Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[ Pregleda: 2350 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aleksandar1983

Član broj: 295258
Poruke: 5
*.84-49-113.nextgentel.com.



Profil

icon Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.02.2013. u 18:31 - pre 135 meseci
Iznosim moj slucaj. Dosao u norvesku 27. oktobra. Bio kod prijatelja u Vestfoldu, isao na norskkurs i na praksu u jedan staracki dom. Svaki dan slao soknade i nista. Medjutim 28.01 dobio odgovor na email, dobio ponudu za posao u Finnsnesu, Troms fylke 20% fast stilling. Razmisljao sta da uradim i na kraju dosao. Poceo sa poslom i dobio ugovor.Bio u policiji i rekli mi da prvo moram da uplatim 3000 kruna pa ce me onda uzeti u razmatranje. Moje pitanje za iskusne forumase, sta raditi da li uplatiti ili ne uplatiti pitanje je sad? I da li uopste ima sanse za radnu dozvolu sa 20%. Zaboravio sam da napisem, helsefagarbeider dolazim iz Srbije.
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.02.2013. u 20:25 - pre 135 meseci
Pa gde brate ode na sever,tamo je samo zvezda naseg foruma Mirka :-)
Iskreno,dok ne aminuje nasa zvezda,nisam siguran da ti mozes proci sa 20 % fasta,nego ti lepo pitaj lederku da ti ona napise na ponudi minimum 80 %,i onda predaj...ovako,pada sve u vodu,nazalost...
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.02.2013. u 10:53 - pre 135 meseci
E cvejoni, koje pitanje na konto gore navedenog. Znaci lik ima 20% zagarantovano. Sad recimo da mu lederka doda pro forme jos tih 60%. Kako ide realizacija oko toga? Koliko oni posle mora/treba da plate ili to cisto pise da ima 80% a ustvari radi i zaradjuje za 20%? Koliko je to legalno/ok? Znam da su voljni da to urade pa pretpostavljam da je sto se tice zakona u redu jer ne bi to radili posto se uglavnom drze zakona.
 
Odgovor na temu

aleksandar1983

Član broj: 295258
Poruke: 5
*.84-49-113.nextgentel.com.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.02.2013. u 16:19 - pre 135 meseci
Citat:
cveyoni:
Pa gde brate ode na sever,tamo je samo zvezda naseg foruma Mirka :-)
Iskreno,dok ne aminuje nasa zvezda,nisam siguran da ti mozes proci sa 20 % fasta,nego ti lepo pitaj lederku da ti ona napise na ponudi minimum 80 %,i onda predaj...ovako,pada sve u vodu,nazalost...


Hvala na odgovoru. Pitao vec lederku, kaze ne moze da napise.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[ Pregleda: 2350 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.