Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neispravno osvetljenje na Belinea monitoru

[es] :: Video karte i monitori :: Neispravno osvetljenje na Belinea monitoru

[ Pregleda: 1936 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Neispravno osvetljenje na Belinea monitoru23.02.2013. u 23:15 - pre 135 meseci
Belinea monitor (Belinea 1925SW), mi je ispao i nastali su problemi...
Monitor radi otprilike sekundu nakon ukljucenja, a nakon toga pozadinsko osvetljenje se gasi i to je to. Dakle, vidim da se nesto desava na monitoru, ali bez pozadinskog osvetljenja je to neupotrebljivo.

Moje pitanje glasi, da li se isplati popravljati ga ili uzeti nov polovan :) i koliko bi to uopste bilo novcanica?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

ŽIKI

Član broj: 57957
Poruke: 145



+41 Profil

icon Re: Neispravno osvetljenje na Belinea monitoru24.02.2013. u 00:26 - pre 135 meseci
Svakako se isplati pokušati :)
Pošto je pozadinsko osvetljenje u pitanju, ako ga nosiš u servis ne verujem da će ti neko tražiti manje od 2500-3000.
Ako hoćeš sam da probaš da popraviš, ako imaš sreće to može da te košta 100-200din :)
Do tih simptoma najčešće dolazi zbog loših kondezatora i to je najjeftinija popravka, ali pošto je tebi ispao može da bude i neko fizičko oštećenje.
Najbolje da ga otvoriš i slikaš.
Da bi proverio kondenzatore ako na oko izgledaju ok, onda ti treba neki malo bolji unimer koji meri i kapacitivnost.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Neispravno osvetljenje na Belinea monitoru24.02.2013. u 00:37 - pre 135 meseci
Otvoricu ga, pa cu pogledati da li ima nekih ostecenja. Nisam to do sada uradio jer sam bio pod utiskom, pa da ga ne unistim bez veze :)

Moje znanje elektronike je skromno, i govori mi da jeste neki kondezantor u pitanju, bas zbog toga sto se slika pojavi, pa nestane.

Da li je moguce da je neki od kondezatora 'otpao' sa ploce prilikom udarca i da zbog toga proizvodi takve simptome?


Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Neispravno osvetljenje na Belinea monitoru24.02.2013. u 10:35 - pre 135 meseci
Otvorio sam ga i ustanovio sledece...

Fizickih ostecenje naizgled nema, osim polomljenih drzaca prednje maske...doduse to se videlo i bez otvaranja monitora.
Elektronika takodje izgleda kako treba osim 2 kondenzatora od 470uF 25V. Oni izgledaju malcice naduveni...da li je moguce da im se to desi od pada? Ah da, i jedan veliki izgleda mrvicu naduvan, ali nisam uspeo da vidim vrednost.
Primetio sam jos jednu stvar...kada se monitor iskljuci, u njemu se cuje tiho pistanje u trajanju 2-3 sekunde, slicno onome koje proizvodi blic kada se puni.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

ŽIKI

Član broj: 57957
Poruke: 145



+41 Profil

icon Re: Neispravno osvetljenje na Belinea monitoru24.02.2013. u 23:34 - pre 135 meseci
Ne znam, ne verujem da su kondenzatori mogli da se naduju usled pada(možda ako je bio upaljen monitor prilikom pada), verovatno je slučajnost da se potrefilo tako.
Ne razumem se toliko u elektoniku, nego sam imao monitor sa sličnim kvarom. To što se čuje piskav zvuk kad se ugasi monitor mislim da to pražnjenje nekog kondenzatora.
U svakom slučaju ako vidiš da su naduveni, obavezno ih zameni, mislim da im je cena smešna - negde oko 20din.
Vrlo često samo zamenom njih rešava problem, a ako nastavi da se gasi onda se nastavlja sa traženjem kvara.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Neispravno osvetljenje na Belinea monitoru

[ Pregleda: 1936 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.