Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1833854 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8077



+1752 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.12.2015. u 11:37 - pre 101 meseci
@ Sandrica15

Poslacu ti PP , jer se u zadnje vreme brisu postovi o trekinzima u ovoj rubrici !

[Ovu poruku je menjao ademare dana 16.12.2015. u 12:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ninjamirko
...
u ...

Član broj: 133088
Poruke: 589
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.12.2015. u 11:38 - pre 101 meseci
@Sandrica15
Nemoj da gubis nadu, uvek imas sanse :)
Meni od pocetka decembra se nije pomeralo sa: 11003 IZMENIČNA POŠTA, juce ocarinjeno i danas stiglo u moju postu.
@ademara
hvala na odg. Nije da je broj lazan, broj je "ispravan" ali samo na sajtu za lazno pracenje :D
Pitam se da li aliexpress priznaje te laznjake...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.12.2015. u 13:58 - pre 101 meseci
Citat:
ninjamirko:
hvala na odg. Nije da je broj lazan, broj je "ispravan" ali samo na sajtu za lazno pracenje :D
Pitam se da li aliexpress priznaje te laznjake...

Naravno da nije ispravan taj broj, lazan je kao sto si i sam zakljucio.

nema teorije da je kinez poslao nesto od 30$ bez pracenja, tako da 99% on to nije ni poslao.
Ostavi link do proizvoda i taj broj za pracenje kao i datum kada je obelezio da ga je poslao.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ninjamirko
...
u ...

Član broj: 133088
Poruke: 589
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.12.2015. u 14:24 - pre 101 meseci
Narucivao sam preko ebay-a u tom cenovnom rangu tako da znam da ima Kineza koji su "ludi" da posalju bez pracenja (u tom slucaju kada je uslo u Srbiju, nasa posta je nalepila svoje pracenje, i naravno za tu uslugu mi naplatila), isto tako ima i onih kod koji salju sa pracenjem i za sitnice audio konektor za slusalice koji kosta 2.5$(sa uracunatom postarinom)...
gsm pojacavac
pracenje
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.12.2015. u 14:53 - pre 101 meseci
Ako mi za one jeftine stvarčice od par dolara daju lažni broj, ali mi se lepo sami izvine zbog toga, ne pravim problem, znam kako sistem funkcioniše, a oni koji se prave ludi i ubeđuju me da mogu da pratim pošiljku na lažnim sajtovima, uvek dobiju i adekvatnu ocenu od mene zbog toga i komentar (ako pošiljka uopšte i stigne i ja ne budem prinuđen da pokrenem dispute). Još nikad do sad nisam imao situaciju da za nešto skuplje nisam dobio broj za praćenje, a da nije bilo naznačeno da se ne šalje preko "registered air mail", tako da verovatno sačekao te dve nedelje koliko pričaju Rusi u komentarima da su čekali na proizvod, dao bih mu još tri na karte i 15 akademskih minuta, pa tek onda bih krenuo u neku akciju. Ali s obzirom da je ovaj tvoj lik već dobio priličan broj negativnih ocena (koliko vidim nijedna nije zbog isporuke, nego zbog lošeg kvaliteta ili polomljenih delova u transportu) i da se zaštitio rokom od 60 dana, a cenu shippinga je uračunao u cenu proizvoda i samim tim otvorio sebi mogućnost da mulja sa istim, treba njega odmah očepiti. Ja ne bih ni kupovao od njega da vidim ovakve ocene, ali kad si se već zaleteo, onda gledaj da se na vreme osiguraš da ne baciš pare bezveze.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8077



+1752 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.12.2015. u 16:47 - pre 101 meseci
Opet Valjane dajes ljudima Pogresne savete , mada sam ti vise puta napisao da nije to lepo od tebe sto radis !!

E sad da li je Namerno ili iz neznanja , ja bih rekao ovo prvo , mada to nije toliko vazno, jer Pogresan savet je Pogresan savet !!

Nema sta sada da se radi kada je rok 60 dana u startu postavljen !! Za sta da otvara Dispute , koliko je proslo 2 dana !! Pa ti nisi normalan , kada pises da odmah treba reagovati !! Cak postoji Minimum dana kada se ne moze otvarati disput od dana kada je prodavac poslao !!

I sta ce da napise u zalbi , Lazni trecking i da mu Ali isplati 1 $ koliko je lazni jeftiniji od pravog , a roba ?

Pravi savet je vec dobio , koji vazi za sve slicne Situacije , ide se po pravoj proceduri ako pise 60 dana za stizanje 54 pise prodavcu , ako nije stiglo , 55 otvara Disput zbog robe, trecking samo usput pominje !!
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.12.2015. u 18:29 - pre 101 meseci
Hajde mi pokaži gde sam ja napisao da odmah otvori dispute - ja bih te molio da PROČITAŠ post pre nego odgovoriš na njega, isti si moja žena, čuješ tri reči i ni ne slušaš dalje i odmah izvučeš (pogrešan) zaključak :-P

Neka mu lepo napiše "ljubavno" pismo i kaže mu da zna šta je uradio i da to uopšte nije lepo, i to je to, pošto je prošlo malo dana verovatno lik uopšte nije poslao pa možda i ispravi grešku.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.12.2015. u 18:44 - pre 101 meseci
Aj vas dvojica jel mozete da se ne svadjate?
Mrzi me da vam brisem postove, a i svako ima pravo na svoje misljenje...pa cak i kad nije u pravu


Ovo je iskusan prodavac, rano je za dispute, al opet nema logike da je poslao bez pracenja, tako da verovatno on to nije jos poslao, vec je verovatnije da ce za neki dan jednostavno na kvarno da promeni broj za pracenje bez da ti to javi.

Znaci, moras da cekas, isplati se.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ninjamirko
...
u ...

Član broj: 133088
Poruke: 589
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.12.2015. u 20:29 - pre 101 meseci
Svakako moram da cekam, jer dispute i ne moze pre 10 dana (probao sam). Uostalom u njegovom je interesu da ima pracenje, jer on treba da dokazuje da mi je stiglo ako nakon 60 dana ja kazem nije stiglo. Ako je bez pracenja ne vidim kako on moze da dokaze da sam ja to primio...
Hvala svima.
Javljam kakav je bio epilog za koji mesec :D
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8077



+1752 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.12.2015. u 23:01 - pre 101 meseci
Citat:
bakara:

Mrzi me da vam brisem postove, a i svako ima pravo na svoje misljenje...pa cak i kad nije u pravu :)




Svakako da svako ima pravo na misljenje i da ga iskaze , bilo ono pogresno ili ne , ali NE u formi Saveta !! Servirati drugim ljudima Sopstveno Pogresno misljenje kao Savet sta da urade je u krajnju ruku Bezobrazluk da ne kazem nesto ostrije.

I nema tu svadje , bar se ja ni sa kim ne svadjam ( trenutno ) pa ni sa Valjanom !

Sloboda misljenja kada se vodi rasprava o necemu Apstraktnom ili prakticnom, a kod saveta o tudjem Novcu nema mesta za Pogresna misljenja.

Jednom si skoro napisao da je tema prepuna djubreta, iako nisi na to mislio , to moze da postane samo sa Pogresnim savetima . Ova nasa tema je zlato . Bio si na onom drugom forumu , ja tamo retko idem , jer od Pogresnih saveta tamo nema sta drugo da se procita vezano za tematiku e-kupovine.

P.S. Naravno da svako moze da pogresi, i ja sam LUPAO 100 puta , ali izbegavam da to budu Saveti !
 
Odgovor na temu

NiKKooLa
Nikola Jovanovic
Nigde
Nigde
Nis, Srbija

Član broj: 330544
Poruke: 42
87.116.183.*



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.12.2015. u 22:05 - pre 101 meseci
Koja je fora sa alibabom? Ona je u sklopu aliexpressom. Kako se narucuje tu? I ima li neke cake kako i sta?Jel dobro tu da se pazari ili ne? Koje su prednosti koje mane?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8077



+1752 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.12.2015. u 23:00 - pre 101 meseci
Alibaba je B2B platforma, znaci biznis za biznis. Svi tamo ocekuju samo kupce na veliko , a ako neko hoce da salje 1 komad onda nudi samo kurire , tako da se ne isplati , mada je veci izbor robe .
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.12.2015. u 03:01 - pre 101 meseci
Citat:
NiKKooLa:
Koja je fora sa alibabom? Ona je u sklopu aliexpressom.


Aliexpress je deo AliBaba grupe, kao ćerka firma, odnosno možeš jednostavno da posmatraš AliBabu kao veleprodaju a AliExpress kao maloprodaju, ali ne mora striktno da znači da ti na AliBabi neće prodati na komad a na AliExpressu 1.000 komada, ostalo ti je ademare već objasnio.
 
Odgovor na temu

zozaso
zozinc
sombor

Član broj: 296654
Poruke: 44
212.200.247.*



+1 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.12.2015. u 09:03 - pre 101 meseci
Pozdrav drugari imao bih jedno pitanje, hteo bih naruciti 2 ista smart watcha tj da mi idu u jednom paketu pa me zanima da li to moze praviti problem na carini?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8077



+1752 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.12.2015. u 11:11 - pre 101 meseci
Moze !! Zato naruci dva sata ali u posebnim paketima ! Makar i stigli isti dan u Izmenicnu postu , sve je bolje nego da su u istom paketu .
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.12.2015. u 12:37 - pre 101 meseci
I obavezno u napomeni prilikom naručivanja navedi da želiš da idu zasebnim pošiljkama, jer Kinezi često umeju da se prave pametni pa čak i kad od istog trgovca poručiš u razmaku od jednog dana, on ti oba artiikla strpa u jedan paket (njemu je tako jeftinije zbog poštarine).
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.12.2015. u 13:03 - pre 101 meseci
Citat:
valjan: I obavezno u napomeni prilikom naručivanja navedi da želiš da idu zasebnim pošiljkama....

Od toga nema nista, kinez ce svakako da mu to posalje zajedno sta god on da trazi.
Kinezi ne ispunjavaju nicije zelje, vec samo gledaju svoj interes.

Jedino da saceka da prvo posalje jedan pa da naruci drugi.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

zozaso
zozinc
sombor

Član broj: 296654
Poruke: 44
212.200.247.*



+1 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.12.2015. u 13:22 - pre 101 meseci
A gearbest ili evrby?
Da li je sa njima lakse postici dogovor?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8077



+1752 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.12.2015. u 13:31 - pre 101 meseci
Koji te model zanima ? Na Aliju imas jedan te isti proizvod prodaje dosta prodavaca . Pa porucis od dvojice razlicitih ako je cena priblizna, a ne mozes da cekas .

Na ovim sajtovima treba obicno doplata za pracenje za jeftinije stvari, a narucis na istu adresu a promenis ime , jedino ako zivis sam to je problem , a ako imas nekog ukucana to ove velike firme racunaju kao dve adrese i nema sta ni da pregovaras , ide posebno .

Znaci narucis , platis jedan . Onda promenis adresu pa narucis , platis drugi , i to ide kao dva paketa , na EB i GB .

A ako nadjes bolju cenu na Aliju onda najbolje sacekati , sve zavisi od modela .

Na EB i GB je sada vreme jer se ponistavaju svi poeni, ja imam nekih 700 to je 14 $ ali nista mi se ne kupuje skupo jer me carina samo dere !!
 
Odgovor na temu

Krsko
Miodrag Krsljanin
Penzioner

Član broj: 323474
Poruke: 249
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?21.12.2015. u 14:06 - pre 101 meseci
Citat:
zozaso:
Pozdrav drugari imao bih jedno pitanje, hteo bih naruciti 2 ista smart watcha tj da mi idu u jednom paketu pa me zanima da li to moze praviti problem na carini?


Ja sam kupio jedan... Paket je "kutijetina", (9x8x12 visina 12cm) i nije otvaran. Nije moguce da nije primecen, bez carine i PDV-a. Kinez je namerno zastitio sat, tako da se moze baciti iz aviona a da mu nista ne bude. Broj za pracenje je pravi i svaka mu cest. Posiljka je putovala 21 dan od uplate do danas 21.12.2015 cena 11.40$ shiping free (sada nije, valjda mu se ne isplati)
http://www.aliexpress.com/item...39365438.html?tracelog=mytrace


[Ovu poruku je menjao Krsko dana 21.12.2015. u 22:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1833854 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.