Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Speed & Duplex - Network Adapter Konfiguracija

[es] :: SOHO Networking :: Speed & Duplex - Network Adapter Konfiguracija

[ Pregleda: 1529 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

psychaos
Marko Dragicevic
Loznica

Član broj: 127773
Poruke: 70
212.178.232.*



Profil

icon Speed & Duplex - Network Adapter Konfiguracija04.04.2013. u 19:24 - pre 134 meseci
Imam zanimljivu pojavu. Instalirao sam svez Windows 7, i sve radilo kako treba par dana i odjednom adsl konekcija pocinje da trokira, usporava, i na kraju ne radi nikako, iako sve lampice svetle kako treba, i online ikonica je na mestu. Ovo mi se vec jednom ranije desilo. Problem sam resio tako sto sam otisao na podesavanja Lan adaptera i na Advanced konfiguraciji pod "Speed & Duplex", promenio sa Auto Negotiation na 10 Mbps Full Duplex. To sam negde davno procitao na netu. Hoce li mi neko objasniti sta sam ja uopste uradio??? :)))
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: Speed & Duplex - Network Adapter Konfiguracija05.04.2013. u 08:10 - pre 134 meseci
mrežna kartica ili kabal a možda nešto treće...
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Speed & Duplex - Network Adapter Konfiguracija06.04.2013. u 02:13 - pre 134 meseci
Ako sve radi samo na 10Mbps onda je najčešće u pitanju loše krimpovan kabel, ili prevelika dužina istog. Ako možeš da uspostaviš konekciju i na 100Mbps Full Duplex, ali ima problema sa AutoNegotiation, i dalje je najsumnjiviji kabel, ali proveri i drajvere za mrežnu karticu da li postoji nešto svežije.
 
Odgovor na temu

psychaos
Marko Dragicevic
Loznica

Član broj: 127773
Poruke: 70
212.178.232.*



Profil

icon Re: Speed & Duplex - Network Adapter Konfiguracija06.04.2013. u 19:47 - pre 134 meseci
Kabal uopste nije predugacak, vec je fabricki koji sam dobio uz ruter. A drugo, ne znam sta je "lose krimpovan" kabal i trece, drajveri su poprilicno novi jer sam plocu kupio pre pola godine. Sto se tice 100 mbps, mislim da je radilo prosli put, i da samo ima problem sa AutoNegotiation. Na kraju krajeva i dalje niste objasnili cemu sluzi opcija :)
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Speed & Duplex - Network Adapter Konfiguracija07.04.2013. u 06:13 - pre 134 meseci
Opcija služi za ono što mrežna oprema radi po defaultu - s obzirom da mrežni uređaji mogu raditi na različitim brzinama, dva kraja se najpre dogovore kojom brzinom će međusobno komunicirati. Krenu od najviše raspoložive, s tim što FD ima prioritet nad HD, pa ako se ne dogovore na FD na jednoj brzini spuste na HD na istoj toj brzini, pa onda na sledeću manju raspoloživu u FD verziji, pa opet HD, itd dok ne ispucaju sve moguće opcije. U klasičnoj kućnoj verziji to bi otprilike bilo 1Gb FD, 100Mb FD, 100Mb HD, 10Mb FD, 10Mb HD. Ako dve strane ne mogu da se dogovore, jedno od rešenja je da postaviš fixnu vrednost, i to je ono što si ti uradio.

Loše krimpovan kabel je kabel koji ne zadovoljava nijedan od standarda kojim se krimpuju mrežni kablovi (e sad ne znam da li ti možda nije bilo jasno šta je krimpovanje, to je prosto rečeno ubacivanje pojedinačnih žičica iz kabla po određenom rasporedu u onu providnu "kockicu" koju ubadaš u mrežnu karticu ili ruter/svič) ili sve žičice nisu bile iste dužine/ugurane do kraja, ili spoljni plašt nije bio uhvaćen u "kockicu" i sl. Sve ovo dovodi do toga da se u kablu stvara previše šuma ili da kroz određene žičice ne mogu da prođu podaci zbog loših kontakata. Naravno, i ako je kabel prelomljen, nagnječen, oštećen mu je spoljni plašt i sl., sve to može da utiče na kvalitet signala koji prolazi kroz njega.

Datum kupovine ploče ne znači ništa, i na skroz novim uređajima mogu se javiti problemi sa drajverima, već sam se puno puta susretao sa fabričkim drajverima na CD-u koji su imali ozbiljne probleme, i zbog toga se npr. mrežna kartica pokretala sa velikom zadrškom prilikom paljenja računara, što je opet dovodilo do problema u radu softvera koji je zavisio od mrežne komunikacije a pokretao se automatski, no to je sad druga priča. Nabolje da odeš na sajt proizvođača tvoje ploče, i za taj model skineš najnovije drajvere za tvoju mrežnu karticu i instaliraš ih, pa da onda vidiš kako će se ponašati tvoja mreža...
 
Odgovor na temu

psychaos
Marko Dragicevic
Loznica

Član broj: 127773
Poruke: 70
212.178.232.*



Profil

icon Re: Speed & Duplex - Network Adapter Konfiguracija07.04.2013. u 09:40 - pre 134 meseci
Pretpostavio sam da je to to, za ova prva dva odgovora što si rekao. Samo nisam očekivao da može fabrički da bude loše krimpovan kabel. A za sam drajver, ne znam da li da ga potražim na sajtu, pošto sa 10 mbps full duplex, mi radi super internet. Misliš da bih dobio neku razliku, pošto imam mali paket? Inače hvala puno na pomoći. :)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Speed & Duplex - Network Adapter Konfiguracija07.04.2013. u 10:30 - pre 134 meseci
Dešava se, meni je jednom pukla ona žabica na konektoru pa sam stavio drugi (fabrički pakovan) kabl. Posle nekoliko dana je mreža počela da brlja, internet je normalno radio ali je transfer između dva kompa totalno pao ili brljao. Posle svih pokušaja sam se setio da je tu novi kabl, vratio sam onaj stari i opet je radilo normalno. Za svaki slučaj sam opet probao sumnjiv kabl i opet je loše radio.
Ako nemaš neku mrežu nego samo koristiš internet, možeš da ostaviš na 10, naročito ako nije brz internet. Ako imaš još neki kabl, probaj sa njim pa onda traži nešto treće, nije baš 100% da je do kabla.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Speed & Duplex - Network Adapter Konfiguracija

[ Pregleda: 1529 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.