Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PDV na posiljke iz inostranstva

[es] :: E-Kupovina :: PDV na posiljke iz inostranstva

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 141753 | Odgovora: 526 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mashina_srb
predrag stanojevic
operater
jugoistok
vranje

Član broj: 314296
Poruke: 3
*.jugoistok.com.



Profil

icon PDV na posiljke iz inostranstva25.04.2013. u 10:42 - pre 133 meseci
Da li se na sve posiljke iz inostranstva naplacuje PDV bez obzira na vrednost posiljke?
Vec par godina kupujem preko e-bay,priceangela i sl. i do sada nikada nisam platio PDV osim kada je paket prelazio vrednost preko koje se zakonski zaracunava carina.Sada od kako je paypal stavio na list Srbiju stigla su mi dva paketica jedan vrednosti 5e a drugi 10e i na oba mi je naplacen PDV 105 odnosno 220 dinara.Koji se to zakon ili uredba promenila u poslednjih mesec dana?
U medijima se potencira samo da se carina za pakete iznad 70e poslatih od fizickih odnosno 50e od pravnih lica ne naplacuje,a niko ne spominje PDV za vrednosti ispod ove granice.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva25.04.2013. u 11:40 - pre 133 meseci
U propisima se nista nije promenilo ali jeste nekome ko treba da napuni budyet pa je odlucio dapocne da naplacuje PDV. Zakonski osnov postoji ali iz nekog razloga nije primenjivan do sada.

 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8079



+1752 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva25.04.2013. u 11:44 - pre 133 meseci
Procitao sam na jednom drugom forumu, kaze covek bilo u Jutarnjem programu RTS , Ocokoljic koji je do pre par dana drugu pesmu pevao, onu staru, sada "okrenuo plocu " . Znaci on je jutros po natpisima na tom forumu (ovo je za Valjana) Zvanicno potvrdio da se na sve posiljke placa PDV, na kupovinu i od fizickih i pravnih lica, samo na poklone od fizickih lica ne, tu verovatno misli na rodbinu, jer nepoznati Kinezi i Amerikanci ne poklanjaju nista, niko nije naivan da poveruje u tako nesto.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva25.04.2013. u 12:00 - pre 133 meseci
Citat:
ademare:) Zvanicno potvrdio da se na sve posiljke placa PDV, na kupovinu i od fizickih i pravnih lica, samo na poklone od fizickih lica ne, tu verovatno misli na rodbinu, jer nepoznati Kinezi i Amerikanci ne poklanjaju nista, niko nije naivan da poveruje u tako nesto.

Po toj logici onda mogu da pocnu da naplacuju PDV na sve posiljke a ne samo iz inostranstva.
Takodje ovo bi prakticno znacilo da je uvedena carina na sve i da je podignuta sa 10% na 20% koliko je PDV samo se drugacije zove.

Istina ili ne, to je obicna budalastina.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mashina_srb
predrag stanojevic
operater
jugoistok
vranje

Član broj: 314296
Poruke: 3
*.jugoistok.com.



Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva25.04.2013. u 12:15 - pre 133 meseci
Sad ne znam koliko je to u skladu sa dogovorom koju su imali sa paypal-om da nas stave na listu zemalja?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva25.04.2013. u 12:39 - pre 133 meseci
Ne vidim kakve bi to veze imalo sa PP...

Stvarno bi bilo bolesno naplacivati PDV na postanske pakete i pisma iz inostranstva.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8079



+1752 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva25.04.2013. u 12:43 - pre 133 meseci
Citat:
bakara:
Citat:
ademare:) Zvanicno potvrdio da se na sve posiljke placa PDV, na kupovinu i od fizickih i pravnih lica, samo na poklone od fizickih lica ne, tu verovatno misli na rodbinu, jer nepoznati Kinezi i Amerikanci ne poklanjaju nista, niko nije naivan da poveruje u tako nesto.

Po toj logici onda mogu da pocnu da naplacuju PDV na sve posiljke a ne samo iz inostranstva.
Takodje ovo bi prakticno znacilo da je uvedena carina na sve i da je podignuta sa 10% na 20% koliko je PDV samo se drugacije zove.

Istina ili ne, to je obicna budalastina.



Sve si u pravu i potpuno se slazem sa tobom , posebno oko ovog dela da je to prikrivena carina od 20 % . Ja sam samo preneo sta sam procitao, nazalost nisam gledao Jutarnji program, ko ce jos i sa tim da gubi vreme, "malo" mi ovih politickih igara ciji smo svedoci svakoga dana.

 
Odgovor na temu

mashina_srb
predrag stanojevic
operater
jugoistok
vranje

Član broj: 314296
Poruke: 3
*.jugoistok.com.



Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva25.04.2013. u 12:46 - pre 133 meseci
Citat:
bakara: Ne vidim kakve bi to veze imalo sa PP...

Stvarno bi bilo bolesno naplacivati PDV na postanske pakete i pisma iz inostranstva.


Pa nisu li pricali da je jedan od uslova koji je dao pp da granica za oslobodjenje od carine bude na 50e,odnosno 70e kolika je sad a ne 20e kolika je bila ranije.
Bolesno ili ne PDV su poceli da naplacuju na sve posiljke.Zvao sam jutros postu carnjenja i u Nisu i u Beogradu i receno mi je da se PDV naplacuje bez oobzira na vrednost i bez obzira da li je poslata od strane fizickog ili pravnog lica!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8079



+1752 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva25.04.2013. u 13:07 - pre 133 meseci
Evo linka sa carinskog sajta. Izmenili, tu je do juce bio snimak istog ovog coveka sa drugom pricom.

http://www.carina.rs/cyr/Stranice/Video.aspx
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva25.04.2013. u 13:49 - pre 133 meseci
Da se ne ponavljam, detaljno o ovome je pisano u ovoj temi, od stranice 101 nadalje. Ukratko, od septembra 2012. i promene Zakona o PDV-u po zakonu je da se PDV naplaćuje na sve pošiljke osim "na pošiljke male vrednosti koje besplatno primaju od fizičkih lica iz inostranstva, pod uslovom da te pošiljke nisu komercijalne prirode;". Ne radi se o carini, već o porezu.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva25.04.2013. u 14:20 - pre 133 meseci
Meni je danas stigao paket. Iako je vrednost paketa bila 13.59 USD oni su odlučili da je vrednost 15 EUR i na to mi obračunali PDV...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva25.04.2013. u 14:31 - pre 133 meseci
Citat:
ademare:
Evo linka sa carinskog sajta. Izmenili, tu je do juce bio snimak istog ovog coveka sa drugom pricom.

http://www.carina.rs/cyr/Stranice/Video.aspx

Ovo je smesno...
Prakticno naplacuju carinu na sve 20%, ovo je veliki korak u nazad.

Sada se vise isplati uzeti nesto na sta se stvarno placa carina jer prakticno to izadje samo 10% skuplje.
Ovo sa PDV u stvari najvise kaci sitne kupce.


Kako u opste dokazati da roba koja dolazi nije uvek placena ili da nije realno procenjena vrednost?




Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva25.04.2013. u 14:39 - pre 133 meseci
Citat:
bakara: Sada se vise isplati uzeti nesto na sta se stvarno placa carina jer prakticno to izadje samo 10% skuplje.

Uff, ovo im se neće svideti
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

milan_86

Član broj: 311024
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva25.04.2013. u 15:22 - pre 133 meseci
Ne razumem se bas u ovu materiju, ali da pitam.
Kada kupujemo nesto preko online shopova, da li su cene na tim sajtovima sa uracunatim PDV-om u toj zemlji ili su cene bez PDV-a. Da li postoji mogucnost povracaja poreza, jer ako su cene sa uracunatim PDV-om onda placamo porez dva puta.
 
Odgovor na temu

Compo

Član broj: 24137
Poruke: 241
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva25.04.2013. u 16:10 - pre 133 meseci
Citat:
valjan:
S tim što EU regulativa dozvoljava nabavku stvari jeftinijih od 150€ bez plaćanja carine i PDV-a, tako da su sa te strane oni izuzeti zakonski od plaćanja ("COUNCIL REGULATION (EC) No 274/2008 of 17 March 2008
amending Regulation (EEC) No 918/83 setting up a Community system of relief from customs duty
http://eur-lex.europa.eu/LexUr...OJ:L:2008:085:0001:0002:EN:PDF

Ovo sto rade sada u Srbiji je suprotno od EU,
u EU se ne placa nista do 150EUR
Srbija mora da svoje propise uskladi sa EU, a sada se ponasa potpuno suprotno!

Trebali bi da iskoristimo ove argumente, da pisemo medijima, i drugim institucijama koje mogu da nam pomognu.
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva25.04.2013. u 16:11 - pre 133 meseci
Na evropskim sajtovima je obicno bez PDV za nas , za kineze ko zna .
 
Odgovor na temu

mocnisima
Simo Petrovic
I am a traveler of both time and space,
to be where I have been
Loznica

Član broj: 265359
Poruke: 297
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+21 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva25.04.2013. u 16:14 - pre 133 meseci
Po svim pravilima na robu koja izlazi iz zemlje se ne naplaćuje pdv već se to vrši u
zemlji u koju roba ode.Ja kad kupim nešto u Bosni(u fis-u) oni mi naprave
papire, to mi overi carina njihova i sledeći put kad odem tamo dobijem taj novac
nazad.Po pravilu, ja bih trebao platiti pdv na našoj strani granice.
Isto je kad kupujete preko interneta.E sad to što ti nisi u stanju da se sporazumeš
sa stranim prodavcem da ti on to odradi ili on to neće-što je najčešće slučaj
platićeš pdv i tamo i ovamo.I vrednost robe nema veze sa pdv.Porez se
naplaćuje i na kutiju šibica.I tako i treba da bude.
Nije bitno kako je pre bilo, sad se polako uvodi red ali kao i uvek prvo stradaju
naša leđa.
Lemilicom protiv sveta!!! Electro guerrilla.
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva25.04.2013. u 16:19 - pre 133 meseci
Ranije kada se na posiljke manje vrednosti nije naplacivala carina i pdv, nisam smeo legalno da ih prodam - vec da koristim za svoje potrebe.

S obzirom da se pocelo na posiljke naplacivati pdv, da li to znaci da imam legalno pravo i da ih prodam?
 
Odgovor na temu

milan_86

Član broj: 311024
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva25.04.2013. u 16:31 - pre 133 meseci
Citat:
mocnisima: Po svim pravilima na robu koja izlazi iz zemlje se ne naplaćuje pdv već se to vrši u
zemlji u koju roba ode.Ja kad kupim nešto u Bosni(u fis-u) oni mi naprave
papire, to mi overi carina njihova i sledeći put kad odem tamo dobijem taj novac
nazad.Po pravilu, ja bih trebao platiti pdv na našoj strani granice.
Isto je kad kupujete preko interneta.E sad to što ti nisi u stanju da se sporazumeš
sa stranim prodavcem da ti on to odradi ili on to neće-što je najčešće slučaj
platićeš pdv i tamo i ovamo.I vrednost robe nema veze sa pdv.Porez se
naplaćuje i na kutiju šibica.I tako i treba da bude.
Nije bitno kako je pre bilo, sad se polako uvodi red ali kao i uvek prvo stradaju
naša leđa.


Naravno da porez treba da se plati bez obzira na cenu robe, ali zasto bi placao i porez u npr. Engleskoj 17,5% i u Srbiji 20%.
Ne znam kako to funkcionise za online shoping u inostranstvu. Po nekom pravilu ako kupujem nesto iz Engleske treba da mi vrate 17,5% koje sam dao za njihov porez jer cu porez za tu robu da platim u Srbiji.
Pitanje je kako se dogovoriti sa stranim prodavcem?
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva25.04.2013. u 16:41 - pre 133 meseci
Sad je samo pitanje kako će računati PDV prilikom carinjenja - da li kao i do sad 10% od carinske osnovice pa PDV na tih 10%, ili 10% od osnovice a PDV na celu osnovicu, ili ne daj bože osnovica uvećana za tih 10% pa PDV na sve... Videću već za par dana...
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: PDV na posiljke iz inostranstva

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 141753 | Odgovora: 526 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.