Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1838981 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.10.2013. u 18:16 - pre 128 meseci
Citat:
gmijic:
Naručio sam na aliju bateriju za S2. Stigne kući juče, supruga je primila, doneo poštar na vrata, to mi je prvo bilo čudno, uvek samo ostave u sandučetu ono kartonče da se dođe u poštu. Kad sam otvorio, unutra nema baterije, samo folija u kojoj bi trebalo da stoji i vizit karta prodavca. Pošaljem poruku prodavcu, on tvrdi da je baterija izvađena u mojoj pošti, i da sam trebao da proverim pri prijemu. Na paketu se ne vide tragovi otvaranja, nije carinjen, nisam platio nikakve dažbine , ni PDV, nema onih nalepnica od pošte... Šta mislite?


Proveri deklarisanu tezinu paketa .
 
Odgovor na temu

gmijic
Goran Mijić
Beograd

Član broj: 132763
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.10.2013. u 19:18 - pre 128 meseci
Citat:
mrsoje: Proveri deklarisanu tezinu paketa .


Polja za težinu paketa na deklaraciji nisu popunjena...
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.10.2013. u 19:31 - pre 128 meseci
Jos jedan argument za dispute .
 
Odgovor na temu

KZL
student
Beograd, Srbija

Član broj: 239586
Poruke: 80
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.10.2013. u 23:47 - pre 128 meseci
Malo sam dosadan al sta cu, nervira me ovo :)



Izgleda mi kao da na carini nije ni bila? Valjda je kinez upakovao u kovertu.
Ovo GPC 11200 je valjda glavna posta i nije mi jasno zasto posiljka vec dva dana stoji tamo? Da li bih trebao da ih pozovem?

Da napomenem da mi je dostavna posta 11090, znaci nije stigla do postara uopste.
(ovde ide potpis)
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.10.2013. u 00:02 - pre 128 meseci
Na carini nije bilo. A nece ici dalje dok ne prodje carinu. Ovo GPC je posta u Savskoj i tamo stoji vec 2 dana, ko zna zbog cega.

Uvek mozes da ih nazoves i da pitas sta se dogadja, mozda je samo guzva.
 
Odgovor na temu

Sale58
Nis

Član broj: 247296
Poruke: 24
217.16.138.*



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.10.2013. u 00:21 - pre 128 meseci
Evo jednog Kineza koji ce da osvetli obraz ostalima u smislu dobrog i briznog prodavca koji misli na svoje klijente (ili mozda na sebe?!?), pa prosudite sami. Kako god bilo i sta god znacilo, mene je ovaj gest prijatno iznenadio:

june li:
00:10 Oct 17,2013
My dear customer,

Thank you for your purchasing.if you have any problem for the item please let me know, i will solve for you within 24 hours
My friend,I have left you a full star postive feedback,can you leave me a five star postive feedback?Thank you so much.

Paket od njega ocekujem ovih dana a radi se o prodavcu koji ima 100% pozitivan feedback i svakako treba i ostali da se ugledaju na njega.
Sale
 
Odgovor na temu

KZL
student
Beograd, Srbija

Član broj: 239586
Poruke: 80
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.10.2013. u 00:31 - pre 128 meseci
ademare, hvala, videcu sutra ako ne bude promena zovem ih.

Sale58, s obzirom da ti nije stigo paket jos uvek ne mozes da ga hvalis :) Te c/p poruke salje vecina njih, mada fin je gest sto te je ocenio 5/5 iako ti njega nisi. Inace, mene smaraju sa tim My dear friend i I wish all the best to you and your family :D
(ovde ide potpis)
 
Odgovor na temu

Sale58
Nis

Član broj: 247296
Poruke: 24
217.16.138.*



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.10.2013. u 00:45 - pre 128 meseci
S obzirom na to da su mnogi imali losa iskustva, ovaj Kinez je bar ostavio pozitivan utisak na mene bar u pogledu brige o kupcima u smislu da je za fer plej.
Sale
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.10.2013. u 06:16 - pre 128 meseci
Citat:
KZL:
Malo sam dosadan al sta cu, nervira me ovo :)



Izgleda mi kao da na carini nije ni bila? Valjda je kinez upakovao u kovertu.
Ovo GPC 11200 je valjda glavna posta i nije mi jasno zasto posiljka vec dva dana stoji tamo? Da li bih trebao da ih pozovem?

Da napomenem da mi je dostavna posta 11090, znaci nije stigla do postara uopste.


Po podatku od 15.10 paket je poslat carini .Ovako su izgledali podaci na trakingu u vreme kad je paket otvoren na carini dobijao novi traking broj .
Postavi pitanje sta je sa tvojom posiljkom na ovom linku http://www.posta.rs/struktura/lat/kontakt/postavite-pitanje.asp dobices odgovor na Email.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.10.2013. u 10:27 - pre 128 meseci
Mrsoje, ta to davno bilo. Nema vise novog tracking broja. Bar ja ga ne dobijam mesecima. Zadnji paket koji sam platio PDV, pre jedno 7 dana, to je bio bas paket iz Holandije, nije dobio nikakav novi broj. Tako da mislim da su to ukinuli, pisali ljudi o tome jos pre nekoliko meseci.

Sada sve vidis na originalnom trackingu. Nema potrebe da mejluje i da sa postom gubi vreme, kad je to vec iako nije bilo na Carini, u jurisdikciji Savske.

Evo jos jednom telefoni sa sajta Carine, samo prvi je za Pravna lica , sto mi prilicno neljubazni glaz objasni kada sam ih zvao da pitam za taj paket.

Carinska ispostava Pošta Beograd
Telefon: +381 11 2015-961, +381 11 664 64 92

Znaci ovaj sto pocinje sa dva je za pravna lica, a ovaj na 6-icu treba da zovu obicni gradjani. Ja sam zvao jer je na treckingu 3 dana stajalo Izmenicna posta, znaci ona u Surcinu. Stvar je bila u tome sto je tracking bio neazuran pa nisu dodavali nove promene, ali kod KZL je Azuran, samo jos nije bilo na carini.
 
Odgovor na temu

radojko2
Bivsi TV serviser
Pancevo

Član broj: 107079
Poruke: 180
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+40 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.10.2013. u 20:11 - pre 128 meseci
Citat:
radojko2:
Moje iskustvo sa kinezima sa ALIexpresa-narucio deo za telefon 21.09. kinez poslao 26.09.sa China Post Air Mail a stiglo mi 08.10. Problem sam imao sa tracking number koji nije bio ispravan(na posiljci sasvim drugi) i deo nije nov...ne vide se tragovi ostecenja ali izgleda da je bio u telefonu...stiglo na kucnu adresu bez ikakvog placanja.


Da se dopunim-Meni se desilo nesto neobicno...Napisao sam mu feedback u kome sam napisao da nisam zadovoljan ali sam ipak platio, kad danas me zovu od kuce(na putu sam)i kazu da mi je stigao jos jedan deo ....Sta je kinez radio ,da li je poslao jos jedan greskom ili je zbog mog skoro negativnog feedbacka poslao jos jedan isti deo -nemam pojma i nije mi jasno....Nekima ne stize ni ono sto su narucili a meni dva komada za 20 dana...
 
Odgovor na temu

gmijic
Goran Mijić
Beograd

Član broj: 132763
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.10.2013. u 20:27 - pre 128 meseci
Citat:
ademare:

Po ovome sto si napisao samo je jedno moguce Kinez LAZE. Ne bilo im prvi put. Posto je unutra etiketa, znaci nije zaboravio, nego se pravi lud. Tu pricu o proveri prilikom preuzimanja, ima spremljenu upravo za ovakve situacije, jer ko zna koliko je ljudi prevario. Nemoguce je proveravati da li je baterija u paketu, postar to nikada ne ceka , da neko otvara paket, pa iako je jedna stvar unutra. Po Kinezu znaci ti bi trebao da Postaru pokazujes sta kupujes ??

Ako nisi potvrdio prijem na sajtu ti lepo ulozi prigovor, da ti nije stiglo, to jest prazan paket i trazi ceo iznos novca nazad.


Otvorio sam dispute. Kinez je ponudio da mi refundira 3,5$ (baterija je koštala 7,5$), ali tvrdi da je baterija poslata 10000%. Naravno, ne mislim da prihvatim. Zaista ne vidim kako je neko mogao da otvori koverat, skroz je bio oblepljen trakom, ali otkud znam, sposobni su ovi naši ;-) Takođe, sumnjivo mi je što je baterija prvo trebalo da bude poslata HK poštom, dobio sam i tracking number, pa je onda kao HK pošta vratila jer neće više da šalje baterije??? navodno desio se neki incident, pa su mi onda poslali CN poštom sa novim tracking brojem, i taj koverat je stigao, samo bez baterije... Nije mi nešto stalo, mala je vrednost, ali neću da ih pustim da me zeznu...
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.10.2013. u 20:44 - pre 128 meseci
HK posta stvarno ne prima Li-ion baterije . Meni je posiljka prebacena na SG postu a samo je oblikom mogla da podseti na bateriju (pri pregledu na skeneru)
 
Odgovor na temu

Dragana 88
nezaposlena
nemam

Član broj: 318453
Poruke: 1
46.240.235.*



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.10.2013. u 22:38 - pre 128 meseci
cao ljudi ... imam problem sa narucivanjem stvari sa ali-a . Dakle , izaberem proizvod , popunim sve (ime ,prezime, broj kartice ,broj sa poledjine) tj. sve sto tamo traze i i izbaci mi da kod nije dobar ,a u banci mi kazu da se ne vidi nikakva transakcija ... da li se nekom desavalo isto ili slicno i kako se resava ??? pozzz
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.10.2013. u 23:01 - pre 128 meseci
Ne moze ni da s evidi transakcija kada kod ili neki drugi podatak nije dobar i nije izvrseno placanje.

proverite ponovo sve podatke, nesto ukucavate pogresno.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?20.10.2013. u 11:48 - pre 127 meseci
Citat:
Dragana 88:
cao ljudi ... imam problem sa narucivanjem stvari sa ali-a . Dakle , izaberem proizvod , popunim sve (ime ,prezime, broj kartice ,broj sa poledjine) tj. sve sto tamo traze i i izbaci mi da kod nije dobar ,a u banci mi kazu da se ne vidi nikakva transakcija ... da li se nekom desavalo isto ili slicno i kako se resava ??? pozzz



Da bi odgovor bio bolji , pitanje treba da bude detaljnije . Tako da moze da bude svasta. Kada odes na neku stranicu Alija imas dve opcije , Buy now i Add to Cart. Ovo drugo nije kupovina. Da bi se kupovina obavila kako treba prvo mora da se registruje na sajt. Prvo preko mejla , a kasnije na svom nalogu upises svoju adresu. Da bi se kupovalo , moras da budes i ulogovana na svoj nalog. To pisem jer meni nikada nije prilikom placanja trazio da upisujem ime i prezime , jer to ima vec upisano na nalogu. Tako da tu moze da bude problem, ali mozda i nije, zato sam napisao da pitanje nije dovoljno precizno sa detaljima.

Dobro je pre kupovine malo "procaskati" sa prodavcem , iako to moze da oduzme par dana zbog vremenske razlike, i na osnovu prepiske oceniti , da li kupovati bas kod njega.

Kod placanja zavisi i koja je kartica . Sa visom ima manje tih nekih upisivanja, nego sa Masterom. Ako i dalje imas probleme napisi detaljnije sta se dogadja, sta kompjuter ispisuje itd. Koja je kartica. Moze da bude i da nemas dovoljno novca na racunu i ko zna sta jos.
 
Odgovor na temu

KZL
student
Beograd, Srbija

Član broj: 239586
Poruke: 80
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.10.2013. u 18:50 - pre 127 meseci
Evo da dopunim svoj, predhodni post, paket je stigao danas, uredno ocarinjen.
Tek juce je poslat na carinu i sve su odradili u toku dana, sve je regularno ispraceno na tracking-u, a zasto je 6 dana bio u 11200 GPC Beograd nemam pojma, posto su mi ovi iz Poste tek danas odgovorili na mejl u fazonu "Nakon detaljne provere smo zakljucili da vam paket stize danas", a ostatak pitanja ignorisali :D
(ovde ide potpis)
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.10.2013. u 19:13 - pre 127 meseci
Kako su procenili vrednost posiljke ?
 
Odgovor na temu

KZL
student
Beograd, Srbija

Član broj: 239586
Poruke: 80
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.10.2013. u 23:28 - pre 127 meseci
Procenili su vrlo precizno - $27 je stvarna vrednost a procenjena je na $25. Kojom metodologijom nije mi poznato, predpostavlam da su videli vizt karticu prodavca i pogledali cenu na navedenom sajtu, mada sumnjam ta se cimaju oko toga.
Neko je napisao ranije da koverte uglavnom ne carine - meni su carinali (Evica Radic), ako se ovo uopste vodi kao koveta (tehnicki - ima oblik koverte i napravljena je od papira, ne kartona)
(ovde ide potpis)
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?23.10.2013. u 00:07 - pre 127 meseci
Jeste to je Koverat. Malo glomazniji , ali jeste. Nije toliko stvar u tome koliki je koverat, vec ako je unutra nesto teze ili neka kutija , onda otvaraju, a posle lepe ovaj odvratni selotejp Posta. Kad njega nema , onda nisu ni otvarali.

Cuvena Evica, kada ima vremena hoce i zna da svrati i da potrazi predmete po net-u, tako da nije iskljuceno da je to i uradila.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1838981 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.