Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Program za oporavak losih sektora sa hard diska.

[es] :: Storage :: Program za oporavak losih sektora sa hard diska.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 19099 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zexxxx91

Član broj: 309917
Poruke: 236
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Program za oporavak losih sektora sa hard diska.19.01.2013. u 19:26 - pre 136 meseci
Video sam da ima jako puno ovakvih slicnih tema na ovom forumu i na ostalim forumima kad sam trazio preko gugla ali ni na jednoj temi nisam nasao pravi odgovor.

Citao sam na internetu da losi sektori nastaju formatiranjem i sa stalnim brisanjem fajlova sa njega, tako da samam tim losi sektori nisu hardverski nego softverski problem i da mogu softverski da se otklone.
Pa me interesuje da li je neko imao iskustva sa oporavkom losih sektora i sa kojim programom je to odradio? Mnogi kazu da je to HDD Regenerator ali on ne oporavlja lose sektore nego ih samo izoluje i smanji kapacitet hard diska. Nasao sam na netu da je program SpinRite dobar za takve stvari ali ga nisam probao kako funkcionise.

Znam da postoje neke sprave za oporak losih sektora ali posto su losi sektori u 99% slucajeva softverski problem, verovatno postoji i program koji ih oporavlja pa me zanima koji je to program?
/
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
212.178.235.*

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Program za oporavak losih sektora sa hard diska.19.01.2013. u 20:32 - pre 136 meseci
Iz sumnjivih izvora si to čitao :).

Dok sam bio mlađi, zamlaćivao sam se sa tim stalno, međutim - neko moje iskustvo govori da, ako hard počne da puca (naročito su tada bili popularni Maxtor diskovi) jedini spas je kopiranje podataka na drugi disk.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Program za oporavak losih sektora sa hard diska.19.01.2013. u 20:37 - pre 136 meseci
^^


Upravo tako. Ako je pojavi loš sektor na disku, makar samo privremeno, to je znak da hardver počinje da otkazuje i smesta treba načiniti bekap i disk zameniti ispravnim jer se ne može utvrditi koliko će još raditi dok problem ne zahvati važne podatke na disku. Može sutradan sve da ode!
 
Odgovor na temu

zexxxx91

Član broj: 309917
Poruke: 236
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Program za oporavak losih sektora sa hard diska.19.01.2013. u 20:46 - pre 136 meseci
To sto vi pricate znao sam i ja ali verovatno nije tako.

Odlucio sam da se malo vise pozabavim oporavkom losih sektora jer sam citao u nekim oglasima da ljudi oporavljaju lose sektore i za to daju garanciju. Pa me zanima kako?
Posto sam jako veliki zivac :D koji voli sve da zna necu se smiriti dok nenadjem resenje jer ocigledno postoji.
/
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Program za oporavak losih sektora sa hard diska.19.01.2013. u 21:07 - pre 136 meseci
Onda što tražiš savete ovde, ako misliš da radiš kako hoćeš? Loš sektor je uvek hardverski problem i nemoguće ga je rešiti softverski (ako samo obeležiš loše sektore tako da se na njih ne upisuju podaci, opet ignorišeš hardverski problem koji postoji).

Ja sam lično imao disk koji je postao neupotrebljiv nešto više od 24h nakon što sam primetio loše sektore, pošto je došlo do otkaza na delu diska koji je nosio FAT tabelu. Nije bilo moguće ni formatirati ga, kako u Win9x, tako i u Linuxu. Opet jedan drugi je radio neko vreme bez problema, mada je imao loše sektore, da bi opet bilo problema kasnije (otkaz može biti parcijalan, dakle, pojaviće se još loših sektora, koji mogu zahvatiti druge podatke). Na kraju je i on crko.

Ja se ne bi igrao svojim podacima, mnogo su vredniji od pišljivih 6000d koliko bi koštao jedan 500Gb disk. Da li je to vredno tvojih podataka? Tvog vremena?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Program za oporavak losih sektora sa hard diska.19.01.2013. u 21:10 - pre 136 meseci
Loši sektori ne nastaju formatiranjem ili brisanjem, dešava se da nastanu softverski (racimo nekada su pravljene takve zaštite, prg obeleži sektor kao loš da ne može da se menja) i to se ispravlja, čak i običnim formatiranjem particije ili diska. Postojao je svič kod formatiranja, ako se radi format c: /c, onda će da proveri i pokuša da preformatira prethodno obeležene sektore.
Loši sektori koji se pojave normalnim korišćenjem i koji ostanu i posle intervencije nekim alatom za to su hardverski i tu nema pomoći. Ti koji ih leče verovatno misle na softverske ili eventualno obeleže pa se nadaju da neće skoro da se šire ... bar ne dok im traje garancija.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Program za oporavak losih sektora sa hard diska.19.01.2013. u 21:14 - pre 136 meseci
Citat:
calexx: Loši sektori ne nastaju formatiranjem ili brisanjem, dešava se da nastanu softverski (racimo nekada su pravljene takve zaštite, prg obeleži sektor kao loš da ne može da se menja) i to se ispravlja, čak i običnim formatiranjem particije ili diska. Postojao je svič kod formatiranja, ako se radi format c: /c, onda će da proveri i pokuša da preformatira prethodno obeležene sektore.
Loši sektori koji se pojave normalnim korišćenjem i koji ostanu i posle intervencije nekim alatom za to su hardverski i tu nema pomoći. Ti koji ih leče verovatno misle na softverske ili eventualno obeleže pa se nadaju da neće skoro da se šire ... bar ne dok im traje garancija.


Upravo tako, drži vodu dok majstori odu...
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Program za oporavak losih sektora sa hard diska.19.01.2013. u 23:03 - pre 136 meseci
Citat:
zexxxx91:
To sto vi pricate znao sam i ja ali verovatno nije tako.

Odlucio sam da se malo vise pozabavim oporavkom losih sektora jer sam citao u nekim oglasima da ljudi oporavljaju lose sektore i za to daju garanciju. Pa me zanima kako?
Posto sam jako veliki zivac koji voli sve da zna necu se smiriti dok nenadjem resenje jer ocigledno postoji.


Evo ti citaj ovde: kako se popravljaju hard diskovi?, valjda nadjes nesto zanimljivo, linkovi su omatorili ali opet mozda neki i rade





 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Program za oporavak losih sektora sa hard diska.20.01.2013. u 01:20 - pre 136 meseci
Da ti odgovorim za hdd regenerator pošto sam ga dosta koristio. Ne izoluje on ništa nego ti sredi te problematične sektore da možeš ponovo da ih pročitaš. I u situacijama kada može to da izvede, veruj mi da je spas. Uspevao sam da povratim i podatke i nebutabilne diskove tako da mogu poslednji put da ih iščitam. U većini slučajeva, ti loši sektori se vraćaju ali ima i slučajeva gde je popravio po neki sektor i nikada se više nisu pojavili. Tako da obrati pažnju i na njega jer može biti izuzetno koristan.
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
109.122.125.236



+35 Profil

icon Re: Program za oporavak losih sektora sa hard diska.20.01.2013. u 11:49 - pre 136 meseci
Citat:
zexxxx91:
...u nekim oglasima da ljudi oporavljaju lose sektore i za to daju garanciju

Jel ta garancija napismeno, ili na reč. Ja ti dajem garanciju da je taj prevarant.
Idi igraj se na nekom drugom forumu.
 
Odgovor na temu

zexxxx91

Član broj: 309917
Poruke: 236
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Program za oporavak losih sektora sa hard diska.20.01.2013. u 12:25 - pre 136 meseci
Drugari, ja znam to sve sto vi pricate i uveren sam da je problem neresiv ali opet sa druge strane sam siguran da se to ipak moze nekako resiti.
Siguran sam iz tog razloga sto mnogi ljudi kupuju neispravne hard diskove i hard diskove sa losim sektorima i za njih daju brdo para. Evo na primer, moj jedan drugar je na aukciji prodao hard disk od 750gb pun losih sektora za 1200 dinara. Taj lik sto je kupio taj hard disk sve ukupno sa postarinom ce sve platiti 1500 dinara ili 12-13 evra. Ako vec tvrdite da se losi sektori nemogu odkloniti, cemu onda tolika kupovina neispravnih hard diskova i bacanje toliko para? Samo zbog elektronike?.....neverujem, Zbog slanja hard diskova u reciklazni centar?..... ni to neverujem.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 24.01.2013. u 23:27 GMT+1]
/
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Program za oporavak losih sektora sa hard diska.20.01.2013. u 12:52 - pre 136 meseci
Ljudi ne znaju šta kupuju.

Vidiš, podaci na mom disku od oko 500Gb vrede... nekih 2000€ - toliko bih izgubio da postanu nedostupni. Ako misliš da ću rizikovati to da bih kupio disk za 10-15€ umesto 50, grešiš. A kako bi tek bilo da je 20000 ili 200000?

Već sam ti rekao, disk sa lošim sektorima će kad-tad crći (u potpunosti ili delimično), i na njega će podatke staviti samo onaj koji ne zna, ili ne ceni svoje vreme, trud i pare.

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 20.01.2013. u 14:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Program za oporavak losih sektora sa hard diska.20.01.2013. u 13:07 - pre 136 meseci
Ne mora da znaci da ce, ako se regenerisu losi sektori, HDD ubrzo crci. Zavisi kako je doslo do tih losih sektora, da li je HDD malo cuknut dok je radio, lose napajanje, nestanak struje, treptaj struje, slaba struja...Ja sam ih gomilu kupovao i dalje ih kupujem i sredjijem svim raspolozivim alatima i znanjem. Sada imam preko 10-ak TB zdravih HDD-ova od po 160, 250, 320, 500, 750 i 1Tb. 5 komada od 500 Gb mi rade vec sigurno preko godinu dana, puni su sa multimedim i nikakav problem sa njima nemam od kako sam ih regenerisao. Naravno, prvo se raspitam sta kupujem i pre svega najbitnije kako se HDD ponasa i to mi je presudna informacija da li cu ga kupiti ili ne. Inace, od 500Gb sam kupovao za nekih mizernih 1000din. Obicno imaju oko 100-1000 losih sektora. Lociram ih i predjem regeneratorom preko njih 2-3 puta i gotovo. Ako kojim slucajem ne moze da ih regenerise, taj prostor unpartition-isem, tj napravim 2 particije od kojih je taj 1-2Gb u unpartition prostoru i opet dobro za skladiste HD filmova i drugih nebitnih fajlova. Za male pare imam mnogo prostora, kojeg sve vise i vise treba. HDD- ove ne prodajem, iskljucivo za sebe, drugare...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Program za oporavak losih sektora sa hard diska.20.01.2013. u 13:13 - pre 136 meseci
A ako crkne, koliko si izgubio para i vremena? Možeš da izgubiš podatke nepovratno, koje ne možeš nadoknaditi nikako, tvoj prethodni rad, na primer? I onda da radiš iznova, pod uslovom da možeš da stigneš da ispoštoješ rokove?
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Program za oporavak losih sektora sa hard diska.20.01.2013. u 13:25 - pre 136 meseci
Ako si mene pitao, ako, ako, ako...Ako crkne HDD izgubio sam podatke i gotovo, ja sam uvek spreman na takav gubitak. Ja ih ne mogu uklesati unutra i misliti da ce mi vecito trajati. Pre svega su to gluposti, kao sto su filmovi muzika, koncerti....Pa i ako crkne nije mi zao. Neke bitne podatke, a nemam ih mnogo, drzim uvek na vise HDD-ova i nemam problema, jer je sansa jako mala da ce vise njih odjednom ispustiti dusu + jedan je uvek iskljucen i spakovan u antistatik kesici i odlozen na sigurno. Ne mozes se ni u nove hardove pouzdati...Zato na vise hardova imati iste podatke je odlicna prevencija, a meni ne manjkaju:)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
178.17.30.*



+784 Profil

icon Re: Program za oporavak losih sektora sa hard diska.20.01.2013. u 14:12 - pre 136 meseci
Ja sam pre vise godina prodao polovan,svoj,40gb za skoro cenu novog od 160gb (doplatio sam cini mi se oko 300 din).
Uglavnom bezveze sam postavio oglas,i zove me lik i daje jos 5e preko postavljene cene da se nadjemo u roku od odmah uglavnom riknuo mu isti takav hard a bavi se nekim programiranjem i ima neke bitne stvari na njemu. Bilo mi bezveze da mu uzmem doplatu,i uglavnom ja u roku od sat vremena dobio 160 gb meso 40 uz doplatu od 300 din,i naravno garanciju
E sad se vi pitajte zasto neko kupuje i takve ostecene sem da mozda lose sektore "sakrije" i dobro utopi taj hdd uz neku konfiguraciju.
A sto se tice same teme,regeneracija je glupost i kad se pojave bad sektori menjajte hdd jer nece verovatno jos dugo trajati
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
109.122.125.236



+35 Profil

icon Re: Program za oporavak losih sektora sa hard diska.20.01.2013. u 14:56 - pre 136 meseci
Google disk https://www.google.rs/search?c...p;oe=utf-8&channel=suggest
 
Odgovor na temu

dany12
/home

Član broj: 247039
Poruke: 464
*.mediaworksit.net.



+25 Profil

icon Re: Program za oporavak losih sektora sa hard diska.21.01.2013. u 08:09 - pre 136 meseci
Ovo nije tacno da ako se pojave losi sektori hdd ce da crkne uskoro. Ja kad sam kupio laptop pre vise od 5 godina sam prve godine instalirao i deinstalirao preko 20 operativnih sistema,cisto radi probe.I posle manje od godinu dana upotrebe se pojavilo 5 losih sektora(svaki program je to pokazivao).Posle 5 godine koriscenja hdd-a,nikakvih problema nemam i dalje je samo tih 5 losih sektora na mom hardu. Tako da treba videti da li je kao sto neko kaze,problem softverske ili hardverske prirode.Ako je softverske prirode onda moze da se popravi.Ja nisam hteo da formatiram ceo hard i izgubim neke podatke samo zbog 5 losih sektora. I ono sto je vazno je da se u nekom kratkom vremenu ne povecavaju losi sektori,jer je to onda znak da je hdd u losem stanju.
Grejna površina:Kuća na sprat 100 m2,podno grejanje,zid i plafon 10cm
stiropor,pod 5cm
stirodur + prizemna kuca 40 m2,radijatori,zid 5cm stiropor,plafon 10cm staklena
vuna + kombinovani bojler 120 litara.I na jednom i drugom objektu
petokomorna pvc stolarija sa duplim staklom punjena argonom.
Kotao: Termomont toby20
 
Odgovor na temu

zexxxx91

Član broj: 309917
Poruke: 236
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Program za oporavak losih sektora sa hard diska.21.01.2013. u 09:13 - pre 136 meseci
Vec kad smo kod losih sektora imam jos jedno pitanje. Imam hard disk od 30gb, HD Sentinel pokazuje 44 losa sektora i 50% health, a kad sam prodao da skeniram sa HDD Regeneratorim nije pokazao ni jedan los sektor. U cemu je stvar?
/
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Program za oporavak losih sektora sa hard diska.21.01.2013. u 09:26 - pre 136 meseci
@zexxxx, iz razloga zato sto su ti sektori vec relocirani. Svaki HDD ima svoj `stek` za relociranje i kad se taj `stek` ispuni`, onda HDD koji ima lose sektore zna da zeza i u vecini slucajeva se isprave sa HDregeneratorom. Sve je to zabelezeno u S.M.A.R.T.-u i u kucnoj radinosti je nemoguce izbrisati taj history, da tako kazem.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Program za oporavak losih sektora sa hard diska.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 19099 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.