Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TOEFL kurs - gde ?

[es] :: Vodič za učenje :: TOEFL kurs - gde ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 29900 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.ppp-bg.sezampro.yu



+13 Profil

icon TOEFL kurs - gde ?09.03.2004. u 12:39 - pre 244 meseci
Dakle, gde se drže Toefl kursevi engleskog jezika u Beogradu ? Bitno je da bude provereno.

Hvala
 
Odgovor na temu

StMilan

Član broj: 5061
Poruke: 144
*.ptt.yu



Profil

icon Re: TOEFL kurs - gde ?09.03.2004. u 17:55 - pre 244 meseci
Drzi se na Institutu za strane jezike u Jovanovoj.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: TOEFL kurs - gde ?09.03.2004. u 18:13 - pre 244 meseci
Ako si učio četiri godine engleski u gimnaziji (i to stvarno i UČIO a ne prolazio sa nekim niskim ocenama), vrlo je moguće da ti uopšte i ne treba ceo kurs za pripremu za polaganje TOEFL-a. Odeš u British Council na Terazijama i uzmeš dve-tri knjige koje imaju za pripremu tog ispita (traži i kasete) i za dva meseca lagano preko leta naučiš i položiš to bez problema. Uz neki privatni čas možda povremeno radi kontrole, što će svakako biti efikasnije nego slušanje celog kursa u grupi.
 
Odgovor na temu

Mikky

Član broj: 18
Poruke: 1563
*.vdial.verat.net

ICQ: 44582291


+58 Profil

icon Re: TOEFL kurs - gde ?09.03.2004. u 21:33 - pre 244 meseci
Ti u jovanovoj sto drze kurs blago receno deru po usima. Oko 10000 din ti je kurs ako se dobro secam. Za toefl ti je dovoljno znanje iz srednje skole + da razumes pola razgovora iz americkih filmova, ja sam ga polagao u januaru.

Mada sve zavisi koji skor juris? I ako smem da pitam zbog cega polazes?
-I know UNIX, PASCAL, C, FORTRAN,
COBOL, and nineteen other high-tech
words.
 
Odgovor na temu

StMilan

Član broj: 5061
Poruke: 144
*.ptt.yu



Profil

icon Re: TOEFL kurs - gde ?09.03.2004. u 22:37 - pre 244 meseci
I ja se slazem da test nije preterano tezak. Ali mora bar malo covek da se sprema, cisto da zna sta ga ceka.
A jel te materijale sigurno dele u British Council-u, posto je toefl americki test i sve knjige za spremanje su prilicno skupe (40 dolara pa na gore)?

Za Mikky:
Kakav ti je bio skor? Po sekcijama i na eseju.
Koliko si i kako ucio engleski? Cisto da mogu da uporedim sa mnom, da vidim kako da krenem spremanje.
A i interesuje me kako si se prijavio. Preko neta ili onim cekom? Cuo sam da ovi ovde traze jos ekstra 2500 dinara, jel to mora da se plati i ako se prijavis preko neta?

Ja planiram da polazem 15. maja. Mislio sam mozda da probam neke postdiplomske, ali kako mi faks ide, to je sve dalje :( Ali polagacu, vazi 2 godine valjda.

A vi ostali? Zasto polazete? Ovo mozete i kao PM da saljete.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: TOEFL kurs - gde ?09.03.2004. u 22:46 - pre 244 meseci
Ja sam spremao TOEFL pre par meseci. Hteo sam da se prijavim za studiranje u inostranstvu (USA), ali sam odustao. Prethodno sam polagao probni test i radio sam oko 70%, bez pripreme, icega, onako 'ladno. Nista posebno.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: TOEFL kurs - gde ?09.03.2004. u 23:00 - pre 244 meseci
Citat:
StMilan:
A jel te materijale sigurno dele u British Council-u, posto je toefl americki test i sve knjige za spremanje su prilicno skupe (40 dolara pa na gore)?


Kao član biblioteke BC-a imaš pristup tim materijalima. Alternativa je da kupiš neki komplet za spremanje preko neta ili u knjižarama (IPS ima).
 
Odgovor na temu

Dylan Dog
Beograd

Član broj: 12038
Poruke: 199
*.ptt.yu



Profil

icon Re: TOEFL kurs - gde ?10.03.2004. u 15:01 - pre 244 meseci
Jeste lak ali nisam siguran da moze tako lako da se polozi.Jedno je znati jezik i razumeti sve a drugo poloziti toefl koji je pun gramatike.Pa vecina amerikanaca ne bi mogla da polozi toefl.
Nisam siguran koliko je tacno kurs u Jovanovoj ali sigurno da vredi toliko.
Knjiga koja ti treba je Cambridge Preparation for the Toefl Test - Jolene Gear , Robert Gear
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.yubc.net



+1 Profil

icon Re: TOEFL kurs - gde ?10.03.2004. u 20:16 - pre 244 meseci
DylanDog-

To što pišeš naprosto nije tačno.

TOEFL je skraćenica od Test Of English as a Foreign Language. To je, dakle, test namenjen strancima, tj. onima kojima engleski nije maternji jezik.

Nijedan maternji govornik engleskog jezika nema potrebe da ga polaže, niti bi mu bio težak ako bi ga polagao, sve i da se radi o neukom crnji iz Bronksa.

Nije tačno ni da je TOEFL pun gramatike, naprotiv. Testira se znanje jezika, a ne znanje o jeziku, tj. o gramatici. Ako engleski govoriš i pišeš bez grešaka, položićeš s visokim skorom čak i ako nikad u životu nisi čuo za "Past Perfect Tense".

 
Odgovor na temu

Dylan Dog
Beograd

Član broj: 12038
Poruke: 199
*.ptt.yu



Profil

icon Re: TOEFL kurs - gde ?10.03.2004. u 21:08 - pre 244 meseci
Balsa to sto ti govoris nije tacno.
Naravno da znam da je Toefl namenjen prevashodno strancima ali postoji i situacija u kojoj i americki drzavljani moraju da ga polazu.To je kada su fax zavrsili negde van usa i onda u sklopu nostrifikacije diplome kad se vrate u usa moraju poloziti toefl.
To da ces ga poloziti i ako nikad nisi cuo za past perfect tense je prilicno naivno receno.
To sto sam rekao da bi bio tezak i vecini amerikanaca da ga polozi (hipoteticki gledano , posto ameri i ne moraju da ga polazu) mozda sam malo preterao ali vrlo malo.
 
Odgovor na temu

Mikky

Član broj: 18
Poruke: 1563
*.vdial.verat.net

ICQ: 44582291


+58 Profil

icon Re: TOEFL kurs - gde ?10.03.2004. u 23:34 - pre 244 meseci
Prvo nepostoji poloziti i pasti TOEFL test. Sve zavisi koji ti skor treba, recimo po mojoj nekoj proceni, da je skor od 500 neki skor koji svaki srednjoskolac sa 4 ili 5 iz engleskog moze da ima bez ikakve pripreme. Npr USA koledze treba preko 550, dok za one elitnije tipa ivy leagu preko 600. Max skor je 667, ja sam imao 643 a na TWE 3.5.

Sta treba da bi imao dobar skor:
1. Koncentracija (najvaznije) jer je test vremenski ogranicen i nema mnogo proveravanja, jednom kad zaokruzis odgovor ides dalje i nevracas se na to pitanje inace neces stici. Posebno je potrebna koncentracija na listening delu.

2. Priprema iz "TOEFL test taking" knjiga (drugo najvaznije), cak i ako znas super engleski bez pripreme mozes dosta lose da prodjes. Ove knjige od tebe prave uglavnom dobrog test takera, pokazuju cake, sta da gledas i kako da razmisljas. Ako neznas dobro engleski, tesko da ces iz jedne knjige za mesec ili dva da nadoknadis sve sto si proupstio u skoli.

Da pored $130 kolko kosta test, moras uplatiti i ovim nasim zelenasima 2500din, ne znam dal to moze bez njih, 90% mislim da je moguce ali onda moras sam da se prijavis preko neta, da imas kreditnu karticu i da vidis kakva je procedura. U svakom slucaju ako ides na sigurno i ne zelis da napravis neki kiks bolje je da njima to uplatis pa da ti oni sve zavrse. Ja sam protiv toga sto oni uzimaju te pare ali nisam imao izbora tad.
-I know UNIX, PASCAL, C, FORTRAN,
COBOL, and nineteen other high-tech
words.
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.yubc.net



+1 Profil

icon Re: TOEFL kurs - gde ?10.03.2004. u 23:56 - pre 244 meseci
U redu, možda će se i od nekog rođenog Amerikanca u nekoj prilici tražiti da polaže TOEFL, o tome stvarno ne znam.

Ostaje činjenica da je to test namenjen prevashodno strancima.

Činjenica je i da se ni u jednom pitanju u TOEFL testu ne pominje "passive", "subjunctive", "past perfect", "causative 'have'", niti bilo koji sličan gramatički termin. Razume se, teorijska znanja nipošto ne škode, ali za TOEFL je potpuno svejedno da li ćeš određeni član staviti na pravo mesto zato što si naučio sva pravila i izuzetke o njegovoj upotrebi, ili zato što naprosto osećaš da mu je tu mesto.

Činjenica je i da na TOEFL-u ne može da se "padne", tj. "ne položi". Posle polaganja dobiješ svoj skor. Da li će se taj skor smatrati dobrim ili lošim, ispod minimuma ili iznad minimuma, to zavisi od univerziteta, poslodavca ili već koje god institucije koja tvoj skor razmatra, ako uopšte želiš da ga neko razmatra.

Ne slažem se ni da je "TOEFL težak većini Amerikanaca", što je pak kudikamo blaža tvrdnja nego reći da "većina Amerikanaca ne bi mogla da položi TOEFL". Mislim da su i i jedna i druga tvrdnja u najmanju ruku besmislene, ali ne vidim da ima svrhe o tome dalje da polemišemo. Da si to isto rekao za odgovarajuće (verbal) sekcije SAT ili GRE testova, imao bi potpuno pravo, ali to su drugačiji testovi, i za druge svrhe.
 
Odgovor na temu

Dylan Dog
Beograd

Član broj: 12038
Poruke: 199
*.ptt.yu



Profil

icon Re: TOEFL kurs - gde ?17.03.2004. u 19:00 - pre 243 meseci
Proverio sam i toefl definitivno ima i deo koji direktno testira znanje gramatike tako da Balsa ono sto si rekao definitivno nije tacno.
Od 200 miliona amerikanaca sigurno preko 100 miliona su oni koji su farmeri itd i verovatno privirili nisu u neku knjigu tako da svakako ne vladaju pravilno gramatikom.Eto na njih sam mislio kad sam rekao da bi vecini amerikanaca bilo tesko da polozi toefl.
 
Odgovor na temu

Mihailo Kolundzija
Novi Sad

Član broj: 11323
Poruke: 100
*.ftn.ns.ac.yu



+1 Profil

icon Re: TOEFL kurs - gde ?01.10.2004. u 13:17 - pre 237 meseci
Juce sam zvao Institut za strane jezike i tamo mi rekose da oni ne organizuju polaganje i uputili me na americku ambasadu. Tamo opet rekose da su odustali od testiranja (TOEFL i GRE) na ovim prostorima i uputili me na okolne zemlje.

Ima li neko drugaciju informaciju?
Mogu li se te stvari polagati u Banja Luci ili Sarajevu?

 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.verat.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: TOEFL kurs - gde ?01.10.2004. u 17:46 - pre 237 meseci
u zavisnosti od razloga polaganja TOEFLa, možda možeš umesto njega da polažeš britanski ekvivalent IELTS (ili čak ESL, a bolji je pošto nema rok trajanja od dve godine), u britanskom savetu u bgd.

za IELTS bi trebalo da je cena otprilike ista (valjda 70£ ~ 100€), sličan kriterijum, isti rok trajanja (2 godine), i da je priznat u većini institucija gde i TOEFL.

(mada ovo poslednje proveri kod konkretne institucije koja te zanima)

 
Odgovor na temu

americana

Član broj: 34207
Poruke: 32
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: TOEFL kurs - gde ?05.10.2004. u 12:56 - pre 237 meseci
Jel treba ovaj TOEFL da se polozi ako ja ocu da idem u SAD u srednju skolu??
Nista interesantno!!!!
 
Odgovor na temu

shake
Podgorica

Član broj: 22889
Poruke: 89
*.i-55.com.



Profil

icon Re: TOEFL kurs - gde ?14.10.2004. u 16:20 - pre 236 meseci
Prije tri mjeseca stigla sam u USA gdje zavrsavam srednju skolu.
Nije potrebno da polazes TOEFL test prije odlaska u USA. Ali, ako zelis da budes exchange student, u agenciji polazes test. Ti testovi su dosta lagani, i zahtijevaju minimum poznavanja engleskog jezika. Sadrze oko 150 pitanja, od cega je polovina "listening". Minimum 30tak pitanja je slicno IQ testu, tipa smjer kazaljke na satu, figure, zaokruzivanje oblika i logicke zagonetke.
Vidim raspravu u prethodnim postovima o tome koliko engleski jezik poznaju oni kojima je to prvi jezik.
Ja sam sada u cetvrtom razredu srednje skole (nakon sto sam "preskocila" jednu godinu, jer sam odabrala najteze predmete). Iz engleskog jezika ucim, zajedno sa amerikancima pisanje i spelovanje rijeci. Svake sedmice imamo test za spelovanje i test iz poznavanja rijeci. Nisam mogla da vjerujem kada sam cula ( i vidjela) da veliki broj rijeci ne znaju ni oni sami da procitaju, prevedu, speluju... Smijesno!
Mozda je smijesno jer sam navikla na nas jezik, ipak je engleski drugacije koncipiran.
Ali mislim da veliki broj amerikanaca ne bi dobro prosao na testu gramatike, sto je i ocigledno po rezultatima koje postizu na SAT, ACT, GEE i drugim testovima (naravno, u dijelu engleskog jezika).
TOEFL test ovdje polazu iskljucivo oni kojima je engleski strani jezik. Vecina koledza, zahtijeva minimum osvojenih poena na tom testu.
Takodje, SAT ima Subject Test iz Engleskog koji je dosta tezi od TOEFL-a.
U januaru imam prvi SAT test kao i ACT, nakon toga prenijeti cu Vam utiske.
 
Odgovor na temu

lord_NIKON
Milenko Jovanovic
Kula/Novi Sad

Član broj: 31822
Poruke: 83
212.200.123.*

Jabber: nikon4@jabber.org


Profil

icon Re: TOEFL kurs - gde ?24.08.2007. u 15:38 - pre 202 meseci
Zna li neko gde ovaj kurs moze da se polaze u Novom Sadu
www.safsrbija.com/forum | www.indie-go.com/forum


"I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy." Tom Waits
 
Odgovor na temu

marconi4wl
Student
Beograd

Član broj: 219642
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: TOEFL kurs - gde ?31.08.2013. u 09:23 - pre 128 meseci
Jel se neko skoro spremao za ovaj ispit i gde?

Hvala
 
Odgovor na temu

Marko543

Član broj: 315253
Poruke: 24
95.180.8.*



+3 Profil

icon Re: TOEFL kurs - gde ?03.10.2013. u 11:23 - pre 127 meseci
Ja sam isao u Britanicca skolu. Bilo je ok samo sto ima mnogo gradiva. Ucio sam non stop i poludeo vise od engleskog. Ali sam polozio. Vazno je da britanicca
garantuje da ces da polozis.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: TOEFL kurs - gde ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 29900 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.