Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mikrofonsko predpojacalo

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Mikrofonsko predpojacalo

[ Pregleda: 2747 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Barison97
Nikola Antic
Skola
Srednja skola
Novi Sad

Član broj: 313317
Poruke: 1
*.ptt.rs.



Profil

icon Mikrofonsko predpojacalo21.03.2013. u 23:50 - pre 134 meseci
Pozzdrav ljudi e ovako nov sam na forumu ne znam ni da li sam na dobrom mestu postavio temu e evo mog problema.
Kupio sam mikrofon SHURE PG48 pa posto je dinamicki mikrofon trebalo je nekako da ga spojim sa racunarom?
Pa ja sa mojom cak jos ni prvom godinom srednje skole za elektronicara odlucio sam da napravim pred pojacalo za ovaj mikrofon.
Radio sa sa ovom shemom http://www.zen22142.zen.co.uk/Circuits/Audio/lf071_mic.htm testirao sam da li je sve uredu na ploci i sve je uredu
ali prilikom ubadanja na racunar kada pokusam da koristim mikrofon pojavi se sustanje a necuje se nista sa mikrofona cak ni mikrofon nemora
da bude uboden cim ubodem kabel u linijski ulaz pojavi se na racunaru da je mikrofon upaljen kazem vam cak i ako nije na predpojacalu ukljucen i
konstantno se cuje zujanje....
DALI IMATE NEKI PREDLOG? Ja imam par razloga zasto bi mozda bio kvar ili moja kratica ne moze da podrzi linijski ulaz ili je kvar u ploci mada
postoji jos nesto sto me muci na semi pise da mi treba integralac TL071 a u prodavnici su mi dali TL071CN dali je mozda to problem
potrebna mi je pomoc! HVALA!
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13053
*.adsl-a-6.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Mikrofonsko predpojacalo22.03.2013. u 08:41 - pre 134 meseci
Probaj da uključiš mikrofon na mikrofonski ulaz bez predpojačavača.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

mikikg
System administrator
Srbija

Član broj: 3779
Poruke: 5059
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: yu3ma.net


+505 Profil

icon Re: Mikrofonsko predpojacalo23.03.2013. u 12:45 - pre 134 meseci
Na zvucnim karticama, mikrofonski ulazi imaju 3 kontakta (stereo bananica) gde je jedan masa, drugi +nesto volti i treci ulaz. U tom smislu premeri ulaz unimerom jer mozes ostetiti mikrofon ako ga prikljucis na taj napon.

Dakle izaberi masu i kontakt koji nema napon.

Dodatno mislim da ipak ne moze (tj moze ali ce biti veoma slab signal) da se prikljuci dinamicki mikrofon na ulaz u zvucnu karticu jer su oni predvidjeni za elektret mikrofone koji daju dosta jaci signal pa je neophodno ipak predpojacalo za dinamice mikrofone. Mada vecina kartica ima opciju na drajveru +20dB za mikrofonski ulaz pa probaj i to.
Site about Software Defined Radio – SDR
http://yu3ma.net/
https://github.com/yu3ma
On-line LM317 kalkulator
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Mikrofonsko predpojacalo

[ Pregleda: 2747 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.