Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1835970 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.10.2019. u 09:15 - pre 54 meseci
bakara..ja bih za toliko vremena cekanja poludela od nervoze.
Moze li mi neko reci sta ce se desiti ako vratim pakete koje cekam iz carine.
Trenutno su na carini i jedan kosta 50usd ,a drugi 27usd.
Ako mi odrede visoku carinu..ja ih ne podignem, mislim da se paket posle deset dana vraca natrag u Kini.
Pretpostavljam da trebam otvoriti dispute za refund, samo koliko ce mi Alitim vratiti ,odnosno koliko ce me kostati to vracanje?
cd
 
Odgovor na temu

@Vampir

Član broj: 64062
Poruke: 125



+7 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.10.2019. u 09:35 - pre 54 meseci
Imas opisano na prethodnoj strani, ali to važi za SR a obzirom da si ti u MK vidi ima li kakav obračun-kalkulator poštarine kod tebe za INO pakete pa proceni okvirno koliko bi to moglo biti. Koliko se sećam ako ga ti vraćaš (zbog nezadovoljstva ili problema) mora biti sa praćenjem ali da li to važi kad ga pošta vraća-ne znam.

Ja sam se do sad ljutio na lupanje i pogađanje cifara ali sam prelomio da je to rizik kupovine, pa sam nastavio. Svakako non stop nešto menjaju i teško je za ispratiti sva pravila i obaveze-čas su na strani kupca čas na strani prodavca.
Evo i ova poslednja budalaština za dispute, i meni ističe vreme, ostalo je još par sati, niko ništa. Ko da im je crko sistem. Sva sreća što uzimam samo zezalice koje ne koštaju pa se mnogo i ne sekiram.
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.10.2019. u 10:01 - pre 54 meseci
@Vampir
Paketi su sa RB pracenjem, i kako vidim carina se okomila na mene,tako da ako je cena velika, imam nameru ostaviti da posta ili carina vrate pakete..ja ne znam kako da vratim paket..to dosada nisam radila..
Sledece skupe pakete moracu kupovati sa drugom karticom i adresom
cd
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+105 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.10.2019. u 11:09 - pre 54 meseci
Mene jednom postar uopste nije obavestio da je paket stigao, a ja sam prevideo da pratim TN, i kada sam otisao do poste, vec su paket vratili.
Otvorio sam slucaj na Aliju, i kako prodavac iz nekog razloga nije reagovao, vracene su mi sve pare.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1753 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.10.2019. u 11:51 - pre 54 meseci
Po pravilu ce Ali vratiti , onoliko novca koliko je placeno , Minus povratna postarina .

Tu povratnu postarinu Kinez prilozi racun , koliko njega kosta .

Ako slucajno cuti onda bude kao sto kaze @ ironman , ali obicno Kinezi ne cute

Posiljke se vracaju Automatski , postom kojom su i dosle i Kinez to plati kada mu se vrati paket . Isto kao i kod nas kada se salje nekom paket , a kupac ne podigne , paket se vrati , a prodavac plati povratnu postarinu , ako hoce paket . Ne daju mu paket za DZ .

Naravno za neku sitnicu Kinez moze da odluci da mu se ne isplati da placa postarinu , pa i ne uzima paket . Za krupnije stvari mu se isplati , posebno sto ce to naplatiti od kupca . On je pokriven .
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.10.2019. u 14:41 - pre 54 meseci
Znaci da se paket vraca nazad, ako ga ne podignes..a minusiraju ti cenu koju prodavac prilozi da je platio za vracanje paketa.
Iz razloga sto je ta cena vracanja nepoznata, ne mogu reci dali je isplatljivo da se paket vrati.
Poslednja carina na 50 usd je bila 950 MKD (17 usd)..sto nije bas i malo.
Videcu sutra ili prekosutra kolika ce biti, pa cu javiti.
Velika hvala obojici
cd
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.10.2019. u 15:16 - pre 54 meseci
kad se paket vrati nazad, kinezi imaju neku foru da podignu paket a da se to na trekingu ne vidi ili jednostavno nece da ga podignu...
i onda cekaju da prodju svi rokovi i od vas zavisi kako cete da se snadjete u toj situaciji.

Ako se ne snadjete ostadoste i bez para i bez paketa, ako se snadjete na nuli ste
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1753 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.10.2019. u 15:43 - pre 54 meseci
Davno sam jos 2013 . godine objavio Tabelu cena Kineske poste . Link ne radi vise i na Kineskom jeziku je , ali je u postu prevod na Engleski i na Srpski .

Tumacenje ima jednu vaznu gresku , koja se sada moze ispraviti , a to je da Kinezi ne racunaju pakete vec Pisma .

Pa iz tabele je prvih 20 grama 5 juana , a svakih 10 grama je 1.8 juan + .

Tako da prvih 100 grama pisma kosta 19.4 juana , sledecih 100 grama 18 juana i tako sve do tezine paketa .

Na to ide jos pracenje .

Verovatno jedina detaljna tabela cena Kineske poste na celom Internetu a da je prevedena i objasnjena. Eto ekskluzive na nasem sajtu

https://www.elitesecurity.org/t461025-22#3323811
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.10.2019. u 18:25 - pre 54 meseci
Kako sam izracunala..ako 100gr kosta 2.5 eura, ovi moji paketi kao sto su 900gr..(a trebam platiti plus i track broj u disputu)..
Onda kad otvorim dispute, ja treba da dam novac, a ne da cekam da mi se vrati.
Dosad carina nije dirala pakete, i kako znam paket ispod 45 eura ne treba dirati...

[Ovu poruku je menjao cana2016 dana 14.10.2019. u 20:03 GMT+1]
cd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1753 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.10.2019. u 19:02 - pre 54 meseci
Tako nekako

Naravno to su cene kada gradjanin Kinez ode u postu . Ali ovi Kinezi sto imaju dobru prodaju , salju preko nekih posrednika , pa imaju popust na veliko .

Ali 1 KG nikako nije manje od 10 Eura . Ovako mnogo vise , ali 10 EUR sa tim popustima .

Kod nas su jos ovde dobre cene , kada neko odluci da vrati nesto sto je lagano , a skupo . RS posta je vrlo povoljna. Zato Englezi i Amerikanci kada treba da vracaju nesto UK i USA postom i ne pokusavaju , jer je sva roba ispod 50 $ neisplativo da se vraca .

Ovako kada se ne podigne vraca se Automatski postom kojom je i stiglo . Prati se isti broj za pracenje . Tako da Kinez moze da prilozi samo taj racun sa popustom i da po njemu trazi povratnu postarinu .
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.10.2019. u 22:48 - pre 54 meseci
ademare..ti kao da si ziveo u Kini od rodzenja .
Hvala opet..i kako vidim..sutra cu primiti paket i ako platim carinu..javicu.
Zaboravila sam reci da mi se prekojuce carinarnik javio na Viber..pitao me dali je paket za domacu upotrebu..a ja to potvrdila.
I rekao mi da ce mi dva paketa biti po 500mkd-samo kao pdv..pa videcemo sutra.
I otvoricu dispute Kinezu sa dokumentom placanja iz carine, koji je obecao da ce mi vratiti refund za carinu..mada sumnjam da ce Kinez to uciniti
cd
 
Odgovor na temu

fangorn
Beograd

Član broj: 112318
Poruke: 844
*.adsl.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?15.10.2019. u 09:18 - pre 54 meseci
Meni na pracenju jedne posiljke stoji vec vise od mesec dana "accepted by last mile carrier",
a na drugoj "Shenzen, Post Shenzen International Mail Exchange Bureaureturn, note: security return".
Jel se to nekome desilo, da li roba stigne ili ne?
Prvi paket su neki kondenzatori i osiguraci, 7e ukupne vrednosti, a drugi bezicni punjac za mobilni, 15e, razliciti prodavci.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1753 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?15.10.2019. u 12:16 - pre 54 meseci
Sve zavisi kakva su pracenja . Ako su ona medjunarodna onda mozda .

Ako su ona bezvezna , na sta lici ovo jeftinije , onda nije sigurno . Ta bezvezna se odnose samo na Kinesku teritoriju . I to otprilike i znaci , otislo je van Kine , pa kako ti bude

Medjunarodno pracenje je u obliku R neko drugo slovo - 9 brojeva - 2 slova oznaka poste : CN , HK , SG , itd.
 
Odgovor na temu

fangorn
Beograd

Član broj: 112318
Poruke: 844
*.adsl.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?15.10.2019. u 13:35 - pre 54 meseci
Prva pošiljka počinje sa UB a druga sa RP.
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?15.10.2019. u 14:21 - pre 54 meseci
fangorn..oba broja su ok..17 track pokazuje oba broja..imam i ja takve pakete sa tim brojevima.

U vezi jucerasnje diskusije, platila sam 850MKD za oba paketa, sto je manje od ocekivanog..i kako vidim..carina radi nepredvidljivo.
A prodavacu sam slikala i snimila dokument koji sam platila, i normalno otvorila dispute.
Sada cemo videti koliko se covek moze osloniti na Kineska obecanja
cd
 
Odgovor na temu

fangorn
Beograd

Član broj: 112318
Poruke: 844
*.adsl.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?15.10.2019. u 14:42 - pre 54 meseci
Znam da su ok nego za ovaj prvi 17track kaže "Parcel has arrived in last mile"
i tako stoji skoro mesec dana a skoro je prošlo 2 meseca od kupovine.
Ovaj drugi stoji "Shenzhen, "Post Shenzhen International Mail Exchange Bureau" return, note: security return"
kao da se vratio iz sigurnosnih razloga? Nije mi se ovo ranije dešavalo.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.mediaworksit.net.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?15.10.2019. u 14:48 - pre 54 meseci
Onaj prvi nije OK, odnosno OK je samo za Kinu, za ostatak sveta ne postoji praćenje, ovaj drugi bi trebalo da jeste po međunarodnim standardima tako da ćeš za njega dobijati statuse i iz Srbije.
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.10.2019. u 07:26 - pre 54 meseci
Moze li mi neko reci nesto u vezi disputa na kome sam snimila i slikala kako Kinez laze da je promenio ime paketa i da ce mi vratiti pare za carinu.
Dispute sam otvorila iz razloga "counterfeit goods" i pogledajte sta mi je napisao Prodavac, mada sam mu sto puta napisala da nemam Paypal i da moram otvoriti dispute za povrat novca.
Mada sam snimila sve u disputu, znam da su sanse nikakve da dobijem dispute.
Nije mi cilj novac, vec samo hocu videti koliko Kinezi drze obecanja.
Na slici mozete videti da me Kinez savetovao da promenim razlog disputa..(mada sam mozda stvarno pogresila razlog otvaranja disputa), i znam da mi hoce nesto uvaliti..
Koji je pravi razlog otvaranja ovakvog disputa i sta da uradim?



cd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.10.2019. u 09:09 - pre 54 meseci
Vec sam ti odgovorio ranije na isto pitanje.

nemas prava da se zalis na to, taj dispute ce ti biti odbijen, i ne postoji razlog za takav dispute.

Obecanja kineza se ne uzimaju u obzir, a i mnogo si naivna ako to do sada nisi naucila.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.10.2019. u 10:41 - pre 54 meseci
To sam procitala ovde , bakara, i znam da se tu Alitim ne mesa.
Nisam bas tako naivna kako mislis, jer nisam imala izbora kada sam kupovala..ovaj je bio najjeftiniji i znam da je lagao u vezi imena paketa.
Koko smo ovde govorili o tome, niko ne moze biti siguran kad naruci paket, da je ime paketa promenjeno..to je rizik na koji svako mora biti spreman.
Na svako slanje paketa, on se pravio lud, obecao popust ako platim i slicne taktike, a ja nisam imala izbora jer su druge ovakve kamere skuplji 10usd, koliko bas kosta i carina.
Ako sam kupovala one skuplje, gde je garancija da su preimenovane i sta ce biti ako i na te skuplje platim carinu?
I kako sam rekla, znam da u disputu se Alitim ne mesa, jednostavno samo hocu da vidim koliko je zvezdica kinez zasluzio, jer ceka 4 feedbacka od mene.
Ako mu dam za sva 4 paketa jedinice..necu imati od koga kupovati na Aliju..a moracu mu dati...kako vidim
cd
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1835970 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.