Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SBB Modem otvaranje porta

[es] :: ISP :: SBB Modem otvaranje porta

[ Pregleda: 4743 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

acko_bul
Aleksandar
barmen
duod
Nis, Srbija

Član broj: 311530
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon SBB Modem otvaranje porta30.01.2013. u 08:22 - pre 136 meseci
Pozdrav forumasi, nov sam na ovom forumu pa ako sam pogresio mesto postavljanje teme, unapred se izvinjavam moderatorima. Moje pitanje je sledece, zeleo bih da otvorim bilo koji port, na SBB modemu, ali nisam uspeo. Skinuo sam Nmap skenirao sve portove i ispisalo je da su mi svi portovi zatvoreni. Prevrnuo sam Google u nadi da cu naci neki odgovor na moje pitanje ali mrka kapa. Inace imam SBB Modem Scientific Atlanta 2100.
Hvala u napred!

[Ovu poruku je menjao acko_bul dana 30.01.2013. u 09:32 GMT+1]
xyz
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
..f0b:1af2:147a:802b:9f00:d85a

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: SBB Modem otvaranje porta30.01.2013. u 08:41 - pre 136 meseci
Na modemu se ne otvaraju portovi. Pogledaj svoj firewall ili ako imas ruter izmedju modema i racunara njegovu konfiguraciju.
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

acko_bul
Aleksandar
barmen
duod
Nis, Srbija

Član broj: 311530
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: SBB Modem otvaranje porta30.01.2013. u 08:56 - pre 136 meseci
Ako se na modemu ne otvaraju portovi, zasto su onda svi zatvoreni prilikom skeniranja, ako bih ja u nekom programu dodelio neki port, znaci da bi trebalo da taj program automatski sam otvori taj port i koristi ga?

Modem je direktno vezan preko mreznog kabla na komp, nemam ruter izmedju modema i kompjutera. U Firewall-u sam podesio da bude OFF, zatim sam u njemu dodao port na TCP i UDP imenovao uTorrent da koristi taj port. Otisao u uTorrent podesavanja i promenio njegov default port sa portom koji sam stavio u firewall kada sam pokusao da download-ujem nesto download nije zapoceo. Skenirao ponovo sa nmap i opet je taj port iz Firewall-a bio zatvoren?

Na ovom sajtu proveravam da li mi je taj port koji zelim otvoren ---> http://canyouseeme.org/

[Ovu poruku je menjao acko_bul dana 30.01.2013. u 10:10 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao acko_bul dana 30.01.2013. u 10:24 GMT+1]
xyz
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB Modem otvaranje porta30.01.2013. u 10:03 - pre 136 meseci
Portovi se otvaraju ako ih nešto zatvori. To ne radi modem nego firewall, svejedno da li je na ruteru ili je softverski, da li je poseban program ili je u okviru nekog antivirusa. Ako isključiš firewall, onda nema potrebe da mu bilo šta dodaješ za portove. To što neki torrent download nije počeo ne mora da znači da je problem sa portom, port je uglavnom bitan za upload mada nije loše da bude otvoren. Pa onoliki skidaju torente a imaju privatne IP adrese ...

Ako ti je isključen firewall i ako nemaš neki antivirus koji ima svoj firewall, pokreni torrent pa tek onda idi da testiraš da li je port otvoren. Probaj nešto sigurno, možda to što si počeo uopšte nema izvor pa i ne može da ide. Povuci neki linux, oni sigurno imaju dovoljno izvora.
 
Odgovor na temu

acko_bul
Aleksandar
barmen
duod
Nis, Srbija

Član broj: 311530
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: SBB Modem otvaranje porta30.01.2013. u 10:59 - pre 136 meseci
Hoces da kazes da ce portovi biti otvoreni ako iskljucim AV i windows firewall?
Iskljucim windows-ov firewall i iskljucim AV u mom slucaju Kaspersky, znaci da su oba firewall-a iskljucena i portovi otvoreni.
Recimo, hocu da otvorim port 80 i upisem u uTorrent da koristi port 80.Ukljucim uTorrent, zatim odem na sajt za proveru portova i port bi trebao da bude aktivan?
Recimo, default port lupam "3041" u programu uTorrent radi kad povucem neki fajl, vuce full 700kb/s e sada ja hocu da zamenim taj port i da stavim 80 i da povucem isti taj fajl mislis da bi trebalo da radi? Trenutno sam na poslu pa nisam u mogucnosti da proverim...
xyz
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB Modem otvaranje porta30.01.2013. u 12:40 - pre 136 meseci
Ne isključuj firewall nego propusti konkretne portove i eventualno program, nekada sam to morao dodatno da uradim. Svejedno da li na windows firewallu ili na nekom drugom. Ako koristiš KIS (a ne KAV), onda i on ima firewall pa i za njega isto važi. Možeš za probu da isključiš firewall pa ako radi, onda vrati i polako otvaraj potrebne portove, ipak oni ne postoje tek tako. Nemoj port 80, izaberi neki drugi.
 
Odgovor na temu

acko_bul
Aleksandar
barmen
duod
Nis, Srbija

Član broj: 311530
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: SBB Modem otvaranje porta30.01.2013. u 13:03 - pre 136 meseci
E dosli smo do toga, kako da otvorim "neki" port manuelno u windows-u? Ok necu 80, njega sam naveo kao primer... imam ja listu portova ali ne znam kako ih otvorim? Znaci zelim da otvorim port sa ili bez nekog softvera. Da li postoji neki program za otvaranje portova? Znam da samo 1 program moze da koristi odredjen port, moze li port da se otvori a da nije vezan za neki program/aplikaciju u windows-u?
Inace koristim KIS.
xyz
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
92.244.141.*



+638 Profil

icon Re: SBB Modem otvaranje porta30.01.2013. u 18:49 - pre 136 meseci
http://www.youtube.com/watch?v=nTBRB-JKHmU
 
Odgovor na temu

citizenx
System & Network Administrator
United States of America

Član broj: 270900
Poruke: 443



+68 Profil

icon Re: SBB Modem otvaranje porta30.01.2013. u 23:36 - pre 136 meseci
Reci narodnim jezikom sta hoces da uradis pa cu ti reci kako to da postignes. Pretpostavljam da zelis da skidas sadrzaj sa torenata, ali ti nesto ne funkcionise. Ako je to slucaj, onda je najbolje da u windows-ovom firewall-u ne propustas portove, vec program (pretpostavljam da koristis u-torrent). Ako imas antivirus, verovatno i on ima svoj firewall. Cini mi se da prilikom instaliranja Kasperskog, on te pita da li zelis da on preuzme firewall, i verovatno i tamo moras da propustis u-torrent.

Prilikom instalacije u-torrenta, imas gomilu pitanja, izmedju ostalog u jednom koraku te pita da li zelis da firewall propusti program u-torrent i trebas da otkacis to polje.

Mozda je najlaksi nacin da uninstaliras u-torrent, i izbrises sva podesavanja. Zatim ga ponovo instaliras i obrati paznju kad klikces next, selektuj da prodje u-torrent kroz firewall.
 
Odgovor na temu

acko_bul
Aleksandar
barmen
duod
Nis, Srbija

Član broj: 311530
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: SBB Modem otvaranje porta02.02.2013. u 08:45 - pre 136 meseci
Hvala ljudi na iscrpnim odgovorima, uspeo sam...znaci bio sam glavu danima sta i kako, kad ono...sve sljaka, samo su mi trebale smernice. Eh sto se ranije nisam ovde uclanio da trazim pomoc, sve je po protokolu ovde, pomoc na prvom mestu. ;)
xyz
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: SBB Modem otvaranje porta

[ Pregleda: 4743 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.