Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zadatak - Visual Basic.NET

[es] :: .NET :: Zadatak - Visual Basic.NET

[ Pregleda: 1419 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DarkAngelll
Darko Novakovic

Član broj: 224042
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Zadatak - Visual Basic.NET17.02.2013. u 21:24 - pre 135 meseci
Pozdrav, treba mi pomoc oko zadatka iz visual basica.
Zadatak glasi ovako
Napisati potprogramsku proceduru koja za dati celobrojni nenegativni niz X od k elemenata, određuje prvi neparan i poslednji paran element u nizu (0 smatrati parnim brojem). (Primer: X: 12, 5, 3, 2, 4, 6, 1, 8; k = 8; prvi neparan: 5, poslednji paran: 8).
Kreirati proceduru događaja koja odgovara komandnom dugmetu “START” sa ekranskog obrasca “ISPIT” koja iz datoteke Ulaz.txt učitava prirodne brojeve m i n, , a zatim celobrojnu nenegativnu matricu Amxn. Brojevi m i n upisani su u trećem redu datoteke, na po 3 mesta, a svaki sledeći red datoteke sadrži po jednu vrstu matrice, pri čemu svaki element zauzima 5 mesta. Štampati na ekranskom obrascu i u datoteci Izlaz.txt matricu A. Matrica A smatra se ispravnom ako u svakoj koloni ima i parnih i neparnih brojeva. Ako je matrica A ispravna, pozivati gornju potprogramsku proceduru za svaku njenu kolonu i od vrednosti koje vraća potprogram kreirati matricu B2xn. Matricu B odštampati na ekranskom obrascu i u datoteci Izlaz.txt.


Treba mi uradjen do sutra ujutru, ili padam ispit.Sumnjam da ima nekoga ko ce mi uraditi, ali eto, nada poslednja umire.

Unapred hvala,
Darko.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Zadatak - Visual Basic.NET18.02.2013. u 00:16 - pre 135 meseci
Ako napises dokle si ti stigao, mozda ti i odgovori neko.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Zadatak - Visual Basic.NET

[ Pregleda: 1419 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.