Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1838328 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

walent
Novi Sad

Član broj: 189159
Poruke: 166



+4 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?15.11.2013. u 14:20 - pre 127 meseci
RC201XXXXXXNL
Na aliju pise da je TNT, ali kod izgleda kao Global post?
Malo mi je cudno free shipping da salju preko TNT :)
Jos nema pracenja..
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?15.11.2013. u 14:37 - pre 127 meseci
Kao sto je Dojce posta, znaci Nemacka posta vlasnik DHL-a, tako i Holandska ima nekakve veze s TNT -om. Nisam iztrazivao tada , kada sam imao paket iz Holandije koji je isao tako sa zaglavljem TNT na stranici za pracenje. To je u stvari obicna , standardna posta, nije ona brza kurirska.

Isto tako i DHL ima te spore servise , gde posiljke iz SAD znaju da putuju i po 3-4 nedelje, jer sve ide kroz infrastrukturu obicne poste. Samo se vise kao reklama koriste ovi nazivi , koji su sinonim za brzinu. Jer ti brzi kurirski servisi, imaju paprenu cenu.

Inace pracenje preko maticnog sajta je vrlo zeznuto i nikako nisam mogao da dobijem podatke , nisam prevodio jer Holandki znam kolko i Nemacki, znaci nista :D nego sam od Holandjana dobio link gde je automatski isao na pracenje ovog broja, nesto slicno, kao sto 17track izmeni svoj link kada uneses broj za pracenje.

Evo kako je izgledala moja stranica za pracenje kada "rucno" odes na link, islo je preko Nemackog servera

http://parcels-de.tntpost.com/...ace/TrackAndTrace.aspx?lang=en

a evo kako izgleda na Engleskom

http://parcels-uk.tntpost.com/

Videces da svugde pise TNT post a odmah ispod sitnije a NL post company.

Inace 17 track nije video ni onda ni sada ne vidi moj paket koji sam davno dobio, dok na direktnom linku kao i kod nase poste sve se vidi. Na sajtu nase poste ces videti kad dodje u Holandiju, dok je u Kini ne verujem.


Evo sad sam provalio :D Na ovom Engleskom linku gde pise Barcode, posto ga ne znas ukucas, kopiras broj za pracenje, a ovo gde pise destinacija odaberes iz menija Serbia i onda pritisnes search i dobijes podatke. Inace Holandjani nas nazivaju Servië :)

[Ovu poruku je menjao ademare dana 15.11.2013. u 16:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

rdragan79
Dragan R
Novi Sad

Član broj: 12785
Poruke: 592
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?15.11.2013. u 21:26 - pre 127 meseci
Citat:
ademare:
Citat:
rdragan79:
Da li neko zna šta može biti sa paketom?

2013-09-27, exports total package interoperability seal, sealing Wuhan International, Serbia
2013-09-27, acceptance office acceptance, dunkou district, Serbia...

RB.......CN 2013 Collection 43005800 RS 20130927 1002
RB.......CN 2013 Dispatching 43032100 RS 20130927 1033

Ako je ovo ceo tracking, tesko da ce sta biti od ovoga. Jer ovde imas samo da je 27 .9 primljeno u postu u Wuhanu i prosledjeno dalje. Znaci nije stiglo ni do Pekinga. Stoji negde zaglavljeno u Kini na putu za Peking i to 38 dana !!!



Stigao mi je paket koji je davno poslat otprilike danas je 58-59 dan.
Elem, tracking koji sam dobio i nisam ga mogao pratiti, pojavile su se samo te dve stavke na sajtu RB.111.CN i stajao je tako zaglavljen.
Iz nekog razloga bio je prelepljen novim tracking brojem u samoj Kini RB.222.CN, kada sam skinuo tu novu nalepnicu vidim stari tracking broj koji sam dobio od trgovca.
Iz znatiželje sam ukucao i taj novi i vidim kako je putovalo sa gomilu stanica.
U svakom slučaju danas je kurir postexpresa doneo na kućnu adresu.

 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.stcable.net.



+363 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?15.11.2013. u 23:37 - pre 127 meseci
Meni je stiglo na desetine paketa, ali sve su doneli postari. Nijedan kurir Post Ekspresa.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

rdragan79
Dragan R
Novi Sad

Član broj: 12785
Poruke: 592
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?15.11.2013. u 23:49 - pre 127 meseci
Citat:
fanfon: Meni je stiglo na desetine paketa, ali sve su doneli postari. Nijedan kurir Post Ekspresa.


Ovo je već drugi paket zaredom koji mi donosi postexpress kurir :) valjda zbog dimenzija

prvi: 40 cm prečnik i težina 60gr
drugi: 240 x 140 x 210 mm i težina 700gr
 
Odgovor na temu

Maruska08

Član broj: 319174
Poruke: 1
95.180.91.*



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.11.2013. u 20:49 - pre 127 meseci
Ako se do 50e ne placa carina, a ja kupujem vise komada necega, je l' mogu da porucim x puta po manje od 50e i da ne platim carinu?
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.11.2013. u 21:09 - pre 127 meseci
Mozes , pod uslovom da carinik proceni da tvoje posiljke vrede manje od 50€
 
Odgovor na temu

Britvaa

Član broj: 319194
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.11.2013. u 17:16 - pre 126 meseci
Imam jedno pitanje.Imam Banka Intesa Internet Karticu i zanima me da li ima negde onlajn da proverim koliko mi je ostalo na racunu.Hvala unapred
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.11.2013. u 17:30 - pre 126 meseci
https://online.bancaintesabeograd.com/


Google je cudo
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.11.2013. u 18:47 - pre 126 meseci
Samo nije to dovoljno. Moras na salteru banke da zatrazis zvanicno , koriscenje te usluge, da popunis formular i da oni ubace neki kod u sistem. Tek posle toga mozes da formiras i registrujes svoj nalog i da pristupas servisu.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.reverse.sattrakt.net.



+363 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.11.2013. u 06:29 - pre 126 meseci
Citat:
Maruska08:
Ako se do 50e ne placa carina, a ja kupujem vise komada necega, je l' mogu da porucim x puta po manje od 50e i da ne platim carinu?


Mozes da pokusas, ali to ti ne garantuje da ce ti pustiti sve pakete jer kad primete da neko pocne veoma cesto da dobija istu kolicinu robe onda pocnu da vracaju pakete sa carine. Posto imas mogucnost da upises 6 adresa na aliexpress racunu, bolja varijanta je da narucujes na 6 razlicitih adresa(prijatelji, rodbina).
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

VIDAKOVICV

Član broj: 31396
Poruke: 421
*.cpe.vektor.net.



+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.11.2013. u 21:12 - pre 126 meseci
samo da pohvalim trenutno Hong Kong poštu. 9 dana od prijema pošiljke do isporuke na moju kućnu adresu :)
 
Odgovor na temu

macank

Član broj: 319232
Poruke: 2
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?20.11.2013. u 18:56 - pre 126 meseci
Pozdrav svima, posto vidim da svi imate dosta iskustva sa aliexpress-om, mozda cete moci da mi pomognete. Naime narucila sam par stvari, i prije nego sto su poslate otkazala sam jednu porudzbinu i kao razlog navela da je pogresno narucena, poslije par dana sam dobila mail da je prihvacen otkaz i slijedi period refundacije , od 7-10 dana, i to je ok, ali na toj kartici( visa-gift) sam imala nekih 15e viska od novca koji pokriva sve troskove narucenih stvari, ukljucujuci i taj otkazani, medjutim s tim preostalim novcem ja ne mogu da narucim nista i to ne samo na aliju vec ni na drugom sajtu, pa ne znam da li mi je cijela kartica blokirana dok traje povracaj ili bih mogla uplatiti jos novca pa s njim nastaviti narucivanje...Sta da radim...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?20.11.2013. u 19:44 - pre 126 meseci
Pitanje je vise vezano za banku, nego za Ali. Ali uplati novac nazad, ali bankama treba oko 7 dana da proknjize, tako da je moguce da ta procedura jos nije zavrsena, pa novac nije dostupan za koriscenje. Ali ne moze nikako da ti blokira tu karticu.

Znaci oko toga treba da nazoves svoju banku i da tamo sa nekim ko je zaduzen za kartice, razjasnis celu situaciju sta se dogadja sa tim, da li je novac uplacen, da li je proknjizen itd.

Inace te poklon kartice su nezgodne, zavisi i koja ih banka izdaje , ja sam se raspitivao za Hipo , ona valjda posluje i u CG i receno mi je da se ona ne moze dopunjavati, vec samo onaj inicijalni iznos, koliko je bilo novca u startu. Na primer 100 Eura i to ti je. E sad mozda neka druga banka ima neka druga pravila, ali treba biti oprezan sa tim Visa "poklon" karticama, upravo sto nije sigurno da se svaka moze dopunjavati po potrebi.

Zato bi bilo bolje da uzmes neku drugu karticu, ali oko toga mora ti dati neko drugi savet, ko se bolje od mene razume u rad banaka u CG.
 
Odgovor na temu

macank

Član broj: 319232
Poruke: 2
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?20.11.2013. u 23:26 - pre 126 meseci
Hvala puno na odgovoru, moram poci u banku (NLB), a prije nego sam trazila karticu oni su mi je sami preporucili kao najbolju za internet kupovinu, i bice mi lakse ako je do banke nego da je do Alija, hehe, a bas sam se danas iznervirala, nije neka suma, al sto da gubim bzv...Jos jednom hvala...
 
Odgovor na temu

walent
Novi Sad

Član broj: 189159
Poruke: 166



+4 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.11.2013. u 14:23 - pre 126 meseci
Stiglo iz Holandije za 1 dan u slovacku, ali je trebalo 2 nedelje od pocetka kupovine... Valjda je stajalo tamo ili nesto? :D
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.11.2013. u 15:26 - pre 126 meseci
Kakvu sad Slovacku ?? Ne bi trebalo da ide ni u kakvu Slovacku. Mi sa Amsterdamom imamo direktnu liniju do Beograda, leti avion valjda svaki dan, tako da to za 4-5 dana stigne na Surcin.
Ako imas Slovacku, onda je to negde zalutalo.

Jel imas na sajtu nase poste , da je stiglo u Holandiju. Trebalo bi da imas onaslova tipa NL -NLAMSA .

Sem ako nisi i porucio za Slovacku :D
 
Odgovor na temu

tamam

Član broj: 319255
Poruke: 3
*.adsl.cyta.gr.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.11.2013. u 15:57 - pre 126 meseci
Danas sam se registrovala na forum...uspela sam dosta da procitam ali nigde konkretno za kupovinu na Taobao.Posto je tamo sve na kineskom ai rekli su mi da kupovina ide preko agenta,da li mi neko moze pomoci kako da dodjem do njih i ako znate nekog proverenog?
Hvala vam dobri ljudi
 
Odgovor na temu

walent
Novi Sad

Član broj: 189159
Poruke: 166



+4 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.11.2013. u 16:51 - pre 126 meseci
Citat:
ademare:
Kakvu sad Slovacku ??


Nisam napomenuo da je to brat porucivao.. Sve je u redu :D Zanimalo me je kakvo je stanje na njihovoj carini, pitacu ga da li je platio nesto..
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.11.2013. u 17:56 - pre 126 meseci
Citat:
tamam:
Danas sam se registrovala na forum...uspela sam dosta da procitam ali nigde konkretno za kupovinu na Taobao.Posto je tamo sve na kineskom ai rekli su mi da kupovina ide preko agenta,da li mi neko moze pomoci kako da dodjem do njih i ako znate nekog proverenog?
Hvala vam dobri ljudi



Samo nemoj da ovo opet bude reklama onog "posrednika" iz Hrvatske. Covek se stalno reklamira na ovom sajtu, prikriveno , a njegov sajt lici na Prevaru.

Problem Kineskog se resava lako tako sto koristis Chrome browser i on ima automatsko prevodjenje sa Kineskog simplified, pojednostavljenog na jezik , koji god zelis. Ja ga podesim da prevodi na Engleski, jer je taj prevod najbolji.

Za agente progoglaj, svi su isti, i svoje uslove detaljno ispisuju , za razliku od ovog "naseg" , koji samo obecava ustedu 50 % a ne kaze na sta.

Inace kada sve saberes kupovina sa Taobao-a je skuplja od ostalih vidova kupovine od Kineza, tako da se isplati samo za robu koja nigde ni na jednom sajtu ne postoji. Inace i taj nas lazni Reklamer, nudi tao bao samo na Kineskom, a tamo su mahom cene od -do, slicno kao i na Aliekspresu. Ista firma je vlasnik oba sajta. Pa na primer vidis da neki skupoceni telefon pise cena od 10-200 $ . U stvari telefon je 200, a futrola koja te ne zanima je 10.

Tako je i na tao bao -u pa je zato potrebno imati dobar prevod u vidu Chroma.

Sve ostale price su cista lagarija, posebno one da je to jeftina kupovina, jeste jeftina za one koje Zive u Kini, ali nije za one koji zive u Evropi, ista roba ispadne jeftinija na Aliju ili DX-u.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1838328 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.