Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je neko probao CrossKylix - Kylix Crosscompiler?

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Da li je neko probao CrossKylix - Kylix Crosscompiler?

[ Pregleda: 4746 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

morlic
Milos Orlic
Beograd

Član broj: 6081
Poruke: 735
*.3.EUnet.yu.



+1 Profil

icon Da li je neko probao CrossKylix - Kylix Crosscompiler?18.02.2006. u 10:41 - pre 221 meseci
Zanima me da li je neko probao pomenuti alat? Kakva su iskustva?
 
Odgovor na temu

aleksandarpopov
IT consultant
Senta

Član broj: 57172
Poruke: 484
*.ftn.ns.ac.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/aleks..


Profil

icon Re: Da li je neko probao CrossKylix - Kylix Crosscompiler?20.02.2006. u 17:26 - pre 220 meseci
Probao sam cross kylix ali mislim da nema neku vecu upotrebnu vrednost, svakako ti treba instalacija Kylixa, i koristis delphi da bi kompajlirao za linux...?!
Ako vec radis za linux, zasto bi se zezao - instaliras lepo neki linux (npr. SUSE 9.2)pa kylix i vozi (ako bas hoces kylix)...ako se radi nesto ozbiljno, za zezanje verovatno moze da prodje. Probao sam sa formom i dugmicima, cisto da vidim kako radi....i to mi je radilo. Sa bazama nisam pokusao...
Pozdrav
RTFM
 
Odgovor na temu

morlic
Milos Orlic
Beograd

Član broj: 6081
Poruke: 735
*.211.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Da li je neko probao CrossKylix - Kylix Crosscompiler?20.02.2006. u 19:23 - pre 220 meseci
Hvala na informaciji. Meni u principu treba za pravljenje nekog servisa, znaci bez CLX-a, samo osnovne stvari, DB konekcija i Indy, bez datamodula i ostalog, samo cisti pas fajlovi. U pravu si da treba onda staviti Kylix i zavrsiti posao. Takodje razmisljam i o Wine varijanti, sa programom koji bi bio pisan pod Windows-om... Jos cu da razmisljam... Gledam da izbegnem Windows server zbog skupih licenci.
 
Odgovor na temu

aleksandarpopov
IT consultant
Senta

Član broj: 57172
Poruke: 484
*.ftn.ns.ac.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/aleks..


Profil

icon Re: Da li je neko probao CrossKylix - Kylix Crosscompiler?22.02.2006. u 17:19 - pre 220 meseci
Ako vec imas alate kojima mozes da radis za linux, po meni, ne vredi ti da se zezas sa wine-om...
Mozda cak i Lazarus... mada ne znam kako oni stoje sada, poslednji put kada sam ga isprobavao nisam bas bio zadovoljan....moracu da skinem poslednju ver. pa da se malo zezam da vidim kako stoje....
Poz...
RTFM
 
Odgovor na temu

morlic
Milos Orlic
Beograd

Član broj: 6081
Poruke: 735
*.218.EUnet.yu.



+1 Profil

icon Re: Da li je neko probao CrossKylix - Kylix Crosscompiler?23.02.2006. u 17:36 - pre 220 meseci
Pa polako se informisem na ovu temu :). Jedna od potrebnih stvari, Indy u najsvezijoj verziji (10) postoji i za Kylix. Cak vidim da rade nesto i za Lazarus (traze volontere). Za mySQL i FireBird takodje postoje dobra resenja, tako da je vrlo malo razlika potrebna u kodu izmedju windows i linux varijante servisa. Ovo bi moglo dobro da sasece troskove razvoja, a i koriscenja :).

Probao sam Kylix na samom pocetku i svidelo mi se kako sve to izgleda. Prava je steta sto je Borland odustao od njega. Ali i ovako je sasvim dovoljno da se prave fini i brzi app serveri na jeftinoj linux platformi, a koji po zahtevu mogu da se prenesu na windows.
 
Odgovor na temu

Brkic

Član broj: 55360
Poruke: 1222
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Da li je neko probao CrossKylix - Kylix Crosscompiler?22.08.2007. u 10:39 - pre 202 meseci
Evo da ponovo pokrenem ovu temu...

kakvo je sada stanje sa Kylix-om ili Crosscompiler za Win ??

Inace konkretno mi treba da moje aplikacije koje rade u Win-u prorade u Linux-u ( Ubuntu ), video sam da ima compiler ali da mu je potreban i Kylix i da nesto komplikuje... je li izaslo nesto novije na tom polju od Delhia.

Aplikacije su krajne jednostavne,neke bez baza a neke koriste BDE ( Paradox ),doduse BDE nisam uspeo namestiti na Visti kako ce tek na Linux-u, instalacija na Visti prodje OK ali program izbacuje stalno gresku da je nema.
 
Odgovor na temu

Nemanja_666
Nemanja Tatic
Gradiska

Član broj: 116292
Poruke: 221
217.23.204.*



+19 Profil

icon Re: Da li je neko probao CrossKylix - Kylix Crosscompiler?23.08.2007. u 01:02 - pre 202 meseci
Sto ce tice Viste, UAC zeza BDE tako kad njega iskljucis radice, inace da ga neiskljucis stvarno ce treba dosta namuciti.
 
Odgovor na temu

Brkic

Član broj: 55360
Poruke: 1222
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Da li je neko probao CrossKylix - Kylix Crosscompiler?23.08.2007. u 08:25 - pre 202 meseci
moze li mala pomoc oko gasenja UAC u Visti.
 
Odgovor na temu

Nemanja_666
Nemanja Tatic
Gradiska

Član broj: 116292
Poruke: 221
217.23.204.*



+19 Profil

icon Re: Da li je neko probao CrossKylix - Kylix Crosscompiler?23.08.2007. u 16:24 - pre 202 meseci
Klik na start(Plavi krug za win logom) zatim na slicicu na vrhu menija koji je iskocio(user image) i zatim se otvara prozor i donja opcija "Turn User Acount Control on or off" i kliknes na to(pa continue). otvori se novi dialog na kom islkucis jedinu opciju koja postoji i zatim ok.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Da li je neko probao CrossKylix - Kylix Crosscompiler?

[ Pregleda: 4746 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.