Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1844294 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.08.2014. u 21:15 - pre 118 meseci
Ne znam šta se to dešava ovih dana, ali šta god poručim sa Alija a ide preko CN pošte, stigne za oko 15 dana. Baš sam prijatno iznenađen, izgleda postoji neki direktan let Peking-BG. Naravno, pod uslovom da trgovac stvarno pošalje tad kad se pojavi obaveštenje da je poslato...
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.08.2014. u 22:17 - pre 118 meseci
Nema direktan let al mozda neka kombinacija preko Etihada ...

Ili neki carter ...
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?05.08.2014. u 08:57 - pre 118 meseci
Od onog "departure from outward office" pa do onog da je pristigao u izmeničnu poštu ne prođe više od 3-4 dana, zbog toga sam mislio da sad ima nešto direktno, jer se tu ranije čekalo barem 7-10 dana, a često i mnogo više...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8096



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?05.08.2014. u 11:36 - pre 118 meseci
Nema nista direktno, a uvedene su mahom " lokalne" nove linije . Za Tiranu , Sofiju itd. koje takodje nemaju direktnih linija sa Kinom.

Kada se pogleda onaj sajt za pracenje medjunarodnih letova preko net-a u realnom vremenu, vise medjunarodnih aviona ima nad Srbijom, nego nad Kinom ?! Ne bas uvek ali u vecini slucajeva.

Tako da je jedino realno objasnjenje, znacajno smanjenje prometa sa CN postom , izbacili su sve sto ima bilo kakvu vrstu baterije u sebi , tako da je samo po tome nastalo drasticno smanjivanje, plus ne primaju nikakve tecnosti niti bilo sta sto lici, na to , ja nisam mogao da dobijem Termalnu pastu preko CN poste ?!

Plus zna se da je Leto trgovacka mrtva sezona , kada je promet najslabiji , pa kad se sve to sabere eto brzog stizanja.
 
Odgovor na temu

zlatko988
Zlatko Vasic
student
Srbija,Beograd

Član broj: 244498
Poruke: 2
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?05.08.2014. u 15:59 - pre 118 meseci
Potrebna mi je pomoc. Nisam bio u zemlji i istekao mi je rok za zalbu na aliexpresu. Paket mi nije stigao. U posti imam svoj odeljk za cuvanje paketa ali nista nije doslo. Sta da radim i kome da se zalim. Narucivao sam dosta preko njih, ali do sad nisam imao problema. Ako neko ima informaciju bio bih mu veoma zahvalan.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8096



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?05.08.2014. u 16:38 - pre 118 meseci
Kada istekne onaj sat za dolazak paketa i pise zavrseno , to znaci da vise nema zalbe.
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?05.08.2014. u 17:03 - pre 118 meseci
Sto se Alija tice tvoja prica je zavrsena , mozes samo da se obratis prodavcu ali on po alijevim pravilima nema vise nikakvih obaveza prema tebi .
 
Odgovor na temu

zlatko988
Zlatko Vasic
student
Srbija,Beograd

Član broj: 244498
Poruke: 2
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?05.08.2014. u 17:12 - pre 118 meseci
Pa to sam i predpostavio. Hvala na informacijama.
 
Odgovor na temu

KZL
student
Beograd, Srbija

Član broj: 239586
Poruke: 80
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.08.2014. u 00:08 - pre 118 meseci
Izgleda da će neka velika rasprodaja sad 19-og Aug. Na par proizvoda sam video kao biće popust tad. Ove gaga deals naravno ne računam, to će sve pokupiti botovi.

Nego, povodom toga su izbacili neku igricu, kao Flappy Bird, mada je mnogo lakša. Skupljaju se novčići pa se posle menjaju za kupone, max u partiji može da se uzme 200 novčića i max može 6 partija dnevno da se odigra (3 na kompu,3 preko aplikacije).

Evo po kom kursu :)


Mislim da se lako mogu uzeti svi kuponi ako se igra svaki dan do 19-og :) Ako neko hoće da se zamlaćuje :)
(ovde ide potpis)
 
Odgovor na temu

pisar
tommy vercetti
Beograd

Član broj: 99383
Poruke: 88
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.08.2014. u 14:02 - pre 118 meseci
Moje iskustvo sa Alijem i Singapurskom postom platio sam 21.7.2014 tablet.Na sajtu singapurske poste pojavilo se pracenje 25 da su primili informaciju a 26 da putuje ka Srbiji
Za pracenje posliljke koristio sam http://www.singpost.com http://www.17track.net/
Po meni naj precizniji bez problema je ovaj http://www.quantiumaspac.com/ecomtracker/track.aspx
Zvanicni sajt singapurske poste je cesto u problemu i ne daje nikakve informacije samo se izvinjava nesto:)

danas posle provere na nasoj posti vratio mi se osmeh na lice :)Tablet je sleteo :)

Kad mi stigne i kad vidim kako sam prosao carinu napisacu to ovde za pocetnike da im olaksam bar malo kao sto su meni na ovom forumu!
Sta mislite kad mi stize na adresu?
 
Odgovor na temu

VeseliD
Dipl. Ing. Elektrotehnike

Član broj: 289899
Poruke: 130
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.08.2014. u 15:17 - pre 118 meseci
To ti zavisi od guzve na carini.
Verovatno naredne nedelje :)
 
Odgovor na temu

svetlanailic
Srbija, Krusevac

Član broj: 324443
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.08.2014. u 22:55 - pre 118 meseci
a sta ako neko nije upucen u alijeva pravila i uredno plati 8 artikla a dobije samo polovinu.Prvi put sam narucila i ocekivala sam da su uredni,sta ja sad mogu da uradim,jel to znaci pisi propalo,a uplata je bila jos u februaru.Obratila sam se prodavcu puno puta ali nikakav odgovor nisam dobila.Za sva cetiri artikla je isti prodavac u pitanju

[Ovu poruku je menjao svetlanailic dana 09.08.2014. u 00:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.08.2014. u 23:33 - pre 118 meseci
Ako je bilo u februaru onda zaboravi na tu pricu .
Na aliju imas tajmer koji kad istekne, istekne i alijeva zastita .
Predlazem da pauziras narucivanje sa Alija dok ne iscitas celu ovu temu
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.08.2014. u 23:39 - pre 118 meseci
Citat:
svetlanailic:
a sta ako neko nije upucen u alijeva pravila i uredno plati 8 artikla a dobije samo polovinu.Prvi put sam narucila i ocekivala sam da su uredni,sta ja sad mogu da uradim,jel to znaci pisi propalo,a uplata je bila jos u februaru.

Ti si samo tipican primer onoga sto ja svakih par strana ponavljam kada neko tvrdi da je na aliju nemoguce biti prevaren.

Moj savet je takodje da ne koristis nesto sto ne znas kako funkcionise, bice ti jeftinije.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8096



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.08.2014. u 01:08 - pre 118 meseci
Moram da napisem da je ovaj nas forum i ova tema , kako po obimu , tako i detaljnosti gde su obradjeni svi moguci i nemoguci detalji vezani za Aliekspress - jedinstven u svetu .

Ima posebno na Ruskim forumima , jer su oni najveci kupci, verovatno vise od polovine kupaca su iz Rusije i okoline :) ali nemaju nista sto moze da se meri sa ovom nasom temom.

Znaci sve je vec obradjeno , objasnjeno , mnoge stvari i vise puta, samo sto nasi ljudi ne vole da citaju , ne vole da uce na tudjim vec na svojim greskama.

Ne mora da se cita odjednom, vec svaki dan po nekoliko stranica sa zapisivanjem zanimljivih stvari , i eto kupovine bez glavobolje :)
 
Odgovor na temu

svetlanailic
Srbija, Krusevac

Član broj: 324443
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.08.2014. u 23:29 - pre 118 meseci
za vas nisam znala ni da postojite i ne tvrdim da ne mogu biti prevarena,ali znam mnostvo njih koji su super saradjivali.Mozda sam nepismena sto se ovih stvari tice jer nisam komp manijak,samo sam uradila isto sto i oni koje znam i prevarena,inace hvala na savetu to sam i sama znala.Rekla sam da sam se obratila prodavcu,ne znam sta tu ima puno da se zna osim da sve koje znam savetujem da ne naprave budalu od sebe kao sto sam ja uradila,ovo mi je skola
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.08.2014. u 09:38 - pre 118 meseci
Moras da poznajes Alijeva pravila zastite kupca , ako ih ispostujes ne mozes izgubiti novac . Ovde se okupljaju ljudi koji redovno kupuju od Alibabe i njegovih razbojnika .Ovde se iznose dobra i losa iskustva .

Pozdrav
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8096



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.08.2014. u 12:06 - pre 118 meseci
Citat:
svetlanailic:
za vas nisam znala ni da postojite i ne tvrdim da ne mogu biti prevarena,ali znam mnostvo njih koji su super saradjivali.Mozda sam nepismena sto se ovih stvari tice jer nisam komp manijak,samo sam uradila isto sto i oni koje znam i prevarena,inace hvala na savetu to sam i sama znala.Rekla sam da sam se obratila prodavcu,ne znam sta tu ima puno da se zna osim da sve koje znam savetujem da ne naprave budalu od sebe kao sto sam ja uradila,ovo mi je skola

\\\\

Osnovni koncept Alija je da su Kupac i prodavac u jednakom odnosu , manje vise . U obicnim net prodavnicama , zalis se prodavcu i to ti je stoti je , bude kako on odluci. Ovde nije tako napises poruku sa problemom prodavcu i ako nisi zadovoljna odgovorom , otvoris Zalbu - Dispute . U pocetku je to interno izmedju tebe i prodavca i mnogi prodavci vec tada drugu pesmu "pevaju" :) Naravno ima i onih koji i dalje misle da ce moci da prevare. Na zalbu prvo odgovara prodavac i ako nisi zadovoljna ,eskaliras zalbu do Alitima.
\
Samo to nisu ovi nasi Pilicari - Alitim vec korektno procenjuju ko je u pravu. Upravo to izdvaja u pozitivnom smislu Aliekspres i druge obicne radnje, gde je prodavac i vrhovni sudija, dok ovde je on samo jedna strana u sporu. Ali treba postovati i ici po pravilima i procedurama koje i nisu bas jednostavne za pocetnike.
\
\Jedna od osnovnih je da se vodi racuna o rokovima. Onaj sat koji otkucava vreme kada prodavac napise da je poslao nije tu bezveze, jer on pokazuje kolikotraje zastita kupca. Prodavac ne dobija novac u ruke sve dok Kupac ne potvrdi da je dobio proizvod i da odgovara opisu, ali ne u nedogled nego onoliko vremena koliko pokazuje sat. Zato u tom vremenu ako nema dogovora oko problema sa prodavcem i treba obavestiti Alitim, jer oni nisu Vidovnjaci da znaju da li neko ima problem ili nema.
\
\P.S. crkla mi je tastatura , napila se vode, :) tako da mi ne rade bas svi tasteri kako treba, bila je pod naponom tokom incidenta i zato ovi znakovi \ u poruci i neke greske jer je crkao bas delete \
 
Odgovor na temu

Britvaa

Član broj: 319194
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.08.2014. u 13:00 - pre 118 meseci
Imam jedno pitanje,porucio sam paket sa Aliexpress-a ( RH033505749CN )
Kad idem na sajt poste da ga [ratim izadje mi ovako:

01.08.2014 19:14:00 CN - 200237
05.08.2014 16:50:00 CN - CNBJSA Otprema
06.08.2014 17:27:00 CN - CNBJSA Otprema

Je l' ne znaci ovo da je vracen nazad? :o
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8096



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.08.2014. u 13:10 - pre 118 meseci
Ne to znaci da je tada poleteo za Evropu. Mada nisu bili sigurni pa su to napisali dva puta. Znaci 6.8. je poletelo - napustilo Kinu.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1844294 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.