Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Drupal, Joomla ili Wordpress šta je najbolje?

[es] :: Web dizajn i CSS :: Drupal, Joomla ili Wordpress šta je najbolje?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11136 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bolepks
Nis

Član broj: 233371
Poruke: 426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Drupal, Joomla ili Wordpress šta je najbolje?29.01.2013. u 14:55 - pre 136 meseci
Drupal, Joomla ili Wordpress šta je najbolje?
 
Odgovor na temu

Nemke_BG

Član broj: 163822
Poruke: 341
*.static.sbb.rs.

Jabber: Nemke_BG@elitesecurity.org
Sajt: https://www.nmdesign.rs


+45 Profil

icon Re: Drupal, Joomla ili Wordpress šta je najbolje?30.01.2013. u 08:33 - pre 136 meseci
Tesko pitanje, sumnjam da ce iko moci da ti da konkretan odgovor. Probaj sam da izguglas i videces da sve zavisi od toga sta ti stvarno treba.
Po market share-u najpopularniji je WP (drasticno veci % od ostalih), pa Joomla pa Drupal.

Jedino sto mogu da ti kazem je da ja izbegavam Drupal.
...
 
Odgovor na temu

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1123
92.244.135.*

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: Drupal, Joomla ili Wordpress šta je najbolje?30.01.2013. u 12:46 - pre 136 meseci
Na pitanje šta je najbolje nećeš dobiti odgovor.

WP je više blogerski, ali uz razne dodatke postaje veoma moćan. Razni dodaci umeju da pojedu memoriju.

Joomla ima takođe prilično dodataka, ali veći deo njih (pisan od strane trećih lica) ima sigurnostne propuste.

Drupal je, nekako najliberalniji, veoma lako se proširuje, ali mu je vizualni interfejs slabašan i često zbunjujuć.

Savet: instaliraš sva tri, igraš se sa njima neko vreme i vidiš šta ti se najviše sviđa / najviše ti odgovara. Taj je "najbolji".
 
Odgovor na temu

bolepks
Nis

Član broj: 233371
Poruke: 426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Drupal, Joomla ili Wordpress šta je najbolje?30.01.2013. u 14:29 - pre 136 meseci
Po meni je Joomla za poslovne sajtove najbolja, Wordpress više za blogove dok Drupal je najslabiji, međutim dosta se ovih dana vidim traže dizajneri za Drupal.
Nego interesuje me da li neko zna neki dobar program za pravljenje templejta za Jooml-u osim Aristera?
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Drupal, Joomla ili Wordpress šta je najbolje?31.01.2013. u 00:20 - pre 136 meseci
Do sad sam očistio od malicioznog koda nekoliko stotina sajtova kreiranih sa WP, nekoliko desetina kreiranih u Joomli, i nijedan u Drupalu. To ne mora mnogo govoriti o (ne)bezbednosti pojedinih tehnologija, možda samo više ukazuje na to koliko je koji zastupljen. E sad, dokle god sve što ti treba možeš da nađeš među gotovim šablonima i dodacima, dotle je potpuno svejedno šta ćeš koristiti. Onog trenutka kad budeš morao da customizuješ bilo koju komponentu, tu do izražaja dolaze razlike i finese ovih sistema, a to je upravo onaj trenutak kada ćeš krenuti da psuješ sebe i onog ko ti je preporučio CMS XYZ kao "najbolji"... :-) Zato poslušaj onaj predlog, probaj oba tri, zaviri ispod "haube", pa prelomi sam...
 
Odgovor na temu

mld

Član broj: 156249
Poruke: 274
*.adsl-2.sezampro.rs.



+13 Profil

icon Re: Drupal, Joomla ili Wordpress šta je najbolje?31.01.2013. u 06:28 - pre 136 meseci
Kad već treab da probaš, probaj i Typo3 nije loš, mada traži nešto više učenja, ali mu je bezbednost bolja strana. A po meni je još bezbedniji oCportal, pa probaj.
 
Odgovor na temu

Nemke_BG

Član broj: 163822
Poruke: 341
*.static.sbb.rs.

Jabber: Nemke_BG@elitesecurity.org
Sajt: https://www.nmdesign.rs


+45 Profil

icon Re: Drupal, Joomla ili Wordpress šta je najbolje?31.01.2013. u 08:14 - pre 136 meseci
typo3 treba izbegavati dok ne izadje bar 6.1 ili 6.2 verzija, radjen je totalni rewrite svega tako da treba vremena da se to ispegla.
...
 
Odgovor na temu

mkaras
Marko Karas
Beograd

Član broj: 66087
Poruke: 427



+19 Profil

icon Re: Drupal, Joomla ili Wordpress šta je najbolje?31.01.2013. u 08:15 - pre 136 meseci
On 29.1.2013 15:55, "bolepks" wrote:
Citat:

Drupal, Joomla ili Wordpress šta je najbolje?
----


Kada odgovoriš na moje pitanje odgovor na tvoje će ti se sam kazati.
A pitanje glasi : Koji automobil je najbolji?
Može i pitanje: Koje pečenje je najbolje?

Pa da malo uđemo u detalje: Koji automobil je najbolji za put do Trsta?
Ili: Koje pečenje je najbolje za slavu, a koje za rođendan, koje za
venčanje, ...
A kako bi bilo da pokušaša da saznaš zašto postavljaš takva pitanja. Ako i tu nađeš odgovor onda imaš odgovor na većinu tvojih pitanja.
 
Odgovor na temu

cvetanovicmarjan
Vranje-Aleksinac-Beograd

Član broj: 153905
Poruke: 142



+28 Profil

icon Re: Drupal, Joomla ili Wordpress šta je najbolje?28.09.2013. u 12:57 - pre 128 meseci
@mkaras. Izgleda da ti zatvori ovu temu sa pecenje???

Da je malo obnovimo. Koja platforma je bolja za web prodavnicu???
 
Odgovor na temu

Zeberdee
Misel Tekinder
Freelance Web Designer/Front-End
Developer
Niš

Član broj: 177025
Poruke: 59

Sajt: www.behance.net/MiselTeki..


+4 Profil

icon Re: Drupal, Joomla ili Wordpress šta je najbolje?29.09.2013. u 22:07 - pre 128 meseci
Zavisi koliku prodavnicu zelis, tacnije koliko proizvoda ...

Joomla:
Najpogodnija za masivne cms sisteme. Dobro podnosi velike kolicine informacija. malo je dokumentacija losa ali je sistem ok i poprilicno stabilan.
E-bay koristi joomlu, mada se vecinom koristi za velike portale, magazine ...

Wordpress:
Vise je za manje sisteme kao sto su blogovi, mali sajtovi koji imaju u blog, trenutno najpopularniji, najvise tema ima za njega, plug-inova koliko volis ...
Dokumentacija je perfektna, moze da se nadje sve sto bi ti zatrebalo.
Dosta je nestabilan kad su u pitanju masivni sistemi, sto zbog plug-inova, sto zbog toga sto nije namenjan u osnovi za velike sisteme.
Koriste ga NBS, CNN ...

Drupal:
Drupal se najvise koristi za male cms sisteme, za sajtove kao sto su web prodavnice sa par stotina artikala, ili sa neke sajtove koji imaju dinamicki
sadrzaj ali se ne menjaju svaki dan.
Koriste ga NASA, MTV, EXIT festival ...

u ostalom mozes da vidis infografik ovde:
CMS
 
Odgovor na temu

cvetanovicmarjan
Vranje-Aleksinac-Beograd

Član broj: 153905
Poruke: 142



+28 Profil

icon Re: Drupal, Joomla ili Wordpress šta je najbolje?30.09.2013. u 14:56 - pre 128 meseci
@Zeberdee, veliko hvala na odgovoru. Da li isto vazi i za sajt koji bi se bavio besplatnim oglasima? Redosled je isti: joomla, wordpress?
Da li je wordpress pogodan za ovakve sajtove(oglasnike)?

Da li ima neki poznati sajtovi (web prodavnice ili oglasnici) koji su radjeni u wordpressu ili joomli?
 
Odgovor na temu

ivan.a
PHP developer

Član broj: 83976
Poruke: 403
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+44 Profil

icon Re: Drupal, Joomla ili Wordpress šta je najbolje?01.10.2013. u 00:30 - pre 128 meseci
Možda je najbolje da instaliraš WP, Joomlu (možda i Prestashop, Magento) i testiraš. Ja bih definitivno izabrao WP, jer je fleksibilniji i sa mnogo manje muke možeš postići mnogo više. Mada se možda tebi više svidi džumla.

Wordpress: http://www.woothemes.com/woocommerce/
Joomla: http://virtuemart.net/

Primeri - Wordpress:
http://www.harveynichols.com/
http://www.bluelounge.com/
http://mashable.com/
http://www.phone.com/
http://www.eye.fi/
http://thinkblue.vw.com/leaderboard/

Ako pogledaš i primere za džumlu videćeš da je lako prepoznatljiva (uvek je prati isti koncept/šablon), a to je ono što je odvaja od Wordpress-a.
I hope I didn't brain my damage - Homer
if (wife.position == kitchen) {return sandwich};
 
Odgovor na temu

cvetanovicmarjan
Vranje-Aleksinac-Beograd

Član broj: 153905
Poruke: 142



+28 Profil

icon Re: Drupal, Joomla ili Wordpress šta je najbolje?01.10.2013. u 07:58 - pre 128 meseci
@ivan.a, hvala na odgovoru.



Da li mogu na istom racunaru da pokrenem/instaliram i joomlu i wordpess? Da li besplatan hosting (primer 000webhost) podrzava sajtove uradjene u wordpressu ili joomli ... da uradim prvo sajt na lokalnom hostu i onda samo prebacim sve podatke pomocu ftp programa na server dodeljenog hostinga 000webhost ... da li onda moram neka podesavanja da uradim, jer na 000webhost ne vidim da imaju podrsku za wordpress, joomla ... Koji besplatan host podrzava wordpress i joomlu?
Drugarica je dizajner, krojacica i dr, pa zeli da uradi neki sajtic i da postavi nekih desetak svojih modela, mislim da bi wordpress bio savrsen ako moze neki besplatan hosting, onda bi mogla da ima sajt za 800dinara. S obzirom da je iz unutrasnjosti i moze mesecno da zaradi 20000din, njoj bi ovo bilo savrsenstvo (imati svoju web adresu za 800din).

Stranica http://www.harveynichols.com/ je super ... Jel moze neki link do besplatnog template za malu web prodavnicu, nalik ove?
 
Odgovor na temu

ivan.a
PHP developer

Član broj: 83976
Poruke: 403
89.216.28.*



+44 Profil

icon Re: Drupal, Joomla ili Wordpress šta je najbolje?01.10.2013. u 09:01 - pre 128 meseci
Možeš na istom računaru instalirati koliko god hoćeš sajtova. Dovoljno je da instaliraš apache, php i mysql (npr. Wamp ili xampp). Besplatan hosting nije baš preporučljiv, mada može poslužiti za testiranje sajta. Inače, duže vreme sam koristio byethost i čudi me da su me pustili da toliko dugo koristim njihove servise besplatno (preko 4 god.). Obično ugase sajt posle par meseci (manje više).

Ako rešiš da privremeno koristiš besplatan webhosting uvek pravi backup (dnevno ili nedeljno), jer ti mogu banovati nalog u svakom momentu.
Bolje uložiti u hosting, nego rizikovati sa 000webhost, byethost itd. Već za 20e možeš zakupiti hosting na godinu dana.


I hope I didn't brain my damage - Homer
if (wife.position == kitchen) {return sandwich};
 
Odgovor na temu

cvetanovicmarjan
Vranje-Aleksinac-Beograd

Član broj: 153905
Poruke: 142



+28 Profil

icon Re: Drupal, Joomla ili Wordpress šta je najbolje?01.10.2013. u 09:25 - pre 128 meseci
Slazem se sto se tice hostinga, ali s obzirom da ona sije po meri, njoj bi sajt samo znacio da bude naprednija/modernija (stajace web adresa na vizit kartici) od ostalih kolegenica koje ima punooo a dele trziste od 15000stanovnika (Aleksinac) koje se takodje oblaci kod kuneza.
Probacu da je ubedim da investira i u web hosting, ako ne onda ce i 000webhost biti dobar, ako moze na njemu ... da li 000webhost podrzava wordpress???

Recite mi neki dobar predlog - besplatan tempate, tipa web prodavnice za desetak-dvadeset proizvoda??? Tu bi ubacio te njene modele sa cenama.
 
Odgovor na temu

7182818284

Član broj: 316666
Poruke: 10



+12 Profil

icon Re: Drupal, Joomla ili Wordpress šta je najbolje?01.10.2013. u 12:32 - pre 128 meseci
Citat:
cvetanovicmarjan:
@ivan.a, hvala na odgovoru.



Da li mogu na istom racunaru da pokrenem/instaliram i joomlu i wordpess? Da li besplatan hosting (primer 000webhost) podrzava sajtove uradjene u wordpressu ili joomli ... da uradim prvo sajt na lokalnom hostu i onda samo prebacim sve podatke pomocu ftp programa na server dodeljenog hostinga 000webhost ... da li onda moram neka podesavanja da uradim, jer na 000webhost ne vidim da imaju podrsku za wordpress, joomla ... Koji besplatan host podrzava wordpress i joomlu?
Drugarica je dizajner, krojacica i dr, pa zeli da uradi neki sajtic i da postavi nekih desetak svojih modela, mislim da bi wordpress bio savrsen ako moze neki besplatan hosting, onda bi mogla da ima sajt za 800dinara. S obzirom da je iz unutrasnjosti i moze mesecno da zaradi 20000din, njoj bi ovo bilo savrsenstvo (imati svoju web adresu za 800din).

Stranica http://www.harveynichols.com/ je super ... Jel moze neki link do besplatnog template za malu web prodavnicu, nalik ove?


Može na 000webhost da se instalira wordpress, samo je potrebno u htaccess fajlu dodati php_value memory_limit 128M :)
 
Odgovor na temu

kodeluks
Kodeluks
Srbija

Član broj: 318320
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Drupal, Joomla ili Wordpress šta je najbolje?16.10.2013. u 06:55 - pre 127 meseci
Zdravo,

mali doprinos temi - koristim wordpress i veoma sam zadovoljan. Dokumentacija i komjuniti su veliki, prakticno sve ima na netu. Plus WordPress je statisticki najcesci izbor prosecnog korisnika. Znanje WordPressa se sigurno moze dobro isplatiti. Toliko, pozdrav.
 
Odgovor na temu

danid

Član broj: 318346
Poruke: 3
*.teol.net.



Profil

icon Re: Drupal, Joomla ili Wordpress šta je najbolje?16.10.2013. u 11:51 - pre 127 meseci
Pozdrav svima

radim za jednu stranu firmu već duže vreme koja se bavi Web dizajnom i isključivo koristimo wordpress. Ono što sigurno mogu da kažem da je wordpress najprofesionalnija CMS platforma..

Ljude zbunjuje dosta wordpress ali u stvari u wordpressu, uz malo znanje PHPa, možete uraditi bukvalno sve. Pošto sebe smatram za odličnog poznavaoca ove platforme, i sa svojim iskustvom, iskreno preporučujem da se opredeliš za wordpress (ako želiš ozbiljniji i profesionalniji sajt)..



[Ovu poruku je menjao danid dana 16.10.2013. u 20:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sceko

Član broj: 287601
Poruke: 64
*.crnagora.net.



+6 Profil

icon Re: Drupal, Joomla ili Wordpress šta je najbolje?16.10.2013. u 18:44 - pre 127 meseci
Mislis CMS, ista preporuka ko danid i istina sve sto ti je napisao bukvalno ne postoji sta nemos odradit
Hosting u Crnoj Gori www.oklop.me
 
Odgovor na temu

danid

Član broj: 318346
Poruke: 3
*.teol.net.



Profil

icon Re: Drupal, Joomla ili Wordpress šta je najbolje?16.10.2013. u 19:59 - pre 127 meseci
hvala kolega na ispravci, na brzinu sam kucao pa napisao CSS :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Drupal, Joomla ili Wordpress šta je najbolje?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11136 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.