Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Štampanje slikovnica?

[es] :: Izdavaštvo :: Štampanje slikovnica?

[ Pregleda: 2728 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gradimir s.

Član broj: 238840
Poruke: 6
*.teol.net.



Profil

icon Štampanje slikovnica?27.02.2013. u 19:05 - pre 135 meseci
Pozdrav, prvo da kažem da sam početnik u svemu ovom. Potreban mi je način za štampanje slikovnice, ali ne klasične, treba da ima deblje korice, i kvalitetnu štampu, otprilike kao geografski atlasi.
Ali pošto bi svaka slikovnica bila unikatna, i potreban mi je samo po jedan primjerak, sito štampa ili naručivanje po štamparijama ne dolazi u obzir.. Koje bi mi bile ostale opcije?

Hvala.
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.bb.sky.com.



+61 Profil

icon Re: Štampanje slikovnica?27.02.2013. u 19:56 - pre 135 meseci
Ako neces da korists usluge stamparije, onda kupis A3 kolor stampac i raspitas se malo kako se izradjuju tvrdi povezi (to mozda mozes u kucnoj radinosti ako kupis lepak, lepenke i sl.).
U svakom slucaju, ako nemas potrebno znanje i potreban alat, veruj mi da je manje cimanja/zivaca/para da prepustis nekoj stampariji.
 
Odgovor na temu

gradimir s.

Član broj: 238840
Poruke: 6
*.teol.net.



Profil

icon Re: Štampanje slikovnica?27.02.2013. u 20:42 - pre 135 meseci
@koska: Ne znam da li bi štamparije prihvatile posao, i koliko bi to uopšte koštalo, pošto mi je potreban po jedan primerak..
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.bb.sky.com.



+61 Profil

icon Re: Štampanje slikovnica?27.02.2013. u 21:53 - pre 135 meseci
Nije to problem da se uradi iako je jedan primerak.

Vecina stamparija, ako nema u okviru svoje firme, ima "ortacke" cene sa nekom od digitalnih print-studija gde mogu da ti odstampaju tiraz od jednog primerka.
To, u principu, mozes i sam da uradis, ali zbog odredjenih potrebnih prepusta prilikom stampe ipak je bolje da definises sve sa stamparijom.

Tebi zapravo treba neko ko radi te knjigovezacke usluge. E sad, iz nekog iskustva, i dalje mislim da je bolje sve da zavrsis u stampariji nego da juris nekog kjigovesca koji umeju bas bas da lupe po usima. :)



Daj malo vise specifikacija same slikovnice, pa cu da ti dam konkretniji savet.

Tiraz, format, broj strana, kolor/crno belo itd itd.
 
Odgovor na temu

gradimir s.

Član broj: 238840
Poruke: 6
*.teol.net.



Profil

icon Re: Štampanje slikovnica?28.02.2013. u 13:49 - pre 135 meseci
Citat:
koska:
Nije to problem da se uradi iako je jedan primerak.

Vecina stamparija, ako nema u okviru svoje firme, ima "ortacke" cene sa nekom od digitalnih print-studija gde mogu da ti odstampaju tiraz od jednog primerka.
To, u principu, mozes i sam da uradis, ali zbog odredjenih potrebnih prepusta prilikom stampe ipak je bolje da definises sve sa stamparijom.

Tebi zapravo treba neko ko radi te knjigovezacke usluge. E sad, iz nekog iskustva, i dalje mislim da je bolje sve da zavrsis u stampariji nego da juris nekog kjigovesca koji umeju bas bas da lupe po usima. :)



Daj malo vise specifikacija same slikovnice, pa cu da ti dam konkretniji savet.

Tiraz, format, broj strana, kolor/crno belo itd itd.


Ok, raspitaću se i po lokalnim štamparijama.. Što se tiče same slikovnice, format bi bio a4 ili neki sličan knjižni format, ali otprilike veličine geografskog atlasa, sa nekih 10ak max stranica. Naravno bio bi kolor, i to sa nekim kvalitetnim papirom i debljim koricama..
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.croy.cable.virginmedia.com.



+61 Profil

icon Re: Štampanje slikovnica?28.02.2013. u 13:59 - pre 135 meseci
Mali je to broj strana da bi se radio tvrd povez.

Da bi dobio tvrde korice, osim prednje i zadnje korice, moras da imas i "riknu" odnosno onaj deo knjige koji drzi sve strane na broju. Kao na primer ovde:



E sad, posto ti imas, na primer, 8 strana, to ti je zapravo 2 A3 tabaka savijena na pola i spojena po sredini, ali defintivno previse tanano da se radilo bilo kakvo spajanje sa riknom.




Ono sto bih ti savetovao je da uradis te unutrasnje strane na nekom 170gramskom papiru, tako da odstampas kao A3 (spajas prvu i poslednju stranu, drugu i pretposlednju, itd.)
A korice da uradis na nekom sto debljem (verovatno 250gsm) i da plastificiras.
Na kraju do spojis obicnom "heftalicom".

To mozes da uradis cak u bilo kojoj jacoj fotokopirnici, izbeci ces cimanje sa knjigovescima, a i kostace te znatno jeftinije.
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: Štampanje slikovnica?

[ Pregleda: 2728 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.