Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1835726 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

thunderkm
srbija

Član broj: 320738
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?05.03.2014. u 11:42 - pre 123 meseci
evo sad sam zvao postu broj je 0113643140 javili se na prvo zvono i ljubazno objasnili da je bilo nesto u vezi adrese za isporuku. to sam javio kinezu pa da vidimo sta ce biti. javljam rezulat svega za neki dan. pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

scii
Beograd

Član broj: 320940
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?05.03.2014. u 16:37 - pre 123 meseci
Stiglo mi 45e sa carine da platim, znaci konacno je proslo. Kazu u AKS-u da su nesto zatezali, ali su na kraju pustili da prodje. Do prekosutra ce biti kod mene roba. Sta da radim povodom toga sto je Kinez napisao da je FREE SHIPPING preko CHINA AIR PARCEL, a onda poslao robu preko GLS kompanije ciji je AKS ssaradnik i koji naplacuju spediciju, AKS mi trazi 3500 dinara? Da pokrenem dispute i trazim refundaciju 30e, jer su Kinezi doveli u zabludu i mene, a tako dovode i druge kupce sto nije po pravilima igre?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1753 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?05.03.2014. u 17:07 - pre 123 meseci
Trazi toliko, napisao sam ti u proslom postu. Najvaznije je da dobijes racun za usluge od AKS-a.

Pisali ljudi ranije za strane, a i ja znam kada mi AKS donese neki paket domaci, ne daju racun ni za zivu glavu. Zato ti je to najvaznije da izvuces od njih. Kazi da neces da im platis bez racuna. Onda ga skeniraj ili dobro fotografisi , ako je neki zbirni, zaokruzi-istakni sta je AKS naplatio , kao zastupnik kurira u Srbiji i to prilozi Aliju uz dispute, posto ne verujem da ce prodavac da pristane na Dispute, pa ces verovatno morati da eskaliras zalbu do Alija. I tu ce ti taj racun biti glavni dokaz, a ako si platio u $ , trazi naravno u $-ima nazad, preracunaj koliko ispadne , a i oni iz Alija preko Net-a za cas nadju koliki je iznos dinar - $, to bar nije tesko proveriti.

Znaci bez racuna su ti sanse da dobijes novac nikakve.
 
Odgovor na temu

scii
Beograd

Član broj: 320940
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?05.03.2014. u 18:10 - pre 123 meseci
Evo kako se vadi Kinez, kao to je carinska taksa, nije prevoz. Naravno da nije prevoz, ali nije ni taksa za carinu, taksu sam vec platio i carinsku i poresku, ovo je cista usluga spedicije, a Kinezi je nisu pominjali nigde. Da mi salju preko poste ne bi me spedicija kostala nista. Znaci ipak da otvaram Dispute, pa da se tamo preganjamo:)). Naravno da cu uzeti racun, samo je jedan i lako se vidi, pa cu poslati aliju. Nije mi ni do love, koliko ne volim prevarante i muvadzije. Da su poslali postom stiglo bi pre mesec dana i ne bi placao kurire. Navlace ljude, tu je manipulacija, a ja to ne volim, posebno kad pocnu da me prave ludim, lud mozda jesam, ali blesav nisam:))). E onda se nakacim i ne pustam, ima da me mole i da daju duplo samo da me se ratosiljaju...

hello Dragan RAdenkovic:
about you said the 33Eur that is Custom tax.not shipping cost.
just tracking package Stored at customs broker.
have any thing I can help?
please let me know.
thanks
best regards
 
Odgovor na temu

Dagaa
Menager
Bar Slayers
Podgorica,Crna Gora

Član broj: 321710
Poruke: 26
*.crnagora.net.



+13 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?05.03.2014. u 22:45 - pre 123 meseci
Paket koji sam narucio prije 20-ak dana danas mi je urucen na kucnoj adresi.
Ali u posti Crne Gore i dalje sto ne samo da nije urucen nego da je promijenio grad pa je tako iz Podgorice danas otisao za malo sjeverniji Niksic
http://www.youtube.com/watch?v=3xJzFKosyN4
http://www.dodaj.rs/f/3B/vN/4IAZFYkC/untitled-1.jpg
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1753 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.03.2014. u 07:46 - pre 123 meseci
Dobar snimak, koji je pas , rasa u pitanju ? Kad si rasirio , izgledalo je kao da ces konja da prezes :D Neki manji poni bi sigurno stao :D Jel se to kaci oko njuske, ili kad sam gledao drugi put , onda mi izgleda da se kaci oko tela ?

A paket upakovali , kao da je od stakla :D Tako kinezi rade mehanicki,ne razmisljaju.

Takve su ti sve poste . Ova nasa zna tako stvarno da posalje za Novi Sad ili Nis , a ova tvoja samo gresi u ispisivanju.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1753 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.03.2014. u 10:16 - pre 123 meseci
Ovo stvarno na Aliju nije normalno . Kinez napisao na stranici da salje za 6 dana , jos sam ga pitao da li ima na stanju, kaze ima poslace za 3 dana , znaci jos brze nego sto pise i sada se logujem , vidim pise rok za slanje , cak ni sat ne otkucava jer pise 90 dana !!!!

Sve se cesce dogadjaju ovakve stvari, za koje nemam zivaca da cekam po 5 meseci. Izgleda da ce i Ali polako u Arhivu. Nista tamo nije vredno zezanja 5 meseci.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.reverse.sattrakt.net.



+363 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.03.2014. u 11:22 - pre 123 meseci
Moraš naći pravu robu. Ima tamo odličnih stvari koje su nekoliko puta jeftinije nego kod nas.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1753 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.03.2014. u 15:47 - pre 123 meseci
Nije stvar u robi, vec u prodavcima. Ovaj fanatik ima onaj jedan dijamant , znaci preko 500 uspesnih prodaja i rejting negde oko 95 %.

Kupovao sam i od losijih i po ocenama, i po broju prodaja , pa nisam imao problema. Al ovo ucestalo, ovo je vec drugi slucaj uzastopni sa ovakvim problemom, a i drugi su pisali o slicnim stvarima.

Na stranici napise saljem za 6 dana, kada platis , odjednom on sam podigne na 90 . Ne mora da te pita. Ne mozes da otkazes, jer mora i on da se slozi . Takodje nema disputa dok nije poslao . Znaci ne mozes mu nista.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.03.2014. u 16:24 - pre 123 meseci
Mislim da tamo gomila prodavaca u opste i nema robu, nego prodaje po sistemu lako-cemo...
Ja sam isto porucio nesto preko singapurske poste i od 26.02. stoji ono Information Received, nesto to predugo stoji bez ikakvih promena, a track cheker ne daje ama bas nikakvu informaciju.
to mi je nesto predugo za singapursku postu?

Pisao sam kinezu, on kaze poslao je i tu zavrsava pricu...a stvar kosta 200$, ima neko neki savet ili slicno iskustvo?

Na aliju uvek stices neka nova iskustva
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.03.2014. u 16:30 - pre 123 meseci
Proveri ovde
http://www.quantiumaspac.com/ecomtracker/track.aspx

Podizvodjaci za SG postu , meni se uvek posiljka pojavi prvo na njihovom sajtu
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.03.2014. u 17:13 - pre 123 meseci
Da, tu ima vise podataka...ali zasto toliko dugo stoji tamo?


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.03.2014. u 17:34 - pre 123 meseci
Ko ce ga znati sa kineskim postama stalno ima novih situacija
 
Odgovor na temu

mtopic

Član broj: 94669
Poruke: 141



+10 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.03.2014. u 19:26 - pre 123 meseci
Citat:
mtopic:
Hvala! Naruceno ovog trenutka preko Sweden Post-a pa cemo videti za koliko ce stici.
U pitanju su LED trake: http://www.aliexpress.com/item...low-green-blue/1280590956.html


Kao sto pre 15 dana rekoh, naruceno preko Sweden posta kako mi je bakara preporucio, kinez mi poslao za 1 dan i dade mi TN RC409295657CN sto se vidi da je preko CN poste :) Na pitanje da li je ovo zaista moj TN i kako moze biti ako sam narucio preko swedena on rece kao da je sa tom postom ima lose iskustvo, da mi je poslao preko kineske i da mi je to pravi TN. Kao debil danima pratim kuda se krece paket i vidim da je danas urucen nekom liku u Pozarevcu :)
Zutacu poslah poruku ali jos nije odgovorio. Sta raditi sa ovakvima, da li da mu dam los feedback ako uopste i dobijem paket? 11.31$ je vrednost keta.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.03.2014. u 19:56 - pre 123 meseci
Oni su bre teski prevaranti...

Otvori dispute, odmah, i trazi full refund, ne interesujete vise sta je sa paketom.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.03.2014. u 20:08 - pre 123 meseci
Citat:
mtopic:
Citat:
mtopic:
Hvala! Naruceno ovog trenutka preko Sweden Post-a pa cemo videti za koliko ce stici.
U pitanju su LED trake: http://www.aliexpress.com/item...low-green-blue/1280590956.html


Kao sto pre 15 dana rekoh, naruceno preko Sweden posta kako mi je bakara preporucio, kinez mi poslao za 1 dan i dade mi TN RC409295657CN sto se vidi da je preko CN poste :) Na pitanje da li je ovo zaista moj TN i kako moze biti ako sam narucio preko swedena on rece kao da je sa tom postom ima lose iskustvo, da mi je poslao preko kineske i da mi je to pravi TN. Kao debil danima pratim kuda se krece paket i vidim da je danas urucen nekom liku u Pozarevcu :)
Zutacu poslah poruku ali jos nije odgovorio. Sta raditi sa ovakvima, da li da mu dam los feedback ako uopste i dobijem paket? 11.31$ je vrednost keta.


Otvori dispute .
 
Odgovor na temu

radojko2
Bivsi TV serviser
Pancevo

Član broj: 107079
Poruke: 180
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.03.2014. u 20:11 - pre 123 meseci
Meni je jedna posiljka isto skoro poslata sa laznim brojem za pracenje koji smo nas nekoliko pratili dok nije otislo na sasvim drugu adresu i posle zalbe kinez odgovara da ne brinem i da ce stici kao posta pogresila...I stvarno posle nekih dve nedelje stize...
 
Odgovor na temu

mtopic

Član broj: 94669
Poruke: 141



+10 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.03.2014. u 20:21 - pre 123 meseci
Otvorio dispute pa cemo videti. Bas su kerovi. I za prvu posiljku su mi dali lazni TN ali je stigla cak i pre vremena sa trakinga.
 
Odgovor na temu

bmilan
John Belushi

Član broj: 37294
Poruke: 353
*.adsl-3.sezampro.rs.



+7 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.03.2014. u 20:50 - pre 123 meseci
I poste znaju da brljaju. Meni je paket krenuo svedskom postom i kad se pojavio na 17track pise destinacija Spanija. Nekoliko poruka sam slao kinezu, on se izvinjavao, obecavao da ce traziti od poste informaciju, javio mi da ce dobiti informaciju za 2-3 meseca, ja posizeo, on ponovo odgovara da je pogresio: 2-3 dana, onda javlja da je informisan da je sve u redu. Svo to vreme, desetak dana, posiljka miruje a destinacija Spanija. Odjednom, 11003, Beograd, prolazi carinu u letu onda 11200 Beograd otprema i ja ocekujem da sinoc stigne u moj grad danas na ruke.
Jutros otvorim 17track i zadnje tri stavke:
2014-03-05 11:42, Stockholm utr, Departure from inward office of exchange
2014-03-05 11:42, Order customs cleared and lodged with local delivery agent
2014-03-04 10:07, BEOGRAD C, Handed over to Customs
Ja poludeo kad sam video Stockholm i razmisljam kako cu se sad natezati sa kinezom.
U 11.30 dolazi postar i urucuje mi gore pomenuti paket.
Vrlo traumaticno iskustvo.
 
Odgovor na temu

Dagaa
Menager
Bar Slayers
Podgorica,Crna Gora

Član broj: 321710
Poruke: 26
*.crnagora.net.



+13 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.03.2014. u 21:11 - pre 123 meseci
Citat:
ademare:
Dobar snimak, koji je pas , rasa u pitanju ? Kad si rasirio , izgledalo je kao da ces konja da prezes Neki manji poni bi sigurno stao Jel se to kaci oko njuske, ili kad sam gledao drugi put , onda mi izgleda da se kaci oko tela ?

A paket upakovali , kao da je od stakla Tako kinezi rade mehanicki,ne razmisljaju.

Takve su ti sve poste . Ova nasa zna tako stvarno da posalje za Novi Sad ili Nis , a ova tvoja samo gresi u ispisivanju.


Snimam cisto da bih imao ''dokaze'' ako neki paket nije uredu

Rasa je argentinska doga obim grudi joj je 90 cm i ja kad sam gledao snimak djeluje ogromno ali nije
Ovako nekako se kaci: http://www.dodaj.rs/f/2F/Vu/uP5wBkD/free-shipping-font-b-lar.jpg
http://i00.i.aliimg.com/wsphot...or-Large-Breed.jpg_350x350.jpg
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1835726 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.