Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jugodata-vase misljenje o konfiguraciji

[es] :: PC Konfiguracije :: Jugodata-vase misljenje o konfiguraciji

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11890 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Jugodata-vase misljenje o konfiguraciji19.03.2004. u 01:46 - pre 244 meseci
Citat:

Sta mislis o navedenoj a7n8x...

Posle ovog sto si hteo da uzmes, svako poredjenje je kao poredjenje fice i mercedesa. E, sad imas vise vrsta mercedesa A klasa, B klasa, C klasa, S klasa... i svejedno, opet je svaki bolji od fice...
Tako je i sa plocama...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

AMD

Član broj: 8138
Poruke: 129
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Jugodata-vase misljenje o konfiguraciji19.03.2004. u 12:13 - pre 244 meseci
Dobra vi je ova tema a sta mislite o comtradeu.Moj komsa ima CT510>
 
Odgovor na temu

Walker
NBG

Član broj: 2328
Poruke: 642
*.ptt.yu

Sajt: s667.photobucket.com/albu..


+2 Profil

icon Re: Jugodata-vase misljenje o konfiguraciji19.03.2004. u 12:13 - pre 244 meseci
a7n8x je sigurno bolja ploca od onog "kodiranog" cuda koje je ponudjeno (D845GVSRL) jer ima puno vise kvalitetnijih opcija(nforce 2 chipset,5.1 sound 400Mhz fsb 133 IDE Mb itd..),a za upgrade sigurno je ostavljeno mesta u to sam siguran jer i sam imam asus a7v266 Via chipset plocu pa se rukovodim time ,
Ali najbolji su za ono Office XP trial.Malopre sam nasao na netu specifikacju ove intelove ploce
MFG-PART#: BOXD845GVSRL
INTEL D845GVSR RETAIL BOX
CPU: P4 & CEL (478) 400MHZ/533MHZ
MEMORY: 2 DDR 333/266/200 UPTO 2GB
CHIPSET: INTEL 845GV
SLOTS: 3 PCI; USB 2.0
IDE: ATA 33/66/100
LAN: INTEL PRO 10/100 LAN ON BOARD
MICRO ATX; RETAIL BOX
,pa ovi iz Jugodate stvarno nisu normalni.Njima je ocigledno najbitnije da uvale original Windows koji verovatno cini 1/4 cene konnfiguracije,a sta ako ja necu taj Windows nego Linux.
Bob Hodges(Colors):"There's two bulls standing on top of a mountain. The younger one says to the older one: "Hey pop, let's say we run down there and fuck one of them cows". The older one says: "No son. Lets walk down and fuck 'em all"
 
Odgovor na temu

zlizo
Djordje Lazic
Beograd

Član broj: 18266
Poruke: 85
*.etf.bg.ac.yu

Jabber: zlizo@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Jugodata-vase misljenje o konfiguraciji24.03.2004. u 14:49 - pre 244 meseci
Ja ti mogu dati samo jedan savet ne kupuj kod njih komp!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kajaces se dugo, a zasto prvo kad terba da ti uzmu pare i uvaje kantu jako su efikasni i brzi ali to jedino sto rade dobro. Sledece cekaces par dana da ti ga isporuce ali to nije kraj, moli boga da komp radi kako treba (jer u firmama sa velikim brojem konfiguracija dnevno ne vode bas racuna o tome kako su ih sklopili, iskusio sam to na svojoj kozi) a onda nastaje cimanje jer se njima bas nikad ne zuri sa ispunjavanjem svojih garancija tako da ces na kraju da se nacimas svetski. Moj savet ti je kupi komp od manje firme koji rade ozbiljno jer oni ce uvek biti tu da ti pomognu preko telefona ili u krajnjem slucaju brzo ce ti otkloniti kvar (jer imaju vremena da se cimaju).
Inace sve ovo gore navedeno odnosi se i na ostale "velike" dilere komjuterske opreme kod nas , Comtrade, NB Soft, Jugo data, List............
svi su isti
 
Odgovor na temu

AMD

Član broj: 8138
Poruke: 129
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Jugodata-vase misljenje o konfiguraciji25.03.2004. u 19:10 - pre 244 meseci
Mislim da ste u pravu ali ja jednostavno ne mogu da nagovorim bilo koga da ne uzima takve racunare.Svi misli da su user sastavljane konfiguracije lose i da su umesto originalnih delova ugradjene flashirane componenet!!
 
Odgovor na temu

ha77ucinogen
Ovde

Član broj: 26985
Poruke: 7
*.teol.net



Profil

icon Re: Jugodata-vase misljenje o konfiguraciji12.06.2004. u 17:16 - pre 241 meseci
Pa recimo da imam slican problem. Mozda bolje nazvati nedoumicom..
AMD +3000 (barton)

Znaci, na njega sam planirao da ubacim Asus A7N8X Deluxe plocu... Ali jos uvijek nisam siguran... Ajde ako neko ima neku ideju koju plcou bih mogao da upakujem sa njim, vise bi nego pomogao.. Isuvise sam smoren da sam odlucim...


pozz
opusteno...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3779 Profil

icon Re: Jugodata-vase misljenje o konfiguraciji12.06.2004. u 18:18 - pre 241 meseci
Jugodata konfiguracije su napravljene tako da se sto vise zaradi na jednoj sklopljenoj masini, sto znaci da su drugim recima konfiguracije od kojih treba bezati. Ja ne krivim Jugodatu niti bilo koju vecu PC asemblersku firmu kod nas. Ljudi hoce da zarade jer kako bi inace platili silne zaposlene i plus imali dobit. Lako je manjim firmama poput M&S Computers ili nekoj slicnoj da nude "odlicne" konfiguracije za male pare kada one sklapaju po 5 racunara dnevno ako je dan dobar dok Jugodata radi na veliko. Oni zarade 30-40 Eura po takvoj "odlicnoj" konfiguraciji dok jadnici poput Jugodate moraju da zaradjuju mnogo vise jer imaju mrezu radnji cije zaposlene moraju da isplate i da zarade nesto pride. Zato se kod nas pogotovo kod vecih i srednjih firmi ugradjuju komponente najgore kategorije. A kakve se tek uvoze da ne pricamo. Mnogi od nas imaju dres masine koje su platili previse a da to i ne znamo. Znate li da je ulazna cena (po kojoj ulaze u zemlju) ja DVD-RW negde oko 30 Eura dok se u radnjama prodaju za trostruko vise. Znate li da su sve nVidijene G-Force 4 MX 440SE AGP kartice sa SD-RAM-om iako ih mnogi reklamiraju da imaju DDR SD-RAM. Ma sva ova prica me izludjuje. Znate li da toliko hvaljeni Asusovi CD-RW drajvovi imaju u sebi lasere C klase. I nije istina da imaju bolji access time nego LG jer LG pravi svoje uredjaje u saradnji sa TEAC-om. Zivimo bre u ludoj zemlji.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Jugodata-vase misljenje o konfiguraciji12.06.2004. u 18:53 - pre 241 meseci
Citat:
Lako je manjim firmama poput M&S Computers ili nekoj slicnoj da nude "odlicne" konfiguracije za male pare kada one sklapaju po 5 racunara dnevno ako je dan dobar dok Jugodata radi na veliko.Oni zarade 30-40 Eura po takvoj "odlicnoj" konfiguraciji dok jadnici poput Jugodate moraju da zaradjuju mnogo vise jer imaju mrezu radnji cije zaposlene moraju da isplate i da zarade nesto pride. Zato se kod nas pogotovo kod vecih i srednjih firmi ugradjuju komponente najgore kategorije.

Šta pričaš bre ti ?
Znači, ako imaš veliku firmu sa razgranatom mrežom, to treba da ti posluži kao opravdanje da možeš da uvaljuješ ljudima đubre-komponente za velike pare (skoro duplo više nego što vrede) i praviš se blesav.To je najveća glupost koju sam ikad čuo.Baš treba da bude obrnuto, ako neki gigant ima veliki broj klijenata i razgranatu mrežu, onda treba te klijente da ispoštuje i posluje kako treba, a ne da ti isti giganti kukaju kako im male firme i samostalni dileri koji ni ne plaćaju porez uzimaju tržište.Kad budu počeli da rade kako treba mogu nešto i da očekuju, ovako kad ošišaju sve te ovce koje šišaju, videću od čega će da žive.Ja hoću kad tražim ASUS A7N8X da dobijem ASUS A7N8X, a ne XYZ2828čćšxxx i to sa fabričkom greškom, a ono što tražim izgleda još uvek mogu da dobijem samo kod dilera rač. opreme.Drugim rečima, ne postoji opravdanje, ni za Jugodatu, ni za ostale gigante koji na prevaru uzimaju pare, a pogotovo opravdanje ne može biti "Znate mi smo velika firma i imamo puno radnika, pa ne možemo da ih plaćamo ako vas malo ne pokrademo..." Fuj !!!
Citat:
Znaci, na njega sam planirao da ubacim Asus A7N8X Deluxe plocu

To što si planirao, to i uradi.Perfektna kombinacija rekao bih.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Corey

Član broj: 20462
Poruke: 3246
*.76.EUnet.yu



+3 Profil

icon Re: Jugodata-vase misljenje o konfiguraciji12.06.2004. u 21:27 - pre 241 meseci
Puno vam hvala sto ste mi otvorili oci.Imam samo jedno pitanje?Koju mi firmu preporucujete da uzmem novi PC?
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Jugodata-vase misljenje o konfiguraciji12.06.2004. u 22:18 - pre 241 meseci
Nije mnogo bitno u koju firmu ideš, već je od izuzetnog značaja da se razumeš u računare, ili bolje reći komponente.Ako to nije slučaj obavezno u nabavku računara povedi nekog ko se razume, mada je uvek poželjno povesti još nekog sa sobom čak i ako se razumeš.Prvo stavi na papir koje komponente želiš i čim odeš u neku firmu pokažite da se razumete u računare i recite tačno koje komponente želite da kupite (pravilno izgovarajte naziv, provežbajte pre nego što odete u neku firmu) i neka vam odmah kažu da li ih imaju.Ako je odgovor da, onda lepo recite da želite da sastave računar pred vama.Ukoliko to odbiju, postoji velika verovatnoća da su prevaranti, no to nije 100% sigurno, tako da možete da dozvolite da montiraju računar i bez vašeg prisustva, ali onda obavezno kada budete preuzimali sklopljen računar tražite da otvore kućište i pokažu vam ugrađene komponente.Poželjno je da kada se dogovarate sa predstavnikom neke firme o sklapanju računara, pomenete onako nehajno ćaleta/ujaka/teču/brata koji radi u finansijskoj (bez obzira da li je tako ili nije) uz obilatu upotrebu tms-ova (tri magična slova).Sve u svemu na ovakav način, uz malo sreće koja je uvek potrebna, dobićete računar bez greške.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

ha77ucinogen
Ovde

Član broj: 26985
Poruke: 7
*.teol.net



Profil

icon Re: Jugodata-vase misljenje o konfiguraciji12.06.2004. u 23:34 - pre 241 meseci
Znaci ako ti sta moze pomoci, ja sam sklopio sebi conf. i "nadam" se da ce biti kompaktibilna onoliko koliko ja mislim da bi trebala, i onoliko koliko se ja razumijem...
Evo ti jedna od ideja, tj. ono sto cu ja iduce nedelje da nabacim kuci. Da pucam lovu na nesto sto cu morati da updateujem, jer nece moci da pondnesem da ne podrzava odredjene stvari, necu. Mada naravno uvijek od boljeg postoji bolje, i od loseg losije..

Monitor: Samsung SyncMaster 753S, 17''
Procesor: AMD XP 3000+ (BARTON)
Maticna: ASUS A7N8X-X AMD nForce2-400 DDR400 8X D5.1 A133
Memorija: Kingston - VR 256MB DDR PC400 CL3 (3-3-3)
Floppy: FDD 3.5'' 1.44MB, SONY
Hard: 80GB MAXTOR Diamond Max Plus 9, 7200rpm, 8 MB, Fluid Dynamic Bearing
CD-CDRW-DVD-COMBO: Sony ComboCRX320 B2 Black
Graficka: ASUS A9800XT/TVD/256MB ATI Radeon 9800XT ViVO
Kucište: Chieftec BX-03B-B-B 4x5,25" 2x3.5" 360W PSU, miditower, black, w/USB, w/Firewire
Fax modem: US Robotics External RS232 56K, V92
Tastatura: Standardna TASTATURA WIN.XP, YU, PS/2 (imam)
TV Kartica: Smart TV PCI Capture, TV+FM tuner, Reemote controler
Miš: Standardni Scroll (imam dual optical)
Zvucnici: Teac Speakers with Subwoofer PM-500 500W black
(naravno neke od mojih fantazija ti ne trebaju)

E sada, problem mi je napajanje, ali cekam odgovor odredjenih ljudi u vezi toga, jer malo je ovih 360w... Pa cu to odvojeno da uzmem.
Sve u svemu suma je oko 1120 eura. +-100 eura...

nadam se da ce ti pomoci bar toliko, a usput i da cuje misljenja ostalih o komponentama. Mada me poprilicno brine memorija, i njena "nosivost" sa plocom....


Cekamo odgovor...

Pozdrav..
opusteno...
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Jugodata-vase misljenje o konfiguraciji13.06.2004. u 01:52 - pre 241 meseci
Pa pročitajte samo naziv firme i to sve govori - JUGODATA.

Tipično komunističko ime za fabriku nameštaja. Kakve onda mašine očekivati od njih.
Pošto je ovde zabranjena reklama, ovo valjda ne spada u reklamu. A nigde ne piše da je zabranjena anti-reklama. ;)
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3779 Profil

icon Re: Jugodata-vase misljenje o konfiguraciji13.06.2004. u 04:14 - pre 241 meseci
Au pa ovde ima mnogo svadjalacki raspolozenih i frustriranih ljudi. Smirite se. Firme nude a mi mozemo da uzmemo ili ostavimo.

Pravda ne postoji i ne treba je traziti. Treba znati naci ono sto trazis i to je to a ne kriviti firme. Ako neznate sta trazite onad sa sobom povedite nekoga za koga mislite da zna. Ako i taj ne zna, onda neka vam je Bog na pomoci. Recite mi ime jedne nase firme ili jednog domena u bilo kojoj drzavi gde nema mitomana, hohstaplera i prevaranata ili frustriranih ljudi punih mrznje koji jedva cejaju nesto da vam uvale ili jos gore zavale. Pa ljudi smo bre, i to nas cini veoma gresnima. Video bih vas da ste na mestu jednog vlasnika firme. Lako je kriviti Djoku kad niste bili na Djokinom mestu. Male su pare od asemblaze racunara a mi smo megalomani. Kako upariti ta 2 parametra koji se medjusobno potiru? Kako zaraditi od necega od cega je zarada mizerna? Jedno je pravda a drugo surovi kapitalizam i to u prvobitnom obliku barem kod nas.

Boli Jugodatu jedna stvar za to sto vi necete kupiti racunar kod njih. Ne bih ni ja kupovao kod njih, ali ima dosta ljudi koji nasednu na reklame u novinama. Zato smo mi tu da ih ubedimo da to ne rade a ne da pljujemo po firmama. Svasta. Ko sta radi mi samo pljujemo jedni druge. BTW ne radim za Jugodatu. A to sto mnogi misle da je bolje da sami sklapaju konfiguracije i da odu kod Mike iz kraja koji drzi Supersonic Computer Shop i tamo kupe pazljivo odabrane komponente takodje ne znaci da ce se usreciti, jer da se razumemo svasta ulazi u ovu zemlju ili je bar do skora ulazilo, i kako sam rekao mnogi zapravo i ne znaju sta kuci imaju. Jedno je vazno, a to je da masina radi ono za sta je namenjena i da stabilno radi. I Mika zadovoljan, ili i Jugodata zadovoljna )) a ujedno i vi, a zapravo i ne znate da imate krntiju kuci.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Jugodata-vase misljenje o konfiguraciji13.06.2004. u 08:54 - pre 241 meseci
Pozdrav,
Binary Mind, a sta ako ta krntija iz Jugodate ne radi posao za koji je predvidjena? Ukucaj u pretragu rec Jugodata pa procitaj sta sve pisu ljudi o konfiguracijama iz ove firme, videces da nije samo u pitanju cena vec i funkcionalnost, prvo se podrobno informisi pre nego sto pocnes da delis kvalifikacije o frustriranosti i smirujes ljude. Na kraju, ima i to ko da radi iako ja i ne vidim bas svadje na ovom forumu. Ja sam procitao o Tebi, recimo ono sto je bilo dostupno, od profila, preko poruka pa do sajtova koje si stavio u potpis da bih stekao sto priblizniju sliku o tome da li je rec o nekome ko samo "prosipa pamet" ili nekome ko odredjena znanja ima. Trenutno utisak mi je ovo drugo ali to jos uvek ne znaci da to dozvoljava one Tvoje kvalifikacije koje sam pomenuo. Ukoliko me poslusas i odvojis malo vremena i potrazis u arhivi o Jugodati, videces ubrzo da smisao foruma na kome pokusavamo jedni drugima da pomognemo, dolazi u koliziju sa trgovackim kucama kao Jugodata. Ono sto nazivas pljuvanjem po drugim firmama je samo revolt po raznim osnovama koje ces shvatiti ako studioznije pridjes ovoj temi na forumu. I nije zacetak kapitalizma kod nas definicija kojoj treba pripisivati vlastite moralne propuste, na forumu ima ljudi koji su takodje u istom biznisu, i nisu uvek u pitanju "firme od jednog coveka", pouzdano je rec i o firmama sa vise zaposlenih koje permanentno imaju pred sobom problem zarade koji si spomenuo ali ipak ne posezu za metodom lazi i prevara. Nadam se da ovo neces doziveti kao nesto sto bi Te uvredilo, vec samo kao smernicu ka boljem razumevanju uloge i funkcionisanja HW foruma.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

davorko
Davor Kovalcik

Član broj: 3214
Poruke: 40
195.252.123.*



Profil

icon Re: Jugodata-vase misljenje o konfiguraciji13.06.2004. u 09:52 - pre 241 meseci
Monito:
Samsung 753s nikako ne preporucujem. Mislim da je jedan od monitora sa najvecim brojem reklamacja kod nas na trzistu. Ako mislis da radis sa grafikom.... , ja ti preporucujem neki LG Flatron!!! npr: model 700P. Odlicna je slika, malo jeste skuplji ali isplati se...

Procesor:
AMD XP 3000+ (BARTON) je ok, mada ni model 2600+ nije los

Maticna: ASUS A7N8X-X AMD nForce2-400 DDR400 8X D5.1 A133
Ako hoces stvarno dobru plocu uzmi nesto sa nForce2 ultra 400 chipsetom, i obavezno dual ddr! Mislim da je najisplativija Mercury ploca (ustvari to je EPOX ova ploca u Mercury kutiji, i Mercury cenom). A ako ne stedis pazari nekog ABita...

Memorija: Kingston - VR 256MB DDR PC400 CL3 (3-3-3)
za dual ddr najbolje ti je da stavis dva ista modula. Preporucujem Corsair, Kingston, Transcent

Floppy: FDD 3.5'' 1.44MB, SONY
kome je flopy potreban? nesacam se kada sam zadnji put stavio disketu u fdd

Hard: 80GB MAXTOR Diamond Max Plus 9, 7200rpm, 8 MB, Fluid Dynamic Bearing
u realnom radu 8 MB se i ne oseca. Ja ti toplo preporucujem neki Hitachi 120GB, manje se greje i tise radi od Maxtora. (Hitachi je otkupio IBM-ov pogon za hdd)

CD-CDRW-DVD-COMBO: Sony ComboCRX320 B2 Black
Najjeftinija varijanta ti je LiteOn. U stvari i Sony i Asus koriste LiteOn-ovu mehaniku za svoje combo uredjaju. Inace karakteristicno je da je kuciste drajva (uredjaja) par cm kraca.

Graficka: ASUS A9800XT/TVD/256MB ATI Radeon 9800XT ViVO
jos neisplativo.... 256mb? koja igra to koristi?

Kucište: Chieftec BX-03B-B-B 4x5,25" 2x3.5" 360W PSU, miditower, black, w/USB, w/Firewire
kuciste je prva liga, nije jeftino ali vredi svaki ulozeni euro-cent.

Fax modem: US Robotics External RS232 56K, V92
very nice

Tastatura: Standardna TASTATURA WIN.XP, YU, PS/2 (imam)
Logitech je jedini pravi izbor.

TV Kartica: Smart TV PCI Capture, TV+FM tuner, Reemote controler
Od tv kartica najlepse iskustvo sam imao sa Leadtek-ovim karticama.

Miš: Standardni Scroll (imam dual optical)
Logitech je jedini pravi izbor.

Zvucnici: Teac Speakers with Subwoofer PM-500 500W black
(naravno neke od mojih fantazija ti ne trebaju)

Davor Kovalcik
 
Odgovor na temu

Corey

Član broj: 20462
Poruke: 3246
*.111.EUnet.yu



+3 Profil

icon Re: Jugodata-vase misljenje o konfiguraciji13.06.2004. u 16:53 - pre 241 meseci
Koji je procesor bolji?AMD ili Intel?
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Jugodata-vase misljenje o konfiguraciji13.06.2004. u 17:44 - pre 241 meseci
o tome je pisano i pisano i još se nije došlo do univerzalnog mišljenja jer svako ima neke svoje argumente.Prvo pogledaj ovih par tema:
http://www.elitesecurity.org/tema/3305/
http://www.elitesecurity.org/tema/20630/
http://www.elitesecurity.org/tema/27341/
http://www.elitesecurity.org/tema/36820/
http://www.elitesecurity.org/tema/40768/
I u njima se vidi koliko je nezahvalno voditi raspravu o takvoj stvari kao što je Intel vs AMD jer svako ima svoj ukus i svoje mišljenje.Što se mene lično tiče preferiram AMD jer je svakako brži od Intela, a uz to meni radi stabilno i ne pregreva se kao što neki tvrde, a nemam neko posebno hlađenje (običan kuler od 10€).E sad imam i jednog drugara sa kojim se stalno prepirem jer on se kune u Intela, jer mu je kako on kaže 100 puta stabilniji od prethodne mašine (AMD Athlon XP 2200+).Uglavnom treba voditi i računa i o tome da na stabilnost mašine kao mašine utiču i mnogi drugi faktori, a ne samo procesor (recimo mat. ploča, grafička, hard-disk...itd), pa ti sad prelomi.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

velkod
Veljko Davidovic
Beograd

Član broj: 13689
Poruke: 251
*.beotel.net



Profil

icon Re: Jugodata-vase misljenje o konfiguraciji13.06.2004. u 18:59 - pre 241 meseci
Intel vs AMD?
Po nekom mom misljenju ide ovako:
1. Intel P4
2. AMD XP
3. Celeron

Kada me ne bi ogranicavale finansije uzeo bih P4, AMD je neka zlatna sredina a Celeron je jeftino resenje ako ti treba nesto cisto za kancelarijske poslove, net i ostale manje zahtevne stvari.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Jugodata-vase misljenje o konfiguraciji13.06.2004. u 20:19 - pre 241 meseci
Pozdrav,
zvuci li ovo kao zastranjivanje sa teme? Ne bi bilo u redu da je pitanje sta je bolje? bila provokacija da se zapocne rasprava. Udaljavanje od teme povuci ce neumitno brisanje takvih poruka da tema ne bi izgubila smisao, a eventualne provokacije tkodje nece biti tolerisane i to dalekoseznije.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Jugodata-vase misljenje o konfiguraciji13.06.2004. u 21:29 - pre 241 meseci
Citat:
Ne bi bilo u redu da je pitanje sta je bolje? bila provokacija da se zapocne rasprava.

Pitanja tipa "Šta je bolje ?" uvek završe sa prepirkama, bez obzira šta je predmet rasprave (procesor, fudbalski klub, auto...) zato što svako ima neka svoja iskustva, svoje mišljenje, i tu se nikad neće svi ljudi složiti jedni sa drugima (nikad neće svi ljudi na svetu navijati za Partizan kao što nikad neće svi ljudi koristiti samo AMD) tako da je svaka rasprava bespotrebna.Zato sam i dao linkove ka nekim temama gde je raspravljano baš o temi AMD vs Intel (da se vidi kako takva rasprava u stvari ne vodi nikakvom rešenju) i većina je zaključana, a da univerzalan odgovor nije pronađen, eto jednostavno ne postoji.Najbolji savet koji se može dati nekom ko kupuje procesor je, idi na sajtove proizvođača, pročitaj teh. karakteristike procesora za koje si zainteresovan, pa prelomi šta tebi lično više odgovara.I kao što već rekoh u jednom od prethodnih postova mašinu čine sve komponente zajedno, a ne samo procesor.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Jugodata-vase misljenje o konfiguraciji

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11890 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.