Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PF Sense - MULTIWAN jel neko probao? iskustva?

[es] :: SOHO Networking :: PF Sense - MULTIWAN jel neko probao? iskustva?

[ Pregleda: 3862 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

producer011
muzicki producent ,Insomnia Recording
Studios

Član broj: 259573
Poruke: 165
95.180.67.*



+1 Profil

icon PF Sense - MULTIWAN jel neko probao? iskustva?13.02.2013. u 11:54 - pre 136 meseci
pozz svima, zeleo bih da instaliram pfsense, cisto radi load balancinga, multi wan funkcije.
situacija je sledeca: imam 4 internet konekcije preko utp kabla (4 lablovska modema) i 2 preko wireless-a (2.4GHz)
sve to lepo treba da se sutne na jedan LAN port, pa posle u switch pa dalje do racunara... e sad, pokusao isto sa mikrotikom, naravno samo gomila izgubljenih zivaca, ili radi jedan link, ili drugi ili ni jedan.... tako da sam resio da instaliram pfsense jer citajuci po netu, skapirao sam da sasvim lepo radi to sto ja hocu, inace masina je intel c2d i 4 gb ram memorije, sto bi trebalo da radi veoma dobro pod opterecenjem, inace ta 4 linka su po 14Mb/s svaki, a wireless su po 6Mb/s. Kako sam skapirao ovo bi ekstra dobro radilo sa torrentima, naravno sa tcp tesko.. jel imao neko iskustva, ili mozda koristi slicno?
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: PF Sense - MULTIWAN jel neko probao? iskustva?13.02.2013. u 18:56 - pre 136 meseci
Iskustva? Nemam!
Malo ću da lupam (ali ne bez osnova) pa će to možda i da pokrene neke komentare. Siguran sam da su ovde čuli za PfSense, ne znam zašto niko neće da ostavi neki komentar na temu... Pošto sam redovno na DDWRT forumu onda čitam slična pitanja pa i vidim neke zanimljive odgovore...
MT RuterOS, PfSense, DDWRT svi su linux based... kerneli su im slični (znam da poslednja verzija DDWRT-a ima kernel 3.5.7 jer piše na info GUI)...
iz CLI-a bi trebalo svi slično da rade ako imaju sličan HW. Do skora su mi i Linux i CLI bili strani ali sam počeo da čeprkam oko QoS-a na DDWRT-u iz CLI-a i oduševio se kad sam video kako to radi. Tom prilikom sam nailazio i na teme na MT forumu i na PfSense i video da su komande slične... Između ovih "brendova" postoji veliki respekt i vidim da je više stvar ličnog izbora nego performansi (sad će da počne napad MT-ovaca:) )
Hoću da kažem da ako nisi uspeo iz MT-a da namestiš multiwan mislim da nećeš ni iz PfSensa, a tek ti na ovom forumu neće pomoći oko toga jer ovde među ljudima i nepostoji toliko izražen osećaj "zajedništva". Čast izuzetcima. Najbolje na PfSense forumu da potražiš pomoć. E, sad, nadam se da će neko da se javi i razuveri me.
Čitajući ovaj tvoj post i posebno
Citat:
ili radi jedan link, ili drugi ili ni jedan
pade mi na pamet da si ti probao ono što se kod DDWRT zove Dual WAN With Failover a trebalo je Dual-WAN For Simple Round-Robin Load Equalization... WAN with failover radi tako što neki ping deamon stalno pinguje određeni server i kad se ping ne vrati on pokreće backup link. Zato je tebi stalno radio jedan link, a možda i ne? Možda sam se samo nalupao... raspish se ja a ništa pametno ne rekoh...
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: PF Sense - MULTIWAN jel neko probao? iskustva?13.02.2013. u 19:02 - pre 136 meseci
http://www.youtube.com/watch?v=n5COzizaMYQ
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: PF Sense - MULTIWAN jel neko probao? iskustva?13.02.2013. u 19:14 - pre 136 meseci
^nisam samo skontao je li ovo sa YT-a sve na istom eth interfejsu... pošto čovek ima više linkova od različitih provajdera
Citat:
(4 lablovska modema) i 2 preko wireless-a
i koliko mrežnih interfejsa može ta ploča da podrži (na koju stavlja PfSense)?
EdiT: sad vidim da sve ide u switch pa na PfSense mašinu. Sorry!
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: PF Sense - MULTIWAN jel neko probao? iskustva?13.02.2013. u 19:19 - pre 136 meseci
Pa definitivno mora da ima 6 WAN interfejsa + 1 LAN interfejs. Kako će to da izvede - nemam pojma. :D

Jedino nešto ovako - http://www.rm.com/shops/rmshop/Product.aspx?cref=PD1354245 ili ovako: http://pcberza.rs/detaljnije/nebo-its/48-996/
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
92.244.141.*



+638 Profil

icon Re: PF Sense - MULTIWAN jel neko probao? iskustva?14.02.2013. u 22:29 - pre 136 meseci
Predrag Supurovic bese pisao neko uputstvo za load-balancing sa svim i svacim za Tik, nadji to.

Svodi se na to da konekcije delis po WAN linkovima.
 
Odgovor na temu

muki71
Beograd

Član broj: 14832
Poruke: 28
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PF Sense - MULTIWAN jel neko probao? iskustva?28.04.2013. u 20:30 - pre 133 meseci
Ne znam da li si problem rešio do sada,ali to da ti ne radi na mikrotiku nema šanse.Nešto nisi dobro podesio u samom mikrotiku.Pogledaj ovde šta Peđa kaže o tome,pročitaj pažljivo sva tri dela.U samom podešavanju imaš i failover.

http://tinyurl.com/cwtu2ad

a možeš pogledati i moju temu na tu "temu" :)

http://tinyurl.com/czteeox

Provereno radi,kod mene adsl+wi fi,ali ti neće biti problem da samo dodaš još interfejsa.

Edit:konkretno sam mislio na drugi post teme,gde imaš primer podešavanja.



muki
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: PF Sense - MULTIWAN jel neko probao? iskustva?

[ Pregleda: 3862 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.