Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 89556 | Odgovora: 462 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Wireless_Man
Nis

Član broj: 42949
Poruke: 17
*.pat-pool.ni.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu06.09.2005. u 21:05 - pre 226 meseci
Tako je Bokili, pametnjakovicu moj, normalno,zna se nasta se misli kada se govori o internet linkovima kod nasih provajdera, nemora bas sve da se crta..:-))

P.S.Izvini sto kasnim u odgovoru bio sam u nekim severnijim krajevima nase lepe domovine bez pristupa internetu...Sad sam opet na toplom,starom,dobrom jugu...:-))
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu07.09.2005. u 23:09 - pre 226 meseci
hahaha ;)
 
Odgovor na temu

Predrag Damnjanovic
Predrag Damnjanovic
Nis, Srbija

Član broj: 141
Poruke: 1305
*.air.my-its.net.

Sajt: www.mycity.rs


+1 Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu08.09.2005. u 22:23 - pre 226 meseci
nisam primetio do sada neko zagusenje na ITS-u, znaci 128k je uglavnom 14-16 kb/s download, i zadovoljan sam sto se tice brzine.
ne znam koliki im je link, ali nisam video neko zagusenje, ni uvece kada su svi na netu.
primetio sam samo da je ponekad odziv stranica malo duzi, cekam ponekad po 5-7 sec da pocne da ucitava, ali to je samo prekjuce bilo tako, pretpostavljam da je AP na Svajcariji opterecen... i to bi morali nekako da resite, i da rasteretite taj AP.

elem, mozda cu malo da skrenem sa teme, ali imam jednu veliku zamerku [osim cene, koje su duplo skuplje nego na severu zemlje, mada, najjeftinije u Nisu]
Naime, iako Igor kaze da p2p portovi nisu 'priguseni', ja mogu levu ruku da dam da imate limitatore na p2p portovima, jer... DC++ radi ovako - povuce 1.5 kb, i onda nista ne skida narednih 1-2 minuta... a DC navodno pokazuje kako brzina pada, i tako 2 min navodno pada, dok ne dodje do 0b/s, pa onda DC uradi reconnect, pa ponovo skine 1-2 kb, i tako opet stane, ne skida nista...
znaci nevezano da li skidam 3 fajla, ili samo jedan - protok je isti - fajl od 3 MB tim ritmom skine za 10h.

Namerno sam jednom povuko 10 fajlova preko DC-a, sa 10 razlicitih host-ova - i to sam birao bas hostove koji imaju brz internet [DSL / Cable], i malo zauzetih slotova [da bi bio siguran da nisu oni optereceni], i rezultat je jako smesan - sa svih 10 hostova fajl se skidao brzinom oko 200 - 300 b/s, i naravno, sve brzine su bile u opadanju, dok ne dodje do 0 b/s [zapravo skine 1kb, pa onda coolira 5 min].

Zakacim se na 33.6k dail-up (koji je 4 puta sporiji od 128k wifi) - tamo DC deset puta brze radi, i definitivno ne mozete da me ubedite da ne gusite P2P portove... mogu i screenshot-evima sve ovo da dokumentujem...

naravno, otklanjam odmah sumnju da je mozda moja konekcija zagusena - jer ne skidam nista tada... a i brzina mi je uvek OK kada skidam preko http/ftp... jedino su p2p portovi ubijeni... znaci sve radi ultra brzo kad surfujem ili skidam preko http-a... signal sa vama je very good... ali P2P portovi su uguseni skoro pa potpuno, neupotrebljivi su, kad cekas 10h za fajl od 3mb.
Takodje, i 3 moja prijatelja, koji su na ITS-u, imaju potpuno isto 'iskustvo' sa p2p programima na ITS-u, tako da problem definitivno nije do mene.

Pa me zanima, da li cete i dalje da limitirate p2p portove, ili planirate da menjate nesto po tom pitanju?

[Ovu poruku je menjao Predrag Damnjanovic dana 09.09.2005. u 06:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu09.09.2005. u 00:56 - pre 226 meseci
I ja imam isto iskustvo sto se tice dc++.. i otada g ne koristim.. cak nisam ni pokusao preko nekog drugog provajdera.. cak sam mislio d aje taj dc++ mnogo losa stvar...

Ali sto se tice p2p programa ne slazem se sa tobom.. Kazaa recimo radi perfektno, skinuo sam skoro sve serije jednog naseg popularnog serijala (da ne imenujem sada da ne pocnu d ame jure) : ) Kupio bih ja sve serije na DVD-iju da su u ovoj zemlji culi za sezone ali eto :)

I posto ponekad koristim kazaa za skidanje necega sto je tesko naci preko http-a moram ti reci da je uvek brzina bila ne manja od 30kb/sec (imam 256k).. Te tako ovaj p2p program izvanredno radi ali sto se tice dc++ tu nesto nije kako treba.. Ili se ja ne razumem dovoljno u taj program ili je u pitanju treca sila : )
 
Odgovor na temu

Predrag Damnjanovic
Predrag Damnjanovic
Nis, Srbija

Član broj: 141
Poruke: 1305
*.air.my-its.net.

Sajt: www.mycity.rs


+1 Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu09.09.2005. u 01:12 - pre 226 meseci
verovatno kazaa radi na nekom portu koji ne smeju da guse, mozda na http portu...
a kazaa-u ne bi da koristim jer je puna adware-a...

no, ne skrecimo sa teme...
dc++ je najpopularniji p2p program, i znam kako dobro i perfektno radi kod drugih provajdera...

[Ovu poruku je menjao Predrag Damnjanovic dana 09.09.2005. u 02:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu09.09.2005. u 13:30 - pre 226 meseci
e tu nisi u pravu! Kad ja kazaa postojala niko za dc++ nije ni cuo :)
salim se... :)

Kazaa radi na portu na kom ti zelis.. recimo kod mene je na 3703... po defaultu je na 1214. To je promenjiva kategorija.. Na koji god stavim ona radi...
E sad da je puna adware-a i slicnog software-a nije mi poznato jer koristim kazaa revolution a ona koliko ja znam nema nista od toga...


E sad mozda postoji neka fora sa dc++.. Mozda ni ti ni ja ne znamo to da podesimo... : )
 
Odgovor na temu

Predrag Damnjanovic
Predrag Damnjanovic
Nis, Srbija

Član broj: 141
Poruke: 1305
*.air.my-its.net.

Sajt: www.mycity.rs


+1 Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu09.09.2005. u 14:52 - pre 226 meseci
probao sam da menjam portove, cak sam stavio i da ide preko http porta [koji nije limitiran] - ali ista stvar, jer 'limitator' izgleda gleda remote port [port koji koristi onaj od koga skidam fajl], a svi koriste default portove, i tako 'limitator' prepozna p2p konekciju, i ugusi je...
da napomenem da na ITS-u ne rade jos i gnuttela1, gnuttela2 [shareaza], edonkey, emule...[probao sam sinoc]
 
Odgovor na temu

Predrag Damnjanovic
Predrag Damnjanovic
Nis, Srbija

Član broj: 141
Poruke: 1305
*.air.my-its.net.

Sajt: www.mycity.rs


+1 Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu09.09.2005. u 19:45 - pre 226 meseci
taman sam ih pohvalio kako sve super radi [osim p2p], i evo danas ceo dan AP na Svajcariji gotovo i da ne radi... jedva se ulogujem, a stranice otvara po 3 min... zagusio im se AP potpuno...
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu09.09.2005. u 23:07 - pre 226 meseci
Ne znam sta da ti kazem.. kod mene je danas sve radilo perfektno...

A za p2p, sto ih ne pozoves...? Mozda je do njih...

Ja i ovako to ne koristim...
 
Odgovor na temu

Predrag Damnjanovic
Predrag Damnjanovic
Nis, Srbija

Član broj: 141
Poruke: 1305
*.air.my-its.net.

Sajt: www.mycity.rs


+1 Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu10.09.2005. u 04:57 - pre 226 meseci
ocigledno nisi zakacen na AP-u koji je na Svajcariji, kao ja i moji prijatelji iz komsiluka...i okoline...
jer da jesi, izludeo bi celo vece i celu noc, kao mi ovde...
 
Odgovor na temu

Ivan Vasić

Član broj: 14756
Poruke: 631
*.my-its.net.

Jabber: ivasic@elitesecurity.org


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu10.09.2005. u 13:01 - pre 226 meseci
Peco, skoro do potpuno si u pravu. I ja imam problema sa p2p već više od 2 meseca. Pre toga je sve bilo fenomenalno. Od letos protok je jedva bednih 2-3KB/s maksimalno.
Ne pali fora da staviš neki port tipa 80 i to sam probao. Zvao sam Igora iz ITS'a i on mi je lično rekao da nema filtriranja portova mada naša situacija govori suprotno. Dešava se da ponekad radi odlično (protok je oko ~10K) ali to je kratkog veka.

Može da se desi i da AP (Švajcarija) nije u mogućnosti da izdrži toliki broj p2p konekcija....

Jel ima neko ideju kako da im stavimo do znanja da to srede?
 
Odgovor na temu

Predrag Damnjanovic
Predrag Damnjanovic
Nis, Srbija

Član broj: 141
Poruke: 1305
*.air.my-its.net.

Sajt: www.mycity.rs


+1 Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu10.09.2005. u 15:16 - pre 226 meseci
pa pazi, da ne gresimo dusu, mozda Igor stvarno i nije upucen u to sta je limitirano, a sta nije... nije on administrator...
ali je cinjenica da je limitirano, to se vidi iz aviona.

btw, sigurno nije do toga da AP ne moze da im izdrzi toliki broj p2p konekcija, jer dc++ pravi onoliko konekcija koliko imas download-a/upload-a + konekcija ka hubu, a to moze da bude i svega 2 konekcije [1 hub i 1 download]... a ja ponekad vucem i po 5 fajla preko http-a, pa sve radi ok.

a kako da ih nateramo da vrate p2p... pa ne znam.
mozda ovako, javnom diskusijom, uticemo da nam vrate p2p.

p.s. 'popravili' su jutros AP na Svajcariji.
 
Odgovor na temu

Ivan Vasić

Član broj: 14756
Poruke: 631
*.my-its.net.

Jabber: ivasic@elitesecurity.org


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu10.09.2005. u 15:37 - pre 226 meseci
Citat:
pa pazi, da ne gresimo dusu, mozda Igor stvarno i nije upucen u to sta je limitirano, a sta nije... nije on administrator...
Da znam. Čuli smo se telefonom i rekao mi je da koliko on zna nema filtriranja. Još mi je rekao da će ipak da pita administratora da nešto nije postavio u medjuvremenu. Posle sam mu poslao još jedan email na koji nisam dobio odgovor tako da nemam pojma šta se dešava.
Citat:
btw, sigurno nije do toga da AP ne moze da im izdrzi toliki broj p2p konekcija, jer dc++ pravi onoliko konekcija koliko imas download-a/upload-a + konekcija ka hubu, a to moze da bude i svega 2 konekcije [1 hub i 1 download]... a ja ponekad vucem i po 5 fajla preko http-a, pa sve radi ok.
Dobro, ja koristim neke mreže koje prave i po 400-500 konekcija ali bez obzira, to bi trebalo da radi.
Citat:
a kako da ih nateramo da vrate p2p... pa ne znam.
mozda ovako, javnom diskusijom, uticemo da nam vrate p2p.
Bilo bi lepo da se nešto promeni jer ako se situacija nastavi biću primoran da menjam provajdera - nerado jer im je link stvarno super (osim p2p) ali šta ćeš....
Citat:
p.s. 'popravili' su jutros AP na Svajcariji.
Primetih Uzgred, da li neko zna tačno da mi objasni gde se nalazi AP na Bubnju? Kako je naznačeno na onoj mapi trebalo bi da je negde desetak kuća od mene ali ja nikako da nadjem taj signal...
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu13.09.2005. u 02:12 - pre 226 meseci
E pa da :)

Da vam kazem.. Ima vise Ap-a : )

A najbolje je na 802.11a!!!

Pa nema prekida!
 
Odgovor na temu

artlantic
Dejan Devic
Nis

Član broj: 63941
Poruke: 57
82.208.210.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu18.09.2005. u 22:52 - pre 226 meseci
18.09.2005 Nedelja

...mozda se kasno ukljucujem u forum...
Iznecu svoje iskreno mislenje u vezi wirelessa u Nisu.
Napravio sam skup eksperiment, bio sam kod ITS-a zadnjih meseci, i zadnjih dana imao probleme sa vezom tako da sam izgubivsi zivce odlucio da iako mi jos nije istekao ovaj mesec kod ITS, da promenim provajdera i predjem kod Medianisa.

Njihova veza je u test fazi "navlacenja klijenata" (daju 24 sata testiranja veze) pokazivala i vise od onog sto sam trazio....odnosno bila vise nego dobra.
Test sam vrsio Mcaffee-jevim speedometrom, kao i jos boljim meracem na www.beocity.net .

Ali avaj.

Sta se desava, posle uplate 128 kbps flat rate kod pomenutog provadjera a sto se desilo juce u subotu, uvece sam bio spreman da ugasim racunar jer brzina nije prelazila 45 - 64 kbps ...to sam testirao oko sat vremena, i onda odlucio da odem da spavam ocajno preispitujuci sebe zasto sam uopste napustio ITS.
Danas je nedelja, mislio sa da je juce doslo do "slucajnog" pada protoka medjutim trenutna situacija je ista kao i juce.

Zasto se obecava nesto sto se ne ispunjava?

p.s.Trudio sam se da ne koristim teze reci, ali osecam se prevarenim.


Dejan
 
Odgovor na temu

cvele_wireless
Milos Cvetkovic
Nis

Član broj: 61359
Poruke: 155
*.my-its.net.

ICQ: 279435809


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu18.09.2005. u 23:30 - pre 226 meseci
Pa ja lepo kazem ITS je zakon.
 
Odgovor na temu

code_x93
Petar Markovic

Član broj: 59762
Poruke: 5
82.208.209.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu18.11.2005. u 12:02 - pre 224 meseci
Ninet je zakon ... nije limitiran P2P i radi mnogo stabilnije.. transfer ne varira..
Its je mozda bio bolji u pocetku ali sada su definitivno gori on NINET-a
 
Odgovor na temu

ubica_lezbosa
Ubica M Lezbosa Jr.

Član broj: 74857
Poruke: 20
82.208.209.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu19.11.2005. u 11:39 - pre 224 meseci
Ma ITS su bili ok ali ne znam sta im bi poceli su sami da teraju korisnike ( mora da je prokupcanski mentalitet proradio u njima )... Ja sam ih koristio vise od 6 meseci i onda su poceli da se izdrkavaju po meni tako da verujte mi svi cete doci u tu fazu sa doticnom gospodom... Sto se tice odnosa prema korisniku NINET je tu mnogo bolji i fleksibilniji i zato sam sada na ninetu... Cak su ukinuli forum na sajtu zato sto su korisnici poceli da ih blate... To stvarno nije u redu ali opet ponavljam verovatno ima veze sa mentalitetom sredine iz koje dolaze...
Drugo kad god sam ih zvao za neki problem niko se nije javljao a za uplatu treba da ih juris po pet dana dok se ne smiluju da se pojave na "radnom mestu"
Tehnicka podrska NULA!!!
Samo da zakljucim da ovo nije Blace ili Prokuplje i da stanovnici Nisa zasluzuju bolju i kvalitetniju uslugu za pare koje daju...
U ostalom Ninet je sada jeftiniji od ITS-a...

 
Odgovor na temu

pivce

Član broj: 17242
Poruke: 182
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu19.11.2005. u 11:56 - pre 224 meseci
Uskoro, novi igrac na wireless sceni u Nisu!
Sa pristupacnijim cenama i boljim kvalitetom ;)
Strpite se jos malo...
 
Odgovor na temu

ubica_lezbosa
Ubica M Lezbosa Jr.

Član broj: 74857
Poruke: 20
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu19.11.2005. u 13:22 - pre 224 meseci
---------------------------------
Yahoo! FareChase - Search multiple travel sites in one click.
--0-1446132190-1132406356=:9065
Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1
Content-Transfer-Encoding: 8bit

<DIV>koja je firma u pitanju? ja sam malo u tom poslu pa me interesuje...</DIV> <DIV>Pozdrav!!!<BR><BR><B><I>pivce &lt;[email protected]&gt;</I></B> wrote:</DIV> <BLOCKQUOTE class=replbq style="PADDING-LEFT: 5px; MARGIN-LEFT: 5px; BORDER-LEFT: #1010ff 2px solid">Uskoro, novi igrac na wireless sceni u Nisu!<BR>Sa pristupacnijim cenama i boljim kvalitetom ;)<BR>Strpite se jos malo...<BR><BR>--<BR>http://www.elitesecurity.org/p...R><BR>Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/pracenje#46376<BR><BR>Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<BR>esauth:46376:03bd066c9de6a0d6098eb034eb2ef319<BR>
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 89556 | Odgovora: 462 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.