I ja takođe. Isprobao sam ih sve čini mi se.. Međutim, ovaj LiLi je - nezamenjiv.
Napravio sam jedno 40 i kusur (sa istim) butabilnih fleški do sad.
Niti jedna nije štucala, bagovala instalacija.. šta ti ja znam.
Probaj Lili, nećeš se pokajati. Ako ga nisi probao do sad, bićeš mi zahvalan.

...
...
@plus_minus - jedna od opcija mog "plana b" koji bi usledio sutra bio je USB. Za ideju zahvaljujem Vama.
Nema na čemu.
Elem, ukoliko krene da te zeza nešto ponovo, možda možeš da pokušaš sledeće.. (malčice komplikovanije, ali, kako se uzme)
U pitanju je druga distribucija.
wattOS R6
(za par dana izlazi i r7 tako da možda nije potrebno žuriti)
To je jako malena distribucija, bazirana na Ubuntu 12.04 LTS (Precise Pangolin)
LTS, dakle long term support ... negde do 2017. koliko mi se čini.. znači, duže nego što će podrška za Win7 da živi, itd.
Kada se instalira (treba čitavih 10 minuta, inače može da tera i pentium2 konfe) dobija se lepo upakovani i opeglani LXDE pod Openbox-om sa sve neophodnim programima za bilo šta. U paketu se nalazi i synaptics package manager, čisto da znaš.

U paketu se takođe nalazi "jockey" i iz start menija lepo može da se gospodski instalira famozni Ati Catalyst Driver bez i jedne jedine greške, bez akanja po konzoli itd.
To isto posoji i u Kubuntu Quantal Quetzal distribuciji, međutim, ja nisam uspeo da instalram drajvere kako treba, iz "Additional Drivers" (jockey, automatic) aplikacije.
Instalirao sam ih ručno, međutim, nakon toga.. dešavalo se da računar zapišti ... i stane.. i onda - ništa. Ništa ne pomaže. A sve sam probao. Jedino hardverski restart. Dugme.
Sa wattOS-om, ni jedan jedini problem.
Svaka čast onom koji je pakovao distro.
Evo i malo sa YT, kratka prezentacija:
----------------------------
E sada, dolazi ono glavno.
A to je KDE.
Sa ovom distribucijom, instalacija KDE-a (4.10) je protekla isto kao i instalacija AMD proprietary drajvera.
Bez i jedne greške.
Kasnije, nakon instalacije, apdejtovao sam kernel, šutnuo prethodna dva u zaborav, odrubio sam komplet sve aplikacije koje dolaze uz wattOS (ostavio samo osnovne stvari), nisam hteo da ostavljam samo KDE jer želim da imam i openbox i LXDE .. zapravo, sada kada treba da se logujem biram hoću li :
konzolu pa da čačkam i petljam ako mi ćune ili treba negde neka 'hirurgija' da se obavi,
KDE/plasma,
KDE/Openbox,
LXDE,
ili samo Openbox
Poenta cele priče je KDE koji radi jako brzo, jako dobro (aplikacije iz KDE-a, savršeno šljakaju i pod LXDE-om, to da znaš

Trebaće ti negde oko 2 do 3 sata da sve dovedeš u stanje kao kod mene ako se odlučiš da malo zaboraviš na glavobolje sa Susetom i da preurediš ovu malečku distribuciju, pod uslovom da imaš dobar link i da se koliko - toliko razumeš u konzolu (nije potrebno da se onako "momačko-geekovski" 'razbiraš' u materiju za ovakve poduhvate).
[Ovu poruku je menjao plus_minus dana 20.02.2013. u 06:39 GMT+1]