Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dva analogna predajnika, na istoj frekfenciji , javlja se smetnja kod slusaoca, malo teorije o tome?

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Dva analogna predajnika, na istoj frekfenciji , javlja se smetnja kod slusaoca, malo teorije o tome?

[ Pregleda: 1521 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

d....
elektro...
beograd

Član broj: 28378
Poruke: 142
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Dva analogna predajnika, na istoj frekfenciji , javlja se smetnja kod slusaoca, malo teorije o tome?21.02.2013. u 19:40 - pre 135 meseci
Imam zahtev od nekog profesora da mu nevedem neko teorijsko objasnjenje za sledecu situaciju:
Dva radio predajnika (UHF ili VHF) "pokrivaju" oba deo iste teritorije. U zoni gde su im jačine polja slične.
Korisnik, na recimo, ručnoj radio stanici, će čuti zviždanje.
E sad, o kakvoj se to smetnji radi, jeli to neka interferencija, ili šta već. Ako bi neko znao malo
stručnije da mi to objasni ili da me uputi (sam nisam našao na internetu), bio bih mu zahvalan!
 
Odgovor na temu

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon ReDva analogna predajnika, na istoj frekfenciji,javlja se smetnja kod slusaoca,malo teorije o tome?23.02.2013. u 19:36 - pre 135 meseci
Ako se čuje zviždanje, to može da bude iz jednog razloga: Predajnici nisu na istoj frekvenciji, postoji razlika od par stotina herca između
frekvencija ta dva predajnika.
 
Odgovor na temu

yt1prm
Radovanovic Milan
Elektricar
Pirot/Budva

Član broj: 204940
Poruke: 271
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: www.elektricar.eu
ICQ: 363132976
Sajt: www.yt1prm.shopmania.biz


+16 Profil

icon Re: Dva analogna predajnika, na istoj frekfenciji ,26.02.2013. u 14:54 - pre 135 meseci
kazi profesoru da dva razlicita predajnika na istoj frekvenciji kad budu radila preklapace signalom jedan drugi jer nije bas ista izracena snaga i jednom i drugom pa tako da je jedan nesto jaci i to ako emituju sa razlicitim antenama i nemogu biti vizicki na istom mestu u istom trenutku samim tim je zona pokrivanja razlicita i javlja se interferencija signala preklapanje
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Dva analogna predajnika, na istoj frekfenciji , javlja se smetnja kod slusaoca, malo teorije o tome?

[ Pregleda: 1521 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.