Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Samsung HDD HD103SJ Problem!!!

[es] :: Storage :: Samsung HDD HD103SJ Problem!!!

[ Pregleda: 1196 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MizaLO

Član broj: 245325
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Samsung HDD HD103SJ Problem!!!13.04.2013. u 19:21 - pre 134 meseci
Moze li neko da mi pomogne kako da resim problem sa hard diskom samsung hd103sj,pokusacu da vam opisem problem...
Problem se konkretno javlja kod nekih igrica (Max Payne 3,Fifa 13...) kad ih pokrenem krene igra i tu pukne tj. izbaci iz igre u win i pri tom ne izbaci nikakvu gresku.Iste igre odnesem kod drugara na 3 razlicita kompa i rade normalno.Komp mi je sastavljen od sledecih komponenti:
Procesor FX 4100 3.6 mhz,8 gb ram,gtx 570,ploca msi 870S-C45 i hdd samsung hd103sj tako reci dosta bolje komponente imam od tih drugara gde sam probao ove igre.Ubacivao sam 3 razna sistema win 7 i win 8 32/64 bit-a i opet isto.Posto sam posumnjao na hdd skinuo sam program hd tune pro 5.0 i otkrio problem koji mozete da vidite na slici prikacenoj ispod .Trazio sam po netu molo vise o ovom problemu i tu su mi rekli da je u pitanju veza izmedju harda i ploce i da zamenim sata kabal sto sam i uradio ,probao sam 2 kabla i opet isto.Na zvanicnom sajtu HDD-a sam nasao da se ploca i hdd medjusobno ne slazu i da treba apdejtovati SW HDD-a sto sam i probao da uradim i izbacilo mi je da vec imam ubacen zadnji update istog.Da li mozda ima neke veze sa dzamperima na HDD-u ili mozda nesto trece...??? http://imageshack.us/photo/my-images/703/hd103sj.png/
 
Odgovor na temu

nocniduh

Član broj: 158447
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Samsung HDD HD103SJ Problem!!!14.04.2013. u 16:06 - pre 134 meseci
Ta greška nije strašna, desila se samo jednom, ali je taj program napisan tako da skreće pažnju korisniku da obrati pažnju na neke atribute koje smatra bitnim. Inače kada neki SMART atribut probije vrednost, Windows preporuči da se napravi backup a i BIOS javi pri podizanju, ako je ta opcija uključena. Meni izgleda da je ovaj Write Error Rate blizu da otkaže, zato što su Current i Worst 1, a trebalo bi da budu 100. E sad nisam stručan da ti kažem više o tom atributu, nego pokušaj da potražiš na google-u. Inače, to na šta sam ti skreno pažnju je verovatno poseban problem na tvom sistemu i ne verujem da je uzrok ovog problema koji si opisao.

Možda će nekome biti lakše da ti pomogne ako navedeš i koje napajanje koristiš, da li si nešto overklokovao, da li si testirao stabilnost nekim programom ... Ja se slabo igram pa dalje ne mogu da pomognem.
 
Odgovor na temu

MizaLO

Član broj: 245325
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Samsung HDD HD103SJ Problem!!!14.04.2013. u 16:31 - pre 134 meseci
Napajanje je LC Power 600w a sto se tice testiranja probao sam neke i nista bitno nije pokazalo...
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Samsung HDD HD103SJ Problem!!!

[ Pregleda: 1196 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.