Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1838824 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.01.2016. u 20:59 - pre 100 meseci
Lazno - znaci Neistinito

Svako pracenje sa 5 slova je Lazno . Ja imam takva gde pise da je stiglo pre 50 dana u Srbiju , a naravno nije

Izdaje ga Malezijska posta samo Laze !
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.01.2016. u 22:06 - pre 100 meseci
Meni je takav paket sa slovima SYLMYxxxxxxxx stigao pre par dana i dali su mi taj link 17track za pracenje.
Nisam znala kako se to prati, pa sam cekala 40 dana,ali vazno paket je stigao u ispravnom stanju
cd
 
Odgovor na temu

kristinche991
Kristina Milosevic
Kragujevac, Srbija

Član broj: 332043
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.01.2016. u 17:39 - pre 100 meseci
Caos , imam problem, paket koji sam narucila preko aliexpressa vracen je prodavcu zbog nedovoljnih podataka o adresi, na trackingu se vidi lepo da je vracen prodavcu, kontaktirala sam prodavca, on navodno ne vidi da se je paket vracen. Poslala sam mu print skrin mada on i dalje prica kako je paket u srbiji blabla.
E sad, otvorila sam dispute, trazila ceo refund, i sada ne znam sta da radim, on je valjda odbio. Sad cu da vam kpiram pa molim za pomoc :)
Order NO:
71666627317685
Status:
Awaiting your acceptance of seller's solution
Reminder:
The seller did not accept your dispute request, but offered a solution.
You can view the seller's proposal in your dispute information. You can continue to negotiate a solution until 11 calendar days 2 hour 36 minute 32 second .
If you do not agree to a solution by that time, the dispute will be escalated automatically and Alibaba will step in to mediate.





Initiator Received Goods Return Goods Refund Amount Date Action Reason & Detail Attachment
Seller No No EUR € 0,00 2016-01-14 16:47 Reject the parcel on the way to customer.
Buyer No No EUR € 5,61 2016-01-14 12:06 Open Dispute Hi , plese can you refund money to me, because. Pacage is returned to you, i could not receve the pacage and it is shipped back to China. Thank you. You have tracking number and you can see that is on the way to Džina.



E sad, imam da excalate dispute, cancel, modify i accept.. Ne znam sta da radim ?
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.01.2016. u 18:57 - pre 100 meseci
Kinez može da prihvati dispute samo kad dobije paket nazad a i u tom slučaju nije dužan da vrati celokupan iznos već umanjen za troškove povratne poštarine koju on mora da plati da bi primio paket... Najbolje bi bilo da produžiš vreme za njegov odgovor na spor sve dok na praćenju ne piše da je paket preuzeo tj da je uručen a onda ga kontaktiraš sa molbom da ti vrati iznos umanjen za pomenutu povratnu poštarinu.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.01.2016. u 18:58 - pre 100 meseci
Nedovoljno je podataka da bi se bilo sta moglo zakljuciti.

Ako je greska u adresi vasa (sto je lako proverivo i dokazivo), za ocekivati je da snosite troskove slanja, a ne full refund.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

zozaso
zozinc
sombor

Član broj: 296654
Poruke: 44
89.216.100.*



+1 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.01.2016. u 19:07 - pre 100 meseci
Imao bi pitanje za sve one koji su narucivali telefone iz kine, da li su trazili od prodavca da napise da je neki drugi proizvod u paketu ili da li su trazili da se posalje racun posto ce naravno nasa carina derati kada vidi da je telofon i onda vide cenu 30 eura koju kinez npr napise oni ce ga proceniti na 100 a telefon bude placen nekih 50e i onda si u problemu :D

I jos jedno pitanje koje sam vec par puta pitao ali ovo mi nije jasno, odobren mi je escalate jer paket nije dolazio ali odjednom je oziveo tracking i on ide ali sada je fora da li prodavac ima mogucnost da ga vrati nazad u kinu ili ce on doci meni?
Hvala unapred pozdrav
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.01.2016. u 19:20 - pre 100 meseci
Citat:
kristinche991:

E sad, imam da excalate dispute, cancel, modify i accept.. Ne znam sta da radim ?


Posto si dobila 2 slicna , ali ipak dosta razlicita odgovora , ja da stavim da bude 2:1 Znaci Bakara ti je dao dobar odgovor !

Sve zavisi ko je "kriv " za gresku u adresi ili sta se vec dogodilo pa je paket krenuo nazad .

Ako je krivica Prodavca treba traziti Full refund i istrajati na tome .

Ako je greska kupca onda se Nikako nece dobiti Full refund , ni sa eskalacijom niti bilo kako , jer u pravilima je zapisano da sve sto je greska kupca ili na primer odluka carine da vrati bez obrazlozenja itd . troskovi povratka padaju na racun kupca .

Zato Kinez i ne podize dok se ne vidi ko ce to da plati , jer se njemu verovatno i ne isplati da placa jos jednu postarinu.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.01.2016. u 19:33 - pre 100 meseci
Citat:
zozaso:
Imao bi pitanje za sve one koji su narucivali telefone iz kine, da li su trazili od prodavca da napise da je neki drugi proizvod u paketu ili da li su trazili da se posalje racun posto ce naravno nasa carina derati kada vidi da je telofon i onda vide cenu 30 eura koju kinez npr napise oni ce ga proceniti na 100 a telefon bude placen nekih 50e i onda si u problemu

I jos jedno pitanje koje sam vec par puta pitao ali ovo mi nije jasno, odobren mi je escalate jer paket nije dolazio ali odjednom je oziveo tracking i on ide ali sada je fora da li prodavac ima mogucnost da ga vrati nazad u kinu ili ce on doci meni?
Hvala unapred pozdrav


Ovo prvo ti je cista Lutrija ! Carina otvara svaki veci paket, retko , ponekad , necijom greskom propusti velike bez otvaranja , mada ima ljudi koji tvrde da njima nikada nista ne otvara , a oni ili Malo vise Mastaju ili znaju nekog u Carini

U pricipu svaki telefon od ovih novih modela je toliko tezak da ce ga carina u 99,9 % posto slucajeva otvoriti , i onda i nije vazno sta pise na kutiji , jer kada otvore vide sta je stvarno . Racun ne stavljaju ni sajtovi koji su registrovani za trgovinu , preduzaca, a da stavljaju Kinezi sa Alija , koji to prodaju iz svoje sobe tako da je za to jos manja sansa nego da carina ne otvori paket

Paket ide za Srbiju i ako ga podignes , tvoj je , ako ga ne uzmes on se tek onda vraca , pa prodavac mora da plati i povratnu postarinu.

Najpostenije bi bilo ako i kad dodje da uplatis novac Kinezu , ali to svako treba sam da odluci sta ce raditi . Uplata je jednostavna , javis mu da je stiglo , kupis u toj vrednosti nesto i odmah pritisnes da si dobio.

Ja takve situacije licno nisam imao , ali imao sam da paket stigne dok traje dispute, pa zatvorim dispute.
 
Odgovor na temu

zozaso
zozinc
sombor

Član broj: 296654
Poruke: 44
89.216.100.*



+1 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.01.2016. u 19:53 - pre 100 meseci
Da li carina moze da vrati paket ako na njoj pise nesto drugo a oni otvore ono telefon unutra tj da li mogu vratiti paket zbog laziranja te carinske dokumentacije ili kako oni to vec zovu, imao sam 3 paketa koje su kao otvarali tj placeno je otvaranje ali oni nisu to uradili jer sam to video po pakovanju koje je bilo isto kao sa slike koju sm dobio i nije bilo moguce otvoriti i tako isto vratiti tj svestan sam da oni moraju odredjen broj paketa da otvore i ocarine ali verovatno vecinu samo papiroloski predstave kao otvorenu a ustvari nisu i pri tome sam 2 puta dobio dron koga vrv nebi pustili da su videli a i sada su mi 2 na carini leze jedan vec usao u drugu nedelju kako lezi u ns pa sada valjda ce me ukakiti pa i ovaj put prodje :D
Necu mu vratii tj platiti jer me je prevario i nije nudio nikakva resenja nego samo slao print screan kako paket ide a on 2 meseca ide .
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.01.2016. u 20:20 - pre 100 meseci
Pa nije 19 vek cak i nasa carina ima skener pa bez otvaranja moze da vidi sta je u paketu.
To sto nesto prodje nikako ne treba uzimati kao neko pravilo.

Ako ti paket 2 nedelje lezi na carini imas 99% sansi da ce biti naplacene dazbine na njega, a to sto kinez ubaci ili ne ubaci racun u paket ....carinu ti kineski racuni ne zanimaju.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

zozaso
zozinc
sombor

Član broj: 296654
Poruke: 44
89.216.100.*



+1 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.01.2016. u 20:58 - pre 100 meseci
Imaju ali ko zna da li radi, salim se :D
Ipak je ovo Srbija pravila se ne postuju i mogu kako hoce dovoljan je dokaz koliko se ceka da se ocarini pre stigne iz kine nego sto njima treba da odrade svoje vrv i tamo sede neki Cvarkov, Torbica i Boskic jer to je nasa realnost, imao sam priliku da razgovaram u posti pre neka 3 meseca kada sam imao prvu kupovinu i nije mi bilo jasno jer paket ne dolazi tj na carini stoji i ja odem u postu i tamo covek koji radi koji mi kaze da je radio nekada pri tim stvarima i da se oni ponasaju kao drzava u drzavi i da rade koliko hoce i kada hoce i da je najveci problem zbog carinika pri posti i da je to kljuc kasnjenja, normalno svako hvali svoje pa tako i taj covek nece reci da je posta losa ali opet da su spori jesu.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.01.2016. u 20:59 - pre 100 meseci
Citat:
zozaso:
Da li carina moze da vrati paket ako na njoj pise nesto drugo a oni otvore ono telefon unutra tj da li mogu vratiti paket zbog laziranja te carinske dokumentacije ili kako oni to vec zovu


Može ali im je mrsko, bolje je za državni budžet da tebe oderu... U suštini unošenje lažnih podataka u tu deklaraciju jeste kažnjivo, ali dok srpski carinik obavesti kineske vlasti i dok oni sprovedu postupak, to će višestruko premašiti cenu tog paketa sa svim dažbinama zajedno, pa im se ne isplati da se zezaju sa tim. A kao što reče bakara, imaju oni daleko savremenije i pouzdanije metode da utvrde šta je unutra, ne moraju uopšte da se muče da čitaju šta je neki kineski Tarzan skrpio na lošem engleskom.

Citat:
zozaso:
2 puta dobio dron koga vrv nebi pustili da su videli a i sada su mi 2 na carini leze


Da si malo prelistao temu video bi da carina ima bazu podataka šta ko naručuje , 2-3 stvari se računaju kao roba dovoljna za lične potrebe, sve preko toga se smatra za komercijalnu prodaju, nemoj se začuditi ako te na trećem i/ili četvrtom klepe po ušima, ili možda čak i vrate robu nazad... (pogledaj tačku 12: http://www.carina.rs/cyr/Infor...tranice/postanskeposiljke.aspx)

 
Odgovor na temu

zozaso
zozinc
sombor

Član broj: 296654
Poruke: 44
89.216.100.*



+1 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.01.2016. u 21:24 - pre 100 meseci
Znam ja to ali mislio sam da ce drugi paket kasnije stici a on dosao kao i prvi NL Postom posle 3 dana od prvog koji je stigao tako da mi brzina ovog puta nije dobro ucinila :)
 
Odgovor na temu

ninjamirko
...
u ...

Član broj: 133088
Poruke: 589
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.01.2016. u 14:21 - pre 100 meseci
Nastavak price od pre mesec dana...
14. Decembra narucio nesto za oko 30$ za sta je prodavac dao lazno pracenje koje moze da se "prati" samo na: http://www.mtytrack.com/.
Epilog:
Pitao prodavca posle nekoliko dana zasto nije poslao kao registrovanu posiljku, jer tako pise u opisu proizvoda da ce biti poslato.
On se naravno pravi blesav i samo copy/paste salje da su guzve ovo ono da budem strpljiv da ce da stigne proizvod.
Posle 15 dana sam otvorio dispute (i trazio full refund, nisam primio robu, ne postoji broj za pracenje, u objasnjenju: broj nije validan), naravno opet isto copy/paste od prodavca, kao da zatvorim dispute i da cekam, kao to je specijalna vrsta posiljke kineske poste...
cekao sam da se automatski eskalira dispute nakon sto istekne rok od nekih 10ak dana (po tom njegovom "pracenju" paket je usao u Srbiju jos 22 decembra, a od 31. se kao ispurucuje, tako da sam hteo da mu pruzim sansu da se stvarno ispuruci) .
nakon toga mi prodavac predlagao da mi posalje drugi paket ali sa validnim brojem za pracenje tipa RI********CN i ako primim ovaj prvi da odbijem drugi paket...
Vise nisam shvatao tog prodavca ozbiljno, samo sam mu rekao da ne zelim da sa njim imam bilo kakav posao.
Danas aliexpress presudio da broj nije validan, i kako prodavac nije dostavio nikakav dokaz da je nesto i poslao - odobrio povracaj novca...
Malo je spor aliexpress tim (u odnosu na ebay) ali ipak pravedan barem kada su u pitanju malverzacije :)

p.s. Skoro narucio neki unimer za 6.5$, prodavac to poslao bez pracenja, i plus nigde nije naveo niti sta je unutra niti koliko to vredi. Carina pogledala koliko slican uredjaj kosta kod nas i procenila da to vredi 20$ tako da sam platio oko 600 dinara (jer se i posta ugradjuje ako nesto nema pracenje, jer oni nalepe svoj broj za pracenje). U ovom slucaju ne krivim carinskog sluzbenika, kao ni kada su mi za jedan kabl naplatili oko 450 dinara iako kabl kostao 1.5$ - prodavac zaboravio da stavi "." tako da je cena bila 15$. Znaci moje je iskustvo da prodavac najcesce za*ebe stvar a ne carina.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?20.01.2016. u 13:34 - pre 100 meseci
Da li je to Ali opet menjao neka pravila? U poslednje vreme ni jednog trgovca na čekam više od 2 dana da pošalje broj za praćenje, ali se desilo već nekoliko puta da odmah čim pošalje broj produži purchase protection na 90 dana. Ono ranije se barem znalo, ako pošalje broj sat pred istek desetog dana barem znaš da ga nema na lageru i da će ga poslati ko zna kad i da ćeš čekati barem mesec i po da stigne, a sad ovako ništa se ne zna...
 
Odgovor na temu

ninjamirko
...
u ...

Član broj: 133088
Poruke: 589
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?20.01.2016. u 14:33 - pre 100 meseci
Sto se tice "Purchase Protection" to ide u korist kupca a ne u korist prodavca, ono sto je u njegovu korist je "On-time Delivery".
Ako roba ne stigne u tom roku, kupac se zali i osta prodavac i bez robe i bez para (pod uslovom da je poslao).
A "Purchase Protection" mu dodje kao neka vrsta garancije (za kupca), ako roba stigne a ima jos 60 dana do isteka tog vremena, kupac ima fore 60 dana + 15 nakon sto potvrdi prijem (ako je potvrdio u poslednjem trenutku prijem) da se zali ako nije zadovoljan kvalitetom robe.
A ako kupac dobije lazan broj ili ne dobije uopste isto moze da se zali, sto pre to bolje (ja otvorio dispute zbog laznog broja, prodavac me slatkim recima ubedio da otkazem, i posle sam platio dazbine skoro kao vrednost proizvoda, jer je poslao bez pracenja, bilo kakve informacije sta je u paketu i koliko to vredi), recimo 10 dana nakon sto je broj dobijen iako je kao "validan" ali nema inf gde se nalazi. Mislim da i ne moze pre 10 dana svakako da se otvori dispute cak i ako je neki skroz lazan, barem je tako bilo u decembru (zbog "11.11" rasprodaje)
Ukratko: kada prodavac posalje bez pracenja - on rizikuje jer on treba da dokaze da je kupac primio to sto je poslato.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?20.01.2016. u 14:39 - pre 100 meseci
@ valjan

Jedina promena je da je ukupno vreme za stizanje podignuto sa 90 na 120 dana .

Ovo sto ti pises je bilo moguce i ranije , imao sam ja takvih slucajeva i ranije i sada imam jedan ! Cak sam imao Kineze Fanatike koji su produzavali vreme za slanje !! Napise na stranici saljem za 4 dana a kad uplatis novac on digne slanje na 90 !! I ne mozes mu nista , to je ocigledno najgora stvar na Aliju !

Ovo imam isto kao i ti cim je kao bilo slanje odmah doslo do dizanja vremena prvi dan , ali za nekih 7 dana ?!

Posto sam imao 6 Disputa za koje jos cekam , pare, onda malo i taktiziram , ne otvaram jos 3 na koje bih imao pravo .
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?20.01.2016. u 14:53 - pre 100 meseci
@ ninjamirko

To sto je tebi nasa Divna Carina naplatila Vise nego sto je trebala nema ama bas nikakve veze sa Kinezom i da li ti je dao pravi ili Lazni broj ili sta je napisao na Kutiji !!

Evo moj primer kada su me bas dobro Odrali, a Kinez sve posteno odradio !! Paket imao 300 grama a placen 9.99 $ sa postarinom ! Pun internet toga i za manje pare , na Amazonu prvi rezultat za ono sto je Cobanica- Carinica napisala na Deklaraciji je 8 $ . To znaci da nije gledala na Internetu i po tome sta je napisala kao naziv proizvoda Vidi se da Ne zna sta je to !!

Kada je paket stigao vidim Procenila ga na 30 $ , da je Pravljen od Zlata ne bi toliko vredeo !! Pogledam na kutiji Kinez posteno napisao 9.99 $ pravi broj itd. Ali kada ti dospe u ruke Cobana sa Carine , nista ne pomaze.
 
Odgovor na temu

ninjamirko
...
u ...

Član broj: 133088
Poruke: 589
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?20.01.2016. u 16:01 - pre 100 meseci
Ocigledno je da ljudi sa carine prate ovu temu i da su se na tebe nameracili :)
Salu na stranu, ti imas vise narudzbina tako da je veca sansa da se ovima sa carine "omakne" pa te oderu.
A u mom slucaju, ako onaj koji salje stavi da nesto kosta 15$ umesto 1.5$ zasto bi se carinik cimao da to proverava (bio je u pitanju neki kabl za komp).
Ili ako nista ne pise onda definitivno mora da proveri ili da lupi neku cenu iz glave, ali ce pre biti da proveri koliko nesto slicno kosta ali u Srbiji a ne u Kini ili gde vec.
Druga je stvar da niko normalan ne bi kupio nesto iz Kine, ako to u Kini kosta isto kao i kod nas... Ali sta je tu je... Treba i drzava da zivi od necega...
 
Odgovor na temu

Stexman
self employed
blizu...

Član broj: 18120
Poruke: 729
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?24.01.2016. u 16:00 - pre 100 meseci
Ljudi, jel ovo normalno? Ovo mi je vec jedno 50-ta porudzbina ali nikad nisam ovo video. 6 dana iz Sangaja do Srbije a onda kod nas stoji 7 dana!? I stalno ista poruka. Pa jesu odneli na carinu ili ne?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1838824 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.