseci
ja sam ga naebo onda izgleda... 20 paketa mi je na putu, tj. ne licno na mene nego na raznorazne ortake i pitanje je kako ce da ocene neke rucne satove, helikoptere, kamerice i slicno... do danas ni za sta nisam placao pdv, cak i danas jedan paket stigao a placeno 65 dinara za to otvaranje...

mudro su to oni odradili, na sav glas najavili i doveli paypal da masa pocne da narucije a onda krece sibanje po usima...
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva26.04.2013. u 00:06 - pre 133 meseci
Citat:
3way: Nema ovo mnogo veze sa PP (ako mislis na PayPal)...Isto je platio karticom ili cime god oces...

Naravno da ima veze sa PP, ne u direktnom smislu kako si ti napisao ali od dolaska legalnog PP u nasu zemlju posle dva dana su doneli odluku da se primenjuje oo sto su doneli krajem prosle godine.
Dakle DA ima veze sa PP.
To sto placas direktno karticom kako smo placali legalno do sada je posledica ove njihove odluke, a sve zbog PP jer sam dobio info da je drugog dana legalnog PP na carini krenuo veliki broj porudzbina iz inostranstva, naravno njima se osladilo da eto donese ovako divnu odluku za nas gradjane, pa da oni uvek misle na nas setite se samo kako su divni u predizbornoj kampanji nema povecanja nikakvih dazbina, samo se povecavaju plate, naravno kad dodju na vlast, sve to zaborave i urade uvek suprotno.
 
Odgovor na temu

zmajtv
Jagodina

Član broj: 126520
Poruke: 657
178.79.25.*



+42 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva26.04.2013. u 00:17 - pre 133 meseci
Citat:
Fliz:
E da imam nekog negde u inostranstvu tačno bi ga zamolio da pošalje jedne prljave gaće u paketu sa porukom "Pozdrav za srpske carinike..." :)


Dobra ideja, ali da na paketu napise vrednost 500e. Ocokoljic kaze da to sto pise ne uzimaju u obzir vec imaju svoje mere po kojima odredjuju vrednost. Ukoliko ste nezadovoljni procenom, vrednost mozete jedino dokazati izvodom sa racuna kojim ste platili. Meni su carinili polovan iPhone4 koji sam stvarno dobio na poklon od rodjaka sa 13.000, a to je oko 50% njegove stvarne vrednosti kod nas.

Mislim da ovo nema veze sa zakonom vec sa carinicima i njihovim znanjem. Kolega mi rece da je jos zimus platio PDV na paket sa aliexpressa, u sta mu ja nisam poverovao. Medjutim, sad vidim da me nije lagao. I danas nekom naplate a nekom ne, ali sve cesce naplate.
Metoda eci, peci, pec.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva26.04.2013. u 01:20 - pre 133 meseci
Citat:
kalimero 011:
Ako se tvoje pitanje odnosi na pošiljke koje ne podležu carini - PDV ide na osnovicu (verovatno ne razumem najbolje šta si hteo da pitaš).


Pitao sam konkretno za pošiljke čija je vrednost preko 50€. Stiže mi uskoro tablet od $135, pa me zanima da li će obračunati carinu i PDV kao do sad, ili su i tu primenili neku novu metodu kako bi zaradili više. S obzirom na sve do sad izneto, može lako da se desi da će me dočekati treća varijanta koju sam spominjao: osnovica x (10% + 1) x PDV...
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva26.04.2013. u 07:15 - pre 133 meseci
^
Citat:
Pitao sam konkretno za pošiljke čija je vrednost preko 50€. Stiže mi uskoro tablet od $135, pa me zanima da li će obračunati carinu i PDV kao do sad...

Kao i do sada: carina=osnovica*10%, PDV=(osnovica+carina)*20% (8%). Tvoji troškovi su carina + PDV.
Citat:
...osnovica x (10% + 1) x PDV...

Ovo je isto kao ovo što sam gore napisao, ali je tako bilo i do sada.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva26.04.2013. u 07:42 - pre 133 meseci
Citat:
virus_crew:
Naravno da ima veze sa PP, ne u direktnom smislu kako si ti napisao ali od dolaska legalnog PP u nasu zemlju posle dva dana su doneli odluku da se primenjuje oo sto su doneli krajem prosle godine.
Dakle DA ima veze sa PP.


Da, tacno, trebalo je da naznacim to.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva26.04.2013. u 07:59 - pre 133 meseci
;)
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva26.04.2013. u 09:09 - pre 133 meseci
Citat:
kalimero 011:
^
Citat:
Pitao sam konkretno za pošiljke čija je vrednost preko 50€. Stiže mi uskoro tablet od $135, pa me zanima da li će obračunati carinu i PDV kao do sad...

Kao i do sada: carina=osnovica*10%, PDV=(osnovica+carina)*20% (8%). Tvoji troškovi su carina + PDV.
Citat:
...osnovica x (10% + 1) x PDV...

Ovo je isto kao ovo što sam gore napisao, ali je tako bilo i do sada.


Sad sam našao računicu od prvog tableta koji mi je stigao, i stvarno jeste tako, ne znam zašto sam bio ubeđen da su drugačije računali...
 
Odgovor na temu

zmajtv
Jagodina

Član broj: 126520
Poruke: 657
178.79.25.*



+42 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva26.04.2013. u 09:40 - pre 133 meseci
Citat:
kalimero 011:
^

Kao i do sada: carina=osnovica*10%, PDV=(osnovica+carina)*20% (8%). Tvoji troškovi su carina + PDV.

Zaboravio si postarinu
Carini se: procenjena vrednost tableta+postarina. Ako nisi zadovoljan procenom, vrednost mozes dokazati izvodom iz banke.
Oporezuje se: Vrednost + carina + postarina

Detaljno ovde:
http://youtu.be/d1dVh8hHseY
http://www.carina.rs/cyr/Stranice/Video.aspx

 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva26.04.2013. u 09:46 - pre 133 meseci
^
Nisam. ;) I ne samo poštarina. Citirao sam ovde i ovde šta ulazi u osnovicu.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8089



+1755 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva26.04.2013. u 11:39 - pre 133 meseci
Nema sta cist LOPOVLUK na delu. Stigao paket placen Kinezima 12 $ . LOPOV sa carine, valjda se odaziva na ima Carinik, procenio kao Vidovnjak da je vrednost 30 $ , na kutiji pisalo 10 $ u radnji ne vredi vise od 20 $sa placenim PDV-om i garancijom i fiskalnim racunom. Naplatili 600 dinara. 500 PDV i nekih 100 dinara ne pise nigde, to mozda i posta uzima sebi.

Mene vise Lopovska Carina nece videti. Imam jos jedan paket koji je u putu, i dovidjenja LOPOVI , na celu sa Dinkicem , Vucicem i kompanijom. Ruka mi se osusila ako jos jednom glasam za bilo koga iz aktuelnog lopovskog rezima.
 
Odgovor na temu

michaelk
Michael Kopljan
Software developer
Frankfurt am Main

Član broj: 85498
Poruke: 131
*.dynamic.kdsinter.net.



+26 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva26.04.2013. u 12:28 - pre 133 meseci
Evo da i ja doprinesem temi malo, pričao sam danas sa špediterom iz TNT-a, i on kaže da pre dozvole PayPal-u, u srbiji nije postojalo tumačenje oko PDV-a tj. na male pošiljke koje stižu redovnim poštanskim saobraćajem te se PDV nije naplaćivao. Kako je odobren PayPal, sutradan, stigao je dopis (nemam pojma od koga, zaboravih da ga pitam) gde stoji da je taj član, valjda 218.5 "protumačen" i da se od sada naplaćuje PDV na sve pošiljke.

Po tome ispade da je ipak povezano sa dolaskom PayPal-a.

jbg.

p.s. Inače mogu da potvrdim da se PDV ranije nije plaćao na sitne pošiljke, recimo ja, jednom mesečno naručim igricu sa zavi-a za XBOX, kada je na nekoj rasprodaji; i nikad nisam do sad platio ništa. Samo na pošiljki bude udaren pečat oslobođeno carine. E sledeće nedelje bi trebalo da mi stigne jedna igrica pa ću da prenesem šta je bilo.
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
89.216.58.*



+39 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva26.04.2013. u 12:42 - pre 133 meseci
Citat:
ademare:
Nema sta cist LOPOVLUK na delu. Stigao paket placen Kinezima 12 $ . LOPOV sa carine, valjda se odaziva na ima Carinik, procenio kao Vidovnjak da je vrednost 30 $ , na kutiji pisalo 10 $ u radnji ne vredi vise od 20 $sa placenim PDV-om i garancijom i fiskalnim racunom. Naplatili 600 dinara. 500 PDV i nekih 100 dinara ne pise nigde, to mozda i posta uzima sebi.

Mene vise Lopovska Carina nece videti. Imam jos jedan paket koji je u putu, i dovidjenja LOPOVI , na celu sa Dinkicem , Vucicem i kompanijom. Ruka mi se osusila ako jos jednom glasam za bilo koga iz aktuelnog lopovskog rezima.


Moj odgovor ce biti da do daljnjeg necu nista kupovati, sto ce ih sigurno iznervirati i umanjiti prihode :)


Covek nije pametan sta sada da radi, generalni bojkot kupovine je tesko sprovesti a i pitanje je kakvog bi uticaja imao na njih dok ne ide i da nas sisaju u maloprodajama i ovim nabacivanjem pdv-a.
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva26.04.2013. u 12:49 - pre 133 meseci
U suštini sad je samo pitanje, za ove pakete koji su na putu, šta i kako raditi kada vrednost pošiljke procene većom nego što je stvarno plaćena?
 
Odgovor na temu

Compo

Član broj: 24137
Poruke: 241
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva26.04.2013. u 13:06 - pre 133 meseci
Trebali bi da se organizujemo i da trazimo ukidanje placanja PDV za posiljke do 70EUR.
Takodje i strozu kontrolu rada carinika, kad ostete robu, kad pogresno procene vrednost, kad ukradu robu.
 
Odgovor na temu

zoomtronic
CRM administrator

Član broj: 61978
Poruke: 188
*.static.isp.telekom.rs.

ICQ: 177966434
Sajt: zoomtronic.blogspot.com


+28 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva26.04.2013. u 13:07 - pre 133 meseci
Ne razumem kako neko može da naplaćuje pdv na robu koju nisam kupio u Srbiji!? Valjda pdv plaćam prodavcu od kog sam kupio!
kako je krenulo, počeće lopovi da naplaćuju pdv i na dopisnice i na pisma iz inostranstva! LOPOVI poput Dinkića, Vučića, i svih ostalih!

Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.
Mark Twain

http://www.codeproject.com
 
Odgovor na temu

Compo

Član broj: 24137
Poruke: 241
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva26.04.2013. u 13:30 - pre 133 meseci
Treba praviti fotografije i video klipove kad vam stigne ostecena posiljka ili netacno procenjena na visu vrednost,
to treba prosiriti po netu, youtube, socijalne mreze, i stici ce i do medija.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva26.04.2013. u 13:48 - pre 133 meseci
Još bolje bi bilo kada bi ljudi koji su već dobili da plate zulum poslali dokaze medijima, pošto sumnjam da bi neki od onih bitnijih medija radili nešto a da nema dokaza. Ja očekujem par paketa posle praznika, do tad ću već odštampati skrinšotove koliko je šta plaćeno, gde kupljeno, sastaviti lepo žalbe i čim dođe paket, ako rebnuli neku cifru po svom nahođenju samo dajem poštaru papire sa uputom "vraćaj to na ponovno carinjenje." i tako bi treblo svi da radimo jer će im to stvoriti dodatnog posle što je njihova krivica i moraće da ispravljaju sopstvene greške pa valjda će posle 1001 slučaja da nauče...
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva26.04.2013. u 14:32 - pre 133 meseci
A mi ocekivali da ce da nam svane... tuga sta ovi ljudi rade... jednu stvar nam pruze, 5 nam uzmu...
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva26.04.2013. u 14:43 - pre 133 meseci
Ali sad iskreno, ko očekuje da carinik uzme paket i da proverava jedan po jedan artikal koja mu je realna cena? Bar u slučajevima kao ovaj moj koji je jutros stigao, gde ima 15ak stavki, sve po 2-3 $. Hajde da dobiju 2-3 paketa dnevno, i u svakom ne više od 2-3 artikla, pa da lepo sednu i ispitaju detaljno svaki, ali oni ih dobijaju verovatno na hiljade svakog dana, i mene bi prvog baš bilo briga da proveravam koliko košta ovaj adapter ili onaj držač. I ako bacim pogled na net, verovatno bih uzeo prvu cenu na koju naletim, ne bih gubio vreme da proveravam da li je to možda model A, i da postoji model B koji spolja izgleda potpuno isto i košta upola manje jer ima drugačije komponente. Pa ako se i zeznem, bože moj - jednom zakinem a drugog počastim, i u proseku smo tu negde... Ne branim carinike, ali mislim da veoma dobro kontam kako to sve funckioniše.

Ja sam celu ovu problematiku već prosledio na adresu nekoliko novosadskih medija, reko' da probam da poguram stvar iz lokala. Posle dva dana još nisam dobio nijedan odgovor. Turio sam to i na svoj FB profil, dobio par lajkova i komentara tipa "majku im lopovsku" i ništa... Pitao Slobu Markovića i on se čovek oglasio ovde po tom pitanju, verujem da će on da gura stvar sa svoje pozicije, ali on je uglavnom sam protiv tolike birokratije... Tako da ne verujem da će ovakve pojedinačne akcije piskaranja medijima imati ikakvog uticaja, a opet da se udružujemo u nekakvu Asocijaciju e-kupaca, ne znam, poznajući mentalitet ovdašnjih ljudi odmah bi se pojavilo 1.001 mišljenje o tome kako treba da vodimo bitku...

Nekako mi se čini da će najviše biti pogođeni ovi Limundo preprodavci i slični, meni lično ne smeta što ću neki adapter platiti možda 50din više jer ću ga ovde u prodavnici svakako platiti 150 više, ali ako me carinik previše puta očepi sa većom procenom od realne, naravno da ću se buniti. Mislim, već sam mnogo puta bio u situaciji da vidim da kod Kineza u veleprodaji (za 10+ komada) nešto košta 3,5, ja mogu kupiti 1 kom po 7, a domaći trgovci ga ovde prodaju za 15. Sve dok sam ja prošao za manje od 10, računam da sam super prošao. Svako naravno ima svoj kriterijum zadovoljstva, ali što se mene tiče može ovo sve i daleko gore. Naravno, voleo bih da i kod nas važe pravila kao u EU, pa da mogu da naručim nešto vrednosti do 150€ i da ne razmišljam o dodatnim troškovima, ali smo mi kanda još daleko od EU.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: PDV na posiljke iz inostranstva

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 141915 | Odgovora: 526 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.