Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

racunanje kursa ali samo sa dve celije

[es] :: Office :: Excel :: racunanje kursa ali samo sa dve celije

[ Pregleda: 2165 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kaziprst
Milan Jovanovic
Bankar
Kos. Mitrovica

Član broj: 89218
Poruke: 146
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon racunanje kursa ali samo sa dve celije12.03.2013. u 11:10 - pre 135 meseci
Kako bi mogao da u jednoj celiji upisem vrednost evra a u drugoj da mi izbaci koliko iznosi po odredjenom kursu u dinarima u drugoj celiji. Tako isto kad unesem dinare da mi pokaze vrednost evra.
Ali samo da koristim te dve celije jer kad unesem iznos izgubi mi se formula.
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
93-86-194-97.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: racunanje kursa ali samo sa dve celije12.03.2013. u 14:40 - pre 135 meseci
Pošalji fajl da vidimo gde grešiš.
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
212.200.121.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: racunanje kursa ali samo sa dve celije12.03.2013. u 14:45 - pre 135 meseci
Postoji logički problem u tvojoj zamisli - Nije moguće da se obe ćelije i upisuju i računaju. Ustvari 3okc je dao interesantan primer sa isključivanjem circular referece pa eventualno može nešto da se proba na tu temu http://www.elitesecurity.org/t329189-0#1997888

Nisam siguran čemu ovo služi, jer na internetu ima gomila sajtova za konverziju sa ažurnim kursom, ali nešto najpribližnije zahtevanom što sam mogao da smislim na brzinu je sledeće:

- U ćelii C3 upisuješ iznos
- U ćeliji D3 ako treba promeniš iz padajuće lisete da je uneti iznos EUR (ili Din)
Rezultat konverzije je E3 a valuta F3


Dodao sam rešenje na drugom listu koji radi kako si opisao, ali uz korišćenje makro na događaj Change radnog lista i prvremene supenzije obrade ovog događaja unutar makroa

[Ovu poruku je menjao Jpeca dana 12.03.2013. u 16:21 GMT+1]
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: racunanje kursa ali samo sa dve celije12.03.2013. u 18:27 - pre 135 meseci
Što se tiče cirkularnog referenciranja, ne verujem da bi se moglo primeniti za ovakav zahtev. Izmena preko makroa je i po meni jedino moguća.

Nego, ja sam malo to izmenio, po ugledu na GTranslate gde imaju dva polja za unos ali i taster za obrtanje smera prevođenja.. S tim da je ovde dovoljno jedno polje za unos i jedan taster kojim obrćeš valute.

U levo polje uvek unosiš, iz desnog uvek čitaš; kada zatreba vrednost iz formule, samo pritisneš CTRL+SHIFT+2 i prepiše se vrednost iz skrivenog reda.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Kaziprst
Milan Jovanovic
Bankar
Kos. Mitrovica

Član broj: 89218
Poruke: 146
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: racunanje kursa ali samo sa dve celije13.03.2013. u 07:53 - pre 135 meseci
Ne mogu da otvorim ovo sto ste mi poslali. Otvara mi neke xml-ove.
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: racunanje kursa ali samo sa dve celije13.03.2013. u 08:33 - pre 135 meseci
Verovatno ti je pretraživač snimio dokument kao ZIP datoteku - što fakat i jeste ali mora Excel da je otvori a ne da se raspakuje na delove.
Promeni ručno u XLSX pa tako otvori.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

Kaziprst
Milan Jovanovic
Bankar
Kos. Mitrovica

Član broj: 89218
Poruke: 146
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: racunanje kursa ali samo sa dve celije13.03.2013. u 08:53 - pre 135 meseci
Otvorih ga.
Hvala svima na pomoci.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: racunanje kursa ali samo sa dve celije

[ Pregleda: 2165 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.