Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Apsolutni OBJ u Borland C++ 5.0

[es] :: C/C++ programiranje :: Apsolutni OBJ u Borland C++ 5.0

[ Pregleda: 3400 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kovach
Srdjan Kovacic
Beograd

Član broj: 17057
Poruke: 157
216.236.218.*

Jabber: kovach@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Apsolutni OBJ u Borland C++ 5.011.03.2004. u 00:41 - pre 244 meseci



Potrebna mi je informacija da li ikako moze kod napisan u Borlandovom C++ 5.0 ili Visual C++ 6.0 da se snimi (napravi) kao APSOLUTNI OBJ fajl kako bi se posle pomocu nekog programa za rad sa hex fjlovima ili AVSIM51 konverotvao u HEX fajl radi njegovog daljeg prosledjivanja u Flash memoriju mikrokontrolera AT89C2051, i ako moze kako se to radi...? Pokusao sam sa OBJ fajlom koji se automatski dobija "sejviranjem" bilo kog koda u C-u, medjutim prijavljena mi je greska da to nije APSOLUTNI OBJ fajl... (sta je uopste apsolutni obj...???)

Hvala
Kovach
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.adsl.zonnet.nl

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Apsolutni OBJ u Borland C++ 5.004.07.2004. u 14:05 - pre 240 meseci
A da li stvarno misliš da će program koji se prevede za Intelov 32-bitni procesor da radi ispravno ako ga smestiš u 8-bitni Atmel?

Potreban ti je najpre kompajler koji generiše kod za tvoj procesor, ja bih probao Small Device C Compiler (SDCC, http://sdcc.sourceforge.net/).

Inače nekada se apsolutni obj fajl (ali za PCje) dobijao tako što se program prevodio kao .com. Međutim to nema nikakve veze sa problemom kog ti razmatraš.

f
 
Odgovor na temu

kovach
Srdjan Kovacic
Beograd

Član broj: 17057
Poruke: 157
*.ppp-bg.sezampro.yu

Jabber: kovach@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Apsolutni OBJ u Borland C++ 5.004.07.2004. u 15:43 - pre 240 meseci

Problem je ODAVNO resen... U svakom slucaju hvala ti na savetu medjutim u nedostatku informacija u trenutku kada su mi bile preko potrebne (pre 3-4 meseca) sam pribegao nekim drasticnim merama i CEO problem resio u asembleru (s tim sto sam naravno zbog velicine softvera morao i hardver da menjam - AT89C2051 sam zamenio sa AT8051 zbog znatno vece memorija (8 Kb) ). "Ko nema u glavi ima u nogama" ali je ipak, posle, za mene, O G R OM N O G programa cije je pisanje trajalo oko dva meseca, sve proradilo... :)

Pozdrav i hvala...
Kovach
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Apsolutni OBJ u Borland C++ 5.0

[ Pregleda: 3400 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.