Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 89612 | Odgovora: 462 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cvele_wireless
Milos Cvetkovic
Nis

Član broj: 61359
Poruke: 155
*.air.my-its.net.

ICQ: 279435809


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu26.02.2006. u 21:41 - pre 221 meseci
Ljudi da vam kazem nesto:
Da ITS-ov internet ne valja nebi vecinom internet radio dobro. A vama sto ne radi to nije do njih nego do vas ili nemate dobru opticku vidljivost ili imate neke smetnje ili vam je slaba oprema i postoje jos neke mogucnosti.

Bokili koristi opremu od 5.8 ghz nema smetnje i internet mu radi savrseno. A je koristim 2.4 ghz pa se ne zalim radi lepo znaci ljudi to je samo do vas, a B i G standardi su nestabilni zato ako hocete nenormalno dobar internet onda kupite opremu od 5.8 ghz pa vidite.
 
Odgovor na temu

cvele_wireless
Milos Cvetkovic
Nis

Član broj: 61359
Poruke: 155
*.air.my-its.net.

ICQ: 279435809


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu26.02.2006. u 22:02 - pre 221 meseci
Brate sta se tebi desava sa netom da vidimo mozda mogu da pomognem?
 
Odgovor na temu

sta_je_to_wireless

Član broj: 86206
Poruke: 3
*.air.my-its.net.



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu26.02.2006. u 22:24 - pre 221 meseci
Koji ti je broj da te pozovem da dodjes,da mi resis problem.
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu26.02.2006. u 22:30 - pre 221 meseci
Zlokotrpe, nisi me razumeo...

Ja ne kazem da si ti debil, pa ne znas da podesis vezu, al mozda ne znas da procenis kakva ti oprema treba i na kojoj udaljenosti? I non stop pricas ja sam bio njihov korisnik i nisam vise jer im internet ne valja. To apsolutno nije tacno. Kupi normalnu opremu za te uslove gde se nalazis pa ces da dobijes i internet kakav treba.

Znaci, ako ti radi Ninet super, onda super:) .. Al ovo je tema o ITS-u pa ja ne zelim da slusam o Ninetu. Rekao si jednom ne moras da ponavljas. Ja sam video kakve usluge nudi Ninet i jednostavno ne zadovoljavaju moje potrebe ni priblizno. I tu nemam sta da komentarisem. Ali recimo i ninet da otvori temu o wireless-u, ja tamo ne bih postovao ni jednu jedinu poruku jer nisam ni njihov korisnik niti imam iskustvo sa njima da mogu da komentarisem.

Ali ovde, kao sto rekoh, komentarisemo rad ITS-a. Ti si rekao u par postova da ti ne radi net kod ITS-a i da je ITS najgori provajder i slicno.. Jel tako?
E za to vreme kod mene je radio bez problema. I zato hocu da ti kazem da je problem u tvojoj opremi a ne u provajderu.

E sad da li su te ljudi iz ITS-a zeznuli oko opreme ili sta vec, to ja ne komentarisem i nije moja stvar (ako ti kazes da jesu, to je druga prica). I kako oni reaguju ako tebi ne radi, ako imas probleme sa vezom, kakva je njihova tehn. podrska i sl. tu stvarno nemam sta da kazem, zato je meni bitno da radi njihov ap kako treba, a sve ostalo znam da podesim i da istestiram sam i nije mi potrebna bilo cija intervencija. Ti nisi kriv sto ne znas da podesis i da procenis koju opremu da uzmes ili mozda nemas para dovoljno ili sta vec. Tu jeste kriv provajder u slucaju ako mu ti platis da ti to odradi i podesi. Ali ako zelis sam nesto da zbrckas a nemas pojma, onda si sam kriv.

Takodje Wifi spektar je mnogo osetljiv. Par korisnika recimo stave "kantene" ili neke antene rucne proizvodnje i ode ceo ap.

Samo zelim da kazem da ne dovodis ljude u zabludu da ITS ne valja sto se tice kvaliteta interneta. Ako kupis dobru opremu kao i ja i tebi ce da radi super...
 
Odgovor na temu

cvele_wireless
Milos Cvetkovic
Nis

Član broj: 61359
Poruke: 155
*.air.my-its.net.

ICQ: 279435809


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu26.02.2006. u 22:30 - pre 221 meseci
Nisam mislio na to nego sta ti se desava na sa netom pa ako znam nesto da ti kazem da uradis.
 
Odgovor na temu

Zlokotlokrp
Nis

Član broj: 79351
Poruke: 85
82.208.209.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu26.02.2006. u 22:40 - pre 221 meseci
Cvele, u puno toga se slazem sa tobom. Ali, ja nisam kupovao nista na pamet. Kupio sam ono sto mi je receno. O wirelessu sam tada jako malo znao. Da su mi rekli da kupim mecku, kupio bi i nju. I bre radilo super 6 meseci, a onda se desilo nesto, secas se, oko Nove godine. Gledao sam postove, svi su se tada zalili. A onda su kao sredili i montirali jos bolju opremu. Od tada kod mene kolaps. Nista. A koliko vidim ne samo kod mene. I to uglavnom kod korisnika iz ovog mog dela grada. I sta to znaci?
Znaci da nisu mislili na nas. Neko ovde jednom rece da je novi AP na Svajcariji manje snage. Pa jeli to sad moja greska. Oni trebaju korisnicima da pojednostavljuju pristup, a ne da ga komplikuju. I ja sad da ih pratim kupim Grid 24 dBi, staru valjda treba da prodam na buvljaku, a oni sklone AP sa Svajcarije. Onda cu da prodam Grid i da kupim jednu sa radara S-600. Malo je prilagodim za 2,4 i teram snjom dok ne promene opet nesto. Pa dokle!!!!!
Ti si imao srece, i drago mi je da je tako. Ali ja necu da se oslanjam na srecu. Super je dok radi, ali nedaj boze da prestane, kao sto je meni, veruj mi nece se ni osvrnuti. Jos sad bez Igora.......
 
Odgovor na temu

cvele_wireless
Milos Cvetkovic
Nis

Član broj: 61359
Poruke: 155
*.air.my-its.net.

ICQ: 279435809


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu26.02.2006. u 22:52 - pre 221 meseci
Super je dok radi ali u slucaju da prestane da radi necu nikom da prodam opremu neko polomim stapkam pod noge i gotovo pa onda predjem na ADSL ili cable. A AP na svajcariji sto kazes da je neko spominjao da imaju manju snagu pa i nije bas tacno. Tamo ima valjda 4 AP-a sa uglom zracenja od 120 stepeni. AP koji nema veze samnom koji je okrenut prema Durlan na njemu imam najaci signal. Moj frend je merio lap topom sa karticom od 200mw i signal je bio -29. Na njemu je bio onaj ping sto sam izbacio ovde. Super je!!


Pozdrav!!! i pono srece sa netom da ne prestane slucajno da radi.
 
Odgovor na temu

Zlokotlokrp
Nis

Član broj: 79351
Poruke: 85
82.208.209.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu26.02.2006. u 23:32 - pre 221 meseci
Nema potrebe otvarati temu o NiNet-u. Sve radi kako treba, pa i nema sta da se komentarise. A da li ti nesto govori to sto je i covek koji je otvorio ovu temu otisao iz ITS-a?
Nikad nisam rekao da su najgori, ni da su me prevarili, no nema veze. Izneo sam svoja iskustva. Mada sada kad razmislim ima tu mesta i za diskusiju.

Ali evo, ako ce ti biti lakse. ITS je najbolji, ITS je super, ITS je No.1 u Evropi. Zahvaljujem se ITS-u. Da nisam imao probleme sa njima, ne bi ni znao za ovaj forum, a silno se zabavljam.

Nego da batalimo gluposti. Koncentrisimo se na to kako da pomognemo Dominicku i drugima koji imaju problem, a nemaju mogucnosti ili ne zele da menjaju opremu svaki dan. Pa pogledajte forum Uzice net. Oni se bave pravim stvarima, a ne ko mi.
Cudi me da nas jos nisu zakljucali.


 
Odgovor na temu

cvele_wireless
Milos Cvetkovic
Nis

Član broj: 61359
Poruke: 155
*.air.my-its.net.

ICQ: 279435809


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu27.02.2006. u 00:05 - pre 221 meseci
Slazem se Zlokotlokrp da batalimo rasprave oko neta nego da pomofnemo nasim ljudima. Dominick je reko da ce da orene antenu prema ITSnet-D tu je dobar signal. Videcemo njegove rezultate javice sigurno. Sto Zlokotlokrp kaze bolje da pomazemo nekom nego da nas zakljucaju ovde se bas dobro zabavljamo.

Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu27.02.2006. u 00:33 - pre 221 meseci
Slazem se:)
 
Odgovor na temu

armilian
Stefan Lazarevic
Nis
PsiCoding
Nis

Član broj: 77937
Poruke: 172



+1 Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu27.02.2006. u 10:42 - pre 221 meseci
Upravo sam chatovao sa drugom koji mi je rekao da NiNet ima sada link od 4Mbit.Da li je to moguce?Ali mi je rekao da su veliki N00bz.Posto vidim samo njihov ap mora na njih ali bi se zakacio na myits ako bih mogao.
 
Odgovor na temu

Dominick
Nis

Član broj: 85028
Poruke: 47
*.air.my-its.net.

Sajt: elitesecurity.org


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu27.02.2006. u 12:03 - pre 221 meseci
@bokili:A Dominick je udaljen oko 7km a ima budjavi d-link i to karticu.
Pa gde bre moze da mu radi internet kako treba?"

Brate ti mora da se drogiras ili ne citas sve postove po redu nego skaces sa jednog na drugi pa koji hvali ITS ti ga podrzis a ko ih napada ti ih branisc cccc....
Ja sam reko da je meni net sljakao do pre 3-4 nedelje SUPER sa opremom koju imam.ITS koristim od februara prosle godine evo godinu dana nikad nisam imao problema do sad zato sam i dosao ovde i viodeo da nisam samo ja crna ovca ITS familije nego da ima i drugih korisnika koji imaju slicne probleme!!!
Kako mi objasnjavas to da sinoc nisam mogao da pristupim AP-u a danas sam konektovan vec 3 sata sa istom opremom na istom AP-u i sljaka super sa pingom od konstantnih 2ms eventualni 1ms bez gubljenja paketa!!!!! Po meni to nije do moje opreme!!!
Jedno vreme sam hvatao svajcariju da li su to bili obrisi signala ili refleksija ne znam uglavnom sada je tako nesto nemoguce ne secam se kada sam zadnji put video taj AP!Tako da je prica o smanjivanju snage AP-a na svajcariji tacna!!!
Postravljen je AP pre 4-5 meseci na mramorskom brdu tako da je Novo selo i skroz potez do ledene stene pokriven komplet! Imam druga u Novom selu daljina je od njega do AP-a odprilike 4km vazdusnom linijom konektuje se mojom starom opremom (pravljena primitivna yagi antena i MSI kartica) internet sljaka neverovatno dobro tako da sad mozemo da napravimo teoriju zavere da je taj AP pomeren sa svajcarije na mramorsko brdo zbog vecih interesa firme, za neupucene ljude na mramorsom brdu nalaze se firme Jugoterm, stovarista Coca-Cole itd. da ih ne nabrajam sve. Taj AP je postavljen zbog tih firmi prvenstveno to mi je Igor pricao!!! Te firme ne kupuju na sate 100% dalju pricu mozete sami da naslutite!!!
@Zlokotlokrp zato tebi ne radi na svajcariji vise net!!!
Tebi prijatelju svaka cast!!! Jedino ti citas i pratis kao i ja svaki post i ne lupets kojesta kao tamo 'neki'! Najvise mrzim kad se nesto ponavlja po 100x a ja sam to ovde morao da radim kao i ti i jos nekolicina nas!
Ok hvala ti na odgovoru za ugovor to mi je isto bilo bitno da znam posto kod ITS-a ne mozes tako nesto ni da sanjas!


ZA SVE: jel ima neko uopste ugovor sa ITS-om ?

Antenu Boze zdravlje danas okrecem, na D pa da vidimo!
 
Odgovor na temu

Dominick
Nis

Član broj: 85028
Poruke: 47
*.air.my-its.net.

Sajt: elitesecurity.org


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu27.02.2006. u 14:25 - pre 221 meseci
Moj odgovor o premestanju antene za D moracete malo da sacekate jer moram da napravim poseban nosac za krov.To je trebalo vec da uradim ali sam bio sprecen!
Na ovom polozaju za D uopste ne odgovara! Moram da je izbacim na krov!!!
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu27.02.2006. u 15:10 - pre 221 meseci
Ej ma strasni ste:) Pravi ste tim!

Dominick, dzabe da ti bilo sta objasnjavam kad ne poznajes elementarne stvari u vezi wireless-a...

Da moze da bude do AP-a ITS-a moze..Ko kaze da ne moze..

Ali da bi iskljucio sve mogucnosti kupi malo bolju opremu, za tu daljinu:)

I nije sustina samo da okrenes antenu, nego i da je nacentriras:) A jel znas mozda sta je polarizacija? Da li koristis polarizaciju koju imaju APovi? Ima tu jos mnogo parametara a ti bi samo da okrenes antenu:) I posle kukas ne radi mi:)

[Ovu poruku je menjao bokili dana 27.02.2006. u 16:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dominick
Nis

Član broj: 85028
Poruke: 47
*.air.my-its.net.

Sajt: elitesecurity.org


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu27.02.2006. u 15:23 - pre 221 meseci
Necu vise ni 1€ da dam za opremu ova oprema me je kostala kao da sam uveo i kablovsk i i ADSL zajedno + 1-2 meseca prtplate i za ADSL i kablovski!
Tako da mi ne pada napamet da platim vise ista!!!!
Ah da danas sam ceo dan na M i veruj mi radi perfektno:) samo pitanje je dokle ce?
 
Odgovor na temu

pedja78
Nis

Član broj: 19713
Poruke: 59
*.air.my-its.net.



+1 Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu27.02.2006. u 15:57 - pre 221 meseci
Mozda je D-Link djubre, ali djubre radi. I to sa yagicom homemade.
Zadnja 2 dana mi ne puca veza, preko PPPoE.
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu27.02.2006. u 17:52 - pre 221 meseci
Dominick, da sam na tvom mestu verovatno bih i ja tako reagovao... A jel imas mogucnosti za ADSL?

Pedja78, DLINK je djubre za velike udaljenosti. Inace na manjim (500m-1.5km) radi dobro...
 
Odgovor na temu

Dominick
Nis

Član broj: 85028
Poruke: 47
*.air.my-its.net.

Sajt: elitesecurity.org


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu27.02.2006. u 22:40 - pre 221 meseci
Ma nemam uopste sanse nizasta drugo samo wireless ili dial-up!
Od dva zla biram manje! Meni je operater za kablovsku KDS znas kad ce da puste oni internet? NIKAD!!!!
Dvojnik,analogna centrala itd,itd!
Ej nasao sam antenu ustvari nisam se setio ranije da postujem link gde moze da se vidi nadam se da nije protivno pravilima foruma!:
http://www.hyperlinktech.com/web/hg2424g.php
Ovakvu antenu ja imam da ne bi bilo zabune! Inace do popodneva mi je radio super net do nekih 17:00 posle toga ned'o vam Bog!
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu27.02.2006. u 22:46 - pre 221 meseci
Pa to je ta...

Sad jos da zamenis d-link... Prvo uzmi na probu da testiras, ako imaju...

Ili mozda bolje da probas direktno na Svajcariju (naravno sa apom) jer mislim da konfiguracija terena nije bas najbolja da se kacis na M... To je samo moje misljenje...

[Ovu poruku je menjao bokili dana 27.02.2006. u 23:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dominick
Nis

Član broj: 85028
Poruke: 47
*.air.my-its.net.

Sajt: elitesecurity.org


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu27.02.2006. u 23:08 - pre 221 meseci
ej ti si opet pobrkao loncice ja svajcariju ne vidim ponavljam NE VIDIM!
Sa ITS-Mom imam dobru i cistu opticku vidljivost bez prepreka i bilo kakvih probijanja!!!
Ja sam na uzvisenju sa jedne strane grada ITS-M je na uzvisenju sa druge strane grada izmedju nas je kotlina i Nisava maltene dobijas brisan prostor jer ja nadvisavam sve zgrade na bulevaru i jednom i drugom!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 89612 | Odgovora: 462 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.