Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DVD rezač laser problem

[es] :: Storage :: DVD rezač laser problem

[ Pregleda: 2232 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoccy
elektrotehničar,hobista
Subotica,Srbija

Član broj: 295336
Poruke: 123
*.tippnet.rs.



+4 Profil

icon DVD rezač laser problem26.01.2013. u 20:04 - pre 135 meseci
Pozdrav.Imam LG GSA-4163B dvd rezač kojem je oslabio laser(čišćenje sočiva nije pomoglo).Neće da isčita sadržaj diska - stalno pokušava dok ga ne izvadim.Prije nego što bih ga "otpisao" probao bih još pojačati snagu lasera,ali ima sa donje strane 2 mini potenciometra jedan do drugog pa ne znam kojeg treba okretati.Stavljam sliku ispod poruke te molim za neki savet...


[Ovu poruku je menjao zoccy dana 27.01.2013. u 00:01 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: DVD rezač laser problem27.01.2013. u 06:04 - pre 135 meseci
Ne stoje isto i sve zavisi od modela do modela. Gledajuci tu sliku, na vecini modela bi trebao da je taj desni. Najbolje je da oznacis taj desni i probas po malo da ga okreces u smeru kazaljke na satu. Ako se nista ne desava, onda vrati kako je bio i pokusaj sa levim. Trebalo bi i da ocistis, ne samo pomicno fokus socivo lasera (koje si vec ocistio), nego i ispod njega, gde najcesce i udje jako sitan sloj sitne prasine i padne na povecalo. Preporucio bih ti da ne skidas drzac sociva(jer ga vise neces vratiti na pravo mesto), nego polako drvcem sibice podigni pomicno socivo i tankim stapicem i malo vate pristupi unutra i provrti malo:)
Tako sam ih ja nekada spasavao:)
Sve zavisi i mozda mu nema pomoci...Da li makar prepozna DVD disk, odnosno da li se muci sa ucitavanjem i pritom jako svetli laser crvenim svetlom (sto znaci da je DVD prepoznat i ukljucen je pravi laser)? Ako je tako, ima sanse, u protivnom ne prepoznaje DVD disk i tesko da mu ima pomoci, jer je najverovatnije laser za DVD crko.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

zoccy
elektrotehničar,hobista
Subotica,Srbija

Član broj: 295336
Poruke: 123
*.tippnet.rs.



+4 Profil

icon Re: DVD rezač laser problem27.01.2013. u 19:24 - pre 135 meseci
Hvala na ovom objašnjenju. Probao sam okrenuti oba,onaj desni je imao uticaja na čitanje DVD-a,ali nije pomoglo.Rezač je 7 god. star pa je odslužio svoje.Znanja radi,da li onaj levi trimer služi za podešavanje snage CD lasera?
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: DVD rezač laser problem27.01.2013. u 20:11 - pre 135 meseci
Nema na cemu! Da, drugi je za CD.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: DVD rezač laser problem

[ Pregleda: 2232 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.