Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 89448 | Odgovora: 462 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igor76

Član broj: 17487
Poruke: 214
*.

Sajt: www.foxhelp.net


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu25.06.2005. u 23:05 - pre 229 meseci
Ninet ima link od 1mb/s
ima opseg od 82.208.209.1-255 to jest celu klasu
Koristi ptt dns

 
Odgovor na temu

68030
Nis

Član broj: 19531
Poruke: 7
*.medianis.net.



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu28.06.2005. u 20:41 - pre 229 meseci

Hm...

mala korekcija:

Ninet - 1.5 Mb/s
ITS -2 Mb/s
MrezaNis -2Mb/s

svi linkovi funkcionisu preko PTT-a.
Koliko sam ja upoznat, za sada ni jedan od sistema nema redudantne linkove preko telekoma.

Sto se tice Bankera i Medianisa oba provajdera sigurno imaju barem po 2Mbita zemaljskog linka.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

80y13r

Član broj: 1445
Poruke: 38
*.eth-wifi.verat.net.



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu29.06.2005. u 02:54 - pre 229 meseci
Citat:


Citat:
bukovski:
da se pridruzim losim komentarom ! kod druga je skoro neupotrebljiva veza ping los ma opsti uzas ! nije do opreme probana je i radi super. Evo odgovaram ga da predje u www.niwifi.co.sr a net nek ide preko adsl ili kabal , trenutno u nisu najbolja solucija



zoombeer:
...previse neozbiljnosti tamo vlada....


Malo kasnije saznajem za ovu temu, ali nema veze.

Kao prvo hteo bih da se ogradim od poruka coveka pod nickom bukovski. bukovski nije u nikakvoj vezi sa NiWiFi projektom i ne znam zasto nas je mesao ovde sa komercijalnim provajderima, ali nije bitno.

Ono sto me je najvise pogodilo je komentar lika pod nickom zoombeer.

Kako te bre nije sramota da tako nesto kazes? Ko je neozbiljan?
Zar nije neozbiljan neko ko hoce da se zakaci na 2 km udaljen AP sa sklepanim biquadom i kablom na koji je konektore lepio izolir trakom, a o usranom D-Link APu i da ne pricam? Ej izolir trakom!!! Izgubio sam 2 sata sa tobom jer sam bio fin pa sam hteo da ti izadjem u susret! A posle si i sam video da ti ne valja kabl, pa si se iznervirao i rasturio ga! I NiWiFi je neozbiljan!? Koliko ljudi radi na celom projektu i koliko imamo sredstava i vise smo nego ozbiljni!!! Bolje bi ti bilo da te ne sretnem kad se vratim u Nis!

Jos jednom napominjem da NiWiFi nije Internet provajder niti ce ikada to biti!

Sto se tice wireless Internet provajdera u Nisu... nemam pojma nijedan kakav je, jer me uopste ne zanimaju!

Izvinite na veci broj znakova uzvika :)
boylah blog - http://boylah.guruserve.com
Gurus that serve you - http://GuruServe.com
 
Odgovor na temu

Wireless_Man
Nis

Član broj: 42949
Poruke: 17
*.pat-pool.ni.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu29.06.2005. u 13:53 - pre 229 meseci
Citat:
68030:

svi linkovi funkcionisu preko PTT-a.
Koliko sam ja upoznat, za sada ni jedan od sistema nema redudantne linkove preko telekoma.

Sto se tice Bankera i Medianisa oba provajdera sigurno imaju barem po 2Mbita zemaljskog linka.


Zaboravio si da kaze jos da Linkovi Medianisa i Bankera idu preko Telekom koji ima Vezu Nis-Beograd od 155mb...Znaci zakupljeni su resursi telekoma direktno.

Dok provajderi koje si pomenuo idu preko zakupljenih linija kod PTT-a koji ima vezu sa Telekomom Nis -Beograd od 8 Mb pa kad se uvece ukljuce svi dial-in + wireless korisnici cak ni ptt -ov link ne moze sve to tako jednostavno da podrzi a o ovim iznajmljenim linijama necu ni da komentarisem, dovoljno je da 8 korisnika sa protokom od 256 kb pocne da vuce u isto vreme podatke i ode link...

POsto je neko ovde pomenuo i IP adrese jedino Medianis i Banker imaju po dve klase znaci oko 400 slobodnih IP adresa dok svi ostali imaju po jednu klasu znaci oko 200 slobodnih IP adresa..Da ne bude zabune...Molim iskreno ..www.ripe.net pa proverite

Medjutim nije mi jasno zasto je sve ovo bitno kada sve to i nije presudno za dobro funkcionisanje interneta...Dobro vazan je link, ali zavisi u kom je stepenu opterecenja to jest koliki broj korisnika koristi odredjeni link..ako je provajder vezao veliki broj korisnika a nema dovoljno kapaciteta na linku to je onda problem. Tako da kod nekog provajdera sa manjim brojem krajnjih korisnika 1mb moze da funkcionise bolje nego li kod drugog koji ima duplo vise korisnika i isti link.....
Zato je najbolje da svako ko hoce Wireless internet uzme prvo test nalog i pozove nekog iskusnijeg drugara ili prijatelja da mu testira konekciju i pogleda dali postoji opterecenje linka ili ne..i na kom delu je internet konekcija opterecenja...Ali pre svega da bi neko imao kvalitetan Wireless internet treba da ima dobru opticku vidljivost do AP -a provajdera i odgovarajucu opremu.To je preduslov za sve ostalo, sve ostalo zavisi od provajdera i onoga sta on nudi.Zato bez probnog naloga ne moze niko da zna kako ce mu raditi interne...A na osnovu nekih drugih pokazatelja u komunikaciji moze se u napred zakljuciti koja je ozbiljnost provajdera pa cak i koliki je link na raspolaganju, ako se neko lomi oko vas da vas poveze na internet znaci da ima slobodne kapacitete i da ste mu potrebni , ako je nezaintresovan znaci da ste mu samo mozda jedan problem vise..ALi ni ovo ne treba uzeti zdravo za gotovo..uvek treba prvo probati konekciju...Jer nije tako redak slucaj da vasem komsiji radi dobro a vama lose i to akoje u pitanju isti provajder pa cak i ista oprema...Wireless je nepredvidiv i mnogo puta se nezna zasto nesto ne radi kako treba...
I jos jedan savet okanite se vise tih pretnji , strvarno ste smesni, da ne kazem zalosni, prvo je igor pretio bukovskom pa doktoru pa sad ovi iz NiWIFI -ja prete Zoombeer -u pa stvarno pitam se mozete li vi civilizovano da komunicitate...Sta bi trebalo da rade ovo ozbiljni sistemi kao sto su recimo mobtel ili SBB kad ih negativno iskomentarisemo na nekom forumu, Dajte ljudi ne prolupavajte se vise ovde po forumu i zaobidjite reklamiranje i raznorazna laziranja...Ponasajte se civilizovano i dostojanstveno i kao ljudi...
Pozdrav
 
Odgovor na temu

80y13r

Član broj: 1445
Poruke: 38
*.eth-wifi.verat.net.



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu29.06.2005. u 14:45 - pre 229 meseci
Citat:
Wireless_Man:
I jos jedan savet okanite se vise tih pretnji , strvarno ste smesni, da ne kazem zalosni, prvo je igor pretio bukovskom pa doktoru pa sad ovi iz NiWIFI -ja prete Zoombeer -u pa stvarno pitam se mozete li vi civilizovano da komunicitate...Sta bi trebalo da rade ovo ozbiljni sistemi kao sto su recimo mobtel ili SBB kad ih negativno iskomentarisemo na nekom forumu, Dajte ljudi ne prolupavajte se vise ovde po forumu i zaobidjite reklamiranje i raznorazna laziranja...Ponasajte se civilizovano i dostojanstveno i kao ljudi...
Pozdrav


Kada neko kaze da smo neozbiljni hocu to da potkrepi i cinjenicama. Ja sam samo hteo da objasnim o cemu se radi. Sto se tice pretnji... slazem se... bio sam iznerviran u momentu, jer nisam mogao da verujem da takav neko moze da postoji.
NiWiFi nije trebao da se nadje u ovom topicu uopste, jer nije komercijalni Internet provajder. Sto se mene tice moderator moze da obrise sve postove gde se pominje NiWiFi u ovom topicu.
boylah blog - http://boylah.guruserve.com
Gurus that serve you - http://GuruServe.com
 
Odgovor na temu

Nikola Denić
Nikola Denić
Nis/Bgd

Član broj: 6571
Poruke: 1231
*.adsl.sezampro.yu.

ICQ: 42376797
Sajt: www.nixa.co.yu


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu29.06.2005. u 16:53 - pre 229 meseci
its ima 2 klase ip-a ,plus 2 za backup ;) tako da ... :D
ITSolutions - najeftiniji DialUp internet [ dialup flat za samo 275 dinara ]
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
*.



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu30.06.2005. u 01:16 - pre 229 meseci
Citat:
Zaboravio si da kaze jos da Linkovi Medianisa i Bankera idu preko Telekom koji ima Vezu Nis-Beograd od 155mb...Znaci zakupljeni su resursi telekoma direktno.

Dok provajderi koje si pomenuo idu preko zakupljenih linija kod PTT-a koji ima vezu sa Telekomom Nis -Beograd od 8 Mb pa kad se uvece ukljuce svi dial-in + wireless korisnici cak ni ptt -ov link ne moze sve to tako jednostavno da podrzi a o ovim iznajmljenim linijama necu ni da komentarisem, dovoljno je da 8 korisnika sa protokom od 256 kb pocne da vuce u isto vreme podatke i ode link...


Vidi se da znas kako veze fukcionisu :)

To kako PTT radi, banker i medianis mu nisu ni do kolena : )
 
Odgovor na temu

Wireless_Man
Nis

Član broj: 42949
Poruke: 17
*.pat-pool.ni.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu30.06.2005. u 15:05 - pre 229 meseci
Tako je Bokili , ali treba jasno reci da je PTT jedino moguce resenje za sve mlade provajdere koji tek razvijaju posao.Linkove od Telekoma je tesko zakupiti i to ne moze svako da dobije a i prilicno je skupo.A i ako dobiju zarada provajdera je sitna, tekekom sve pokupi..Treba izdrzavati hiljade besposlicara koji "rade" po kancelarijama u Telekomu.:-))
Iskreno mislim da ce svi Wireless provajderi dobiti uskoro mogucnost da po mnogo pristupacnijim cenama zakupe linkove direktno do Telekoma koristeci Frame Relay/ATM protokol i da ce svojim korisnicima moci da pruze komforan rad na internetu.
Wireless ce uvek imati svoje korisnike, jednostavno nece svi moci da idu preko kabla ili ADSL-a zato treba biti iskren i objasniti ljudima da ponekad ne zavisi sve od provajdera.Svako ko hoce wireless neka prvo testira provajdera, nekom ce bolje raditi Ninet, nekom ITS , nekom Medianis...To ne moze da se sakrije.I neka svako izabere ono sto mu odgovara najvise.A reklamiranje na forumu i ostale gluposti ostavite po strani, Dovoljno je da potecijalnom korisniku zakazete termin kada mozete da mu namestite test nalog i da budete ljubazni ,put do novog korisnika pola je kvalitet veze a pola je ljubaznost..a ne pretnje..preko kojih vas isti posle izblamira ovde na forumu a neko vas mozda i tuzi. Prema tome samo opusteno.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu02.07.2005. u 02:17 - pre 229 meseci
Citat:
Wireless_Man: Tako je Bokili , ali treba jasno reci da je PTT jedino moguce resenje za sve mlade provajdere koji tek razvijaju posao.Linkove od Telekoma je tesko zakupiti i to ne moze svako da dobije a i prilicno je skupo.A i ako dobiju zarada provajdera je sitna, tekekom sve pokupi..Treba izdrzavati hiljade besposlicara koji "rade" po kancelarijama u Telekomu.:-))
Iskreno mislim da ce svi Wireless provajderi dobiti uskoro mogucnost da po mnogo pristupacnijim cenama zakupe linkove direktno do Telekoma koristeci Frame Relay/ATM protokol i da ce svojim korisnicima moci da pruze komforan rad na internetu.
Wireless ce uvek imati svoje korisnike, jednostavno nece svi moci da idu preko kabla ili ADSL-a zato treba biti iskren i objasniti ljudima da ponekad ne zavisi sve od provajdera.Svako ko hoce wireless neka prvo testira provajdera, nekom ce bolje raditi Ninet, nekom ITS , nekom Medianis...To ne moze da se sakrije.I neka svako izabere ono sto mu odgovara najvise.A reklamiranje na forumu i ostale gluposti ostavite po strani, Dovoljno je da potecijalnom korisniku zakazete termin kada mozete da mu namestite test nalog i da budete ljubazni ,put do novog korisnika pola je kvalitet veze a pola je ljubaznost..a ne pretnje..preko kojih vas isti posle izblamira ovde na forumu a neko vas mozda i tuzi. Prema tome samo opusteno.
Pozdrav


Bilo bi super, kada bi svi provajderi imali ultra brze i pouzdane linkove i extra ponudu pa bi sitnice (ljubaznost kao sto si rekao, zatim tehnicka podrska, itd.) odlucivale i pomagale korisnicima koga da izaberu...
 
Odgovor na temu

Saša Vlajković
Network Administrator
Beograd

Član broj: 10217
Poruke: 15
*.medianis.net.



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu07.07.2005. u 13:38 - pre 228 meseci
Jeli bokili, a sto se ti toliko primas na ovu pricu ako si samo korisnik ITSNet-a.
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
*.



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu08.07.2005. u 02:44 - pre 228 meseci
Zato sto je glavni nacin oglasavanja ljudi drugih provajdera da pricaju kako ITS ne valja.. To im je glavni marketinski plan... To me uzasno nervira...

Zamisli dosao jedan moj drug kod mene kome je neki covek koji radi na uvodjenju Nineta rekao kako ITS ne valja nista.. po pola sata ne moze da otvori stranicu...
I kada je video kako ITS radi kod mene samo je poceo da se smeje... E onda sam mu rekao evo ti pa sam vidi kako radi... Njegov komentar je bio: "U brateee"...

Toliko o tome...

A ja sam probao sve... Ili makar video kako rade ostali provajderi.. te tako zelim da budem korisnik najboljeg provajdera kog Nis ima... Ako ima bolji rado bih da predjem :)

Ali izgleda nema ni priblizno dobar kao ITS a kamoli bolji : )

P.S. A zasto si se ti okomio na ITS? Lepo otvori novu temu: Media Nis u Vazduhu 2.4Ghz pa tamo hvali svoj ISP : )

[Ovu poruku je menjao bokili dana 08.07.2005. u 03:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Saša Vlajković
Network Administrator
Beograd

Član broj: 10217
Poruke: 15
*.medianis.net.



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu08.07.2005. u 14:46 - pre 228 meseci
Pa ne vidim da sam gde sam ja to okomio na ITS ???

Samo kazem da previse "zastupas" ITS kao jedan obican korisnik.
Sta ja to kao korisnik svog provajdera dobijam od toga da ga reklamiram, a kamo li da napadam druge..... Jedno je sigurno, ja njemu placam a ne on meni.

Kamo srece da ih ima na desetine, onda bi internet bio mnogo i jeftiniji i brzi.

A ako neko vredja tvog providera, sto bi se i ti tako lose ponasao???

 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
*.



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu09.07.2005. u 17:40 - pre 228 meseci
Aha, znaci ti vredjas mog provajdera :)

Pa dobro.. samo napred : )

Moras da shvatis jednu stvar.. da ovo ovde nije reklamiranje nego rasprava.
A ako zelis da reklamiras Medianis ti lepo uplatis oglase na TV-u i to ti je reklama : )
 
Odgovor na temu

Saša Vlajković
Network Administrator
Beograd

Član broj: 10217
Poruke: 15
212.200.96.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu11.07.2005. u 10:36 - pre 228 meseci
H a j d e m o... p o n o v o, ...p o l a k o o o o ....

A gde to ja reklamiram svog provajdera ???

Samo kazem da ti previse "zastupas" ITS kao jedan "obican korisnik".


 
Odgovor na temu

Ivan Vasić

Član broj: 14756
Poruke: 631
*.

Jabber: ivasic@elitesecurity.org


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu11.07.2005. u 15:16 - pre 228 meseci
E aj prestanite molim vas...
 
Odgovor na temu

igor76

Član broj: 17487
Poruke: 214
*.

Sajt: www.foxhelp.net


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu12.07.2005. u 17:39 - pre 228 meseci
Ovo prelazi svaku meru.
Mogu samo da kazem da svi nasi korisnici ITS mogu da koriste nase usluge U Krusevcu,Blacu,Nisu, pod istim userom.
Toliko od mene ovo nije reklama ovo je OBAVESTENJE

TO JE MREZA






[Ovu poruku je menjao igor76 dana 13.07.2005. u 17:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu12.07.2005. u 23:44 - pre 228 meseci
Citat:
Saša Vlajković: H a j d e m o... p o n o v o, ...p o l a k o o o o ....

A gde to ja reklamiram svog provajdera ???

Samo kazem da ti previse "zastupas" ITS kao jedan "obican korisnik".



Jel ova slika pokazuje kako dobro radi medianis? : )
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu25.07.2005. u 17:21 - pre 228 meseci
Citat:
Tako je Bokili , ali treba jasno reci da je PTT jedino moguce resenje za sve mlade provajdere koji tek razvijaju posao.Linkove od Telekoma je tesko zakupiti i to ne moze svako da dobije a i prilicno je skupo.A i ako dobiju zarada provajdera je sitna, tekekom sve pokupi..Treba izdrzavati hiljade besposlicara koji "rade" po kancelarijama u Telekomu.:-))



Zar to nije sve isto? Mozes da iznajmis liniju kod PTT, ali placas liniju do PTT telekomu, pa te na kraju skoro isto izadje?

Pozdrav
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

Wireless_Man
Nis

Član broj: 42949
Poruke: 17
*.pat-pool.ni.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu24.08.2005. u 13:10 - pre 227 meseci
@ Dusan

Pa nije sve isto , drugo je kad si na optici preko telekoma a drugo je kad si na bakarnoj parici ...ima tu neke razlike valjda i u ceni i u kvalitetu veze....Okosnica interneta nam je takva da su samo NIS-BEOGRAD-NOVI SAD povezan na optiku ostali gradovi koriste ove tri tacke a propusna moc ima je 2-4 mb u proseku...sta da pricamo kad u Sloveniji 4mb vec polako pocinje da bude kucni standard onda ti je jasno gde smo mi kad je kod nas celi grad od recimo 80000 stanovnika vezan sa linkom od 4 mb a u njemu posluju 2 wireless i 3 dial-up provajdera...Tako nam je kako nam je ...valjda ce biti bolje...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu25.08.2005. u 02:57 - pre 227 meseci
Citat:
Wireless_Man: @ Dusan

Pa nije sve isto , drugo je kad si na optici preko telekoma a drugo je kad si na bakarnoj parici ...ima tu neke razlike valjda i u ceni i u kvalitetu veze....Okosnica interneta nam je takva da su samo NIS-BEOGRAD-NOVI SAD povezan na optiku ostali gradovi koriste ove tri tacke a propusna moc ima je 2-4 mb u proseku...sta da pricamo kad u Sloveniji 4mb vec polako pocinje da bude kucni standard onda ti je jasno gde smo mi kad je kod nas celi grad od recimo 80000 stanovnika vezan sa linkom od 4 mb a u njemu posluju 2 wireless i 3 dial-up provajdera...Tako nam je kako nam je ...valjda ce biti bolje...

Pozdrav


gde je ta propusna moc od 4mb pretpostavljam da si mislio na 4mbit/sec?
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 89448 | Odgovora: 462 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.