Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa adapterom za X V-Amp Behringer

[es] :: Muzička produkcija :: Problem sa adapterom za X V-Amp Behringer

[ Pregleda: 4745 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

West 36
Jovan Jovanovic
Pirot

Član broj: 200195
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Problem sa adapterom za X V-Amp Behringer13.05.2010. u 20:18 - pre 169 meseci
Pozajmio sam od druga gitarski procesor X V-Amp Behringer, pošto nemam svoj, a trenutno mi je jako potreban barem i najjednostavniji model. Problem je što mi nije dao adapter za procesor jer ga je negde izgubio.

Našao sam neki adapter kod kuće, pravio je jednosmerni napon od 1,5V-...-9V-12V, ali je meni za ovaj procesor potreban naizmenični napon od 9V; 600mA. Izbego sam Grecov spoj i napravio baš kako treba. Međutim procesor samo svetli kada namestim adapter na 9V, a kad podesim 12V on proizvodi zvuk nekih 2min, a onda počne da prekida, da bi nakon nekih 5 min bilo isto kao i sa 9V. U čemu je problem? Molim za pomoć jako mi je hitno.

Tražio sam takav adapter da kupim, ali svi ispravljaju napon i prodavači su mi preporučili da uradim ono što već jesam.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Problem sa adapterom za X V-Amp Behringer13.05.2010. u 22:41 - pre 169 meseci
Tebi treba ovaj

http://questmusicstore.com/p-1...34-9v-adapter-for-x-v-amp.aspx



Imao sam i ja (davno) problema sa Korg klavijaturom...pa sam iskusio (za ubuduće) da oni "pijačni" adapteri mogu naneti samo štetu.

Zato, savet da se snađeš i nabaviš original.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Problem sa adapterom za X V-Amp Behringer13.05.2010. u 23:09 - pre 169 meseci
@West 36



Pošto vidim da se razumeš u elektroniku, ali ipak moram da pitam: jesi li preskočio i elektrolitski kondenzator ?
Jer ne vidim razlog zašto ne bi radio ako ima 9V AC, osim ako je neki šugavi trafo u pitanju, pa nema dovoljno snage da napaja.

I za kraj mogu samo da se složim sa Vladimirom, budženje i pijačarski ispravljači mogu samo štetu da ti nanesu.
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

West 36
Jovan Jovanovic
Pirot

Član broj: 200195
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem sa adapterom za X V-Amp Behringer14.05.2010. u 11:12 - pre 169 meseci
Citat:
jesi li preskočio i elektrolitski kondenzator ?

Njega sam šta-više i izvadio, jer sam prvo sumnjao da je u tome problem, želim da kupim, ali ovde u Pirotu nema baš mnogo opcija, išao sam u najopremljenijoj radnji i tražio adapter međutim oni imaju samo te sa grecovim spojem... Ako može neko da mi pomogne da pronađem da kupim takav adapter na nekoj srpskoj stranici :)

Verovatno je ovo neka glupost od adaptera, na njemu piše da je njegova maksimalna struja 1000mA, a potrebna struja je 600mA (ako je to problem)

[Ovu poruku je menjao West 36 dana 14.05.2010. u 12:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Problem sa adapterom za X V-Amp Behringer14.05.2010. u 12:18 - pre 169 meseci
Potraži najjaču prodavnicu muz. instr./opreme u Nišu, recimo...
Adapter za X V - Amp Behringer...srpski Googl pretraživač...pa uzmi telefon i pitaj.

Ostale varijante spadaju u eksperiment.
Može da uspe, ali nije sigurno

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Problem sa adapterom za X V-Amp Behringer14.05.2010. u 12:47 - pre 169 meseci
Citat:
West 36: Njega sam šta-više i izvadio, jer sam prvo sumnjao da je u tome problem, želim da kupim, ali ovde u Pirotu nema baš mnogo opcija, išao sam u najopremljenijoj radnji i tražio adapter međutim oni imaju samo te sa grecovim spojem... Ako može neko da mi pomogne da pronađem da kupim takav adapter na nekoj srpskoj stranici

Verovatno je ovo neka glupost od adaptera, na njemu piše da je njegova maksimalna struja 1000mA, a potrebna struja je 600mA (ako je to problem)

[Ovu poruku je menjao West 36 dana 14.05.2010. u 12:25 GMT+1]

Onda zaista nisam pametan. Ko zna šta je palo na pamet inženjerima? Možda su namestili da ovaj njihov adapter daje kvadratni oblik napona Ne bi me ništa začudilo.....
A i te specifikacije su naduvane, kada sam ja rasturao jedan takav(pijačar), i treba trafo da ima 12W, kada ono cvrc ako ima jedva 2cm2 u preseku jezgra, odnosno 4W toliko o kvalitetu

Sve u svemu, ako ne budeš našao u Nišu, onda lepo na internetu proveriš koja prodavnica u BG ima Behringer opremu, pozoveš, objasniš im situaciju, možeš uvek nešto da iskombinuješ sa njima.

Recimo da im uplatiš na račun cenu adaptera, i kada im legne keš da ti pošalju isti poštom pravo na kućnu adresu, jeste da će da košta, ali ako je hitno.... ne vidim brži i bolji način.

Ako nema u BG, onda ti je širok "bijeli Svijet" ima brdo sajtova koji prodaju...
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

West 36
Jovan Jovanovic
Pirot

Član broj: 200195
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem sa adapterom za X V-Amp Behringer15.05.2010. u 14:31 - pre 169 meseci
Rešio sam problem. Sve sam opet odlemio i zalemio, i sada radi kako treba. Hvala na pomoći
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Problem sa adapterom za X V-Amp Behringer

[ Pregleda: 4745 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.