Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PDV na posiljke iz inostranstva

[es] :: E-Kupovina :: PDV na posiljke iz inostranstva

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 142035 | Odgovora: 526 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva28.05.2013. u 23:05 - pre 132 meseci
Citat:
abyss:
Jel se na sportsdirect placa pdv ako je (vrednost+postarina)>50e ili vrednost>50e?
Jel naplacuje dhl jos nesto osim vrednost+postarina?
Izvinjavam se ako je vec negde odgovoreno.

Ko sto ti vec rece Fliz, ko sto je receno vec 10ak puta ovde, a cak imas i na prethodnoj strani moju poruku o tome, a imas i par pri pocetku teme - postarina ne ulazi u vrednost posiljke tj. carinsku osnovicu ako je vrednost posiljke ispod 50e.






Citat:
Fliz:
@virus, @svi: da, ako neko zna koliko su ove skečers patike kod nas nek javi, verovatno ih ima samo u BG-u!

Ja sam ovakve http://www.sportsdirect.com/sk...read-refresh-mens-shoes-114572 (samo bele) platio tacno 6500din. u NS Skechers radnja u Zmaj Jovinoj pre godnu, godinu i po.
Do ovog poskupljenja evra od 20% u sportsdirect.com :) bi ti se jos i isplatilo, ali sada nije neka usteda velika, a imas i rizik od pocinjanja naplate PDV-a na carinarskoj ispostavi u Dobanovcima u DHL skladistu. :)





Citat:
fanfon:
Carina u Novom Sadu mi upravo odbila posiljku. Neke uloske za cipele. Ima 50 komada u pakovanju. Tezina pisma ukupno 600 grama. Kaze teta na centrali da je za komercijalnu upotrebu i da nije dozvoljen uvoz tolike kolicine robe. Znaci ne mozes ni da dobijes paket iznad odredjene kolicine kao fizicko lice i platis porez i carinu za njega vec je to rezervisano za neke "vece igrace". Bem ti drzavu...

Ono sto drzava ne radi dobro, ne radi. Ali ovde apsolutno nemas pravo da se bunis. U tvom slucaju su u pravu i takva kolicina ne moze biti za licnu upotrebu. Nema to veze sa nekim "vecim igracima", nego ti za to treba firma i onda platis lepo te poreze sto zelis i platis i carinu i dobrinose kao i svaki privatnik koji ima svoju firmu.

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva28.05.2013. u 23:41 - pre 132 meseci
Ma sr@nje bre, kad moram tako da se izrazim, ne mogu da verujem kako nisam pre čuo za ovaj sportdirekt

Nego, možda fanfon igra košarku ili tako neki sport na nogama, možda trči pa troši 2 para uložaka mesečno
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva29.05.2013. u 00:46 - pre 132 meseci
Pa kad ne pratis na casu. Prvi info bio na nasem forumu, covek pitao u vezi toga oko carine itd. Poslao mi i pp evo imam je , stara je 176 dana !!! Samo ni mene tada nije zanimalo mnogo zbog DHL-a i UK PDV koji se placa !!! NIsam tada znao za foru sa Eurom i Funtom.

Narod poceo masovno da narucuje, tek kad je carina u Savskoj pocela da dere, al mi smo ovde imali prvi info samo nismo iskoristili najbolje.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva29.05.2013. u 00:57 - pre 132 meseci
hebiga, video sam da se pominjao negde sajt ali niko nije pomenuo (čini mi se) foru sa cenom (funat = euro) nego tek sad kad su ispravili to ljudi počeli da pišu o tome... a ja sve odlagao kao skupa isporuka, rizično... Gledao sam mislim i ranije malo ali sam odmah prebacio na eure pa nisam ni primetio da imaju grešku oko odnosa valuta...
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.reverse.sattrakt.net.



+363 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva29.05.2013. u 06:35 - pre 132 meseci
@mr.ako

A 5 komada necega je za licnu upotrebu? 6? 7? A to sve prolazi. Do 30 komada bez problema. Sve zavisi ko radi u smeni. Pa 90% ljudi sto narucuje to radi zbog dalje prodaje.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva29.05.2013. u 09:33 - pre 132 meseci
Pa najgore je baš što nigde nema precizne specifikacije šta je to "količina za ličnu upotrebu". Kažu tolerišu 2-3kom nečega. A šta ako ja kupim pakovanje AA ili AAA baterija, one se skoro uvek prodaju u kompletu od 4kom. Hoće li mi zabraniti uvoz, ili će to računati kao 1kom, pa ću moći da kupim 2 takva kompleta. A zašto onda ne i pakovanje od 10, jer ima i takvih. A male baterije, popularne "dugmetare" uglavnom i ne prodaju u pakovanjima manjim od 10 ili 20, neke čak i 50. Da li ja mogu da kupim jedno takvo pakovanje ili ne? Da ne pričam o LED-ovkama, cena za jedan kom je toliko smešna da praktično ih ni nema u prodaji u količinama manjim od 10 po pakovanju. Ili plastične vezice, koje se retko mogu naći u paketima manjim od 50 ili 100kom. Da li se to pakovanje od 50kom računa kao jedan kom, ili kao 50 pojedinačnih? Zbog ovakvih situacija ne volim te "rešavaćemo u hodu" varijante propisa, neka lepo naprave spisak, znam da ima puno situacija, ali se mogu kreirati neki cenovni rangovi pa da se lepo zna koliko čega može pojedinac da naruči...
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva29.05.2013. u 09:49 - pre 132 meseci
Sve razumem sta pises i sta te muci ali zar ti nije lakse da narucis na vise adresa tj. primaoca(roditelji, braca, sestre, rodjaci, tetke, srine...) to bar mozes sto se tice ALija imas pravo do 5 adresa i na svaku adresu po recimo 2-3 kom necega puta 5 i eto ti ta kolicina koju zelis bez problema da si prekoracio dozvoljene kolicine, ja nemam potrebu nikada za tim ne preprodajem robu iskljucivo kupujem za sopstvene potrebe UVEK i ako bih kupovao kao sto ti kazes baterije(mada ne bih jer su i ovde jeftine) brate pa ne treba mi vise od 4 baterije koliko obicno bude u paketu, sto naravno prolazi bez problema jer ti to treba licno za daljinac ili dva, ali brate 50 kutija baterija svakako nije za tvoju kucu slozices se, opet kazem razumem sta pises i sve mi je jasno i ne mogu da verujem da recimo ne napisu toliko i toliko je lza licnu upotrebu i cao a ne ovako da ostavljaju carinicima da sami sude sta je kome za licnu upotrebu ali svakako da nikada 50 kom. necega nece biti za licnu upotrebu, a to sto kinezi pakuju po toliko sta to carinaka briga, kinez to pakuje da prodaje ni njemu nije za licnu upotrebu, kao sto nebi bilo i tebi.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva29.05.2013. u 10:49 - pre 132 meseci
Citat:
valjan:
Pa najgore je baš što nigde nema precizne specifikacije šta je to "količina za ličnu upotrebu". Kažu tolerišu 2-3kom nečega. A šta ako ja kupim pakovanje AA ili AAA baterija, one se skoro uvek prodaju u kompletu od 4kom. Hoće li mi zabraniti uvoz, ili će to računati kao 1kom, pa ću moći da kupim 2 takva kompleta. A zašto onda ne i pakovanje od 10, jer ima i takvih. A male baterije, popularne "dugmetare" uglavnom i ne prodaju u pakovanjima manjim od 10 ili 20, neke čak i 50. Da li ja mogu da kupim jedno takvo pakovanje ili ne? Da ne pričam o LED-ovkama, cena za jedan kom je toliko smešna da praktično ih ni nema u prodaji u količinama manjim od 10 po pakovanju. Ili plastične vezice, koje se retko mogu naći u paketima manjim od 50 ili 100kom. Da li se to pakovanje od 50kom računa kao jedan kom, ili kao 50 pojedinačnih? Zbog ovakvih situacija ne volim te "rešavaćemo u hodu" varijante propisa, neka lepo naprave spisak, znam da ima puno situacija, ali se mogu kreirati neki cenovni rangovi pa da se lepo zna koliko čega može pojedinac da naruči...



Sve je to donekle logicno, ako gledas zakon, samo Problem je u tome je sto je ceo Zakon Nakaradan. Zastareo, pisan jos pre 20 godina, pa od tada samo ponesto, dodavano, menjano, krpljeno umesto da se sedne pa da se napise posten zakon od 0. Ako nista drugo naterace ih EU jednog dana to da urade, a ne ova beda od zakona.

U tim zemljama EU se niko time ne zanima dal imas jedan sraf ili 50 ili 500. Oni samo razmisljaju o ceni. Najrigoroznija je Nemacka gde PDV ide na posiljke preko 22 Eura tj. 28 $ . Ispod toga nema ni PDV ni carine. Pa da li ces ti da za taj novac kupis jednu bateriju ili 200 nikoga na njihovoj carini nije briga. I niko te ne pita sta ce tebi nesto toliko.

To ko kad bi otisao sada u radnju , nadjes nesto u samoposluzi na Vikend ili nekoj drugoj akciji pa kupis 5 komada. A neko te presretne od drzavnih sluzbenika i kaze : " E stani , sta ce tebi 5 paketa sira " :D Jer oni ne daju da prodje 5 komada necega na carini , ne traze PDV.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva29.05.2013. u 11:53 - pre 132 meseci
Citat:
virus_crew:
Sve razumem sta pises i sta te muci ali zar ti nije lakse da narucis na vise adresa tj. primaoca(roditelji, braca, sestre, rodjaci, tetke, srine...) to bar mozes sto se tice ALija imas pravo do 5 adresa i na svaku adresu po recimo 2-3 kom necega puta 5 i eto ti ta kolicina koju zelis bez problema da si prekoracio dozvoljene kolicine,


Nisi me razumeo - kako da ja sad tražim od Kineza da otvori kesu vezica od 100kom i pošalje po malo na nekoliko adresa? Ili dioda, ili magneta, ili čega već što se zbog malih gabarita i cene prodaje u desetinama komada ne samo u Kini nego i kod nas. Dobro, možeš kupiti kod nas jednu diodu za 2-3din/kom, ali i to je već dranje u odnosu na cene u Kini...

Citat:
virus_crew:
ja nemam potrebu nikada za tim ne preprodajem robu iskljucivo kupujem za sopstvene potrebe UVEK i ako bih kupovao kao sto ti kazes baterije(mada ne bih jer su i ovde jeftine) brate pa ne treba mi vise od 4 baterije koliko obicno bude u paketu, sto naravno prolazi bez problema jer ti to treba licno za daljinac ili dva, ali brate 50 kutija baterija svakako nije za tvoju kucu slozices se


Izgleda nisi pažljivo čitao - AA i AAA se prodaju u 4-packovima, i to je OK, ali recimo AG13 se prodaje samo u pakovanjima od po 20 ili 50kom, a uglavnom idu po tri u većinu igračaka koje imamo kod kuće (po jedna u časovnike, naravno), i ja to pakovanje od 50kom mogu potrošiti za nedelju dana. Maltene svaka Happy Meal igračka koja radi na baterije troši tri komada istih, skoro svako čudo koje pišti, svetluca, žmiga a poreklom je iz Kine koristi po tri kom dotičnih. A klinci naravno odmah kukaju da "popravljam" čim prestane da radi. Jedna AG13 košta oko 15din kad poručim od Kineza, a kod nas oko 75 u prodavnici, pa ti vidi vredi li uzimati od Kineza ili ne... A to pakovanje od 50kom nemaš šta videti, veličine je prosečnog smartfona, možeš ga lako ubaciti u neku kovertu - ja sam već jednom poručio i stiglo je bez problema, ali to je bilo pre aprilskih izmena u načinu rada carine...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva29.05.2013. u 13:00 - pre 132 meseci
E da tako je . Posebno na Aliju Kinezi sve to sto je sitno prodaju u paketima od 10 -1000 zavisi koja je roba u pitanju. Pisao sam ranije da sam hteo da narucim kesicu sa 1.000 ukrasnih eksera, ali ne smem jer ce nasa vrla carina da je zapleni, a kesica kosta 10$ . I ostalo posobno ove baterije dugmad, najmanje pakovanje je 10 kom, ali na 100 mnogo bolja cena , duplo jeftinije.

Ove na 10 kom i nisu bas jeftine , kad se podeli na komad, pa jos ako ovi na carini opele bar ono otvaranje , ode cena. Inace ja sam kupovao kod Kineza na cosku ima i te AG13 , al to su one najvece, za satove idu AG1, AG3 i druge, Kinezi ovi nasi prodaju po 20 din kom. NIje mnogo skuplje ako Kineska izadje 15. Mada i 20 je puno. Bio sam juce kod nasih Kineza i naravno sve sto oni imaju jeftinije nego da se narucuje iz Kine, i pod starim uslovima, nove necu ni da pominjem.

Nisam nesto mnogo kupio , par sitnica ali su dobre kao ilustracija. Znaci Kinez prodaje AG13 za 20 din. komad. Led Diode ove jake , Kinezi ne prodaju posebno, ali su u Princu one od 3000mCd 20 dinara komad. E kod kineza sam kupio lampicu sa 4 diode, dal bas imaju po 3000 ne znam, al posto su 4 ne mozes da pogledas u njih koliko su jake i napajaju se na 4 AG 13 baterije za 80 din. Takve lampe su kad se narucuje po nekoliko $ preko Kine.

Umalo da zaboravim ne da sam kupio za dete Plisanog medveda , mada sam cuo da navodno nisu mozda zdravi, al nisam mogao da odolim. Samo on radi na velike baterije, peva i svetle mu oci. A veliki je 60 cm !!!
Dali mi ga Kinezi za 600 din. A kao u onoj reklami reakcija deteta neprocenjivo :D Mekan kao dusa, mada sam naj. ako crkne medved jer mali ga ne ispusta. Gde da mu nadjem drugog tolikog za te pare, ako se ovom nesto desi.



[Ovu poruku je menjao ademare dana 29.05.2013. u 14:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva29.05.2013. u 14:09 - pre 132 meseci
Sad sam proverio, po trenutnom kursu jedna AG13 baterija me je izašla 6,5 din. A tada sam kupio i 20-pak AG4 jer imam nekoliko satova koji ih koriste, biće dovoljno za narednih par godina. Sad će mi trebati AG10 za ove ukrasne LED-ovke za ventile što sam uzeo klincima za bicikl, pa je sad pitanje rizikovati i poručiti jedan 20-pak ili ne - po 3 baterije u svaku, puta dva točka, puta dva bicikla => jedan 20-pak nije dovoljan ni za dve pune zamene, a carinici će vrlo lako da argumentuju da tih 20 nije za ličnu upotrebu...
 
Odgovor na temu

mp3men
Novi Sad

Član broj: 131434
Poruke: 199
*.mynsn.net.

Sajt: zanimljivostidana.com


+13 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva29.05.2013. u 15:02 - pre 132 meseci
Ima evo nešto i u Blicu danas malo napisaše

hahaha ( ironično smejanje ) ova rečenica im je najbolja
Citat:
Carinska služba, prema njenim rečima, treba da napravi procedure za ocenu vrednosti samih pošiljaka, budući da carinici, po zakonu, imaju pravo da procenjuju vrednost pa neki put dolazi do odstupanja od realne situacije.


treba da naprave procedure ???? Eeeeej molim te pa znači da neka zvanična procedura oko vrednosti i carinjenja pošiljki po ovome gore citiranom i kazanom od strane carine i ne postoji??? Ako sam dobro skontao rečenicu
Znači ove jadne građane Srbistana mogu "po zakonu mogu da deru kako oni hoćea mi ne smemo mlatene ništa!??

Gde ja živim ...Mislim....šta reći...ccc... :/
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva29.05.2013. u 15:49 - pre 132 meseci
Citat:
valjan:
Pa najgore je baš što nigde nema precizne specifikacije šta je to "količina za ličnu upotrebu". Kažu tolerišu 2-3kom nečega. A šta ako ja kupim pakovanje AA ili AAA baterija, one se skoro uvek prodaju u kompletu od 4kom. Hoće li mi zabraniti uvoz, ili će to računati kao 1kom, pa ću moći da kupim 2 takva kompleta. A zašto onda ne i pakovanje od 10, jer ima i takvih. A male baterije, popularne "dugmetare" uglavnom i ne prodaju u pakovanjima manjim od 10 ili 20, neke čak i 50. Da li ja mogu da kupim jedno takvo pakovanje ili ne? Da ne pričam o LED-ovkama, cena za jedan kom je toliko smešna da praktično ih ni nema u prodaji u količinama manjim od 10 po pakovanju. Ili plastične vezice, koje se retko mogu naći u paketima manjim od 50 ili 100kom. Da li se to pakovanje od 50kom računa kao jedan kom, ili kao 50 pojedinačnih? Zbog ovakvih situacija ne volim te "rešavaćemo u hodu" varijante propisa, neka lepo naprave spisak, znam da ima puno situacija, ali se mogu kreirati neki cenovni rangovi pa da se lepo zna koliko čega može pojedinac da naruči...


Ne treba praviti nauku od toga, ipak je u vecini slucajeva lako cariniku da licnom procenom odredi komercijalnu kolicinu...
Znaci, baterije, paket, 2-3,5 nije za prodaju, pakovanje 2,3,5 pa i vise nije za prodaju, lediode ekseri, vezice takodje i ostale navedene primere...

Ali zato 50 ulozaka, 3 mobilna...pa nisu oni teletabisi, a niste ni vi.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva29.05.2013. u 15:58 - pre 132 meseci
Evo sad je bio veliki prilog na TV b92 oko carine. Nisam gledao jer sam stigao samo za zadnjih 5 sekundi, kad je neki drski u uniformi kao da je Genaral drsko vristao da naplacuju " samo " PDV. Ocigledno se pokazuje moja procena tacna od pre nekoliko dana kad je prva Politika a kasnije svi za redom poceli o ovome, da je za sve stigla naredba da napisu jedan clanak ili jedan prilog, jer je stvar "legla" . Po meni nije "legla" i nece , ali videcemo da li je Propagandna masinerija vlasti jaca od Stvarnosti kao sto je gotovo uvek.

MOzda bude repriza u vestima u pola 7 , ali nisam siguran.

@ Bakara

Samo mi nemoj reci da mislis da mi carina ne bi zaplenila 1.000 ukrasnih eksercica, ili spenadli , to je mozda bolji opis, jer nisu za drvo nego tekstil ili kozu. Jeste da nije neka cena 10 $ , ali ne bih da mi i to ukradu, sada pod izgovorom o trgovackoj kolicini. Ima tu oko 230 grama gvozdja. Taman da napravim dobar biznis :D
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva29.05.2013. u 16:08 - pre 132 meseci
Citat:
ademare
@ Bakara

Samo mi nemoj reci da mislis da mi carina ne bi zaplenila 1.000 ukrasnih eksercica, ili spenadli , to je mozda bolji opis, jer nisu za drvo nego tekstil ili kozu. Jeste da nije neka cena 10 $ , ali ne bih da mi i to ukradu, sada pod izgovorom o trgovackoj kolicini. Ima tu oko 230 grama gvozdja. Taman da napravim dobar biznis :D

Naravno da ti nece zapleniti, to i nije roba koja se prodaje na komad.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva29.05.2013. u 16:20 - pre 132 meseci
Citat:
bakara:
ipak je u vecini slucajeva lako cariniku da licnom procenom odredi komercijalnu kolicinu...


E problem je što ja ne znam kakva će biti njegova lična procena - danas naletim na nekog ko neće ni virnuti u paket u kom je 20 sitnih baterija, prepisaće iznos koji je Kinez nalepio na paket, a sutra će mi drugi zapleniti isti zbog komercijalne količine...

Sećam se kad sam bio klinac, pa otišao kod babe na selo, pa vadimo krompir, i onda su mi objasnili da onaj sitan stavljam u jedan džak, to će baba posle dati kokoškama, onaj srednji u pletenu korpu, taj će se sejati kasnije, a onaj najveći u gajbice, taj će se pojesti... Pa onda odmeravaš jedan uz drugi, gledaš je li srednji ili mali, da li da ga ćušneš u džak ili u korpu, a svi ti viču požuri... Pa kad krene da se smrkava, a ti se smoriš, onda trpaš maltene bez gledanja, pa te svi grde kako loše radiš posao... I tada sam se ja, još kao klinac, dosetio da od nečeg napravim šablon, ako krompir prođe kroz najmanju rupu onda je za džak, ako prođe kroz srednju onda je za korpu, inače je za gajbicu... E takav šablon naši carinici nemaju, i sad kad ti dođeš sa strane, ne znaš hoće li tvoj slučaj gurnuti u džak, korpu ili gajbicu, odnosno koliko će te sve to koštati na kraju. Zato ne volim lične procene koje nisu podržane adekvatnim lako proverljivim mernim metodama. Jeste da je teško svu robu kategorisati i klasifikovati, ali carina već ima tako nešto, samo treba da uz takve kataloge pirdruže kolonu sa dozvoljenim količinama za ličnu upotrebu, i rešen problem...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva29.05.2013. u 18:11 - pre 132 meseci
Citat:
valjan: E problem je što ja ne znam kakva će biti njegova lična procena - danas naletim na nekog ko neće ni virnuti u paket u kom je 20 sitnih baterija, prepisaće iznos koji je Kinez nalepio na paket, a sutra će mi drugi zapleniti isti zbog komercijalne količine...

Ti imas takvo iskustvo, ili pricas pausalno?
Ja jednostavno nemam takvo iskustvo...

Licno mislim da je ovako dobro i da je prakticno nemoguce napraviti pravila (i ako oni imaju to za odredjene kategorije) kojih bi se carina slepo pridrzavala a da opet ne dolazi do nelogicnih situacija.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva29.05.2013. u 18:25 - pre 132 meseci
Citat:
fanfon:
@mr.ako

A 5 komada necega je za licnu upotrebu? 6? 7? A to sve prolazi. Do 30 komada bez problema. Sve zavisi ko radi u smeni. Pa 90% ljudi sto narucuje to radi zbog dalje prodaje.

Vec rekose virus_crew i bakara sta je za licnu, sta nije i koji su problemi eventualni pa da se ne ponavljam...

E sad, da je to dobra praksa carine i da regulativa nije dobra, nije. Da su propisi dobri, takodje nisu.
To cak i ne mora da bude posao carine, vec svako uvozi sta i koliko hoce, a druge agencije ga motaju ako vide da valja tu robu na crno sto je narucio preko Neta. Znaci carina radi svoj posao, carini, a zabranu o daljoj trgovini radi agencija koja je za to zaduzena, trzisna inspekcija, kogod... ALI kod nas i pored toga sto 70% radno sposobnih ljudi zaposleno u drzavnim ustanovama, "nema dovoljno ljudi za takve kontrole i poslove"TM i ta agencija sto treba da kontrolise takve nelegalne radnje i valjanje robe sa Neta na crno - to ne radi.
(Al' aj da budemo realni, cak i da takvi postoje i rade, nasli bi se neki ovde sto bi plakali po forumu kako ih drzava ugnjetava i sprecava ih da "rade i prezivljavaju"TM "a samo su hteli da prodaju jeftinije nego u marketu sto dere sa cenama i samo su hteli da pomognu svom narodu"TM... :D )

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva29.05.2013. u 20:52 - pre 132 meseci
Hajde da prenesem i na ovoj temi, ima ljudi ovde koji en prate onu sa DX-om:

Javio mi se Uroš Bogdanović, zakazao je nekoliko intervjua i poslao pitanja na više adresa, a zakonski rok za odugovlačenje sa odgovorom je 30 dana, no nada se da će ih i pre toga dobiti. Ali ono što je najbitnije, izgleda da će imati najadekvatnijeg sagovornika iz ove oblasti, a kada mu bude potvrđeno preneću i vama ko je to, do tada nagađajte... ;-) I ako imate nešto što još niko nije pitao, neku nedoumicu, iznesite ovde ili meni na PP, pa ću mu preneti, pa ako bude imao dovoljno vremena u intervjuu, pitaće...
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: PDV na posiljke iz inostranstva30.05.2013. u 03:55 - pre 132 meseci
Citat:
ademare:
Ima na forumu domacem za Bitcoin zali se nas covek, mada je i on tu napravio veliku grasku. Narucio kompjuter za "rudarenje " i platio ga 50 bitcoina , to je imaginarna valuta koja trenutno vredi oko 1 BT = 100 Eura. Znaci kompjuter ima vrednost oko 5.000 Eura. Kinez mu poslao preko DHL-a i napisao vrednost 49 $ !!! Postarina 100 $ a vrednost 49. Ovi nasi na tom DHL salteru prvo mu zaplenili da provere sta je to , pa kad su po internetu dosli do ove vrednosti , ne samo da su mu oduzeli nego mu napisali i prekrsajnu prijavu za carinski prekrsaj pa ce da ostane bez 5.000 Eura i jos ce da plati kaznu !!!


Je li to ovaj: http://www.carina.rs/cyr/Stranice/Vest.aspx?ListItemID=590 ?

Pa se vi posle hvalite po forumima, uvek ima "savesnih građana" da vas odrukaju...
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: PDV na posiljke iz inostranstva

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 142035 | Odgovora: 526 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.