Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Adapter usb na rs232 - fiskalna kasa compact

[es] :: Elektronika :: Adapter usb na rs232 - fiskalna kasa compact

[ Pregleda: 2836 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

st.sladja

Član broj: 311132
Poruke: 3
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Adapter usb na rs232 - fiskalna kasa compact19.01.2013. u 00:02 - pre 137 meseci
Ima fiskalnu kasu EI COMPACT. Ubacivanje i promena cena i artikla u istu se radi preko porta rs232. Skoro sam promenila racunar i novi racunar nema rs232 port. Zvala sam "tehnicku podrska" iz firme koja mi odrzava kasu (tj. uzima svake godine novac ni za sta) i pitala kako mogu da povezem. Rekli su da je dovoljno da se kupi adapter.
Kod njih je kostao 1390 dinara ja kupila adapter na netu za 400 dinara. I sad je fora sto kompjuter pronadje adapter, instalira ga kako treba, ali ne mogu nikako da pristupim kasi.
Zvala sam opet "ljubaznu gospodu" iz servisa i oni su mi rekli da je trebalo da kupim njihov adapter DIGITUS i da samo sa njim znaju da povezu kasu. (Moj adapter je CH340)
Zvala sam i drugu firmu koja se bavi prodajom kasa i rekli su mi "postoji neka fora sa drajverima" ali da nisu sigurni o cemu se radi.

Jel ima neko iskustva sa koriscenjem ovog adaptera?

Unapred hvala svima i izvinjavam se zbog preobimnog izlaganja.
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Adapter usb na rs232 - fiskalna kasa compact19.01.2013. u 00:10 - pre 137 meseci
Mislim da ipak ih trebas poslusati i kupiti njihov adapter , manje glavobolje i radice sigurno .
Pozdrav
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Adapter usb na rs232 - fiskalna kasa compact19.01.2013. u 00:26 - pre 137 meseci
Obicno je ta fora da se odabere pravilan port na racunaru.
Nece to bas tako da radi od prve.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

shpiki
Student
Novi Sad

Član broj: 50342
Poruke: 1651



+62 Profil

icon Re: Adapter usb na rs232 - fiskalna kasa compact19.01.2013. u 00:28 - pre 137 meseci
Ja bih bas cackao! :D
Ionako je dala $$, why not?
Jel mozes malo poblize da objasnis deo
Citat:
st.sladja:  ali ne mogu nikako da pristupim kasi.

Kako mislis "ne mozes da pristupis"? Jel racunar vidi nesto na tom virtuelnom COM portu? Sada vise kasa nije na COM1 (kao sto je bilo na starom racunaru)...
'Ajde probaj da instaliras ovaj drajver, pa javi rezultate (naravno, prvo izbrisi one koje si vec instalirala)...
There are only 10 types of people in the world:
those who understand binary, and those who don't.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Adapter usb na rs232 - fiskalna kasa compact

[ Pregleda: 2836 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.