Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem cirkularnih formula

[es] :: Office :: Excel :: Problem cirkularnih formula

[ Pregleda: 976 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

savicbn59
savic petar
profesor
srednja skola
nis,srbija

Član broj: 310365
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 59


Profil

icon Problem cirkularnih formula02.02.2013. u 23:01 - pre 136 meseci
Napravio sam jedan mali programčić ali mi se pri njegovom korišćenju često koči računar. Pretpostavljam da ima neki problem jer mi se pri svakom otvaranju programa pojavljuje na Engleskom Sledeći tekst: Circular reference Warning. One or more formulas contain a circular reference and may not calculate correctly. Circular references within a formula that depend upon the result of that same formula. For example,a cell that refers to ist own valu or a cell that refers to another cell which depends on the original cells value bath contain circular references. For more information about understanding finding, and remaing circular references click OK. Ok you want to create a circular reference, click cancel to continue. Ne znam Engleski ali pomoću prevodioca a i logički vidim gde je otprilike problem ali ne mogu da ga odgonetnem do kraja. I još jedno, da li se ovaj i slični tekstovi mogu nekako iskopirati pa da ga onda prevodim, jer za sada ga prekucavam ručno i stavljam na prevođenje. Veliki pozdrav!!!
pera
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Problem cirkularnih formula03.02.2013. u 06:19 - pre 136 meseci
Bilo je već reči evo par tema koje sam našao:
Šta znači circular reference greška?
Način za proveru vrednosti polja

Da pronađeš grešku, koristi alate Error Checking, Trace Error i slično.

Što se tiče prekucavanja, obično je dovoljno već nekoliko reči iz obaveštenja prekucati u pretraživač; međutim, u tom slučaju to nisu "ključne reči", već deo rečenice pa je neophodno i zatvoriti ih u navodnike. Saveti za efikasniju pretragu se takođe lako nalaze na Internetu i ta tema ne spada u ovaj forum.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

savicbn59
savic petar
profesor
srednja skola
nis,srbija

Član broj: 310365
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 59


Profil

icon Re: Problem cirkularnih formula03.02.2013. u 11:50 - pre 136 meseci
Hvala puno 3okc. U međuvremenu sam pre vašeg odgovora i sam rešio problem uz pomoć Error Checking, Trace Error, ali nisam znao da povučem poruku sa foruma a sada pitam da li je to moguće i ako jeste kako se radi. U svakom slučaju hvala puno i veliki pozdrav!!!
pera
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Problem cirkularnih formula03.02.2013. u 12:27 - pre 136 meseci
Običaj je da se objavi kada problem nije aktuelan i u produžetko opiše način kojim se došlo do rešenja. Time se eventualno pomaže još nekome koga je isto pitanje zanimalo.

Obično kada se radi o generičkim pitanjima tipa "Šta je x", "Kako radi y", odgovore ili već imaš u arhivi foruma ili je pak vikipedija možda primerenija za početak pretrage. Svejedno, kada si već otvorio temu, neka je, ne vidim razlog za brisanje - upravo iz razloga što može nekome pomoći da bolje razume problem koji eventualno ima.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Problem cirkularnih formula

[ Pregleda: 976 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.