Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1840007 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?25.12.2014. u 23:12 - pre 113 meseci
Citat:
Vladimir AliBaba: Mozda sad gledaju neke 3 D filmove i trose mi lampu

Koliko su inteligentni mislim da ne bi znali ni da ga povežu na komp...
 
Odgovor na temu

Vladimir AliBaba
Beograd

Član broj: 326708
Poruke: 54
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?25.12.2014. u 23:25 - pre 113 meseci
Mislim da treba da reklamiramo dobre prodavce sa Alija. Kome god je isporucena roba i zadovoljan je neka podeli pozitivno iskustvo ovde i napise sta je kupio
i za koliko mu je roba stigla. Isto tako neka pisu i oni sto su naleteli na prevarante da ih mi ostali zaobidjemo.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.12.2014. u 02:23 - pre 113 meseci
Poručio sam front panel za moje prastaro chieftec kućište, oduvek su mi nedostajali USB-ovi i konektori za sluške spreda, a ovaj ima i čitač kartica i e-sata i još ponešto pride, elem stajao je 5 dana u izmeničnoj pošti, NS carinu je protutnjao za par sati i juče mi je poštar doneo, ali iako je bukvalno samo proleteo kroz carinu nije im smetalo da za nešto što košta manje od 15€ naplate PDV po osnovici 30$. Ali sam opet prošao malkice povoljnije nego da sam pazario od lokalnih derikoža...

Ženin brat je preko mog naloga par dana kasnije poručio par stvari, između ostalog jednu LED sijalicu sa E27 grlom od 15W, ona se u izmeničnoj pošti zadržala svega jedan dan, prošla je NS carinu u isto vreme kad i moj front panel, i nije platio baš ništa za to. Kupio je pre toga ovde u lokalnoj prodavnici jednu sličnu sijalicu od 9W, platio je 4x puta više, ima 2 godine garancije na nju i sija skoro istim intenzitetom kao ova kineska od 15W, tako da još uvek važi da je kineski cm kraći od naših cm, Ah traje kraće od naših Ah, a i lm je manjeg intenziteta od naših lm.
 
Odgovor na temu

SaleB81
Beograd, RS

Član broj: 90990
Poruke: 337
*.adsl.verat.net.



+42 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.12.2014. u 02:59 - pre 113 meseci
@marija541:

Refund details:

Supplied tracking number can be tracked to some recipient's address in another city in my country. It is obvious to me that seller has sent me the tracking number of some other shipment to some other costumer. That is the reason why I insist on a full refund. Thank you.

Uz to mozes, a i ne moras da dodas print screen sa nekog tracking sajta gde bas to i pise. Ako dodje do elevacije, predlazem da kao deo pratece dokumentacije svakako posaljes prtscr.

@valjan:

Da i ne. Problem je sa kineskim prodavcima sto vecina ne zna sta prodaje kada je u pitanju ta neka roba siroke potrosnje, kao led sijalice. On napravi prodavnicu za sijalice odredjenog oblika, one su 15W, u medjuvremenu nadje jeftiniju sijalicu istog izgleda i oblika i nastavi da prodaje kao 15W iako je ona 9W. Ja sam poredio komentare vise razlicitih prodavaca kada sam tako nesto uzimao, ali najbolje sam rezultate imao kad preracunam broj diodice, nominalnu snagu i preracunam stvarnu snagu. E sad, od jednog takvog prodavca koji ne zna sta prodaje trazliti odredjenu nijansu bele boje je posebna avantura svoje vrste. Najslozeniji problem te vrste sam imao sa kamericom za snimanje saobracaja. Dve kamerice identicnog izgleda, jedna je 40-50usd i stvarno nista posebno (rang ostalih kamerica od 50usd), druga je jedna od najboljih na trzisu i kosta oko 120usd. Naravno ima i onih koji onu od 40 prodaju za recimo 90-100. Avantura je bila naci prodavca koji prodaje varijaciju proizvoda koju ja hocu po kompetentnoj ceni.

[Ovu poruku je menjao SaleB81 dana 26.12.2014. u 05:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SaleB81
Beograd, RS

Član broj: 90990
Poruke: 337
*.adsl.verat.net.



+42 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.12.2014. u 10:11 - pre 113 meseci
Ja moram da se pohvalim. Malopre mi je postar doneo paket (koverat) ciji sam sadrzaj platio 22. septembra, a krajem oktobra dobio pare nazad za isti. Odusevljen sam, 94 dana, to je rekord 76 dana je do sad bilo.
 
Odgovor na temu

walent
Novi Sad

Član broj: 189159
Poruke: 166



+4 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.12.2014. u 10:22 - pre 113 meseci
Ovo nije normalno.. Posle mesec dana je stiglo u Švedsku, tamo ima čak i na praćenju, i sad piše da je na Beijing International opet. I 17track mi već pokazuje Alert. Ovi su pogrešno poslali u švedsku ili šta se dešava? RI162551584CN
 
Odgovor na temu

sasaste

Član broj: 324298
Poruke: 157
*.dynamic.panet.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.12.2014. u 10:51 - pre 113 meseci
Kao sto sam pisao pre 10 dana ispostavilo se da je tacno 100%
Prilikom kupivina .Svaki kinez onu kupovinu koju obavi preko aliexpresa. Kada kupivina bude verifikovana Aliexpres u saradnji sa kineskim postama svim automatski dodeljje BROJ POSILJKE a ne kao sto ste pricali da prilikom predaje posiljke u servis . Danas sam imao priliku da gledam ceo redosled preko skype i pricao sa kinezima. Danas su mu objasnili da kada mi kupimo cim upalta verifikuje oni od aliexpresa dobiju status da je upalta verifikovana i dobiju obrzac koji stampaju sami a na obrascu je kod posiljke tj broj za pacenje koji dobijavaju od Aliexpresa. Zatim oni predaju posiljke u Kineske poste.

Toliko to tome.
 
Odgovor na temu

Vladimir AliBaba
Beograd

Član broj: 326708
Poruke: 54
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.12.2014. u 11:04 - pre 113 meseci
I ja sam to zakljucio posto su dva prodavca pokusali da mi ne posalju robu zato sto sam iz pocetnog neznanja pritisnuo Confirm Good Recived. Josa sam im se odmah javio da sam pogresio gde su mi rekli kako su oni veliki prodavci i da ce mi poslati robu ali nisu. Onda sam ih peglao preko Alibabinog suda i napljuvao u komentarima i evo sada cekam robu posle niza prepiranja sa njima. sada me jedan moli da mu skinem negativan komentar ali dok ne vidim broj moje lokalne poste jos malo cu da mu zagorcavam prodaju.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.12.2014. u 11:28 - pre 113 meseci
Citat:
Fliz:
Citat:
Vladimir AliBaba: Mozda sad gledaju neke 3 D filmove i trose mi lampu

Koliko su inteligentni mislim da ne bi znali ni da ga povežu na komp...


Hahaa kasnim sa odgovorom

Taman sam hteo da napisem da ti Volovi ne znaju ni sta je Projektor
 
Odgovor na temu

sasaste

Član broj: 324298
Poruke: 157
*.dynamic.panet.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.12.2014. u 11:40 - pre 113 meseci
Citat:
Vladimir AliBaba:
I ja sam to zakljucio posto su dva prodavca pokusali da mi ne posalju robu zato sto sam iz pocetnog neznanja pritisnuo Confirm Good Recived. Josa sam im se odmah javio da sam pogresio gde su mi rekli kako su oni veliki prodavci i da ce mi poslati robu ali nisu. Onda sam ih peglao preko Alibabinog suda i napljuvao u komentarima i evo sada cekam robu posle niza prepiranja sa njima. sada me jedan moli da mu skinem negativan komentar ali dok ne vidim broj moje lokalne poste jos malo cu da mu zagorcavam prodaju.


Ti si im stavljao kometar pre nego sto roba stigne kod tebe?
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.12.2014. u 12:24 - pre 113 meseci
@sasaste - svaki trgovac zaključuje ugovor sa kuririma koje on odabere, i zato kod nekih imaš izbor 5-6 varijanti za shipping a kod nekih samo jednu-dve, i da je sve tako automatizovano kao što pišeš, ne bi mogli trgovci tek tako da menjaju CN, HK, SG ili koju već poštu, za Yanwen, Wedo, CNZExpress i ko zna već kojeg lokalnog dostavljača. Takođe, da je tako kako ti kažeš, ne bi mogli da pošalju isti broj za praćenje više puta, a baš to rade neki od prevaranata, a ne bi mogli da daju i neispravan broj za praćenje, a neki i to rade. Drugim rečima, tvoja priča je "šuplja" u više aspekata...

Ne znam na kakvom si to Skype-u pratio i kako se to preko Skype-a može pratiti, ali moguće da ti je neki Kinez ispričao lepu novogodišnju bajku...
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.reverse.sattrakt.net.



+363 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.12.2014. u 13:50 - pre 113 meseci
Citat:
sasaste:
Danas sam imao priliku da gledam ceo redosled preko skype i pricao sa kinezima. Danas su mu objasnili da kada mi kupimo cim upalta verifikuje oni od aliexpresa dobiju status da je upalta verifikovana i dobiju obrzac koji stampaju sami a na obrascu je kod posiljke tj broj za pacenje koji dobijavaju od Aliexpresa. Zatim oni predaju posiljke u Kineske poste.
Toliko to tome.


Opet lupetaš. Meni stvarno nije jasno kako možes da pišeš ovakve gluposti? Kakve veze ima Aliexpress sa brojem za praćenje koji daje pošta ili kurirska služba? Nemoj više leba ti!
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

sasaste

Član broj: 324298
Poruke: 157
*.dynamic.panet.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.12.2014. u 15:05 - pre 113 meseci
Blago nama pored vas pametnjakovca ceo ziv. Vi ocegledno zamisljate da ste neko i nesto. Kada vas budem pitao nesto tada odgovoirite a ujedno znas se ko odgovara bez pitanja MAAGAR__ /.... xaxaxaxa
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.12.2014. u 15:24 - pre 113 meseci
@Bakara

Posto ti moderises ovde, molim te zavedi malo reda. Mislim...nekoliko poslednjih strana je cist spam. Ono, "kad ce da mi stigne posiljka?" "stigla mi je posiljka na carinu", "posiljka je krenula sa carine"...

Koga boli uvo za bilo ciju posiljku??? Zasto to ljudi ne zadrze za sebe i prestanu vise da opterecuju forum? Jbt. kao da se u poslednje vreme registrovao jedan broj clanova koji ubijaju temu sa svojim i samo svojim "problemima", a mrzi ih da tu istu temu malo procitaju. Makar da upotrebe "Pretragu" ali ih izgleda mrzi, lakse im je da guse temu.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.12.2014. u 16:03 - pre 113 meseci
Citat:
vilil1: @Bakara

Posto ti moderises ovde, molim te zavedi malo reda. Mislim...nekoliko poslednjih strana je cist spam. Ono, "kad ce da mi stigne posiljka?" "stigla mi je posiljka na carinu", "posiljka je krenula sa carine"...

Koga boli uvo za bilo ciju posiljku??? Zasto to ljudi ne zadrze za sebe i prestanu vise da opterecuju forum? Jbt. kao da se u poslednje vreme registrovao jedan broj clanova koji ubijaju temu sa svojim i samo svojim "problemima", a mrzi ih da tu istu temu malo procitaju. Makar da upotrebe "Pretragu" ali ih izgleda mrzi, lakse im je da guse temu.


Kao neko ko samo informativno cita temu (nikad nista nisam narucivao), hocu da kazem sledece.

Pitanja se ponavljaju, to jeste, ali tesko se moze ocekivati da sad neko uzme da ne iscita, vec samo da preleti temu koja ima vide od 200 stranica.
Zato ponovo apelujem na vas koji ste upuceni u kupovinu sa Alija, da napravite neki FAQ.

Mislim da bi FAQ trebao imati otprilike sledecu strukturu:

1. Biranje prodavca.
Na sta treba obratiti paznju, poredjenje cena, gledanje procenata i sl.

2. Znacenje brojeva posljiljki.
Broj u ovom formatu i/ili opisu znaci da se posiljka nalazi u Kini,
u ovom formatu da je negde drugde,
u trecem formatu da je stigla u zemlju,
nesto cetvrto znaci da se carini,
a nesto peto znaci da se ocekuje postar na vratima.

3. Procedura kad nema posiljke.
Kad, kako i zasto otvarati taj dispute.

4. Razni drugi problemi.


Posto nikad nisam narucivao (zbog toga i ne mogu ja da napisem FAQ), ne znam da li sam sad sve ispravno predlozio, ali mislim da bi ovo bio neki dobar okvir.
Onda bi svaki znao da protumaci sta znace brojke narucene posiljke i smanjio bi se broj takvih poruka na ovoj temi.

Npr. posetilac (potencijlani postavljac poruke) ima neki broj posiljke (sad lupam): CNXXX-XX, pogleda FAQ - "aha, to znaci to-i-to".
Pise otprema - "to znaci ovo-i-ovo".
 
Odgovor na temu

lespatrone
Sasa lsk
Beograd, Srbija

Član broj: 324881
Poruke: 12
109.122.106.*



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.12.2014. u 16:55 - pre 113 meseci
jel moze neko da mi kaze sta znaci ova recenica kad ti posalje cajnez ( "wish you can get them asap. " ) sta asap? vise puta mi se desavalo da mi napise to... hvala
sasa lsk
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.12.2014. u 17:04 - pre 113 meseci
"Asap" je skracenica za "as soon as posible", tj. "sto je pre moguce".
Mogao si to da nadjes na Guglu, to je opsta skracenica, nije vezana na on-line trgovinu.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.12.2014. u 18:17 - pre 113 meseci
@IUOP_1

O svemu sto si naveo je pisano x puta. Samo treba koristiti pretragu. A u vezi brojeva posiljki postoji posebna Top tema. Ali izgleda da niko ne zeli da procita nesto, vec samo da pise u vezi njegove posiljke i da opterecuje druge. Kao da je njihova posiljka najvaznija na svetu i svi moraju da se angazuju u vezi nje. Makar samo citajuci nesto bez veze. Npr. svi smo saznali gde se u bilo kom trenutku nalazi @Alibabin projektor, pa onda zar mora svako da postavlja neka nesuvisla pitanja o trenutnom statusu njegove posiljke, k'o da bilo ko ovde moze tacno da mu kaze gde je i kada ce proci carinu...

Da ne pominjem clana @sasaste, koji se do juce tresao k'o prut i davio k'o niko zbog svoje posiljke, a sada je najveci strucnjak na forumu i ide dotle da indirektno naziva ljude magarcima.

Sto je mnogo, mnogo je.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.stcable.net.



+363 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.12.2014. u 20:33 - pre 113 meseci
Tema je prerasla iz pregledne u nepreglednu baš zbog takvih kao što je sasaste. Komentari "ja mislim", "cuo sam na skajpu" "kinez mi je rekao" i slicni bez ikakvog realnog utemeljenja u stvarnosti samo unose zabunu medju one koji pocinju sa trgovinom i to bas zbog takvih kao sto je on koji je skoro poceo da kupuje, a misli da je aliexpert. Pateticno. Stvarno treba F.A.Q. napisati. Ademare, ti bi mogao. Ionako stalno odgovaras svima, a ovo bi ti ustedelo mnogo vremena.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.12.2014. u 21:14 - pre 113 meseci
Iskreno, novi clanovi koji se pojave ne citaju ni malo i samo tovare temu gomilom pitanja vec ponovljenih pitanja.

Ja zbog treking brojeva, pracenja i sl. otvorih http://www.elitesecurity.org/t...sluzbe-iskustva-vreme-isporuke ali ljudi jednostavno ne znaju da koriste forum, ne citaju, i ne koriste pretragu...

Ima ovde posla vise nego sto ja imam vremena za to, pa mi ostane da brisem ili zakljucavam.
Iz ove teme bih trebalo prebaciti sve o pracenju u onu temu iznad ali treba naci vremena za to.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1840007 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.