Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 89600 | Odgovora: 462 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dominick
Nis

Član broj: 85028
Poruke: 47
*.smin.my-its.net.

Sajt: elitesecurity.org


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu23.02.2006. u 22:25 - pre 221 meseci
Za taj Niski ADSL ja slusam od pre 5-6 meseci i sve nekako pocinje sledeceg ponedeljka OK lepo je to sto pocinje od ponedeljka ali koje godine ove ili sledece?
Ionako nemam sanse za ADSL jer nemam digitalnu centralu!
Zaboravio si da zivimo u Srbiji i to na jugu sto je otezavajuca okolnost i da nemaju bas svi digitalnu centralu a kad ce je dobiti e to je vec filozofsko pitanje isto kao i ono kada ce poceti ADSL u Nisu!!!!
A na ovom i drugim forumima sam cuo samo "najbolje" o ADSL-u od korisnika istog!
 
Odgovor na temu

pivce

Član broj: 17242
Poruke: 182
82.208.210.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu24.02.2006. u 15:40 - pre 221 meseci
Ne moras da imas digitalnu centralu za adsl...
 
Odgovor na temu

piksi99
Naissus

Član broj: 43958
Poruke: 78
82.208.209.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu24.02.2006. u 17:08 - pre 221 meseci
Citat:
pivce: Ne moras da imas digitalnu centralu za adsl...


Teoretski ne moras, ali poznavajuci situaciju u telekomu, ne bi me zacudilo da traze da imas broj cipela 43 da bi ispunio uslov za dobijanje adsl-a.

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu24.02.2006. u 19:15 - pre 221 meseci
Ne mora digitalna centrala, samo da nije dvojnik ili na PCM i da je u njegovoj centrali instralirana potrebna oprema. Sada će konačno da krene, verovatno posle nedelje počinje ono glavno, slanje naloga Telekomu za aktivacije prvih naloga.

Kad malo razmislim ... ma ne, još ne počinje ništa, nemojte ni da se raspitujete i da tražite da vas povežu.
 
Odgovor na temu

Zlokotlokrp
Nis

Član broj: 79351
Poruke: 85
82.208.209.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu24.02.2006. u 21:43 - pre 221 meseci
Mmmmm ADSL, kamo srece. Prica se vec dugo, ali nikako da krene. A i da krene ja nisam jedan od sretnika koji ima uslove. Naime, nesmes da imas dvojnika i nesmes na liniji da imas PCM, a ja ga imam.
Nego narode, sta sam zabrljao pa mi vasi postovi (pratim temu) na mail dolaze kao Spam ili Junk, a ne normalno kao IN. A ova moja EUDORA ne vuce to sa Gmaila? Tako da stalno moram ici na forum da vidim da li je neko nesto pisao.
U pocetku je islo kako treba.
 
Odgovor na temu

Dominick
Nis

Član broj: 85028
Poruke: 47
*.smin.my-its.net.

Sajt: elitesecurity.org


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu24.02.2006. u 23:01 - pre 221 meseci
Ha....Nemam digitalnu imam dvojnika a taj ili to sto pominjete PCM nemam pojima sta znaci ali i njega imam 100% nisam ja te srece!
Izgleda da je posle svega dial-up najbolja varijanta znas da ne valja i ne sekiras se uopste moze da bude samo malo bolji zar ne:) Posto gore od njega valjda nema ako ne uzimamo u obzir wireless koji 'radi' fantasticno:)
 
Odgovor na temu

Zlokotlokrp
Nis

Član broj: 79351
Poruke: 85
82.208.209.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu24.02.2006. u 23:41 - pre 221 meseci
E Dominick, ne mozes bas da budes toliki baksuz. Ako imas dvojnika PCM nemas sigurno. S obzirom da sada skudaju sve dvojnike, potrudi se da ti ne uvale PCM. I eto je cista linija i sansa za ADSL.
 
Odgovor na temu

Dominick
Nis

Član broj: 85028
Poruke: 47
*.smin.my-its.net.

Sajt: elitesecurity.org


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu25.02.2006. u 00:09 - pre 221 meseci
Ok znaci nema taj PCM a sta je to? samo rec dve da znam da se bunim ako hoce da mi uvale?
A to koliki sam ja baksuz ponekad ni sam ne mogu da poverujem!!!
 
Odgovor na temu

Zlokotlokrp
Nis

Član broj: 79351
Poruke: 85
82.208.209.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu25.02.2006. u 10:00 - pre 221 meseci
Sad mozda gresim, ali evo kako sam ja to shvatio. No ispravit ce me vec neko. PCM, ISDN i modem za ADSL su slicne sprave. Odnosno ista im je uloga, a to je da kroz jednu paricu guraju vise ne zavisnih signala. Pa tako PCM montiraju kad imaju vise korisnika, a manjak parica. U njega uvedu jednu, a iz njega izvuku npr. 4 i vode ih u 4 razlicita stana. montiraju ga u zgradu. Svako ima svoj broj i nisu dvojnici. ISDN radi isto to, samo sto on stoji kod tebe u stanu i kroz tvoju paricu guraju vise signala, tako da imas vise brojeva telefona u stanu. Na neki mozes nakaciti i PC, ali nisi nista uradio, jer si opet dial up. Modem za ADSL kroz tvoju paricu tera 1 telefon i signal od PC-a neovisno, stim sto telefon u posti zavrsi u centrali, a tvoj PC na nekom linku za Net.
To bi trebalo da je tako. Zato i ne mogu PCM i ADSL na istu paricu, jer ne moze dva puta jedno te isto.
 
Odgovor na temu

Dominick
Nis

Član broj: 85028
Poruke: 47
*.smin.my-its.net.

Sajt: elitesecurity.org


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu25.02.2006. u 13:03 - pre 221 meseci
Ok hvala na objasnjenju otprilike sam shvatio u cemu je problem!
Hvala jos jednom!
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.master-ricky.magnetplus.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu25.02.2006. u 14:09 - pre 221 meseci
WARNING:
jos jedna poruka koja nema veze sa wirelessom u Nisu, i ode tema u lock

imate forum od ADSL-u, i temu o Nisu tamo.
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

3D-Elite
Milan Nikolić
Dizajner
Belgrade

Član broj: 65649
Poruke: 245
*.77.eunet.yu.



+2 Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu25.02.2006. u 15:32 - pre 221 meseci
Kako nema veze kada ce cene Wirelessa (bar se nadamo) pasti makar 30% kada se Adsl uvede.................
No one is born a master................................................
................................but some are born to be masters !!!
 
Odgovor na temu

Dominick
Nis

Član broj: 85028
Poruke: 47
*.smin.my-its.net.

Sajt: elitesecurity.org


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu25.02.2006. u 22:58 - pre 221 meseci
Dan drugi! KATASTROFA!!!!
Ukupno 2-3 kvalitetnih internet sati!!! Neznam vise u cemu je problem VPN konekcija postavljena i koristim je ukoliko imam vezu sa AP-om tj. sa M-om! Prethodno pravljena VPN konekcija bila je za L gde imam jak i stabilan signal ali nemam protoka!!!
Zanima me jedna stvar da li kod NiNet-a prilikom otvaranja naloga se potpisuje ugovor ili kao kod ITS-a nema nista?
Mislim da iako je ovo zemlja Srbija taj ugovor moze da me zastiti kao korisnika od nekvalitetnih provajdera!
Ne isplati mi se vise da rizikujem sa 'nekim' provajderima! Nije do para pare se zarade i odu ali pokidane zivce niko nikada nece moci da spoji!
Jednostavno priznajem da sam glup za wireless tehnologiju i razumevanje njenog rada ali ipak mislim da ja nisam problem! Imao sam prilike da popricam doduse mailom sa deckom koji je jedan od vlasnika wireless provajdera u Indjiji (nije bitno ime provajdera da ga ne reklamiram mislim da je to najmanje vazno sada)! On deli moje misljenje u vezi mog problema!!!
Samo da pomenem sta mi je rekao koliko dugo im je internet radio bez ikakvih prekida i turbulencija
citat:
-Cek da vidim... na vezi smo 16 dana, 4 sata i nesto minuta... i to zato sto smo pre 16 dana imali problema na modemskom linku koji nam povezuje servere sa AP-om na silosu preko koga se povezujemo-
kraj citata!
Rekao mi je da je prekid trajao oko 20ak minuta a da pre toga ne seca da li su i kada imali bilo kakav prekid!!!
Samo podsecanja radi Indjija ima 4 provajdera za wireless a Nis koji je jedno 10-15 puta veci ima ako se ne varam isto toliko!!!!
Sad kad to pogledamo proporcionalno mi bi trebali da imamo 40provajdera!!! Znam da je ova moja matematika besmislena ali samo sam hteo da skrenem paznju na to da probate da zamislite koja bi situacija(gungula) onda bila ovde kada njih cetvoro ne mogu da se dogovore oko ferkfencija i kanala!!!
Zasto sam ovo pricao?
Ovo kucam u nadi da cer bar neko od vlasnika ili ljudi koji su bitnije figure u tome da procitaju ovo i da shvate da ima dovoljno prostora za sve da ne prebacuju loptu(krivicu) jedan na drugogada da sednu i da se lepo dogovore o svemu imace koristi(zaradu) oni a zadovojstvo koriscenja interneta mi(korisnici)!
Mislim da drugog resenja nema! ndam se dase slazete samnom?!
@djricky
sto se tice ADSL-a mislim da nismo razglabali o njemu cisto poruka ili dve ali to je na moju krivicu jer nisam znao pa sam pitao mislim da je to jedna od osnovnih svrha ovog borda a ako nije ja se izvinjavam sto sam zalutao!
Mislim da uopste nisi korektan! To sto si hteo mogao si na mnogo lepsi nacin da kazes meni je ovo sto si napisao delovalo kao pretnja sta li? a narocito taj smajli ti nije trebao! Svrha postojanja vas moderatora je (mislim da ne moram da te ucim tome) da pomazete ljudima koji su novi na bordu da sredjujete i azurirate forum i sl. to sto ti je neko dao mogucnost da iskljucis bilo koga i da lockujes temu koju hoces to je tvoja stvar ali mislim da par poruka nije za lockovanje i proglasavanje nasih postova za offtopic.OK znam ja gde se nalazi tema forum o ADSL-u, i tema o Nisu citao sam par puta smatram da nismo se mnogo udaljili od teme ali opet ti si taj koji mozes sve(samo na forumu)
Sada sam vec poceo da se udaljavam od teme bolje da prekinem!
Pozdrav svima Milos
 
Odgovor na temu

Predrag Damnjanovic
Predrag Damnjanovic
Nis, Srbija

Član broj: 141
Poruke: 1305
*.air.my-its.net.

Sajt: www.mycity.rs


+1 Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu26.02.2006. u 02:26 - pre 221 meseci
ITS nudi i ADSL, tako da nije mnogo veliko skreatanje sa teme.

Ljudi...
Svestan sam da ITS moze jednog momenta da pukne, i da ne valja za nista. Tog trenutka prelazim na Ninet, ili nekog treceg.

Ali...
ITS meni radi perfektno od kad sam kupio dobru opremu.
Evo ja sam trenutno 24h online, a na nekoj od prethodnih strana sam okacio screenshot sa konekcijom od 4 dana, koja bi trajala ko zna koliko jos, da pretplata nije istekla.
Imam uvek 128k, evo za 24h sam skinuo 1.2gb, i napravio 300 mb upload.

Dakle, sta iz ovoga moze da se zakljuci?
Ili su ITS-ovi AP-ovi na koje se vi kacite bolesni, ili je vasa oprema slaba za njihov AP, ili je zasicenje etra veliko.

Mogu da garantujem da AP na Svajcariji vec 2-3 meseca radi perfektno, ako imate dobru opremu.

Dakle, ne gresimo dusu.

Za sada - meni net radi odlicno, verovatno zato sto imam dobru opremu, i zato sto sam na 700 metra od AP-a...

To sto vama ne radi, to je ili do vase opreme, ili do vase udaljenosti.

ITS radi... stabilno...
Videcemo dokle...
 
Odgovor na temu

Dominick
Nis

Član broj: 85028
Poruke: 47
*.smin.my-its.net.

Sajt: elitesecurity.org


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu26.02.2006. u 12:18 - pre 221 meseci
Pa brate ja o tome i pricam meni radi internet stihijski kapiras?
Po ceo dan radi super i onda odjedared bez ikakvog razloga pukne i ja vise nemam vezu sa AP-om! Bog zna kako ja opet dobijem signal i to nema pravila za sat dva tri eventualno sutradan! Evo sad je nedelja 13:15 sati i sve radi super ali nocas oko 01:00 nije hteo ni da cuje da pristupi AP-u a sada koristim taj isti AP koji nocas nije postojao za mene, hocu da kazem da ja nigde ovde ne vidim razlog tome osim da je zasicenje kako si rekao AP-a veliko! Za sta smatram odgovornim provajdera i nikog drugog!
Obavestavacu vas ja o situaciji posto okrecem antenu na ITS-D (durlan tj. tri solitera kod rodica) cim napravim drzac za antenu pa cemo da vidimo kako sve sljaka! I da konstatujem onda do koga je i u cemu je problem!
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu26.02.2006. u 16:29 - pre 221 meseci
Evo i ja mogu da potvrdim da meni ITS radi besprekorno. Znaci ni jedan jedini loss u paketima. ping sa 65000 mi je negde oko 207ms, 208ms...

Recimo vama koji igrate igrice, mogu da potvrdim da mi je latencija na counter serverima kao sto su SBB i Tehnicom izmedju 25-30ms konstantno.. Znaci sve u svemu radi perfektno...

E sad tebi Dominice mogu da kazem koliko para toliko i muzike. Jednostavno situacija sa wirelessom se menja... Sad svaka peta kuca ima neki uredjaj na 2.4GHZ i to je dovoljno da smeta..

Ili kupi bolju opremu: Mozda neki wrap + kartica za 2.4 ili 5.8 i neku antenu tipa grid i sl. pa ces da vidis kako radi ITS...

A ovako mozda ti je isplatljivije resenje neki kablovski ako imas mogucnosti ili mozda adsl ako si neki od srecnika da imas broj na nekoj centrali u centru:)
 
Odgovor na temu

Zlokotlokrp
Nis

Član broj: 79351
Poruke: 85
82.208.209.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu26.02.2006. u 17:21 - pre 221 meseci
" Sad svaka peta kuca ima neki uredjaj na 2.4GHZ i to je dovoljno da smeta"
---Tesko da svaka peta kuca ima i PC.
"i neku antenu tipa grid i sl."
---Pa bar jedno pet puta je rekao da ima Grid 24 dBi.

Dominick imas li mogucnost da negde posudis AP, pa da probas. Ili sto ti ne daju na probu ovi iz ITS-a? Jedno vreme je na sajtu stajalo da daju opremu na test.
Pa ako ni sa AP ne bude radilo, onda ti je sve jasno.
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu26.02.2006. u 17:58 - pre 221 meseci
Zlokotrpe nemoj samo ti da dajes savete... Ovde si napisao hiljadu postova kako ITS ne radi kako treba... Za sve to vreme kod mene radi odlicno..

Zato ako ne znas sam da podesis opremu bolje cuti i ne savetuj druge...

Druga stvar, on se nalazi bre na 7km a ima grid antenu i D-Link karticu.
Za ljude koji poznaju d-link opremu, nema potrebe da komentarisem ovo.

Jednostavno d-link je djubre sto se tice wireless opreme.

Pre jedno godinu dana sam testirao D-Link ap od pedesetak mw. Kada ga connectujem na ITS-m jedva sam imao neki ping. Daljina je oko 4-5km. Posle stavim Ovislink 1120 umesto d-linka i to radi perfektno bez gubiataka...

E sad, sa ovislinkom ITS-M meri signal od -70 a navodno je (Ovislink 1120) 63mw. Umesto njega stavim wrap plus cm9 karticu koja je takodje od navodno 63mw i signal je -55.

Ping je za nijansu bolji i naravno bez gubitaka paketa.

Kako ovo objasnjavas? Ovislink ap i koliko-toliko profesionalna oprema poput wrapa i cm9 kartice su dve razlicite stvari.

Za sve ove testove je antena bila panelka od 17dbi

A Dominick je udaljen oko 7km a ima budjavi d-link i to karticu.
Pa gde bre moze da mu radi internet kako treba?

Mislim budite malo realni i prema sebi i prema drugima na ovom forumu.

A ne samo kao Zlokotrp ako ne umete da namestite, kriv je provajder.

ITS ima svojih mana svakako (verovatno je trenutna tehn. podrska nevoljna da sredjuje net home korisnicima sto je veliki minus ili home korisnici koji ne znaju da nameste nece da plate njima da intervenisu, ne znam vec kakva je situacija), ali sto se tice kvaliteta interneta za sada je vrlo zadovoljavajuci. Makar meni kao business korisniku.

[Ovu poruku je menjao bokili dana 26.02.2006. u 19:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cvele_wireless
Milos Cvetkovic
Nis

Član broj: 61359
Poruke: 155
*.air.my-its.net.

ICQ: 279435809


Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu26.02.2006. u 18:37 - pre 221 meseci
Bokili totalno si upravu D-link je budjav pre godinu dana sam probao sa D-linkom i signal je bio nikakav prekidi na svakih 10 sekundi.

Dominick najbolje da ode do ITS-a da vidi da mu daju neki AP da proba. I kabli od antene do AP da bude oko 2 m i tad ce da vidi kako radi net. ITSnet-M radi savrseno imam jednog prijatelja koji se ne zali sa antenom od 12 dBi a udaljen je oko 3 km.

[Ovu poruku je menjao cvele_wireless dana 26.02.2006. u 19:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zlokotlokrp
Nis

Član broj: 79351
Poruke: 85
82.208.209.*



Profil

icon Re: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu26.02.2006. u 19:00 - pre 221 meseci
Bokili, sada me vec ljutis. Ti izgleda, ne samo sto ne znas da citas, nego ne znas ni da brojis.
Zlokotlokrp
Član broj: 79351
Poruke: 15
A u ovih 15, pokusaj ispravno da prebrojis koliko sam puta spomenuo ITS.

A sto se tice podesavanja. Pa sta ces. Nismo svi pametni kao ti, a sem toga u sklopu cene pristupa provajdera uracunato je i podesavanje. Pa sto ja i da se bakcem sa tim? Svaki normalan provajder ima i nesto sto se zove teh. podrska, ili se ja varam? Kad mi ne radi telefon, ja zovem PTT, kad nema vode onda vodovod. Sto bi sa provajderom bilo drukcije. E vidis, PTT i Vodovod ne mogu da promenim, ali provajdera mogu, kad god mi padne na pamet.
Nego, kad predjoh na NiNet, nisam hteo da maltretiram ljude da dolaze kod mene zbog takve trivijalnosti kakvo je podesavanje. I gle cuda. Dobih napad inteligencije i sve podesih sam. Zamisli radi. Weeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.

P.S. Dominick. Da, potpisasmo ugovor u NiNetu. U 21. clan je definisano sta su cije obaveze. E i nema sitnih slova u nekom cosku :D

Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao Zlokotlokrp dana 26.02.2006. u 20:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: NIŠ - Wireless u Nišu - ITSNet 2,4 u vazduhu

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 89600 | Odgovora: 462 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.